Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Cross 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    novaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni cross 250
    [QUOTE=redcaptain;1980578]herkeze saygılar biz 2 arkadaş cross 250 almayı düşüyoruz ama sitesin 90 km maksimum hız söyleniyor ama bu canımı sıktı en fazla kaçı devirdiniz sorabilirmiyim önemli bi konu hız da lasım tabi biraz ilginize teşekkürler[/QUOTE

kanuni crossu nisan 2009 da aldım, galiba en fazla 110 u gördü (tam emin değilim ama 120 de olabilir) ancak bu hıza yokuş aşağı asfalt yolda ulaştım, yokuş yukarı 90 ı geçmemişti. diğer cross ları bilmiyorum tabi, kanuni cross la dere tepe dağa bayır gezebilirsin.. bir cross için 90 km hız ise fena değil asfaltta.. daha ne olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı redcaptain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi sabah lar hepinize bi cevap alabilirsem çok sewinicem teşekkürler
    kardeş derdin hızsa bu motoru almayacaksın asfalt makinası değil hayatında sol şeridi göremezsin o motorla en ufak rüzgardada tokatlanır offroad yapmayacaksan hiç yanaşma
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    YAMAHA XT600 - CROSS 250
    Merhaba arkadaşlar.....

Forumlarda Cross 250 için neler var diye arama yaparken en iyi konunun burada açılmış olduğunu gördüm.

Bendede 2007 model Cross 250 var.Şuan 8500 km.de.Aldığıma çok memnunum.Xt600'üm olmasına rağmen girmek istediğim arazilere cross 250 ile dalıyorum.

Bir kaç problemi olmasına rağmen eli anahtar tutan herkes bu motosikletin bakımlarını kendi yapabilir.Elektirik tesisatı komple problem.En iyisi yeni bir elektirik tesisatı alıp kafanıza göre modifiye edip kullanmaktır.

Vakit oldukça bu konuda fikir alış verişlerimize devam ederiz.

Benden birkaç fotoğraf......

forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XT600 - CROSS 250

romeomustdie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Ve finallll
    insan acizdir, muhtaçtır, fazla artislik yapmamalıdır.

sefakarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r
    selam arkadaslar.. bende xl200 var honda.. arka amortisor patlamıs durumda.. ve tahminlerime gore kanuni cross 250 nin amortisoru olucak gibime geliyor. hondanın amortisorununn fiyatı 3 missli kadar..yanlız ben parcacılara gittigmde elleirnde olmadıgını sparıs verebilceklerini solediler..yani kanuninin arka amortisorunu yakından inceleme fırsatı bulamadım.. sizlerden ricam.. ankarada olan arkadas varsa.. yanına gidebilirim.. yada birinizde detaylı bi resmi varsa burdan gonderebilirmisiniz..tesekkurler...

Motosikleti
    YAMAHA XT600 - CROSS 250
    Alıntı sefakarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.. bende xl200 var honda.. arka amortisor patlamıs durumda.. ve tahminlerime gore kanuni cross 250 nin amortisoru olucak gibime geliyor. hondanın amortisorununn fiyatı 3 missli kadar..yanlız ben parcacılara gittigmde elleirnde olmadıgını sparıs verebilceklerini solediler..yani kanuninin arka amortisorunu yakından inceleme fırsatı bulamadım.. sizlerden ricam.. ankarada olan arkadas varsa.. yanına gidebilirim.. yada birinizde detaylı bi resmi varsa burdan gonderebilirmisiniz..tesekkurler...
    Merhaba arkadaşım.....

http://www.yesilyurtmotor.com/yedek_parca.aspx

Yukarıdaki link muhtemelen sana yardımcı olacaktır..
    Mail order ile siteden telefon ile alışveriş yapabilirsin....
    Sağlam yerdir sorun olmaz.....

Kolay gelsin.....[COLOR="Silver"]

sefakarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r
    cok tesekkurler.. yeterinnce yardımı oldu...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.kuralkan.net te de yedek parça siparişi verebilirsin sen.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    cross 250
    merhaba arkadaşlar ben de bir kaç önce cross 250 aldım. bi sorum olacak arka stop farı sürekli kırılıyor titreşimden böyle bir sorunu olan var mı. tabi ben plakalıgı çıkardım onunda etkisi olabilir.
    bir de karter havalandırmasının fotosunu çekip koyabilecek olan var mı? benimkinde filtre gibi bişi var sonrasında açık duruyor bildigim kadarı ile hava filitresini oraya girmesi gerekiyor.

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    fiyatı kaç para acaba bu motorun
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    YAMAHA XT600 - CROSS 250
    Alıntı kess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben de bir kaç önce cross 250 aldım. bi sorum olacak arka stop farı sürekli kırılıyor titreşimden böyle bir sorunu olan var mı. tabi ben plakalıgı çıkardım onunda etkisi olabilir.
    bir de karter havalandırmasının fotosunu çekip koyabilecek olan var mı? benimkinde filtre gibi bişi var sonrasında açık duruyor bildigim kadarı ile hava filitresini oraya girmesi gerekiyor.
    Plastik takozlarla stop lambanı arkadan şaseye destekle sorunun çözülmüş olur.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

Küçük bir Cross 250 videosu

http://www.gaskrank.tv/tv/gelaende/e...s-te-13844.htm

Motosikleti
    cross 250
    valla birilerinin buraya video eklemesinden çok mutlu oldum. ya bu motoru kullanan yok yada bu başlığı.
    güzel bir video olmuş ama müzik yerine motorların sesini duymayı tercih ederdim.
    en yakın zamanda ben de ekleyeceğim video.
    bu arada lamba işini hallettim teşekkürler.

Motosikleti
    YAMAHA XT600 - CROSS 250
    Bir kaç Kanuni Cross 250 fotoğrafı benden.....

forzaBJK ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBX 250 Twister 2004 - Hyosung GT 250 R

Kanuni Cross 250

Bu motorla tam 2 yılım geçti. İki yıl boyunca Dağda, bayırda, uzun yolda, derede, tepede, asfaltta neredeyse her ortamda kullandım. Merak eden her arkadaşa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

OLUMLU YÖNLERİ
    *Kanuni Cross 250 inanılmaz torklu ve güçlü bir motor. 2 Kişi ile düz duvar dahil her yere tırmanır. 1. vites kısa fakat tehlikelidir.
    *Çabuk hızlanır torkludurda, Çin grubundan hiçbir motorla torku kıyaslanamaz
    *Mekanik aksamı çok fazla yormaz problem elktronikten gelir.
    *Düzgün lastik takıldığında arazide inanılmaz keyiflidir, çamur ve toprakta yüzünüzü güldürür.
    *Debriyajı sert bıraktığınızda önünü kaldırır koparır, 3. viteste bile zorlanarakta olsa kalkar. Işıklarda tüm araçlar arkanızdan seyreder.
    *Az yakar, çabuk yorulup şişmez, ani tepkilere çabuk cevap verir; ani duruş ve kalkışları iyidir.
    *2 zamanlı motorlar kadar olmasada hoplar, zıplar ön kaldırır; depara kalkar...
    OLUMSUZ YÖNLERİ
    *Elektrik aksamı inanılmaz derecede sorunludur. kabloları toptan değiştirsen başedemessin. Bir gün akü bozulur diğer gün marş motoru mortiyi çeker. Bol bol vurdurrusun bu seferde marş rublesi gider.
    *Ayak marşı yoktur, vites araları kısadır.
    *Kanuni ve servisleri ile uğraşamassın Çin malı parçayı Japon fiyatına satarlar.
    *3000 Km'de elektronik problemi ortaya çıktı başıma gelmedik kalmadı. Motosiklet ustası değilseniz vay halinize ya usta olursunuz ya da bütün ustalarla kanka... Her sabah ilk çalışmada lanet edersiniz aldığınıza, almadığınıza.
    *Sinyalleri, lambaları, müşirler bol bol bozulur. Ucuz bulduğunuzda stoklamanız lazım.
    *Yakıt göstergesi yok ciddi eksiklik
    *Gürültüsü bana göre hoş fakat titreşim çok fazla arka kuyruk titreşimden düşer ya da bol bol plakayı kırar. Kırılmasını istemiyorsanız benim gibi altına metal plaka yaptırır vidalarsınız.

Motorumu bir süre önce sattım. Kurtuldum mu, bilemiyorum günahı da, sevabı da böyle objektif bir şekilde incelemeye çalıştım. Sorularınız olursa elimden geldiğince de cevaplarım.

Bir daha alır mıyım? -Sanmıyorum Beni gerçekten yordu Ama elektronik problemleri olmasa diğer Çinlilerden hatta XL200'den falan 10 kat iyi bir motordur.

Motosikleti
    Honda Xl 200

xl 200 arka amortisör?

Selam xl 200 e arka amortisör arayan arkadaşım kanuni cross'unkini uydurabildimi aynı problem bendede var

Motosikleti
    henüz yok
    motor güzel de uzun süreli kullanım için uygun mu aceba
    sattığımızda çok zarar edermiyiz ciddi anlamda düşünüyorum bu motoru almayı ama güvenemiyorum bir türlü kullanıcılarından yardım bekliyorum burdaki yorumlar kadar güzelini başka yerde okumadım ama elinize sağlık
    krosa hatta motora yeni başlayacağım
    son olarak bu bütçede sıfır alınabilecek başka motor öneriniz var mı
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

novaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni cross 250
    benim boy 185 olduğu için ben bu motoru görür görmez aldım, neden daha önce farkına varmadım diye de üzüldüm, 2009 mayıstan beri kullanıyorum, bu kış iyi bir bakımdan geçti, (420 TL) plastikler kırılmıştı, debriyej sistemi ve frenler falan derken yenilendi.. ben de ilk defa motora kanuni kross ta başladım, hep arazide toprakta kullandım, çok düştüm, toprakta düştüğüm için sorun olmadı, asfaltta çok az bindim, çünkü gezilere katılmıyorum ve ulaşım amacıyla kullanmıyorum, sadece eğlencelik.. ben tavsiye ederim ancak 2011 yılında kanuni bu modelden çıkarmadı.. ikinci elleri uygun fiyata bulunabilir, son olarak yüksek motor, boy müsait değilse başlarken biraz zor olur, ayaklar yere zor değer..

arkadaşlar foruma yeni üye oldum ben bi cross 250 kullanıcısıyım ama motorumu satıyorum eğer düşünen varsa aranızda bana 555 709 01 28 nolu telden ulaşabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler