Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

XF-125 10 V Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RmzXF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün başıma bir olay geldi
    iki kişi bu gün 200 km yol yaptık. ortalama 100 le felan gittik genelde.80den aşağı düşmedik,120den fazla yukarı çıkamadık.
    ama yolun sonuna doğru pistondan takur tukur sesler gelmeye başladı.durduk. bi ustayı aradık hemen. dedik eve kadar böyle sürsek sorun olur mu. dedi sürün.
    neyse en fazla ikinci viteste silindirden takur tukur kır kır kır ses gele gele geldik köye. yarın getir dedi usta. bakalım ne çıkacak.
    geçmiş olsun büyük ihtimal siboplardan gelen sestir bizim arkadaşta aynı motor krank kırdığında ona benzer sesler gelmişti. yağına bi bak azmı fazlamı veya yağ zamanın geçmişse ondan yapar yada motoru çok sıkıştırmışsın yani son gaz garanti kapsamına girer zaten ama bu arıza kolay kolay yapabileceği bi arıza değil. motoru vurdurdunuzmu? veya yığdırdınızmı (yani 5. viteste giderken boşa atayım diye 1. viteste hızlıyken debriyajı bıraktığınızda) bunlar sebep olur sendeki arızaya hocam yardımcı olmaya çalışırım durumu yazarsan bana dediklerimi bi oku ona göre..bende bu gun bakımdan geldim ön çamurluk kazada kırıktı japonlamıştım ön çamurluğu felan değiştirdim peryodik bakım yapıldı eskisinden daha beter oldu diyebilirim

AykutCan kardesim bu arada kabul ettim ben seni girdiğinde görüşürüz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 ----------

Fusuy kardeş olmadı benim msn ekle ordan görüşelim
    Dörk Teker Bedenimi, İki Teker Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RmzXF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun büyük ihtimal siboplardan gelen sestir bizim arkadaşta aynı motor krank kırdığında ona benzer sesler gelmişti. yağına bi bak azmı fazlamı veya yağ zamanın geçmişse ondan yapar yada motoru çok sıkıştırmışsın yani son gaz garanti kapsamına girer zaten ama bu arıza kolay kolay yapabileceği bi arıza değil. motoru vurdurdunuzmu? veya yığdırdınızmı (yani 5. viteste giderken boşa atayım diye 1. viteste hızlıyken debriyajı bıraktığınızda) bunlar sebep olur sendeki arızaya hocam yardımcı olmaya çalışırım durumu yazarsan bana dediklerimi bi oku ona göre..bende bu gun bakımdan geldim ön çamurluk kazada kırıktı japonlamıştım ön çamurluğu felan değiştirdim peryodik bakım yapıldı eskisinden daha beter oldu diyebilirim

AykutCan kardesim bu arada kabul ettim ben seni girdiğinde görüşürüz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 ----------

Fusuy kardeş olmadı benim msn ekle ordan görüşelim
    tam gaz gittik .ama yolun tamamını değil.başka bişey yapmadık.pazartesi servise gidecek. garanti kapsamında yapılır inşallah
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam gaz gittik .ama yolun tamamını değil.başka bişey yapmadık.pazartesi servise gidecek. garanti kapsamında yapılır inşallah
    Hocam ne kadar arıza çıkacak bize de haber verirsen birde motorun şu an kaç km de hocam ? Bu zaman kadar kaç liralık bakım yaptırdın kaç lira harcadın ?
    Asla pes etme !

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne kadar arıza çıkacak bize de haber verirsen birde motorun şu an kaç km de hocam ? Bu zaman kadar kaç liralık bakım yaptırdın kaç lira harcadın ?
    motoru dün servisten aldım. garantiye sokmadılar kullanım hatası diye. eksantrik dişlileri aşınmış.
    usta parası:150
    iki dişli:50
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    bu motorla 120 lerde gitmek hata arkadaşlar parçaları zayıf motorlarınızı bu kadar sıkıştırırsanız hem maddi hem manevi hasara uğrarsınız ve çok düşük kmlerde motor yaptırmak zorunda kalırsınız ybr 125 ile kıyaslammayın 170 000 km leri görüyo onlar biz asla göremeyiz

Alıntı işçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorla 120 lerde gitmek hata arkadaşlar parçaları zayıf motorlarınızı bu kadar sıkıştırırsanız hem maddi hem manevi hasara uğrarsınız ve çok düşük kmlerde motor yaptırmak zorunda kalırsınız ybr 125 ile kıyaslammayın 170 000 km leri görüyo onlar biz asla göremeyiz

Kesinlikle katılıyorum bu motoru 2010'un 7. ayında almıştım ama aldığıma çok pişman oldum rodaj süresi boyunca rodaj limitlerine uydum çok temiz kullandım. Bir gün alanyaya gittim ve daha 1 saatlik yol yapmıştım siboplar vurmaya metalik sesler çıkarmaya başladı kenara çektim 15 20 dakka beklettim yola devam etmek zorundaydım alanyada bi servise götürdüm siboplardan dedi açtı baktı sıktı v.s geri dönüş yapıcam daha 10 dakkadır motor çalışıyordu aynı ses gene başladı kısacası bu motorla uzun yol veya yüksek hız hiç iyi değil uzun nsüre kullanmak istiyorsanız 80 km sınırını pek geçmeyin derim =)

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    bu motor bende de var arkadaşlar 2 sene evvel sıfır almıştım şu an 12500 km deyim. vitesli motorun acemiliğinden dolayı ufak tefek masrafları oldu ama şu an gayet memnunum.boğulma ve titreme yaşamıyorum.tabi ki honda ve yamaha kalitesi yok ama ybr yide aratmaz.tek eksisi servisleri organize bir servisi yok yedek parçası da gayet ucuz.parçaları netten bayileri bulup alabilirsiniz tanıdığınız bir usta ya da taktırmanızı ve bakımını yapmanızı tavsiye ederim. saygılar ALLAH kaza bela vermesin...

Motosikleti
    Honda CBF 150 2009
    Motorun Yolu tutuşu çok iyi degil bendede var sırf yorum yapmak için üye oldum motoru saglam kaportası orjinal çindir bunun cigeri saglamdır biraz para harcandımı güvenilir olur bu cigerini yedigim motoru performans karbiratörü takarsanız 130 u görürsünüz
    titreme konusunda 5. viteste 100 den sonra titreme yapıyor. günde 400km yol yapıyorum sıkıntı yok motorda

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler