Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kymco XCITING 250i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende yaklaşık 4 gündür xCiting kullancısıyım . gayette memnunum motordan,iyi ki almışım diyorum Bir gerçek varki ne x7-x8-x9 nede muadili olan 250lilikler motor sesi konusunda xciting rakip olamaz..muazzam bir üstünlüğü var bu konuda muadili motorlara kıyasla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    green79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250
    öncelikle herkeze slm.bende bir (eski bir xciting kullanıcısı olarak) bu motora binmeyen kalitesinin anlayamaz derim.topiği canlı tutalım.herkez tecrübelerini buraya yazarsa xciting konusunda bilmeyenlere yardımcı olabiliriz.2007 model xcitin kullanıyordum ve gerçekten çok memnundum.ama karbüratörlü model diye satım ve şimdi enjeksyonlu model alıcam.araştırmalar devam ediyor.herkeze slmlar

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    dün akşam bindim gayet keyifli bir motor ivmelenmesi hoşuma gitti. Derbiden sonra saray gibi geldi kırık parmaklada binebilmek mümkün olması artısı olsa gerek
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Benim yazdığım yorum silinmiş.Neden anlamadım.Bazı arkadaşlar kullananların yorumlarını bekliyoruz demiş.Biz de 9 ayda 10.000 km devirmiş bir kullanıcı olarak yardımcı olmak istedik.Görüşlerimizi aktardık.Bi yanlış mı yaptık acaba.Bir de bu forumda kymco'cuların sohbet başlığı diye 300 sayfalık bir başlık vardı.Ben de xciting250i almadan önce neredeyse yarısını okumuştum o başlığın.Kymco'ların ne kadar sağlam ve arıza çıkarmayan motorlar olduğunu oradan anlamıştım.Şimdi xciting250i kullanıcısıyım ve çok çok memnunum.Ama bu forumda yeterli ilgiyi görmüyo kymco markası.O 300 sayfalık yılların kullanıcılarının yorumlarının bulunduğu başlık neden silinmiş anlamak mümkün değil.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    güzel motor. kilosu fazla (600 lük kadar) ama maxi scooter alacaklar düşünmesin alsın
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    KYMCO Xciting 250i White
    Bende 6 aydır xciting kullanıcısı biri olarak çok ama çok memnunum.

motrumu 2 gün önce aldım ve sadece ilk gün binme fırsatım oldu.Malum kar soğukları...Ama hafta sonu havalar düzeliyomuş,acısını çıkarırım artık.Sürüş deneyimime gelince;daha önce joyride evo 200i vardı.Onunla takas yaptık.Joyride da çok iyi bir motordu ama Xciting'e binince gerçekten farkı anlıyosunuz.Konfor,denge,ivmeleme....herşey çok güzel.Sadece motor ilk kalkarken bir vibrasyon sorunu var.Ama hafif hızlanınca hiç birşey kalmıyo.Ayrıca şunuda belirtmek isterim,joyride ın camı rüzgarı yeteri derecede kesmiyordu.Xciting bu konudada beni tatmin etti.Herkeze selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı sharky71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motrumu 2 gün önce aldım ve sadece ilk gün binme fırsatım oldu.Malum kar soğukları...Ama hafta sonu havalar düzeliyomuş,acısını çıkarırım artık.Sürüş deneyimime gelince;daha önce joyride evo 200i vardı.Onunla takas yaptık.Joyride da çok iyi bir motordu ama Xciting'e binince gerçekten farkı anlıyosunuz.Konfor,denge,ivmeleme....herşey çok güzel.Sadece motor ilk kalkarken bir vibrasyon sorunu var.Ama hafif hızlanınca hiç birşey kalmıyo.Ayrıca şunuda belirtmek isterim,joyride ın camı rüzgarı yeteri derecede kesmiyordu.Xciting bu konudada beni tatmin etti.Herkeze selamlar.
    Motoru ilk aldığımda bende de ilk kalkış anında hafif gıdıklıyan bir titreşim vardı.Ama bi kere kalkış yaptıktan sonra bi daha kalmıyodu titreşim.Tekrar durmadıktan sonra titreşim olmuyodu.Şimdi motorum 10 bin km'yi devirdi.O kalkıştaki titreşim de kalmadı.Nerdeyse sıfır titreşimli diyebilirim.Bakımlarda bir iki kere debriyaj sökülüp temizliği yapılmıştı.Şimdi sıfırından daha az titreşimli.

:ddd

bende önümüzdeki hafta xciting 250 i sabihi olacağım işallah... heyecanla bekliyorum. bu dünya ya yeni katılan biri olarak her türlü tecrübe ve bilgi birikimene açığım... özellikle kask ve montla ilgili biraz yardıma ihtiyacım var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı özgür öz... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende önümüzdeki hafta xciting 250 i sabihi olacağım işallah... heyecanla bekliyorum. bu dünya ya yeni katılan biri olarak her türlü tecrübe ve bilgi birikimene açığım... özellikle kask ve montla ilgili biraz yardıma ihtiyacım var...
    Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

içimde tatlı bir heyecan var

Arkadaşlar kaporamı verdim. 2010 model xciting 250i buldum. Haftaya hayırlısıyla teslim alacağım inşaallah.

Motorda top case yok. Piyasada bir çok ürün var. Motor beyaz olunca gri kaplamalı topcaseleri eleniyor geriye çok secenek kalmıyor. Uygun fiyatlı bi çanta bulmam lazım. Bi sorum olacak o çantalar alındığı gibi takılabiliyor mu? Yoksa ekstradan bi aparat falanda gerekiyor mu? Beyaz xcitingi olan var mı?

Çok güzel bir maxi fakat 2012'den itibaren 270cc olarak yola devam edecek, dolayisiyle fiyatı 12.000tl den aşağı olmaz. Birde bakımlarının 2000km de bir olması dez avantaj diye düşünüyorum. Downtown bakımları 5000km de bir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hondada 4000 Aprillia da 6000 de olanyağ değişiminin Xciting 2000 olmasının mantığı nedir?

Hava soğutmalı ufak Kymcolarda 2000 belki mantıklı ısıyı sabit tutmanın daha zor olmasından ama bu sık bakım aralığı cep dostu değil en azından

Motosikleti
    kymco xciting 250i

xciting 250. rodaj ilk tecrübe :)

merhaba arkadaşlar.sym gts 250i ile kymco xciting 250i arasında seçim yapmakta oldukça zorlandım.sonunda bende bu gün itibarı ile xciting 250i alarak aranıza katılmış bulunuyorum.forum sitelerini dolaşıp biraz bu motor ile tecrubesi olan arkadaşların görüşlerini almak istedim ve bu siteye az önce üye oldum.bu akşam üstü plakaların takılmasını beklemeye bile sabredemeyerek motorumu teslim aldım.eve gelene kadar ilk 11 km mi yaptım ))ilk defa sıfır km motor alıyorum.bundan 6 sene önce 12.000 km de burgman 400 almıştım fakat fazla uzun süre kullanamadan satmak zorunda kalmıştım.motoru aldığım bayi ilk 3000 km motoru fazla sıkıştırmamamı maximum 80-90 km gibi hızlarda kullanmamı tavsiye etti.çok fazla hız meraklısı deilim.ancak biliyorum ki belli bir süreden sonra motorun limitlerini test etmek isteyeceğim.sıfır km motorda iyi bir rodaj geçirmek için tavsiyelerinizi bekliyorum.bu arada rodaj esnasında motora 2 kişi binmede her hangi bir sıkıntı olur mu?en iyi rodaj dönemi nasıl geçirilmelidir tecrübelerinizden faydalanmak isterim.şimdiden teşekkür ederim.
    designer79 bunu beğendi.

merhaba arkadaşlar bende bugün itibari ile xciting 250i kullanıcısıyım akşam üzeri elimde en yakın zamanda test edeceğim
    designer79 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Öncelikle motor alan arkadaşlara hayırlı olsun.. Kazasız, belasız, iyi günlerde kullanın inş..
    Ben de aslında bu motordan almak isterdim ama bütçemin bayaaaaa bi dışında..
    Neredeyse Honda CBR250R ile aynı fiyatta.. Tabii sınıflar farklı ama insan yine de bi garipsiyor...
    Scooter sınıfında olan bi motor'un maxi de olsa daha ucuz olmasını beklerdim ama gel gör ki, tüm markalarda fiyatlar yüksek.
    Hatta Xciting 250i diğerlerinden daha hesaplı kalıyor..
    Doğrusunu söylemek gerekirse ben de bu işe yeni merak salanlardanım..
    Ama 1 haftadır okuduğum yüzlerce sayfanın getirdiği tecrübe ile sizlere yardımcı olmaya çalışayım..

Rodaj dönemi motor'un geri kalan ömründe nasıl bir performans sergileyeceğini belirleyen çok önemli bir devre..
    Bu dönem içinde artçı ile dolaşmanız pek mantıklı değildir çünkü ek yük motor'u zorlar,
    Rodaj'ın mantığı motor'un parçaları birbirine alışana kadar aşınmayı minumum'a indirmektir..
    Bu yüzden motorunuzu yoracağını düşündüğünüz her şeyden mümkün olduğunca kaçınmak lazım.

1- (Çok mecbur kalmadıkça) asla ani kalkış ve ani fren yapmayın...
    2- Asla gazı köklemeyin, motorunuzu orta bir hızda ama (BURASI ÖNEMLİ) farklı viteslerde kullanın.
    Diyeceksiniz ki iyi de bunda vites yok! Vites scooter'larda devir hızına göre otomatik olarak seçildiği için UZUN SÜRE AYNI DEVİRDE KULLANMAYIN!
    bu da birşey ifade etmediyse öz Türkçe'si şu;
    Sürekli aynı hızda kullanma, belli bi süre sonra hızı alçalt ya da arttır ki vites değişsin ve diğer vites dişlileri de çalışıp alışsın!
    3- Motor'u çok uzun süre/aralıksız kullanmayalım. Mesela rodaj bitmeden şehirler arası yolculuk mantıklı değildir.
    Uzun süreli yolculuklar motor'u yorar, motor ısınır falan filan.. (Uzun süreden kasıt 2 saat fln yüksek hızda, otobanda gitmek..)
    4- Efenim artçıdır, ekstra yüktür falan kaçınırsak iyi olur.
    5- Yokuş/Bayır çıkarken motoru boğmayalım efendim, aynı mantık, motoru zorlamak yok...

Kısacası motorunuza rodaj süresinde nazik olun, hor görmeyin, yormayın, (sınırlara gitmeden) hep değişik hızlarda gidin...
    Bi nevi balayı gibi düşünün..
    Şimdi yeni gelin o, korkutmamak lazım ki evine geri kaçmasın..
    Ona nazik ama hep farklı davranın ki sonradan "bak senin böyle huyların yoktu, alışkın değilim ben böyle tavırlara!!" demesin.. Her yüzünüzü görsün..
    Tabii HER yüzünüzü de değil!! Ani tepkilerde bulunan o canavar yüzünüzü balayı döneminde göstermek olmaz.. Onu balayında dönünce gösterirsiniz artık..

Daha da açık betimlenemezdi heralde bu rodaj süresi..
    Kendime şaşırdım yeminle!

Velhasılı, motorunuz hayırlı, yolunuz açık olsun efendim..
    Kalın sağlıcakla..
    Darth Maul bunu beğendi.

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün itibari ile xciting kullanıcısıyım
    hayırlı olsun kardeşim

Motosikleti
    an 125
    Kullanıcı arkadaşlara motorları hayırlı olsun/kazasız belasız İnşAllah
    Yakıt tüketimi hakkındada tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kymco zam konusunda yine rokoru kimseye bırakmıyor kırıp geçiriyor ortalığı.

Otv indiriminden sonra 900 tl zamladı makineyi Honda bile çok tutulan 250 liğine 550 lira zam yaptı. Japonlardan daha iddialı demekki tebrik ediyoruz..

Kymco daha iyisini yapana kadar en iyisi kymco

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    arkadaşlar bugün itibariyle bende xciting 250i kervanına katılmış bulunmaktayım
    designer79 bunu beğendi.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler