Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni Kanuni Wiki 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Kanuni Wiki 125

Motor
    Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 125 cm3
    Motor Çapı: 52,4 x 57.8 mm
    Motor Sıkıştırma: 9.2:1
    Motor Soğutma: Hava Soğutmalı
    Maksimum Güç: 6,95 HP/7500 dev/dk

Aktarma
    Aktarma: Kayış
    Şanzıman: Otomatik

Elektrik
    Ateşleme: CDI
    Çalıştırma: Elektrikli/Pedal

Ölçüler
    Uzunluk: 1770 mm
    Genişlik: 685 mm
    Yükseklik: 1120 mm
    Aks Arası: 1260 mm
    Sele Yüksekliği: 800 mm
    Ağırlık: 92 kg
    Depo: 5 litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 2,5 lt / 100 km

Gövde
    Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı tek amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön Lastik: 100/60-12
    Arka Lastik: 100/60-12

Şubat ayında bayilerde satışa sunulacakmış.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Vespalara benziyor bu.

cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    eğer 2.5 litre/100 km yakabiliyorsa güzel.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı emrecamcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespalara benziyor bu.
    İlgimi bu yüzden cekti
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

jawc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN-125 - GSX-R 600 K7 - GSR 600 K9 - GSR 750 L2
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer 2.5 litre/100 km yakabiliyorsa güzel.

2.5 litre/100 mükemmel katılıyorum tam iş makinası

KUM_ADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    teknik değerindeki gibi yakmıyor,üzerinde hussar motoru var.benzini su gibi içiyor arkadaşlar.
    "BAŞARININ SONU YOKTUR AMA DOĞA İLE BAŞA ÇIKAMAZSIN. SEN DAHA İYİ FARE KAPANI YAPARSAN, DOĞA DAHA ZEKİ FARELER YARATIR...!"KUM_ADAM"

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Alıntı KUM_ADAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik değerindeki gibi yakmıyor,üzerinde hussar motoru var.benzini su gibi içiyor arkadaşlar.

yapma yaauv

Motosikleti
    Piaggio Medley
    Merhaba arkadaşlar,
    ya ben bu motoru almayı düşünüyordum. Euro 3 değerlere sahipmiş, led stoplar artı kayış tahrikli motor varmış. Motor yakından çok güzel görünüyor, bayisine giripazıcık kurcalamadım da Hussar gibi deyip öldürmüş olmayalım. Forumda hiç kullanıcısı yok mu acaba? En iyi bilgiyi ordan alırız.

merhaba herkese,
    bu motoru geçen hafta arkadaşım aldı ve iki gün önce test ettim. dış görünüş ve tasarım olarak diyecek pek bişey yok ama performans, sürüş keyfi, işçilik ve malzeme kalitesi olarak pek iyi şeyler söyleyemiyeceğim. belki motor yeni olduğu için, parçaların uyumunu bekleyip yeniden denemek lazım ama ilk izlenimlerim bu motorun bu fiyata değmeyeceği. kendi motorum piaggio fly 100 ile kıyaslarsam; mercedesden inip tofaş otomobile binmek gibi bişeydi.

%100 türk işçiliğiyle tuzla kanuni fabrikalarında üretilen motorun, mondial ve diğer muadillerinden tek farkı çinde üretilmemesi sanırım.

Alıntı cancun07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese,
    bu motoru geçen hafta arkadaşım aldı ve iki gün önce test ettim. dış görünüş ve tasarım olarak diyecek pek bişey yok ama performans, sürüş keyfi, işçilik ve malzeme kalitesi olarak pek iyi şeyler söyleyemiyeceğim. belki motor yeni olduğu için, parçaların uyumunu bekleyip yeniden denemek lazım ama ilk izlenimlerim bu motorun bu fiyata değmeyeceği. kendi motorum piaggio fly 100 ile kıyaslarsam; mercedesden inip tofaş otomobile binmek gibi bişeydi.

%100 türk işçiliğiyle tuzla kanuni fabrikalarında üretilen motorun, mondial ve diğer muadillerinden tek farkı çinde üretilmemesi sanırım.
    Neymiş %100 Türk işçiliği imiş....
    Alın size bu motorun %100 Çinli üreticisi;
    http://book.dihaomotor.com/Product_l...9-61ac00eb88fb

http://www.dihaomotor.com.cn/newEbiz...tml/index.html

bırakın arkadaşlar keklenmeyi, yıllardır biz Türk malıyız diye bağırıyorlar ne Argesi ne Türk malı hepsi %100 bariz Çinli... Bütün parçalar Çin den geliyor burda sadece montaj cıvata somun sıkıyorlar ne oluyor Türk malı oluyor... yazık...

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    piaggio fly 100 çakması. yalnız kuyruk güdük kalmış.

hussar'dan farklı olacağını sanmıyorum.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bir alt salıncak ve orta sehpa bağlantısı bukadarmı çirkin görünür yarabbim 2 kişi bana binme diyor resmen bütün kasislere vurursun orayı. ayrıca motor malzeme kalitesi değerlerden kendini belli ediyor hem

hem 125cc hem 6.9hp hem 7500rpm hemde 9.2lik bir sıkıştırma ile valla pes

125zn bile her açıdan üstündür
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    wiki 125
    selamlar
    iki hafta önce wiki aldım.
    şehir içinde harika. herkesin beğenisini topluyor.
    henüz rodajda 200 km geçtim
    şimdilik 15 kuruş yakıyor. servis zaten böyle demişti. sonra 8-9 kuruş yakar dediler.
    ilk 500ü bir geçelim...

Geçen hafta almış olduğum Wiki ile şu anda 496km deyim. Millletin atıp tuttuğu kadar kalitesiz değil. Aynı anda GSR 600 sahibiyim. Her gün wiki ile işe gidip geliyorum ve oldukça hoşuma gitti. İlk bakımını 400 km de yaptım. Şu anda 10 TL lik benzin ile 100km civarı yol yapıyorum. Bu arada çok fazla ilgi gördüğünü söylemem gerek. Nerdeyse GSR yi hiç kullanmıyorum diyebilirim. Yayvan kasislerde 2 kişi biraz yavaş girmek gerekli. Aksi takdirde orta sehpayı sürtme ihtimali mevcut. Frenlerin biraz alışması gerekiyor. Bu sebepten dolayı temkinli gitmekde fayda var. Ayrıca e-6 yı kullanıyorum ve 110 km hızı göstergede gördüm. Hatalı olduğunu varsayarsak yinede 90-100 km lere çıkabiliyor. Uzun rampalarda biraz zayıf kaldığını söylemem gerek. malzem ekaliteside öyle çok adi değil. Bundan önce birçok japon ve italian scooter ı da kullandım. Zamanla inşallah üzmez diye düşünüyorum.

Motosikleti
    honda cgl 125
    Alıntı emrecamcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespalara benziyor bu.
    bana göre çok fazla 2.5 lt 100 km.

bende honda cgl 125 var.şehir içi 1 lt benzine 80 km yol gidiyorum.uzun yol kısa yol fark etmiyor.

Motosikleti
    wiki 125
    wiki 125 için şunu kesin söyleyeyim: asfalt motorsikletidir, stabilize yollarda fazla sarsıntı yapıyor. ayrıca, yokuşta çok iyi kavrıyor.

Motosikleti
    kanuni motorun 150 cc
    selamlar bende bu motorun ikinci elini adanada civarında aradım tabi bu sıcaklarda ancak internetten arama yaptım. bir türlü bulamadım. sıfırı bana göre pahalı. en sonunda motorun aldım 150 cc ama hala bir gönlümde wikiden yana..

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı diikey11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana göre çok fazla 2.5 lt 100 km.

bende honda cgl 125 var.şehir içi 1 lt benzine 80 km yol gidiyorum.uzun yol kısa yol fark etmiyor.
    Km de 5 kuruş yakan motosiklet hayatım hiç görmedim bu kadar sallamayın kendinizi kandırarak aciz duruma düşüyorsunuz.

G-han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150 t1
    arkadaslar yabancı motorlara gösterdiğiniz ilgiyi bi zahmet bunada gösterin herkez bilip bilmeden atıp tutmus bizzat denedim gayet güzel bi motosiklet eni baslayanlar için.
    cihan

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar belki yerli üretim değil ama lütfen bilmeden hemen itin gözüne sokup çıkarmayalım..
    Bu model 1913 yılından bu yana motosiklet üreten İtalyan GARELLİ markasının flexy modelidir. Sitesine girip görebilirsiniz. Birebirdir. Çarşı pazar motoru olarak tam sym feddle ı gözüme kestirmişken birde bu çıktı başıma. Bunuda en yakın zamanda incelemeyi dşünüyorum..

Piaggionun en beğenilen serilerinden herhangi birisini biraz makyajlayıp üzerine kanuni yazarak şuraya koysak aynı önyargılarla onun içinde hemen kötüleme yapacağız.Çok kötü bir alışkanlık...Kanuni zamanında büyük hatalar yapmış olabilir fakat son zamanlarda ben olumlu anlamda ciddi yollar katetmeye başladıklarını görüyorum.Türkiyenin markası olarak öyle yada böyle çok daha iyi yerlere gelir inşallah ve ilk tercihimize oturur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler