Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Hayabusa Gsx1300RA Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    arkadaslar teker hava ayarlarını kacta tutuyorsunuz??
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi busayla gelir delerse belki düşünürüm
    Şakası bi yana 2. motor olarak bile düşünmem, ben litrelikleri seviyorum benim kullanım amacıma daha uygunlar..

Sözünü seveyim senin... 2. motor olarak bile düşünmem...

Ama belki beyazını gelin motoru olarak düşünebilirim hakkını yemeyelim canavar gibi. Belki bir efsane ama bir türlü ısınamıyorum şu makinaya. Nerde bir apaçi dilinde Busa. Zenci Apaçiler bile busa tepesinde...

Güzel güzel olmasına ama ZZR1400 ün yerini tutamaz bende... Ne yapayım Kawa işledi kanıma...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

melcor09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    arife gunu bende hayabusa sahibi oldum artık z1000 in ruzgarı sıkmıstı beni cook keyifliymis bu alet herkeze kazasız belasız cezasız surusler dilerim!

bu arada herkeze iyi bayramlar!

Uploaded with ImageShack.us

hayalbuysa HAYABUSA derlerdi inanmazdımmmmm!!!

Motosikleti
    Alıntı melcor09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arife gunu bende hayabusa sahibi oldum artık z1000 in ruzgarı sıkmıstı beni cook keyifliymis bu alet herkeze kazasız belasız cezasız surusler dilerim!

bu arada herkeze iyi bayramlar!

bu motor hala satılıkmı yoksa aldın mı?

Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    aldım hocam mesajın basında da yazıyor ya sahibi oldum diye eski fotoları koydum henuz foto cekemedigim icin sadece,!:D

Motosikleti
    hayırlı ugurlu olsun kardes Allah kaza bela vermesin..yag yerı 3300 mu alıo 3100 mu ustad?

Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    3300 diye okudum hatırlıyorum ama bakar haber veririm.

Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER
    Alıntı tod_kazanova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun kardes Allah kaza bela vermesin..yag yerı 3300 mu alıo 3100 mu ustad?
    SUZUKI GSX 1300 R
    Model 1999-2003
    Yag Filter´siz: 3,3 Lt SAE 10W-40
    Yag Filter´ile degistirilirse: 3,5 Lt API SF,SG

Slmlar....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar busa kullanıcısı alıp satanı ile görüşüp çok kısa birşey danışmak istiyorum yardımcı olabilicek varsa bana özelden cep nuamrası bırakabilirse sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aleni yardımcı olsaydık?

Motosikleti
    cawa
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleni yardımcı olsaydık?
    Konuyu meşkul etmek istemediğim gibi konu açarakta forumu meşkul etmek istmedim.Genele hitap eden herkesin faydalanabileceği bir bilgi değil sormak istediklerim. Bu nedenle bu şekilde yazdım. Yoksa Busa alıyorum diye reklam kokan bir konu açmak hiçte zor değil .. Yİnede yardımcı olmak istediğiniz için teşekkürler

Motosikleti
    SYM JoyRide 200
    Merhaba. Bu carbon kaplama stickerlar pürüzsüz bir şekilde düz olmayan zeminlerde nasıl yapıştırılıyor ? Isıtarak falan mı ?

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu meşkul etmek istemediğim gibi konu açarakta forumu meşkul etmek istmedim.Genele hitap eden herkesin faydalanabileceği bir bilgi değil sormak istediklerim. Bu nedenle bu şekilde yazdım. Yoksa Busa alıyorum diye reklam kokan bir konu açmak hiçte zor değil .. Yİnede yardımcı olmak istediğiniz için teşekkürler
    Hemen olalım

Motosikleti
    cawa
    Alıntı tod_kazanova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen olalım
    Size özel mesaj gönderdim. Fikirlerinizi yazabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz konular baymıştı, genç ve efendi bir motorsever görmek güzel.

Motosiklet kullanmaya 22 yaşında 11 beygirlik Honda CBF150 ile başladım. CBF'le 2.5 yılda 23 bin km deneyimim oldu. Şu an 25 yaşındayım, 600cc'lik Yamaha FZ6 Fazer sahibiyim. Sen de 18 yaşında YZF-R125, Ninja 250R, GT250R gibi bir motorla başlayıp 20 yaşında ER-5, GS500, ER6N gibi bir motor alıp, iyice piştikten sonra 22-23 yaşında Hayabusa alabilirsin, bu forumdan kimse de "alma sakın ölürsün" demez. 5 senedir bu forumdayım, "Fazer'i satıp Hayabusa alacağım" desem "alma" diyecek adam sayısı azdır. Yine de ben daha kendimi Hayabusa kullanmaya hazır hissetmiyorum.

Motosikletin kendine özgü bir dinamiği vardır, mesela (eminim ki ilk kez duyacaksın), 50km/sa hızın üzerinde gidonu sola çevirince motor sağa döner. Güçlü bir motorda soğuk lasitklerle viraj içinde aniden gaz kapatırsan ön teker kayar, düşersin. Virajda ani gaz açarsan arka teker kayar, telaşlanıp aniden gazı bırakırsan motor seni rodeocuymuşsun gibi üzerinden atar. Ön frene fazla asılırsan kayar düşersin, sadece ön fren kullanırsan motorun arkası yanına gelir, sadece arka fren kullanırsan duramazsın. Viraj içinde vites değiştirirken gaz-debriyaj dengesini ayarlayamazsan ya önü ya arkayı kaydırırsın.

Bu saydıklarımın seni riske atma olasılığı kullandığın motora ve hızına göre değişir. CBF'le ıslak virajlarda bazen zevk için arkayı kaydırarak giderdim, Fazer'le ıslak virajda arkayı kaydırdığımda ölüm korkusu yaşadım, ki Fazer bile görece hata affeden bir alet.

Özetle bence Hyosung GT250R, Yamaha YZF-R125, Honda CBR125R, Kawasaki Ninja 250R gibi motorlara göz at. Hepsi birbirinden güzel makineler, açıkçası ben bile bazen Fazer yerine YZF-R125'im olsaydı diye aklımdan geçiriyorum Bu motorlarla motosikletin dinamiklerini iyice tanı.

Ha bir de, bir fikir:

Neden illa spor motosiklet? Cruiser (Harley benzerleri hani) veya arazi motorunu neden düşünmüyorsun? Emin ol birçokları için kros motorunun havası süperspor motordan daha fazladır. Piyasada binlerce spor motosiklet var, neden farklı birşey almıyorsun? Spor motorlarla sadece hız yaparsın, ama uzun yola gidemezsin, bir de arkana alacağın kişi eğilmek zorunda, bayan yolcu almaktan rahatsız olursun. Cruiser motor kullanıp bir de deri ceketi çektin mi farklı havayı yakalarsın ama

Bu tipler için de kusura bakma, forumun kalitesi bundan daha yüksek.
    şu son tavsiyenizde de haklısınız galiba kuzenlerimle ve bir çok kişiyle konuştum herkes aynı şeyi söylüyor ve haklılarda bu supersportlar hemen hemen herkesde var geçenlerde rastladım adamın üzerine giyecek kıyafeti yok altında 600 lük bir supersport Cruiser çok şekil olur diyor herkes

Motosikleti
    ZX6-R
    =)))) çalışan bir hayabusanın üstüne otur vitese tak bunları yap helal derim zaten üstüne oturduğunda ben ne yapıyorum dersin rahat ol

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    hayabusa oyuncak degildir. hiç tecrüben yokken bırak o motosikleti kullanmayı 3 mt bile gidebilirsen ne mutlu sana. hadi gittin diyelim nasıl durduracaksın. 17 yaşında bir gencin elinin ayarı olmaz çok çabuk gaza gelir.

geçmişte vitesli motor tecrübem( mz-jawa 10 sene önceleri bisiklet gibi oynardım) olmasına ragmen cbf 150 aldım ilk kullanırken büyük tedirginlik yaşadım. tabi kısa sürdü bu durum. 250 cc lik bir farklı motosiklet kullansam yine acemilik çekerim ama bunada kısa sürede alışırım. ama 250 den 600 e geçersem boş arazide full korumalarla antreman yapmadan trafige çıkmam. bu iş yetenek ile alakası yoktur. düşe kalka ögrenilecek makinada degildir hayabusa. kaldıki ufak cc ile başlayıp al sat sürekli zararı düşünen adam hayabusanın benzinine nasıl yetişecek. hadi sorun degil dedin motoru yatırdın parçalarının parasını nasıl ödeyeceksin.

al bir kawasaki 250 bak keyfine.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    =)))) çalışan bir hayabusanın üstüne otur vitese tak bunları yap helal derim zaten üstüne oturduğunda ben ne yapıyorum dersin rahat ol
    çalışan bi hayabusanın üzerine oturmak mı...
    http://stopthecap.com/wp-content/upl...09/09/bull.jpg
    inanıyorum ki bunu üzerine oturmak daha az tehlikelidir
    Ninja

Bence sen ergenliğin getirisi dolayısıyla ego'nu tatmin etmek yada çevrendekilere hava atmak amacıyla birşeyleri kanıtlamak istiyorsun.

"Hayabusa" Bence sen bu aletin isminden etkilendin. Bide hani şimdi en kral ss yada çevrendekilerin başka muhabbetleri yüzünden kendini o aleti kullanabilmekle ön plana çıkarmaya çalışıyorsun..

Bir abim çok doğru söylemiş 17 yaşında hayabusaya sahip olursan 20 yaşında kim bilir neler isteyeceksin ?

gt 250 r'ı sıfır alıp satmak yada 10 bin liraya 600 alıp satmanın sana maddi açıdan zarar verdiğini belirtmişsin. Kendine zarar gelmesinden iyi değil midir?. Sen önce bi gt 250r'ı çalıştır. Bir 100km yap bakalım. Hayabusa diyecek misin ?

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayabusa kamyon gibi makina, duz yolda gitmesine gidersinde virajlarda tecrubesiz olman rahatsiz eder seni rahat edemezsin sogursun motordan 1-2 kere dusunce.
    We are many...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler