Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

GSX 600F-650F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Hawk 78, aynı yaştayız bende 1-2 senedir motosiklet kullanıyorum.
    Kendi tecrübelerime dayanarak, 600cc ile başlamanı tavsiye etmiyorum.
    Söylediklerin teoride doğru fakat motorsikleti alıp kullanmaya başlayınca uygulaması ZOR şeyler. ben 6 ay kadar küçük motor kullandım, daha sonra bunu motoru aldım bu yıl başında ve halen bu motoru layıkıyla kullandığımı söyleyemem, tecrübe önemli...
    al bir başlangıç motoru (ybr 125, cbf 150, kawasaki 250 vb.), kullan en az bir sene, daha sonra alırsın büyük motoru, keyfine bakarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yakıt değeri sorulmus; 100 km'de 4.5 Litre civarı yakıyorum; Devirli ve Normal kullanım karısık...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

gorusler icin tesekkurler

Alıntı deadendst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hawk 78, aynı yaştayız bende 1-2 senedir motosiklet kullanıyorum.
    Kendi tecrübelerime dayanarak, 600cc ile başlamanı tavsiye etmiyorum.
    Söylediklerin teoride doğru fakat motorsikleti alıp kullanmaya başlayınca uygulaması ZOR şeyler. ben 6 ay kadar küçük motor kullandım, daha sonra bunu motoru aldım bu yıl başında ve halen bu motoru layıkıyla kullandığımı söyleyemem, tecrübe önemli...
    al bir başlangıç motoru (ybr 125, cbf 150, kawasaki 250 vb.), kullan en az bir sene, daha sonra alırsın büyük motoru, keyfine bakarsın.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt değeri sorulmus; 100 km'de 4.5 Litre civarı yakıyorum; Devirli ve Normal kullanım karısık...
    bu değerler çok güzel sormak istediğim birşey daha var arka tekeri büyüttünmü yoksa aynımı ?

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    cakalaz kardeşim hayırlı uğurlu olsun yeni motorun kaç model kaça aldın(pmden yazabilirsin)
    bizim burda seninkinin aynısından var bi hocamızda hatta ilanı da var
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30424080/detay
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim arka teker ; 180 likti

Bu arada bu motorumu da sattım alana hayırlı olsun
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ii günler arkadaşlar bikaç sorum var gsx650f hakkında

0-100 0-200 nasıldır? teknik verilerde bunlar yazmıo. daha fazlasıyla işim olmuyo aslında 200le de işim olmuyo ama gerekirse diye düşünüyorum.

yakıt tüketimin nasıldır? ben günlük olarakta kullanabilirim bir süreliğine, özellikle yazın. o yüzden önemli benim için nasıl kullanımda ne kadar yaktığını söylerseniz çok makbule geçer açıkçası. hani şehirdışı şöle şehir içi şöle. şu şekildeki kullanımlarda die.

birde ağırlık konusunu sormak istiodum. 240 kg az bir ağırlık değil. kullanırken bunun bir sıkıntısını gördünüz mü hiç? bana söyleyebileceğiniz avantaj ve dez avantajları var mıdır?

son bi soru da, eğer abs olmayandan alırsak daha sonradan abs takmak mümkün müdür sizce?

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arka teker ; 180 likti
    hocam 180lik lastik sana herhangi bi sorun çıkardı mı? birde lastiği nasıl genişletiyosun, sadece lastik değişimi ile olmaz heralde jant lastik değişimi ile olur mu? aktarmaya değme fln gibi bi sorun olmaz mı?
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Üzerindeki jant orjinaldi; arkada Metzeller'in 180 lik lastiği takılıydı. Ben motoru aldığımda bu sekilde almıstım. Kim nerde yaptırdı bilemiyorum...
    Herhangi bir sorun da yasamadım.

Şu an; CBR 600F kullanıyorum yalnız, Suzuki Rahatığını aramıor değilim. Kesinlikle GSX650F'in Direksiyonunu biraz alçaltırlarsa onu alacağım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Merhaba arkadaşlar, ben bu " http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41273452/detay " motoru almak istiyorum. 125cc'den bu motorsiklete geçmek konusunda sakıncalarım var. Ayrıca 650f'in yakıt verilerini yazmışsınız peki bu motorun yakıt verileri ne olur? Ben öğrenciyim bakımları beni üzer mi? Parçaları pahalımıdır? Günlük kullanıma pek ideal bir motorsiklete benzemiyor, benim önceliğim motorsikletimin ulaşım aracı olmasıdır. Yani hergün İstanbul içinde kullanacağım. Zorluk çıkarır mı?(Trafikteki manevra kabileyetini soruyorum)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bunlar Güçlü motorlardır. öyle 125 ten sonra hakim olunabilecek motor değillerdir. kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    sanıyorum; 100 km'de 6-9 litre gibi bir rakam yakıyor.bir ara arastırmıstım.
    parçaları bir japon kadar pahalıdır; fakat bulması kolay değildir...
    Yapı itibariyle kalıplı bir motor olması dolayısıyla; sehir içi kullanımına uygun değildir. debriyaj kullanmaktan parmakların ağrıyacak yani öyle söyleyeyim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    her ne kadar içim gitsede almaktan vazgeçtim... Hem bütçemi zorlayacaktı hem de şehiriçi kullanım için uygun bir motor olmadığı kanaatindeyim. Yardımcı olduğun için teşekkürler çakalaz

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    bu acemilik konusunda cok şeyler yazan arkadaşlar var. dostum kendine güveniyorsan 1300 hayabusa al. insanları korkutmayın begendıgın motorun ustune otur surup suremeyecegını anlarsın motorun cussesı senı korkutmasın. bos bır parka veya geniş alanda 2 gun antıraman yap ve sonra tum tesısatını gıy ve en önemlisi 8 gozle her yeri gör dikkatli ol kullanamıyacagın motor yok. yanlız vıdeolardakı tek teker vesayıre şeyler yapmaya kalkma zamanla hepsi olur.ben nasıl motora başladım benim zamanımda mobilet vardı. boyle zenginlik yoktu o kucuk motorla aylar gectı 9 yıl bısıklet bile kullanmadım. gun geldi motor hevesi sardı gene suzuki750 aldım surdum 3 yıl bındım şimdi yaş gecti ama genede gsx650 almayı duşunuyorum.bisiklette pedal cevirsen ayakta kalırsın motorda gazı cekersen bunu unutma TEDBİR KULDAN TAKTİR ALLAHTAN.......

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu düşünce yanlıstır. Benim 60BİN kmyi aşkın tecrübem var motor konusunda ve hala 1000 CC bir motosiklete bindiğimde, ilk tepkime şaşırtıyor beni. Tecrübesi az olan birisi yüksek CC ye kesinlikle hakim olamaz. OLuyorum diyenler de maksimum 1 ay sonra motorlarını perte cıkartıyorlar
    Herkes Her Motoru Sürebilir; Fakat Herkes Her motoru kullanamaz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Merhaba arkadaşlar. 2002 GSX750F ile 2003 750F arasında kuyruk dışında teknik veya görünüş açısından bir farklılık var mı?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hayır yok canım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar herkese merhabalar,32 yaşında ve 16 yıldır motor kullanıyorum.Son dört motorum 1 honda cbr 600f 2 suzuki v-strom dl650 3 yamaha fz6 fazer ve 4 yamaha r6s oldu.Suan suzuki gsx 600 f lere gözüm takılır oldu.Makina daha önce kullandığım cihazlardan sonra beni keser mi? Birde piyasada çok az sayıda var,parça konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz,
    herkese kazasız sürüşler......
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    8 ay önce bir soru sormuşum,bunca geçen zamana dek cevap bile gelmemiş,;)
    demekki herkes geziyor ve buraya uğramıyor..... ;;))

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Merhaba,

Malesef bu modeli Türkiye’ye getirmemekteyiz.

Saygılarımla,

Suzuki
    En derin saygılar bende

sinesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 650 F
    Arkadaşlar merhaba.
    Hafta başı itibariyle bende 2008 model 8700 km de Gsx 650 F sahibiyim. 5 günlük kullanım sürecim de motor her yönüyle beklentilerimi karşıladı. Hatta fazlasını buldum.
    Sizlerden yardım isteyeceğim birkaç şey var
    1. Dün motoru komple bakıma aldık. Yağı,filtresi,bujileri zincir temizliği vs yapıldı. Ancak hava filtresinin yenisi olmadığından üzerindeki filtre temizlenip tekrar takıldı. Bu motorların İzmir de orjinal hava filtresini bulabilirmiyiz. Yada nerden temin edebilirim ?
    2. Digital gösterge panelinde bilgi ekranında toplam km-trip a - trip b - saat ve (-- -- ) şeklinde şu ana kadar çözemediğim bir bilgilendirme var. Değer gözükmüyor. Bu göstergeni ne anlama geldiğini biliyormusunuz ?
    3. İlk kullanımda bakımdan önce 50 tl lik yakıt ile sakin kullanımda ama 2 kez 200+ lara çıkarak tüketim değeri 0,27 tl hesapladım. Bana normal değerler gibi geliyor. Sizce nasıl ?
    4. Bu motorlar da dikkat etmem gereken kronik bir sorunu var mı?

Bilgilerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

sinesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 650 F
    gsx 650 f kullanan hiç kimse yokmu arkadaşlar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler