Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ramzey 100 cup veya Mondial 100-UKH mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Merhaba arkadaslar, esasen iki sorum var:
    1. A1 motosiklet ehliyetim var, sordugum iki sürücü okulundan biri 50cc ye kadar kullanabilecegimi söyledi, daha büyük motorsikletler icin A2 yi yapmami önerdi, diger sürücü okulu ise avrupa standartlarinda oldugu gibi bizdede A1 ile 125cc ye kadar kullanabilecegimi söyledi.
    Ben almanyadan aldigim ehliyetimi burda degistirdigim trafik dairesindeki görevli ise baslangicta bana A1 veremeyeceklerini cünkü türkiyede A1 sinifinin olmadigini söylemisti(tuhaf) ama TC ehliyetime A1 yazildi.

2. Simdi iki kisinin rahatlikla gezebilecegi 125cc ye kadar bir motorsiklet almak istiyorum, motorsiklette aradigim özellikler.
    1- yakit tüketiminde tasarruflu olmasi
    2- En az 160kg i tasiyabir olmasi(iki kisi icin ortalama agirlik)
    3- Kalitete güvenilir olmasi(fazla tamirhane masrafi cikarmayacak)

Benim yaptigim arastirmalarimda yeterli bilgileri bulamadim, fakat Ramzey 100 cup ve mondial 100 UKH nin tüketimde cok ekonomik oldugunu ögrendim(100km de 1,6 - 1,7 litre) tükettiklerini ögrendim ayrica mondial 125 RR i ücüncü secenek olarak düsünüyorum.

Bana bu üc motorsiklet konusunda kendi tecrübelerini veya bildikleri baskalarinin tecrübelerini iletecek arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    sevgili arkadaşım,
    ramzey cup 100cc kullandım.
    şimdi YBR kullanıyorum. 125 cc.
    tavsiyem kesinlikle ybr türü bir şey almanız.
    ramzeye 18.000 km bindim. ybr 4.000 bindim. kafamı duvarlara vuruyorum niye acele etmişim söz dinlememişim diye.
    çok masraf ettim çook...
    son karar elbette sizin.
    diğer arkadaşlar da yazacaklardır.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    valla arkadaşım bende ramzey 100cc cup kullandım öldüremedim makineyi benim şansımdanmıdır nedir yeri geldi arkama 110 kiloluk adam aldım onunla gezdim zorladım ettim ama öldüremedim yinede karar senin bol şans

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    yeni arac fiyatlari
    yamaha ybr 125cc 3.500 ytl,
    ramzey cup 100cc 1.600 ytl
    mondial 100 UKH 1.500 ytl

yamaha kalitesi tartisilmaz fakat aradaki fiyat farki cok fazla, ayrica ramzey ve mondial in cok kullanildigini görüyorum, bu iki marka mobilyacida bakkalda her yerde satiliyor.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    h o n d a innova 125 al bak keyfine bu dediğin cupların hepsi hondayı taklit etmiş dayanıksız motorlardır tavsiye

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    ikiside aynı kalite al birini gitsin.şu var mondialde parça sıkıntın olmaz die düşünüyorum

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Git Yamaha'nın mopedini al daha iyidir..

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Honda Innova benim ilk secenegim idi yalniz yeni modelleri yoktur 2007 modele kadar var, ikinci ele ise pek güvenemiyorum.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı wupp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Innova benim ilk secenegim idi yalniz yeni modelleri yoktur 2007 modele kadar var, ikinci ele ise pek güvenemiyorum.

su an 2 inci elde en çok prim yapan motor innovadır ve kolay kolay arıza yapmadıgı için güvenebilirsin 2007 model ancak bazı bayilerin elinde kalmış innovalar var bunlar son motorlar kaçırma derim çok sağlam ve iyi makina...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git Yamaha'nın mopedini al daha iyidir..
    hain ne diyosun sen burda akıl çeliyoz ne mopedisendede innova yokmu

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Aykan arkadasin önerisi mantikli geliyor, bende acaba innova 0 km bulabilirmiyim diye düsünüyordum, zaten su an cok acelem yoktur innovanin 0 ini arastirmaliyim, daha önceleri honda dax kullandigim icin honda nin kalitesini biliyorum.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Aykan arkadasin önerisi mantikli geliyor, bende acaba innova 0 km bulabilirmiyim diye düsünüyordum, zaten su an cok acelem yoktur innovanin 0 ini arastirmaliyim, daha önceleri honda dax kullandigim icin honda nin kalitesini biliyorum.
    en iyisini yaparsın ama acele et

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    bayiden innova orijinal 0 km den haberiniz olursa benim irtibat bilgilerimi ulastirabilirmisiniz?
    email: sahin_yucel@yahoo.com, tel:0545-7478308

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bence mondial iyi.hem ucuz hemde yedek parca ucuz we sıkıntı yok.maddi durum iyi ise honda yamaha al ama pek iyi değilse kesinlikle mondial derim
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    zannediyorum izmirdesin muğlaya uzak değilsin attığım linkteki bayide mutlaka vardır tlf açıp ögrenebilirsin.

http://www.kivrakmotor.com/

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    aykan ;

Tabii var .. Innova ölümsüz bir kahraman !

Antakya Caddelerinde 2.vitesi öyle bir uzatıyorum ki millet aval aval bakıyor ..

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Opel arabam var yazlikta uzun kalacagiz, yakinimizda yürüyerek gidebilecegimiz iki bakkal dükkani var orda ekmek ve icecekten baska birsey almiyoruz diger alisverisleri en az 5 km gitmemiz gerekiyor, 5 km araba icin kisa mesafe motorsiklet daha pratik ve ekonomik ayrica gezmek icinde iyi.
    Honda yi bildigim icin innova üzerine almn forumlarinda ve türkce forumlarda cok olumlu yorumlar okudugum icin innovayi tercih ederim,
    Mondial ve ramzey fiyat bakimindan cok ekomik yakit tüketimide innovayla ayni sayilir, fakat kalitesinde hic bilgim olmadigim icin bu foruma basvurdum.

evet izmirdeyim

Telefon numarasi göremedim fakat iletisim formundan haber iletteim, umarim bulunur.

1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    özellikle no name çin malı motorlardan uzak durmanı tavsiye ederim.
    uygun fiyatlı kaliteli bir motor almak istiyorsan kymco bakmalısın
    scooter olarak
    agilitiy 50 2244 ytl
    agility 125 2899 ytl
    cup olarak
    activ 110 2070 ytl
    activ 125 2330 ytl
    ama benim asıl önerim commuter tarzı eğer ehliyet konusnda sorun çıkmayacaksa ve sürebiliyorsan
    kymco CK125/Pulsar 2486 ytl
    kymco taiwan malıdır avrupa pazarındada satılan uygun fiyatlı bir motordur noname çinli değildir (mondial ramzey asya ..... vs gibi)
    tüm kymcolar peşin fiyatına 8 taksit her yerde servisi mevcut ve diğer çin malı motorlar gibi parça sorunu yok
    bende uzun bir süre ne alsam diye düşündüm günlerce süren araştırmalardan sonra kymco ck 125 almaya karar verdim inşallah kısa bir süre sonra alıcam
    DELİKANLI OLUNMAZ DOĞULUR .......KARADENİZ FIRTINASI OFLU ALİ

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı 1atasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle no name çin malı motorlardan uzak durmanı tavsiye ederim.
    uygun fiyatlı kaliteli bir motor almak istiyorsan kymco bakmalısın
    scooter olarak
    agilitiy 50 2244 ytl
    agility 125 2899 ytl
    cup olarak
    activ 110 2070 ytl
    activ 125 2330 ytl
    ama benim asıl önerim commuter tarzı eğer ehliyet konusnda sorun çıkmayacaksa ve sürebiliyorsan
    kymco CK125/Pulsar 2486 ytl
    kymco taiwan malıdır avrupa pazarındada satılan uygun fiyatlı bir motordur noname çinli değildir (mondial ramzey asya ..... vs gibi)
    tüm kymcolar peşin fiyatına 8 taksit her yerde servisi mevcut ve diğer çin malı motorlar gibi parça sorunu yok
    bende uzun bir süre ne alsam diye düşündüm günlerce süren araştırmalardan sonra kymco ck 125 almaya karar verdim inşallah kısa bir süre sonra alıcam
    anladım siz kesin kymco bayiisiniz...
    aslında olabilir kymco sağlam motor ama taktir edersinizki honda kadar değil...

Opel arabam var yazlikta uzun kalacagiz, yakinimizda yürüyerek gidebilecegimiz iki bakkal dükkani var orda ekmek ve icecekten baska birsey almiyoruz diger alisverisleri en az 5 km gitmemiz gerekiyor, 5 km araba icin kisa mesafe motorsiklet daha pratik ve ekonomik ayrica gezmek icinde iyi.
    Honda yi bildigim icin innova üzerine almn forumlarinda ve türkce forumlarda cok olumlu yorumlar okudugum icin innovayi tercih ederim,
    Mondial ve ramzey fiyat bakimindan cok ekomik yakit tüketimide innovayla ayni sayilir, fakat kalitesinde hic bilgim olmadigim icin bu foruma basvurdum.

evet izmirdeyim

Telefon numarasi göremedim fakat iletisim formundan haber iletteim, umarim bulunur.
    kıvrak motor:

bodrum sube tel:90 252 319 11 34
    marmaris sube:90 252 413 66 67
    fethiye şube:90 252 612 09 48(merkez)

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    yardimlariniz icin tesekkürler,
    pazartesi veya sali günü bodrum sube ile telefonla irtibata gececegim, bir sonuc cikinca bu baslik altinda sizleri bilgilendirecegim.

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Kararimi mondial 100 UHK ya verdim ve motorsikletimi bugün teslim aldim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)