Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kanuniden 200 cc racing hemde 2999 ytl

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı pervane3 adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bana sorarsan biraz daha bekle ne cbf ne kanuni al 2. el kawasaki er5 ki 6 milyara cok temiz bulursun.hem ömür boyun binilcek.yada belli bir süre sonra 600 lüge terfi edersin.
    çok temiz bulursan bana da haber ver. ben baktım hep 7000-7250 ytl. 6000 ytl ye bulursan 98-99 ve km si fazla bulursun.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı pervane3 adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bana sorarsan biraz daha bekle ne cbf ne kanuni al 2. el kawasaki er5 ki 6 milyara cok temiz bulursun.hem ömür boyun binilcek.yada belli bir süre sonra 600 lüge terfi edersin.
    3 milyarlık sıfır motorla 6 milyarlık 2. el motoru kıyasladın, tebrikler.

Arkadaşlar "PARA"nın ne olduğu konusunda fikriniz var mı? 3 milyar bütçe zor ayıran adama 6 milyarlık motor tavsiye ederek ne yapmayı planlıyorsunuz?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende bügün gördüm Kanuni Racer'i , Cbr 125 yanında bisiklet gibi kalır !

rockyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Umarım birgün olur
    Ya arkadaşlar ben bu motorun tek renk mavimsi olanını gördüm. Çok süper duruyordu gerçekten, yani kırmızı beyaz resimlerdeki motor gerçekten çok çirkin duruyor ama, eğer ben yanlış görmediysem (motor duyurodu ben yanından yürüyerek geçtim) size de fotolara bakarak yorum yapmayın derim. Hürmetler... Alacak olanlara kazasız ve mutlu sürüşler. Ya bide Allah rızası için!! bi motoru almayı düşünen insanların olduğu yerde, bu motor çok dandik, hayatta almam, iğrenç gibi ifadeler kullanarak insanların hem moralini hem hevesini bozmayalım. Ama teknik eksiklikleri varsa onlar konuşulur tabi.
    Together we stand, divided we fall...

zehirrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yokkk:((((
    tek kelimeyle iğrenç ötesi bence
    [B][I][/I][/B]KULDAN BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKÇA

Motosikleti
    bence bekle para biriktir buna verilen paraya yazık olur

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    süpersiniz valla ne diyim sizlere ,sonuçta kanunini ama aslı çinde olsa montaj türk diğer çinlilerden 1000 kat daha ii. ya öle motor ya böle motor aarkdaşlar unutmamak gerek ilk motora başlayan adam 600 lük 1000 lik motor alır alır ama cennetine çabuk kavuşur bu motorlar başlangıç için ve race keyfini yaşatmasada görüntü olarak göze hitap eden makinalar ...

benim daha önce hiç motorum olmadı 28 yaşına kadar arabayla gezdim.
    şimdi motorsiklet merakım başladı napim bu isteğimi nasıl dizginliyeyim. çok zengin olsam honda ile başlarım ama para nanay . o zaman nolcak ben motor zevkini tadamayacak mıyım sizlere göre ben bu zevki adamlar sadece çin malı üretiyor diye yaşayamayacağım ....

yok öyle şey cup ta motor. hayabusa da aradaki tek fark biri daha pahalı

sonuçta herkez gönlünde bir aslan barınıdırır yapmayın arkadaşlar bırakın insanlar motordan merkalarını alsınlar sizler tecrübelerinizi paylaşın bizim ona ihtiyacımız var. kötü motor yoktur bakımsız ve bakmayan motorcu vardır. derler tüm motor dostlarına selam olsun
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

Motosikleti
    Alıntı zehirrr adlı üyeden alıntı
    Al işte, bu adama ne dersin!

Motosikleti
    TRANSALP
    zehir kardeş senin motor cbr 600 f bununla kıyaslanmaz bile ama napalım bizimde paramız buna yetiyor..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arkadaşlar bilmem dikkatinizi çektimi.
    ne zealsun zs200 nede kanuni racing gerçek racing değiller tip olarak benzetilmişler.
    ama benim bildiğim racing in iki önemli fiziksel özelliği var.
    1-kısa direksiyon; böylece sürücü öne doğru eğilir.
    2-kalın teker.
    bunların ikisi de kanunide yok. resmen bir endurodan bozma görüntüsü var biraz sağdan soldan sac eklenmiş bu motora, görüntü takviyesi yapılmış. seriliği hakkında bilgimiz yok. fiyat iyi tabi ama aynı fiyata zealsun var.
    ben kanuniyi çıplak gözle görmedim zealsunu gördüm ama resim az çok bilgi veriyor. sonuçta bu aletlerin resmi bunlar ve ben fotojenik değilim deme şansları yok.
    tavsiye verecek seviyede motordan anlamıyorum (şimdilik ;)) ama kanuniyi düşünen arkadaşlara bir de zealsun zs 200 gs e baksınlar derim.

rockyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Umarım birgün olur

Yorumsuz...

Alıntı rockyanus adlı üyeden alıntı
    Alacak olanlara kazasız ve mutlu sürüşler. Ya bide Allah rızası için!! bi motoru almayı düşünen insanların olduğu yerde, bu motor çok dandik, hayatta almam, iğrenç gibi ifadeler kullanarak insanların hem moralini hem hevesini bozmayalım. Ama teknik eksiklikleri varsa onlar konuşulur tabi.
    Hemen altına, hooop:
    Alıntı zehirrr adlı üyeden alıntı
    Anlayışına mı hayran kalayım, zekana mı?, empatine mi?
    Together we stand, divided we fall...

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Parası az olan için gerçekten iyi.O kadarda kötü bi görünümü yok.3.000 lira iyi iyi

Motosikleti
    Bugün Kanuni'ye attığım eleştiri maili ve gelen cevaplar: (Fontlar bana gelen mailde de problemliydi)

Orjinal mesajım 13:00:03
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sayın yetkili;

Yeni piyasaya sürdüğünüz Racer 200 modeliyle ilgileniyorum, haziran ayında da bir tane almayı da planlıyorum. İlanlarınızı gördükten sonda internet forumlarında motorunuz hakkında yazılanları okumaya başladım. Bu görüşleri toplayıp özetleyerek size bildirmenin iyi bir geri bildirim sağlayacağını düşünüyorum.

Geçen yılın sonlarında kendime başlangıç için 250cc civarı uygun fiyatlı bir motor aramaya başladım. Aradığım araç sportif görünümlü, 150kg altında, 20-25hp civarında ve uzun boyuma uygun boyutta olmalıydı. Piyasada bu tanıma uygun bir motor bulamadım, ki hala da yok.

Dolayısıyla beklentilerimi piyasa modellerine uyarlamaya çalıştım, karşımda sınırlı seçenekler kaldı: Zealsun ZS200gs, Kanuni Racer 200 ve Honda CBR125. CBR çok küçük bir motor, Zealsun'ın da parça sorunu büyük olduğu için Kanuni iyi bir seçenek gibi görünüyor.....ama kısmen. Sebepleri aşağıda açıklayacağım.

Kanuni'nin üretim yeri konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Kimileri Çin'den motor getirip burada markaladığınızı, kimileriyse %100 yerli üretim yaptığınızı iddia ediyor. Gerçek üretim şeklinizi açıkalrsanız emnun olurum.

Gelelim Racer'in aldığı eleştirilere. Öncelikle görüntüden başlayayım. Çoğu motorcu (ben de dahil) özellikle kırmızı-beyaz ve yeşil-beyaz renklerdeki motorların 10 yaşında gibi göründüğünde hemfikir. Günümüzdeki diğer racing motorlara bakarsanız bu tarz renk kullanımının gerçekten kalmadığını görürsünüz, tahminimce de büyük kentlerdeki satış rakamlarınız düz lacivert renk için daha yüksektir. Kırmızı, yeşil veya lacivert jantlar motorun görünümünü basitleştirmiş. Motoru alan arkadaşlar ilk iş olarak jantların rengini değiştirmeyi düşünüyorlar.

Diğer bir eleştiri konusu aynalar. İlk olarak broşürlerinizdeki resimlerde aynalar yok!Ayrıca Kanuni Racer'ın aynalarının konumlandırılması oturuş pozisyonuna göre doğru olabilir, ama bence estetik olarak yanlış. Ön granajın içinde, rüzgar kalkanının üst seviyesine kadar uzanacak aynalar görünümü çok daha güzelleştirecektir.

Bir diğer eleştiri oturuş pozisyonu üzerine. Adı Racer olmasına rağmen oturuş pozisyonu sport-touringler, hatta normal toruringler kadar dik, ancak bu konuda kısa sürede yapılabilecek fazla bir şey olduğunu sanmıyorum.

Nacizane tavsiyem seri üretim motorlardan birinin Photoshop görütüsü üzerinde farklı renkler denemeniz. Kendi bilgisayarımda yaptığım resim denemeleri bana tamamen metalik gri veya tamamen metalik bordo; siyah veya metalik jantlı bir motorun görüntüsünün çok güzel olduğunu düşündürdü. Kendi Racer'imi aldığımda (garantiyle sorun yaşamayacaksam) bu tarz bir renk modifikasyonu yapmayı planlıyorum.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Fırat Özak
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk cevap:
    13:20:03
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sn Fırat Bey ;

Her �eyden önce severek okudu�um mesajınız için te�ekkür ederim.  Umarım kendinize uygun aracı temin edersiniz.

Kanuni olarak yerli üretim yapan bir firmayız. Ancak modellerimizin tamamı yerli üretim de�ildir. Tiger, Cheetah, 250 C , 150 C, 125 T

yerli üretilen modellerdir. Racer 200 modeli �imdilik ithal ancak bu yıl yerli üretime geçilmesi planlan bir modeldir.  Yerli ve yabancı

bir çok i�birli�i yaptı�ımız ortaklarımız var.   Tüm modellerimiz kendi mühendislerimiz kontrolünde İstanbul�daki fabrikada veya yurt dı�ında üretilir.

Nisan ayından itibaren Racer modelinin lacivert rengi piyasaya sunulacaktır.  Umarım bu renk opsiyonunu be�enirsiniz.

Not : mü�teri hizmetleri mesajınızla ilgili size ayrıca cevap verecektir. Kendi adıma size bu güzel mesajınızdan dolayı te�ekkür ederim.

SAÄ°T ORHAN
    satı� ve pazarlama müdürü
    İkinci cevap:15:21:26
    Sayın �zak,

�ncelikle ilginize te�ekkür ederiz. Racer 200 modelimizin Nisan ayından sonra Lacivert rengi de üretilecektir.

Tarafımıza iletti�iniz tüm öneri ve ele�tirileriniz dikkate alınarak üretim birimine iletilecektir.

İlginize tekrar te�ekkür ederiz.

Saygılarımızla,

�enay KARAHAN
    Pazarlama Asistanı

KURALKAN MOTORLU ARA�LAR A.�.
    Samandıra Yolu 2. Bölge Kürkçüler Cad.
    Y.Dudullu / �mraniye
    Tel : +90.0216 528 80 80
    Direkt : +90.0216 528 80 25
    Faks : +90.0216 528 80 77
    www.kanuni.com.tr
    senay_karahan@kuralkan.com.tr
    benim ikinci mesajım:
    Sayın Karahan;

İlginiz için teşekkür ederim. Ancak sormak istediğim bir soru daha var. Bir hafta kadar önce Gaziosmanpaşa Uysallar bayiinizde lacivert Racer 200'ü gördüm .
    Fotoğrafı ektedir. Gördüğüm Türkiye'de seri üretim öncesinde ithal ettiğiniz araçlardan biri miydi?

Saygılarımla
    Fırat Özak
    (ekteki resim buradaki lacivert Kanuni Racer resimelrinden biriydi)

Gelen cevap:

Sayın Özak,

Sizin bayiimizde gördüğünüz Racer 200 modelimizin mavi rengidir. Speedy 125 modelimizde uygulanan ( sarı, portakal ve lacivert )

3 renk seçeneği, Racer 200 modelimiz içinde uygulanacaktır. Eğer görmek isterseniz www.kanuni.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Saygılarımla,

Şenay KARAHAN
    Pazarlama Asistanı

Motosikleti
    alana hayırlı olsun umarım kimse üzülmez ben kendi fikrimi söyledim bu motora 3000 ytl ben vermem verende güle güle kullansın biraz daha para biriktirip daha iyi birşey almak daha mantıklı degilmi arkadaşlar

Motosikleti
    Şu anki aylık gelir seviyemle Kanuni için alacağım krediyi geri ödemek yaklaşık 2 yıl sürecek. Vaz mı geçeyim motosiklet almaktan?

Motosikleti
    sen bilirsn arkadaşim al güle güle kullan
    inş. hiç bir problem çikarmaz sana

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar unutulmasın ki Çin malı bi motorda ne kadar detay o kadar sorunu da beraberinde getirecektir.Siz siz olun daha sade çin mallarını alın.Bu motorlar Türkiyede test edildi ve sorunsuz testlerini tamamladı.Siz iyi bakarsanız motorunuz da sizi taşımaya devam edecektir.Ayrıca bu motor racing değil küçük bir street bike'tır.Kimse otobanda bu motorla birileriyle kapışamaz ya da plaka kıvırarak ogsden kaçamaz .Sadece bütçesi sınırlı ve sportif takılanlar için ideal bir başlangıç motoru ya da scooterdan vitesliye geçiş tercihi olabilir bu motor.
    Racer 200 ismi sadece kanuninin yarattığı bir yanılgıdır ve isim çok başarısızdır.
    ancak şunu biliyorum ki çok beklentisi olmadan bu motoru alan kimse pişman olmayacaktır.

Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar unutulmasın ki Çin malı bi motorda ne kadar detay o kadar sorunu da beraberinde getirecektir.Siz siz olun daha sade çin mallarını alın.Bu motorlar Türkiyede test edildi ve sorunsuz testlerini tamamladı.Siz iyi bakarsanız motorunuz da sizi taşımaya devam edecektir.Ayrıca bu motor racing değil küçük bir street bike'tır.Kimse otobanda bu motorla birileriyle kapışamaz ya da plaka kıvırarak ogsden kaçamaz .Sadece bütçesi sınırlı ve sportif takılanlar için ideal bir başlangıç motoru ya da scooterdan vitesliye geçiş tercihi olabilir bu motor.
    Racer 200 ismi sadece kanuninin yarattığı bir yanılgıdır ve isim çok başarısızdır.
    ancak şunu biliyorum ki çok beklentisi olmadan bu motoru alan kimse pişman olmayacaktır.

şu ana kadar en oturaklı açıklamayı yaptığın için teşekkür ederim.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    arkadaşlar bunu kanuni yapmıyor. çinden ithal edip üzerine kanuni yazıyor. bu kanuni alman mz' nin mirasını devam ettirse bugün bu ne olduğu belli olmayan motorlarla kendini küçük düşürmezdi. mz yi satın alıp batırdılar ondan sonra kolaycılığa kaçıp çinden ithalata başladılar. yazık ülkeme :(((

Motosikleti
    Üstteki mail(ler)i okuduysan bu yıl Türkiye'de Racer 200 üretimine başlayacakları yazılı.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler