Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Kymco XCITING 250i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı redsky86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. Bu motorun 2. elini alacağım kısmetse 2012 model 27,000 km. Motorda en çok nelere dikkat etmeliyim. Motor ve egzoz sesi nasıl olmalı. rolanti devri ve kalkış ritmi vs ip uçları varmıdır?
    teşekkürler.
    skuterler otomatiktir biliyorsun. İlk seferde gaza fazla yüklenmeden yavaş çevir. Hissi aldıktan ve alıştıktan sonra istediğin gibi çevir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ARKADAŞLAR 2015 xciting 250i önçamurluk lazım. ancak srvisi japonyadan geç gelir ,beklersen olur diyor. yoksa elinde eski modelin çamurluğu varmış bunu takalım der.gerçekten parça sıkıntısı oluyormu.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    servis japonyadan parça beklerse o parça hiç gelmez. parça gelse gelse taiwantan gelir. mondiyali ara bir kaç yönlendirmeden sonra kymco kısmı ile görüş önce kayıt yapıyorlar. onlara sor parça ellerinde var mı. eğer renk önemli değil dersen bula bilme ihtimalin daha yüksek. servis kayıt açmış olursa işin daha kolay olur.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaşlar hepinize iyi geceler ..

model yenilemek için eski 2009 xciting motorumu satmıştım ve sanırım bu ara tekrar alacağım..bir kaç değişik alternatif araştırdım,baktım ama yine xciting bana en makul ve mantıklı olanı geldi.alternatiflerden biri sym joymax250,diğeri tekrar naked'a dönme niyeti ile tnt 250 idi.(bu arada xciting benim ilk maxiscooter motorum oldu.)tabii rahatlıgı ve konforundan sonra oldukça keyif aldım ve yine bu seriye devam etmek niyetindeyim.( bütçemi biraz daha zorlayabilirsem downtown 300 de alternatifler arasında.)
    aşağıda paylastıgım linklerdeki motor sahipleri forumda mı yada tanıyan varmı aranızda? bu motorlardan birini alacağım nasipse..bu konuda yönlendirebilecek,ilandaki motorlar hakkında fikir verebilecek olan arkadaşlar olursa sevinirim,benim gözden kaçırmış oldugum bir detayı belki sizlerden biri fark eder diyerek konuyu daha da uzatmadan kapatıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6691968/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1010908/detay/

Motosikleti
    Xciting 250R
    Xciting 250 ye her zaman hayran olmuşumdur ancak yeni aldığım 2 .el xciting beni benden aldı. Egsoz ve arka amortisörde sorun yaşıyorum ve duyduğum fiyat dudak uçuklattı. Yedek parça konusunda tayvan nasıl bu kadar olur anlamış değilim. Yan sanayi gibi alternatiflerin olmamasından ötürü mü bu fiyatlar bu kadar yüksek yoksa son gelen vergilerden kaynaklı mı anlamış değilim.
    Yine de kendimi şanslı hissetmem gerek, hayranlığım bir J300 için olabilirdi. Ohh içimi döktüm rahatladım biraz.

Motosikleti
    KYMCO XCITING 250 İ
    slm arkadaşlar motoru 1 tl verip yıkadım gösterge paneli kafayı yedi
    araba kilometreciyine götürdüm kanalları oksit yapmıs o yüzden bazı seyler calıstı bazıları calısmıyor benzin göstergesi örneyin :(
    şuan cıkma gösterge arıyorum kaza yapmıs motoru agır hasarlı arkadaşlar gösterge panelinize talıbim allahın emri ile kendime istiyorum
    bilgisi olan cevresinde olan varsa iyi haberlerinizi bekliyorum tesekkür ederimm

AS150T19A Arkadaş, paylaşımınızın üzerinden 7 yıl geçmiş. İlave edebileceğiniz tavsiye ve ekleyebileceğiniz deneyim bilgisi var mı?
    2011 model bir kymko xcitig almak üzereyim, paylaştığınız bilgi ve tecrübe çok aydınlatıcı ve yolgösterici oldu. Bunca zaman sonra bile teşekkürü hak ediyor. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı AS150T19A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 3 aydır Xciting 250i kullanıyorum motorumu 10000de almıştım şimdi nasil olduğunu anlamadan 13000i geçmiş çin mallarını saymazsak sym gts 250 den sonra 2. adam gibi motorumdur kendileri. şimdi bir çok kişi SYM gts ile Xciting arasına kalıyor bende almadan önce ikisi arasında kalmıştım geçen sezon SYM de karar kıldım bu sezon Xcitingde.. bu iki motor arasında kalan arkadaşlara yol göstermek adına ikisini kıyaslıyacak olursam Xcitingin daha fazla artısı olduğunu söyleyebilirim ama iki motorda gözü kapalı alınıcak kalitede ve güzellikte bunu baştan belirtiyim. xcitingin artılarına gelecek olusak başta benim için enjekisyonlu motoru geliyor bu motor symye göre daha hızlı ve yakıt tüketimi daha düşük (şehir içi 13-14 kuruş şehir dışı 11 kuruş) performans olarak arada fark war kymco daha seri bir motor ve son hızı olan 130km ye (devre kesici yüzünden benim motorum 130kmde kalıyor) düz yolu geçtim neredeyse hafif rampada bile ulaşabiliyor. viraj kabiiliyeti dengesi ve yan rüzgar alımı symden daha başarılı. ama symden daha sert bir motor sym kesinlikle daha komforlu. kymco detaylarda daha özenli ve biraz daha kaliteli sanki (çift disk ön fren, enjeksiyonlu motor, ayarlı ön cam,ayarlı fren kolları,kontaktan açılan sele ve benzin kapağı,ayarlı koltuk sırtlığı gibi symde olmayan özelliklere sahip) bagaj hacmi olarak benim kaskım symye ancak iç halısını sökünce zar zor sığıyordu (hatta kaskın üst plastiğini kırmıştım )ama kymconun bagajına daha rahat sığdı ama görünüşte symnin bagajı daha büyük gibi geliyor insana nedense. aklıma gelen noktalar şimdilik bunlar.. başka sorusu olan varsa seve seve cevaplarım. ayrıca saydığım bu farklar nedeniyle sakın sym kötü bir motor gibi aklınıza gelmesin yani arada çok az fark var yazıya başlamadan dediğim gibi iki motorda gözü kapalı alınıcak kalitede ve sorunsuz.
    umarım bu iki motoru bilmeyen ve begenen insanlar için aydınlatıcı bilgiler vermişimdir. sonuçta motor konusunda ilgili ve bu motorları çok iyi bildiğimden yorum yapacak gerekli altyapıya sahip olduğumu düşündüğüm için bunları yazdım.
    AS150T19A Arkadaş, paylaşımınızın üzerinden 7 yıl geçmiş. İlave edebileceğiniz tavsiye ve ekleyebileceğiniz deneyim bilgisi var mı?
    2011 model bir kymko xcitig almak üzereyim, paylaştığınız bilgi ve tecrübe çok aydınlatıcı ve yolgösterici oldu. Bunca zaman sonra bile teşekkürü hak ediyor. ;)

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı meminurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

sym joymaxi düşüm derim sana
    meminurk bunu beğendi.

Selam 196 cm boy icin sizce uygun mu motor

Motosikleti
    Yamaha Tricity
    Merhaba arkadaşar dün itibariyle Xciting 250iR almış bulunmaktayım 2015 model 5000km de bir önceki motorum piaggio xevo ydu sanırım şuan en zevkli bir şekilde bindiğim motorlar listesinde en başa oynar kendileri sormak istediğiniz sorular olursa cevaplaya bilirim elimden geldiği kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Vallahi dostum 1,72 boyum var parmak uçlarıyla yere değiyorum arkamda artçı varken birbirimize deyemiyoruz bile en az 20cm mesafe kalıyor 1,96 ile ön tarafa ayaklarını koyarak gayet rahat edersin bel desteğinide en sona çektiğinde gayet rahat olabilirsin diye düşünüyorum ama yinede bir denemeni tavsiye ederim.

merhaba @erkinerdem

size bu xevo vs xciting 250i 2 motor hakkında bir kaç soru sormak istiyorum.
    Cevaplarsan sevinirim.

piaggio x9 250 kullandım. xevo vs xciting 250i ikisinden birini almayı düşünüyorum.

bu 2 motoru kullanan birisi olarak karşılaştırdığında ne gibi farklar var.

Frenleri nasıl, örnek vermek gerekirse x9'da 3 tane fren diski vardı. Frenlemesi çok iyiydi.

Motor gücü nasıl ? yakıt sarfiyatı ne durumda ? Yol tutusu virajlarda nasıl ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı kaiserr76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba @erkinerdem

Cevaplarsan sevinirim.

piaggio x9 250 kullandım. xevo vs xciting 250i ikisinden birini almayı düşünüyorum.

Frenleri nasıl, örnek vermek gerekirse x9'da 3 tane fren diski vardı. Frenlemesi çok iyiydi.

kymco xciting 250i şuan fyat performans namına alınabilicek bir motor 2015 2016 13 14 bin tl alınabiliyorken alın diyorum facede kymco gurubuna katılım istediğiniz şekilde bir alet aradığınızı belirtirsiniz istediğiniz şekilde bir motor ulaşmanız daha kolay olur sanırım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Yamaha Tricity
    Alıntı kaiserr76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba @erkinerdem

Cevaplarsan sevinirim.

Ben piaggio da açıkcası çok çektim parça fiyatları çok yüksek ve bulmak sıkıntı Xevo ara hızlanmaları pek iyi değil xciting de son hız maks 130km ama ara hızlanmalar çok iyi 60-100 arası uçuyor piaggioya göre ayarlana bilir arka amotisör çelik fren hortumu sele rahatlığı ve arkadaki adamın ayaklarını koyacağı bir yerin olması her türlü xcitingi ön plana çıkartır tek sorun piaggionun bagajı çok iyiydi şuan da ben 50tl ye 220km yapıyorum xciting de yol tutuşu güzel virajlar ağır makina olduğu için güven veriyor tek sorun varyatör illahlah ettirdi bana sürekli temizletmen lazım yada debriyaj balatasına kıyıp yumuşak balata çaktırıcaksın o sorunda öyle kalkıyor diyorlar başka yardımcı olacağım birşey olursa cevaplarım

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    2015 model xciting 250R i varyatör kayışı ölçüsünü bilen var mı.

2011 motorum çok zor orta ayağa geçiyor, bunun sebebi nedir arkadaşlar ? Ve motorun park farı dipli mi dipsiz mi t10 mu, nedir türü ?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende 2011 model xciting ile araniza katildim. Ancak kullanıcılar efsane olup yok olup gitmisler, diger sosyal medya gruplarında da fazla kullanici yok.
    hylaz bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    MR.BERK bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar selamlar

Bu modeli almayı düşünüyoruz arkadaşla. 2015 modelleri emsallerine göre daha uygun.

Acaba sorunlumudur. Pişman eder mi? Kronik sorun felan var mıdır ?

Parça fiyatları pişman eder mi ? Servis ağı ne durumdadır acaba ? Kullanan arkadaşlar ne derler bunlara ?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler