Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bırakın yönetimi şimdi, aldığım sym xs-125 çan çin çon çıktı. Çin üretimi yazıyor. Taiwan değil miydi?
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Evet bizim motorsikletlerin montaj merkezi Çin'de Xıamen Xıashıng diye bir firma.. Bildiğim kadarıyla yakında Avrupa montajını Motoran alacak. Bu canını sıkmasın, ben alalı 4 ay oluyor şu an 3.000 km civarında ve sorunsuz... Aracını bir incele, tamam mükemmel kalitede demiyorum ama sakın Çinli firmaların motorsikletleriyle karşılaştırma. Metal kalitesi, mühendisliği onlardan kat be kat iyi..(Seramik kaplı silindir sistemi artısını da unutma)

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın yönetimi şimdi, aldığım sym xs-125 çan çin çon çıktı. Çin üretimi yazıyor. Taiwan değil miydi?
    2010-mart ayında almıştım, neresinde yazıyor ne üretimi olduğu? Hiç dikkat etmedim...

Ünlü bir çok otomobil firmalarında made in china yazılarını görebilirsiniz. Hatta çinde her keseye mal üretilir, sen yeter ki paradan haber ver...

5200km...

Eksozunu hiç beğenmemiştim aldığımdan beri, geçenlerde CBF 150 eksozuyla değiştirdim. Daha sessiz ve görsel olarak iyi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 ----------

Alıntı Burakxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bizim motorsikletlerin montaj merkezi Çin'de Xıamen Xıashıng diye bir firma.. Bildiğim kadarıyla yakında Avrupa montajını Motoran alacak. Bu canını sıkmasın, ben alalı 4 ay oluyor şu an 3.000 km civarında ve sorunsuz... Aracını bir incele, tamam mükemmel kalitede demiyorum ama sakın Çinli firmaların motorsikletleriyle karşılaştırma. Metal kalitesi, mühendisliği onlardan kat be kat iyi..(Seramik kaplı silindir sistemi artısını da unutma)
    4 ayda 3000km, hem de bu mevsimde... İnsan bu kadar km'yi ya çok sevdiğinden ya da işi olduğundan yapar...
    ...

Metal kalitesi dediniz de metallerin kaynak yerleri iğrenç, havalar ısınsın komple söktürüp traşlattıracam...

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Son Hali;

Maliyet; orjinal honda cbf 150 eksoz + işçilik = 200 tl

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Hisseci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son Hali;

Motor gayet güzel olmuş, fakat o egzosu taktırınca, garantiden çıkmıyor mu motor? Bir de ön cam ve koruma demirinin markası nedir, nereden aldınız?

Maşallah tütütütü

nazar değmesin :D

Motosikleti
    SYM xs125 k
    Son Hali;

peki performansta bir değişiklik oldumu olumlu yada olumsuz olarak

Motosikleti
    Sym XS125K
    Öğrenciyim ben Okuluma motorumla gidip geliyorum sürekli.. Ayrıca haftasonlarıda boş bırakmıyorum. Bir de neresindeki kaynak yerleri?
    (egsozla alakalı; aldığımda egsozu hafif paslıydı kullandıkca biraz daha paslandı. 2 hafta kadar önce garantiden değiştirdiler.. Belki de benim servisimden kaynaklanan birşey fakat bozuk parçayı değiştirmede ikiletmiyorlar. Direk garantiden değiştiriyorlar..)

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, bende uzun süre kullandım bu makinayı. Çokta memnundum. Commuter düşünenlere şiddetle tavsiyemdir. Benim makinanın devir ve boş vites göstergeleri bozulmuştu yalnızca. Kronik bir sorunmuş zaten. Garantiden değişti. Bunun dışında tek bir problem bile çıkarmadı. Enfes bir motor.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Garanti ile ilgili bilgim yok, servisine sadece 300km bakımında götürmüştüm, çok iyi bir usta bulduğumdan dolayı servise uğramıyorum artık. Neler garanti kapsamına girer vs bilgim yok, zaten sorun çıkaran bir motor değil. Bakımını zamanı gelmeden yaptır yeter ki...

Eksoz sonrası performansında hissettirecek bir değişiklik yok gibi, fakat ustam eksozun geniş boğazlı olmasından dolayı yakıtını olumlu etkiler diye söylemişti, bir de daha sessiz.

Ön cam ve koruma demiri markası yok... maliyeti 40+25...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bende uzun süre kullandım bu makinayı. Çokta memnundum. Commuter düşünenlere şiddetle tavsiyemdir. Benim makinanın devir ve boş vites göstergeleri bozulmuştu yalnızca. Kronik bir sorunmuş zaten. Garantiden değişti. Bunun dışında tek bir problem bile çıkarmadı. Enfes bir motor.
    Bu motorda; en çok da insan aldığına değil de, sattığına pişman olur diye düşünüyorum En önemlisi bu aslında...

Sonuçta ben ömrüm yetene kadar satmamayı düşünüyorum...

Motosikleti
    CBF 150
    Şöyle ağız tadıyla bir kullanmak nasip olmadı kuzumu, aldım, plakasını çıkartacağım inşallah. cumartesi ehliyetin direksiyon sınavı var. Ona gireceğim. Ehliyet çıkacak. Zaten lastikleri değiştirmeden bu havada da sürülmez. Orjinal kayan dandik lastikleri duruyor yeni olduğundan. Bu arada, Burakxy senin gittiğin servis hangisi?

Motosikleti
    Sym XS125K
    erim, lastikleri o kadar da kötü sayılmaz yahu.. Birazcık da olsa kullan en azından eskisinler. Islak zeminde başarılı değiller fakat kullanılmayacak kadar da kötü değiller yani.. Bir de önerim tank pad ve koruma demiri alman.. Koruma demiri şart sayılır devrilmelerde acaib işe yarıyor...

Hisseci arkadasim.. bende aldim honda CBF 150 egsozu ama bizim burada takamadilar? sen takarken ne gibi islemler yaptinda oldu merak ediyorum? yardimci olursan sevinirim.

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı punkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hisseci arkadasim.. bende aldim honda CBF 150 egsozu ama bizim burada takamadilar? sen takarken ne gibi islemler yaptinda oldu merak ediyorum? yardimci olursan sevinirim.
    Orjinal cbf eksozu olmasına dikkat ediniz, (demir kalitesi bakımından). Oto sanayinde iyi bir eksozcu bulup oksijenle ısıtıp levye vs vasıtasıyla motor biçimine uygun hale getirmeli, tek sorun civata yerinin 7-8cm farkı var o da bir demir parçasıyla kolaylıkla hallediliyor. en son da malum oksijenle ısıtılması sonrası eksozdaki yanık yerlerini kapatılması için ısıya dayanıklı siyah sprey boyayı koçtaştan 8tl'ye alabilirsiniz.

yarın eksozun ayrıntılı resimlerini eklerim.

özellikle her oto eksozcusuna gitmeyin, iyi araştırın yoksa eksoza veda edersiniz. motorun eksoz bileşimine zarar gelirse geri dönüşü olmayabilir, zira bu bileşim kelepçe ile tam kapalı olmalı...

Orjinal cbf eksozu olmasına dikkat ediniz, (demir kalitesi bakımından). Oto sanayinde iyi bir eksozcu bulup oksijenle ısıtıp levye vs vasıtasıyla motor biçimine uygun hale getirmeli, tek sorun civata yerinin 7-8cm farkı var o da bir demir parçasıyla kolaylıkla hallediliyor. en son da malum oksijenle ısıtılması sonrası eksozdaki yanık yerlerini kapatılması için ısıya dayanıklı siyah sprey boyayı koçtaştan 8tl'ye alabilirsiniz.

yarın eksozun ayrıntılı resimlerini eklerim.

özellikle her oto eksozcusuna gitmeyin, iyi araştırın yoksa eksoza veda edersiniz. motorun eksoz bileşimine zarar gelirse geri dönüşü olmayabilir, zira bu bileşim kelepçe ile tam kapalı olmalı...
    evet anes motordan aldim egzozu ojinal tek yapmam gereken iyi bir ekzozcu bulmam gerekli verdigin tavsiyeler icin cok tesekkurler...

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı punkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet anes motordan aldim egzozu ojinal tek yapmam gereken iyi bir ekzozcu bulmam gerekli verdigin tavsiyeler icin cok tesekkurler...
    Rica ederim, kolay gele... Umarım istediğin sonuca ulaşırsın....

Motosikleti
    CBF 150
    Bugün plakasını henüz çıkaramadığım, bu yüzden bahçede orta sehpada duran motorumun yanına gittim. Henüz 17 km de yepyeni olmasına rağmen çalışmadı. Marş motoru çalışıyor ama gaz kolunu çevirdiğimde çekilen benzini ateşleyemiyor. Benzin buharlaşıyor kokusundan belli. Bujide problem var büyük ihtimal. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım, önyargı oluşturdu bu arıza bende. Şimdi ben nasıl götüreceğim motoru servise 17 km öteye? Garantiden değiştirirler mi bujiyi?

Motosikleti
    Sym XS125K
    Jikleyi açarak çalıştırmayı denedin mi? Yani bunu kesin yapmışsındır.. Bujiye ulaşması da kolaydır.. Pupayı çek, buji anahtarı ile bujiyi çıkar, bujinin başını temizle ya da direk buji değiştir.. Sorun buji ise kesinlikle çalışacaktır..

Motosikleti
    CBF 150
    Jikleyi denedim, buji anahtarı falan vermediler hiçbirşey. Nereden bulacam onu ben?

Motosikleti
    Sym XS125K
    bizim buji tipi standart diğer 125-150cc sınıfta ki motorlarla aynı.. Git herhangi bir motorsiklet tamircisine rica et, vereceklerdir.. hepsinde bulunur.

Motosikleti
    CBF 150
    Çok sağolasın, peki diyelim ki bujinin değişmesi lazım. Ne kadardır fiyatı?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler