Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

kle 500 kullanıcıları/bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayırlı olsun wanda.
    Arkadaşlar berbat bir sorun yaşıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var

Motor birkaçsaat bekledıgı zaman tekrar calışmıyor marş basıyor aku cok ıyı durumda marş basıyor ama calışmıyor. Vurdurunca çalışıyor.

ılk oncelerı bırkaç uzun marşdan sonra çalışıyordu. Tamırcıye goturdum dıyafram yırtılmış 250 lıraya hallederız dedı. ınandırıcı bulmadım actım karburatoru dıyaframlar saglamdı topladım tekrar artık marşlada calışmaz oldu olmadı yarın servısıne goturecegım. BENZER DURUMU YAŞAMIŞ OLAN VARMI.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun iyi bir seçim yapmışsın. bakımlarını yaptırdıkça daha uzun yıllar binersin o motora. senin motorda eski model olduğu için atkı zincirinden ses gelecektir illaki. sorun oluşturacak bir şey değil sadece seni gıcık etmeye yarar.şu anda aklıma bişey gelmiyor. senin aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin.
    Bu gün güvendiğim bir motorcuya gittim balata değişmek için, ancak pekte iç açıcı şeyler söylemedi malesef, bazen çalışmakta zorlanıyordu, bununda motorun sentesinin kaçık olduğundan ileri geliğini, ehil birisi tarafından yapılmadığını söyledi, buda canımı sıktı doğrusu, henüz motoruda üstüme almış değilim, ancak bedelinide ödemiş bulunuyorum, sanırım vazgeçebilirim, ama gözüm yine kle 500 de....

Motosikleti
    VStrom-DL650
    kle500 benimde ilgilendiğim motorlar arasında.Ama herkes bir yedek parça sıkıntısı tutturmuş gidiyor...

Bu motoru kullanan arkadaşlar siz hiç yedek parça sıkıntısı yaşadınız mı. Z motor çok sıkıntılı diyen bir çok arkadaşım var.. Siz ne diyorsunuz bu hususta..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı dagulapeyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kle500 benimde ilgilendiğim motorlar arasında.Ama herkes bir yedek parça sıkıntısı tutturmuş gidiyor...

Bu motoru kullanan arkadaşlar siz hiç yedek parça sıkıntısı yaşadınız mı. Z motor çok sıkıntılı diyen bir çok arkadaşım var.. Siz ne diyorsunuz bu hususta..
    yedekparça sıkıntısı yok tam tersı cok uzun sure tr de satılan en 500 kle 500 er 5 modellerının motoru aynı olması sebebıyle aradıgın parçayı çok kolay bulabılıyorsun ama buldugun kısının cekecegı fıyat cok onemlı 150 tl ye buldugun parcayı ertesı gun 50 tl ye başkasında bulman çok normal bışey.

kaporta ve şase aksamı motor aksamı zaten genelde cıkma bulunuyor. lastık jant unıversal bol mıktarda var benım debrıyaj telı kopmak uzere bakayım hyosunga 20 tl ye taktırmıştım bunada aynısı uyar sanıyorum. genel olrak kle 500 degerlendırmem 10 uzerınden 8 Transalp alsam daha cok memnun olacagımı sanmıyorum yada f650 gs fıyatına gore cok ıyı bır motosıklet cok yuksek hızlarda rahat yol olmayan yolda da cok rahat ıkı kısı gıderkende sorun yok şehır ıcınde de sorun yasamadım daha ne olsun ....

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün güvendiğim bir motorcuya gittim balata değişmek için, ancak pekte iç açıcı şeyler söylemedi malesef, bazen çalışmakta zorlanıyordu, bununda motorun sentesinin kaçık olduğundan ileri geliğini, ehil birisi tarafından yapılmadığını söyledi, buda canımı sıktı doğrusu, henüz motoruda üstüme almış değilim, ancak bedelinide ödemiş bulunuyorum, sanırım vazgeçebilirim, ama gözüm yine kle 500 de....
    kle gerçektende çok iyi bir motor. kle 500 varken dl 650 hariç diğer 650 liklerin hiçbiri cazip gelmiyo bana. bakımı iyi yapılmayan ve bakımsız kullanılan bir motor illaki arıza yapacaktır. yakın zamanda giderilmese başka arızalara sebebiyet verecektir. kle iyi makinadır yalnız dökük bi kle gerçekten baş belası olur insana. çünkü her parçası çok pahalı ve z motor' un turkiyedeki tek distiribitör olması şımarmalarına sebeb olmuş gerçektende. müşteri kıymeti bilmiyolar ve çok sallıyorlar. sahibinden.com da baktığınızdada çoğu şeyi bulabilirsiniz. kle, en500, er5 ve gpz de aynı motor kullanıldığı için piyasada çıkmasını bulma şansınızda çok. zaten yağ, yağ filtresi, hava filtresi, balata zincir, zincir dişlisi gibi rutin bakımlarını yaptıkça pek fazla arıza çıkaracak motor değil. motorunu öldürmek hiçte kolay değil ömürlük bir motoru var. 92 model 98 binde kle kullanan bir arkadaşım var. halada saat gibi çalışıyor. satmayı düşünüyor çünkü 2004 model kle alacak.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    kle gerçektende çok iyi bir motor. kle 500 varken dl 650 hariç diğer 650 liklerin hiçbiri cazip gelmiyo bana. bakımı iyi yapılmayan ve bakımsız kullanılan bir motor illaki arıza yapacaktır. yakın zamanda giderilmese başka arızalara sebebiyet verecektir. kle iyi makinadır yalnız dökük bi kle gerçekten baş belası olur insana. çünkü her parçası çok pahalı ve z motor' un turkiyedeki tek distiribitör olması şımarmalarına sebeb olmuş gerçektende. müşteri kıymeti bilmiyolar ve çok sallıyorlar. sahibinden.com da baktığınızdada çoğu şeyi bulabilirsiniz. kle, en500, er5 ve gpz de aynı motor kullanıldığı için piyasada çıkmasını bulma şansınızda çok. zaten yağ, yağ filtresi, hava filtresi, balata zincir, zincir dişlisi gibi rutin bakımlarını yaptıkça pek fazla arıza çıkaracak motor değil. motorunu öldürmek hiçte kolay değil ömürlük bir motoru var. 92 model 98 binde kle kullanan bir arkadaşım var. halada saat gibi çalışıyor. satmayı düşünüyor çünkü 2004 model kle alacak.
    Elbette iyi bir bakım şarttır, neticede çalışan bir makina, tek canımı sıkan şeyde mt tamircisi arkadaşların her kafadan ayrı bir hava çalmaları, iyi bir ustaya intisab etmek gerekir daha iyiside birçok şeyi kendimizin yapması en güzeli olacaktır, sizlere sormak ve öğrenmek istediğim motor yağı olarak kaç numara ve ne marka kullanıyorsunuz, birde motorun yağ koyma yerinde 3 lt diyor bu garibime gitti çift silindirli bir makinanın 3 lt yağ alması fazla değilmi.? böyle basit sorular içinde beni mazur görün, ben yeniyim serde acemilik var herkese keyifli ve emniyetli sürüşler....

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Elbette iyi bir bakım şarttır, neticede çalışan bir makina, tek canımı sıkan şeyde mt tamircisi arkadaşların her kafadan ayrı bir hava çalmaları, iyi bir ustaya intisab etmek gerekir daha iyiside birçok şeyi kendimizin yapması en güzeli olacaktır, sizlere sormak ve öğrenmek istediğim motor yağı olarak kaç numara ve ne marka kullanıyorsunuz, birde motorun yağ koyma yerinde 3 lt diyor bu garibime gitti çift silindirli bir makinanın 3 lt yağ alması fazla değilmi.? böyle basit sorular içinde beni mazur görün, ben yeniyim serde acemilik var herkese keyifli ve emniyetli sürüşler....
    3 lt değil 3.5 lt. 15-50 kalitesini ispatlamış herhangibir motor yağı. sen milletin konuştuğunu pek takma motorunu sev ona iyi bak karşılığını alırsın seni üzmez. duruşuylada gidişiylede at gibi bi motorun var hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    3 lt değil 3.5 lt. 15-50 kalitesini ispatlamış herhangibir motor yağı. sen milletin konuştuğunu pek takma motorunu sev ona iyi bak karşılığını alırsın seni üzmez. duruşuylada gidişiylede at gibi bi motorun var hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim, tercih sebebimde bir marka ikinciside at gibi olmasıydı bana tercüman oldun, kaza beladan uzak keyifli sürüşler..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ben 650 GS ile KLE 500 ARASINDA KALMIŞTIM ASLINDA BENİM DE ÇOK SORULARIM VAR
    YAKIT KONUSUNDA SÜSPANSİYON vs vs..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bu hafta sonu ürgüp - göreme - ıhlara vadisi gezisi yaptım. giderken ilk ölçümde 280 kilometrede 12 lt yakıt tüketmişim. ortalama 100 - 120 arası hızla. tekerler yeni takıldı. bakımı yeni yapıldı. baya bi farkını gördüm. yakıttan çok memnun kaldım. demekki neymiş?? bakarsan bağ bakmassan dağ

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kle500 le Dl650 yi kıyaslamamak lazım. Netice Dl650 nin enduro özelliği yok Çunku enduroların en buyuk özelliği jantlarıdır. Telli olurlar ve önler 21'' olur Bunun faydasını da bozuk ve taşlık yollarda gorursunuz.

Bu yüzden Dl dışındaki endurolara bakmak lazım. Hepsini inceledim.

Fiyat / Performans açısından Kle 500 diğerlerine nazaran daha onde.

Örneğin 2000 model f650gs yada 2000 model Transalp almak isterseniz ödeyeceğiniz para 8.000 tl iken bu paraya 2004 hatta 2005 model Kle 500 alabilirsiniz.

Üsteli Kle 500 ün hanki konuda onlardan geri kaldığıda tartışılır.

Hız desen hepsinden hızlı
    Konfor desen arazi de asfaltta da onlar kadar iyi ve transalp kadar titreşimsiz.
    F650gs kadar olmasada ekonomik
    Bakım maliyeti en ucuz ve kolay olanı
    Anlayan usata bulmak transalp kadar kolay
    Parça fiyatları en ucuzu
    Orjnalını bulmazsan çıkmasını makul rakamlara bulabileceğiniz yegane model.
    Daha ne olsun

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    kle 500 servis kataloğu için http://www.mediafire.com/?a4p2jcytdry

tıklayıp kataloğu indirebilirsiniz. umarım işinize yarar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bir söz vardır, tuzunu biberini limonunu hesap edersen bu çorbayı içemezssin diye, Kawasaki diyoruz KLE500 diyoruz artılarını düşünecek olursak gerisini düşünmeye gerek kalmıyor, hemde piyasayı çin malları basmışken....!!!!

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    wanda motor nasıl memnunmusun. alıştınmı trafiğe yuksekten bakmaya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 650 GS ile KLE 500 ARASINDA KALMIŞTIM ASLINDA BENİM DE ÇOK SORULARIM VAR
    YAKIT KONUSUNDA SÜSPANSİYON vs vs..
    f 650 gs nin yakıtı daha az ama modeline göre fiyatı karşılaştırdığında kle nın nerdeyse iki katı. kle çift silindir. titresim yok, tork çok.

Motosikleti
    BMW F650 GS

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 ----------

f 650 gs nin yakıtı daha az ama modeline göre fiyatı karşılaştırdığında kle nın nerdeyse iki katı. kle çift silindir. titresim yok, tork çok.
    f650gs kle500den daha fazla torka sahip ama karşılıgında konfordan oldukca fazla fedakarlık yapmış. gaza bastıgımda hıssettgım altımda bırı sureklı benı tekmelıyor. Oldukca kuvvetlı bır motor tek başına 650cc lık bir sılındırden beklenenı verıyor. bahsettıklerı kadar tıtreşımde yok ama muthıs bir vuruntu var. konfor benım ıcın daha onemlı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500

Bu güne kadar 1945 model BMW , chooper , scooter, tarzı motorlar kullandım, ancak uzun zamandır hayalim olan KLE 500 eski model olmasına karşın gücü ve ataklığı sayesinde kendisinden beklediğimi verdi, zamanında jawa ile trafiği duman altı ettiğimde oldu, ama arkadaşımın tespitide çok yerinde doğrusu, yani trafiğe yukarıdan bakmak başka bir keyif....

Motosikleti
    kawasaki KLE 500
    Ankaradan selam KLE 500 kullanıyorum, alalı 3 hafta oldu, daha önce 2005 modeli vardı, şimdiki 2007

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Harbıturk buraya fotoğraf nası koydunuz?

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ya bende fotoğraf koymayı beceremedim.nasıl konuluyorsa bi ayrıntılı anlatırmısın???

Motosikleti
    kawasaki KLE 500
    Ben yazıyorum yazıyorum burada çıkmıyor????nasıl oluyor??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

evet şimdi çıktı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

Merhabalar ben oğuz ist, bu gün itibariyle 1993 model 46000 km de bir kle 500 aldım, bu makinayı yakından tanıyan arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak isterim, herkese teşekkürler....
    Sorması ayıp...kaça malettin?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Fotoğraf koymayla ilgili bir topic olacaktı onun linki burada tıklayarak ulaşabilirsiniz.

L İ N K

Yanlız ben imageshack yerine photobucket sitesini kullanıyorum daha güzel ve kolay geliyor. Photobuckete üye olmanız gerekiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler