Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

GSX 600F-650F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100

GSX 600F

TEKNİK ÖZELLİKLER

MOTOR
    Tipi 4-zamanlı, DOHC, karbüratörlü, 4-silindir
    Sübaplar 4, silindir başına
    Soğutma sistemi SACS, hava/yağ soğutmalı
    Silindir hacmi 600 cm3
    Çap 62,6 mm
    Strok 48,7 mm
    Sıkıştırma oranı 11,3 : 1
    Maksimum güç 77,5 hp / 10500 dd
    Maksimum tork 54,1 Nm / 9500 dd
    ŞASİ
    Ön süspansiyon Sekme ayarlı teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
    Arka süspansiyon Eklem tip, sıkıştırma, sekme ve yay ön yükleme ayarlı, mono amortisör, helezon yay, yağ/gaz sıkıştırmalı
    Ön fren Çift disk
    Arka fren Disk
    Ön lastik ölçüsü 120/70ZR17 M/C (58W) Tubeless
    Arka lastik ölçüsü 150/70ZR17 M/C (69W) Tubeless
    RENKLER
    Renkler Mavi-beyaz, kırmızı
    Garanti 2 yıl veya 30.000km

AKTARMA
    Tipi Zincirli
    Şanzıman sıralaması 6-vites

ELEKTRİKAL
    Ateşleme tipi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
    Çalıştırma sistemi Elektrikli marş

ÖLÇÜLER VE KURU AĞIRLIK
    Toplam uzunluk 2140 mm
    Toplam genişlik 755 mm
    Toplam yükseklik 1195 mm
    Aks arası mesafe 1470 mm
    Zeminden yükseklik 120 mm
    Sele yüksekliği 785 mm
    Kuru ağırlık 209 kg
    Yakıt depo kapasitesi 20 Liter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    güzel motor ama artık R kasalar daha bir gözde.... ve F kasalar geçerliliğini yitirdi bence .. 600f ve 600rr da olduğu gibi

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    valla bende z750 almak istiyorum normalde ama vergisi falan çok yuksek diye alamıyorum bu modelde 2008 de çıkmış olabilir diye düşündüm

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    yakın arkadaşımda 2009 model 650f var. sport touring anlamında çok keyifli bi motor, test etme imkanım oldu, gücü gayet tatminkar, oturuş pozisyonu artçı konforu rahat, touring cam ilavesiyle rüzgardan daha fazla korunma imkanı sağlanınca uzun yolda çok iyi. türkiyede fazla tutulmuyor ama bence sınıfında gayet iyi bi makina. bence en büyük eksisi boru şasi. teknik olarak artısını eksisini tartışmıyorum ama görsel olarak hoşuma gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:41 ----------

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel motor ama artık R kasalar daha bir gözde.... ve F kasalar geçerliliğini yitirdi bence .. 600f ve 600rr da olduğu gibi
    vallahi bence tercih meselesi. örneğin 600f kullanıyorum. 600rr hiç düşünmedim bile. tek sebebi uzun yol yapmayı sevmem ve şehir içinde ve dışında da kısmetim açık olduğu ölçüde artçılı dolaşmamdır.
    evet r lar her zaman daha agresif, daha hızlı ve daha şekilli ama uzun yolda ve sıkışık şehir trafiğinde sırtıma çıkmış bi kızla eziyet çekmeye dayanamam diye rr düşünmem bile
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın arkadaşımda 2009 model 650f var. sport touring anlamında çok keyifli bi motor, test etme imkanım oldu, gücü gayet tatminkar, oturuş pozisyonu artçı konforu rahat, touring cam ilavesiyle rüzgardan daha fazla korunma imkanı sağlanınca uzun yolda çok iyi. türkiyede fazla tutulmuyor ama bence sınıfında gayet iyi bi makina. bence en büyük eksisi boru şasi. teknik olarak artısını eksisini tartışmıyorum ama görsel olarak hoşuma gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:41 ----------

vallahi bence tercih meselesi. örneğin 600f kullanıyorum. 600rr hiç düşünmedim bile. tek sebebi uzun yol yapmayı sevmem ve şehir içinde ve dışında da kısmetim açık olduğu ölçüde artçılı dolaşmamdır.
    evet r lar her zaman daha agresif, daha hızlı ve daha şekilli ama uzun yolda ve sıkışık şehir trafiğinde sırtıma çıkmış bi kızla eziyet çekmeye dayanamam diye rr düşünmem bile

ben genel görüşü anlatmaya çalıştım ... gel sana güzel bir naked verelim , şehir içinde daha daha kıvrak olur

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    10. ayda 2008 modelini 12.500 e buldum, alacak param olduğu halde galeriden olduğu için güvenemedim. ama o döenmlerde 600f düşündüğüm için araştırmalaımda youtube sitesinde "600f" yazıp aratırsan er6f, 600f ve gsxf600 üçünü karşılaştıran bir video var ve ben orada bir kez daha hayran kaldım. oruruş pozisyonu bir naked, yani direksiyonu " M " değil. her şeyi güzel, yani yan ve kafa grebajları sayesinde hem sportif bir görünüş hem de ön camı sayesinde pek de aksesuara gerek bıkmayan, cam masrafından kurtaran, sadece koruma takozları ile güvenli hale gelebilecek ve rüzgardan sakındıracak bir makine iken
    1- yandan çıkan klasik egsozu
    2- galeriden oluşu
    3- grenaj ( karenaj) masrafı
    4- çabuk değer kaybetmesi
    5- bir nakedçı olmanın avantajlarını biliyor olmam
    sonucuda
    Z750 2007 model çok sıkışmış birinden 9500tl ye de almadım yakıt meselesini ve vergiyi göz önüne alarak
    gittim fazer ve gsr600 arasına daldım
    fazer:
    düşük viteste yüksek devirde vites yükseltmeyip gazı kısınca arka teker kitliyordu ve bunu ( sende kullanıyorsun) 2005 teknolojisindeki GS500 yapardı ki bir sefer düşmeme sebep oldu, suzukinin eski teknolojisi bile bence fazer ABS2009 la aynıymış hissini verdi.... aksi halde yakıt ve parça sıkıntısı çekmeyen fazer piyasada daha çok tutulan bir makina idi
    gsr600:
    ısrarla bir başka arkadaşıma da aldırdım.
    enginer6( eski motoru er6f) hemen hemen her telefon konuşmamızda hem dua ediyor, hem de her seferinde yeniden aşık olunacak bir şey çıkartıyor motor diyor...

özcancım, gel dinle şu zavallı kardeşini, ya z 750 ya da gsr600 al ama Z motorun kucağına oturma be kardeşim...

ama 2 silidnirli bir şey istersen hyosung gt650 comete güzel bir kafa grenajı ile sahip olabilirsin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10. ayda 2008 modelini 12.500 e buldum, alacak param olduğu halde galeriden olduğu için güvenemedim. ama o döenmlerde 600f düşündüğüm için araştırmalaımda youtube sitesinde "600f" yazıp aratırsan er6f, 600f ve gsxf600 üçünü karşılaştıran bir video var ve ben orada bir kez daha hayran kaldım. oruruş pozisyonu bir naked, yani direksiyonu " M " değil. her şeyi güzel, yani yan ve kafa grebajları sayesinde hem sportif bir görünüş hem de ön camı sayesinde pek de aksesuara gerek bıkmayan, cam masrafından kurtaran, sadece koruma takozları ile güvenli hale gelebilecek ve rüzgardan sakındıracak bir makine iken
    1- yandan çıkan klasik egsozu
    2- galeriden oluşu
    3- grenaj ( karenaj) masrafı
    4- çabuk değer kaybetmesi
    5- bir nakedçı olmanın avantajlarını biliyor olmam
    sonucuda
    Z750 2007 model çok sıkışmış birinden 9500tl ye de almadım yakıt meselesini ve vergiyi göz önüne alarak
    gittim fazer ve gsr600 arasına daldım
    fazer:
    düşük viteste yüksek devirde vites yükseltmeyip gazı kısınca arka teker kitliyordu ve bunu ( sende kullanıyorsun) 2005 teknolojisindeki GS500 yapardı ki bir sefer düşmeme sebep oldu, suzukinin eski teknolojisi bile bence fazer ABS2009 la aynıymış hissini verdi.... aksi halde yakıt ve parça sıkıntısı çekmeyen fazer piyasada daha çok tutulan bir makina idi
    gsr600:
    ısrarla bir başka arkadaşıma da aldırdım.
    enginer6( eski motoru er6f) hemen hemen her telefon konuşmamızda hem dua ediyor, hem de her seferinde yeniden aşık olunacak bir şey çıkartıyor motor diyor...

özcancım, gel dinle şu zavallı kardeşini, ya z 750 ya da gsr600 al ama Z motorun kucağına oturma be kardeşim...

ama 2 silidnirli bir şey istersen hyosung gt650 comete güzel bir kafa grenajı ile sahip olabilirsin
    hocam eline sağlık doğru diyosunda senin motorla z750 arasındaki yaktı farkı ne kadar bu bir ikincisi bir motoru ömür boyu kullanmıyorsun en fazla 2 sene bilemedin 3 bu motorlarda öyle kafasına göre arızalanıcak bir motor değil zmotora ihtiyac duyam alacaklarımı ebaydan alırım bunları bi cevaplayıver sana zahmet =)

chopperrider aynen dediğin gibi tarz meselesi bence güzel bakalım ne kadar tutulur.

bu motor ları çok iyi tanırım. son hız 230 km dir 85 hp su sogutmalı suzuki bandit ve gsx600 f in karması bir motordur. spor görünümlü uzun sallı ve 220 kg agırlıgında uzun yol motorudur. motor ömrü baya bir uzundur. ama türkiye de pek tutulan bir model olmadı çünkü bizim insanımız virajdan çıkarken tek teker çıkan ve yarış ruhuna sahip olduğu için bu modeli çok az alan kişi oldu.
    bu motor tamamen uzun yol motorudur. kullanım amacına göre alınacak en iyi motorlardandır.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor ları çok iyi tanırım. son hız 230 km dir 85 hp su sogutmalı suzuki bandit ve gsx600 f in karması bir motordur. spor görünümlü uzun sallı ve 220 kg agırlıgında uzun yol motorudur. motor ömrü baya bir uzundur. ama türkiye de pek tutulan bir model olmadı çünkü bizim insanımız virajdan çıkarken tek teker çıkan ve yarış ruhuna sahip olduğu için bu modeli çok az alan kişi oldu.
    bu motor tamamen uzun yol motorudur. kullanım amacına göre alınacak en iyi motorlardandır.
    baya aklıma yattı yakıt sarfiyatı vergisi konusundada bilgi sahibi olayımda bi .

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar bilgi paylaşım konusu açılırken fotoğraf ve teknik özelliklerin eklenmesi gerekiyor.Buna ekledim.
    Bundan sonraki konular için birazdaha dikkat

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    [QUOTE=ufuktan;1921223]ben genel görüşü anlatmaya çalıştım ... gel sana güzel bir naked verelim , şehir içinde daha daha kıvrak olur

haklısın vallahi. zaten ben de her ne kadar artçı selesi konforsuz olsa da tasarımına vurulduğum için z1000 düşünmeye başladım bile

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:27 ----------

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya aklıma yattı yakıt sarfiyatı vergisi konusundada bilgi sahibi olayımda bi .
    vergiyi bilmiyorum da yakıt konusunda baya iyi. arkadaşım sıkıştırdığında bile 7 litreyi geçmediğini söylüyor. gerçi 7 litre de fazla görünebilir ama hem sonuçta 4 silindir hem de bana yetişmeye çalışırken gazlıyo sonuçta
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eline sağlık doğru diyosunda senin motorla z750 arasındaki yaktı farkı ne kadar bu bir ikincisi bir motoru ömür boyu kullanmıyorsun en fazla 2 sene bilemedin 3 bu motorlarda öyle kafasına göre arızalanıcak bir motor değil zmotora ihtiyac duyam alacaklarımı ebaydan alırım bunları bi cevaplayıver sana zahmet =)

chopperrider aynen dediğin gibi tarz meselesi bence güzel bakalım ne kadar tutulur.
    cevaplamıyom işte, acı çek
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilgi paylaşım konusu açılırken fotoğraf ve teknik özelliklerin eklenmesi gerekiyor.Buna ekledim.
    Bundan sonraki konular için birazdaha dikkat

hocam eline sağlık inan uğraştım nedense olmadı

merhaba arkadaşlar
    yakıt tüketimi ile ilgili ortalama 100-120 kh hızlarda 5.7lt gibi bir ölçüm yaptım, yıllık vergisi 405tl, yüksek hızlarda durdurması biraz uzun sürüyor zira benimle beraber dolu depo ağırlık 320kg. 140-150 üzeri hızlarda rüzgar zorluyor, depo üzerine yatmak gerekiyor uzun boyluysanız, tur camları ile bunun üstünden gelinebilir yada bu hızlara çıkmayarak. hızlanma ve güç benim için yeterince iyi, uzun yolda aşırı yorucu değil, görüntüsü 10 numara, tavsiye edilecek motor.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba
    bende motorumu yeni aldım yakında yollarda olacağım malesef şu an da muayenesi ve nedense TÜVTÜRK bu işi kıvıramıyor. Nereye gittiysem bir türlü aynı gün olmuyor illaki randevü isteniyor.
    Ki geçen sene arabamı da muayene ettirdiğimde randevusuz olarak 1 saat içinde işimi bitirmiştim.
    enjoy your ride and enjoy forever

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı deadendst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    yakıt tüketimi ile ilgili ortalama 100-120 kh hızlarda 5.7lt gibi bir ölçüm yaptım, yıllık vergisi 405tl, yüksek hızlarda durdurması biraz uzun sürüyor zira benimle beraber dolu depo ağırlık 320kg. 140-150 üzeri hızlarda rüzgar zorluyor, depo üzerine yatmak gerekiyor uzun boyluysanız, tur camları ile bunun üstünden gelinebilir yada bu hızlara çıkmayarak. hızlanma ve güç benim için yeterince iyi, uzun yolda aşırı yorucu değil, görüntüsü 10 numara, tavsiye edilecek motor.
    merhaba. 140-150 den sonra rüzgar zorluyor demişsiniz, motosikleti mi zorluyor yoksa sürücünün konforu mu yok oluyor? boyum 1.86. bu motosikleti ağırlığından dolayı yönlendirmede sıkıntı yaşar mıyım??
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. 140-150 den sonra rüzgar zorluyor demişsiniz, motosikleti mi zorluyor yoksa sürücünün konforu mu yok oluyor? boyum 1.86. bu motosikleti ağırlığından dolayı yönlendirmede sıkıntı yaşar mıyım??
    rüzgar karşıdan geliyorsa hafif bir zorlanma oluyor, tüm motosikletlerde oluduğu gibi, konfor ile yada motorun zorlanması ile ilgili bir sorun yok. boyum 1.85. çok yüksek hızlarda deponun üzerine eğildiğinde sorun kalmıyor.
    5-6 bin km yaptım alalı, motorun daha zorlandığını görmedim, otobanda deneme amaçlı hız yaptım 220km yi gördü daha red line girmemişti. sonuç olarak gerektiğinde hız da yapıyor makina.
    yakıt tüketimi güncellemesi; 100-120km civarı 5.47lt/100km.
    ağırlık; motor haraket etmeye başladığı andan itibaren kuş gibi hafif.
    frenler; görevini gerektiği gibi yapıyor.

slm

arkadasım bendede 1 yıldır gsx650f var.vergidi arkadasın dediği gibi. bendeki makina 2008 model yani seneye vergisi 150 ye falan düşüyor herhalde. 6000 km yaptım bu makinayla şimdi bu makinayı seçmemdeki nedenleri yazıyorum. bu paraya (13-15) 2008 model km yapmamış makina bulman zor mesela honda 600f i bu makinayla kıyaslarlar ve 600f daha ıyı derler. makina ıyı olabılır evet. arada 25 hp fark var ben ben suzuki ile otobana çıktıgımda 230/240 ı görebılıyorsam benım ıcın yeterli diyorum. 2005-2006 model honda alacagıma 2008-2009 yepyeni bir gsx650f alırım. ben o gözle baktım ve gsx650f aldım. bir kere iki makinayı yanyana koydugunda kesinlikle suzuki daha yakışıklı herşeyiyle. ve modelli. motosiklette yeni teknoloji çok önemlidir. ben en son ankara sakarya arasında yolculuk yaptım. 700 km falan uzun yolda 5-5.5 lt yaktı 2 kişi ve iki kişinin ağırlıgı 200 kg dı motor inanılmaz güven verıyor. rr motorlar gıbı rahatsız edıcı değil. inanılmaz konforlu ve yormuyor. ellerim hiç yorulmadı desem inan. bazen popon ağırıyor okadar. ben bu makinayı alana kadar servis sorunu falan dediler vet turkiye şartlarında honda servis ağı olarak en geniş marka. ben yenı motor oldugu için servise çok fazla ihtiyac duyacagımı dusunmuyorum. yagını değiştir bakımlarını yap başka bışey ıstemez allah kaza bela vermesın. şehir içi rr motorlar gıbı ççok fazla fan açmıyor. ttabi şehir içi yakıt tuketımı bıraz daha fazla 8 lt bulabılır.. ben bu gsx650f almayı dusunenlerın doğru tercih yaptıklarına ınanıyorum. kesınlıkle sorun yaşamayacagınız bır makına. 300 km hız yapmak isteyenler başka alternatif arasınlar derim.) görüşmek dileğiyle

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    ben suzukiyle başlamadım ama suzukiyle gidiyorum =) şimdi bende gsr 600 var ama GSX650F almayıda düşünmüyor değilim duruma göre takas yaparım yani birde aklımda konuyla alakası yok ama honda vfr 800 var

gercekten guzel makine imis dogrusu, hani motorsiklet alma hevesi baslayıp motor arastimalarina baslanir ya, fazer honda cbf600 gsr 600 falan derken, bu motorda dikkatimi cekiyor, bu saydıgım motorlara alternatik olarak bandit ve gsx650f ler dikkat cekiyor, ama satısta buluna motorlara bakıyourm cok az sayısı var, ya motor sayısı hakikaten az ya da alan omurluk biniyor birazcik fiyatı uygun olsa dusunmeden gsx650f alırım, aslinda kac zamandır forumdayım o siteye bu yoruma o foruma bakıyorum beni urkuten sey sanirim, internetten motoru begenip bilmem kac km uzaktaki sehire gideceksin, aa kazalıymıs aaa dusmus aaa internette onu yazıyordu ama biz bunu istiyoruz edebiyatı yapılıp almadan geri donecek olmaktan cekiniyorum heralde, umarim uygun fiyatlı bir gsx650 f denk gelir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler