Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @palakadir merhaba,
    Yağ konusunda 10w-50 seçmenizi tavsiye ederim tam yaz mevsimine göre bir yağdır.çünkü -10 ile +45 arasında viskositesini kaybetmiyor
    Bu da tablosu;
    http://imageshack.us/a/img538/5236/0BnavS.jpg
    CBF 1000 e sakın 10-50 yağ koymayın. Kılavuzda sadece ve sadece 5-30 kullanılması gerektiği yazmış. Yetkili servisler de 5-30 koyuyorlar. Sıcak havalarda eksiltebilir, o halde tamamlarsınız. Ancak sakın kalın yağ kullanmayın.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 1000
    Merhaba. bende 2012 model bir cbf 1000 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. göstergedeki tüketim bilgileri yazan kısım ile ilgili sorum olacak. burdaki bütün sayfaları okudum. Turgut arkadaşımızın yolladığı bir resimden AV yazan kısım 1 litre ile gidilen km imiş onu öğrendim. 100 km de ne yaktığını hangisi gösteriyor. bende hep 15 litreler 20 litreler falan yazıyor. acaba göstergem mi arızalı. daha hiç 6 6,5 4 küsür litre gibi bir yazı görmedim
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı .alpeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. bende 2012 model bir cbf 1000 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. göstergedeki tüketim bilgileri yazan kısım ile ilgili sorum olacak. burdaki bütün sayfaları okudum. Turgut arkadaşımızın yolladığı bir resimden AV yazan kısım 1 litre ile gidilen km imiş onu öğrendim. 100 km de ne yaktığını hangisi gösteriyor. bende hep 15 litreler 20 litreler falan yazıyor. acaba göstergem mi arızalı. daha hiç 6 6,5 4 küsür litre gibi bir yazı görmedim
    O gösterdiği 1 litre ile kaç km gittiği. Değiştirmek için a veya b ye basılı tutmanız gerekiyordu galiba, hatılamıyorum. . Klavuzunda detaylı olarak yazıyor. Okumanızı tavsiye ederim. AV ( "average" yani ortalama) l/100 km yazmalı. AV yazmazsa anlık tüketimi verir.
    Palakadir bunu beğendi.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Öncelikle hoşgeldin , yeni oyuncağın hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim .
    @kurubuz un yazdığı üzere soldaki bilgi ekranı'nın altı kısmındaki düğmeye bastığında 3 farklı mod olduğunu göreceksin .
    1. 1 litre ile kaç km gider ( ki senin şu anki ekran bunu gösteriyor )
    2. 100 km de kaç litre yakıyor ( ortalama )
    3. Yakıt aldığından şu ana kadar ortalama 100km/litre yakıt sarfiyatını gösterir . Diye biliyorum ilk 2 kesin bilgi 3 üncü aklınmda öyle kalmış ..
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    CBF 1000
    teşekkür ederim bilgiler için. evet sandığım gibi değil diğeri şuana kadarki tüketim sanırım. 82 km bindim bugün 5,2 gibi birşey yazıyor. 100 km olunca sanırım 6,5 - 7 civarı olacak şehiri içi. leo vince egzozda var. normal gibi hacime göre.
    Palakadir bunu beğendi.

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    sonunda bu başlık tekrar canlanmış
    arkadaşlar birazda gezip gördüğünüz yeni yerleri paylaşında bilelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

arkadaşım bilgi burada
    Guven ve .alpeR bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 1000
    Mehmet Cihan Bey teşekkür ederim bilgiler için. AV yazan bölümde km/l var motorumda. Onu l/100 km ye nasıl çevirebilirim. Motorun kitapçığı yok elimde. Sizleride aynı konuyla meşgul ettim maruz görün.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Mehmet Cihan Bey teşekkür ederim bilgiler için. AV yazan bölümde km/l var motorumda. Onu l/100 km ye nasıl çevirebilirim. Motorun kitapçığı yok elimde. Sizleride aynı konuyla meşgul ettim maruz görün.
    Halk bunu merak ediyor bendede kitapcık yok.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Motosikleti
    Bu aralar akşam turlaması yada kısa bir yunan turu planı olan var mıdır ?

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    http://honda.com.tr/App_Assets/Kilav...100012omtr.pdf

Arkadaşlar buradan indirin kitapçığı ve tüm ayarlar var burada.
    Guven bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı mehmet cihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://honda.com.tr/App_Assets/Kilav...100012omtr.pdf

Arkadaşlar buradan indirin kitapçığı ve tüm ayarlar var burada.
    Eyvallah yaptım
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Selamlar,

Yeni bir CBF1000 (2012) kullanıcısıyım. Yeni derken 3 ay kadar oldu. Çok km yapmadık henüz, bayramda bir İzmir yaptım en son. Yeni alıştık birbirimize diyebilirim.

Yağ konusunda kendi deneyimimi aktarayım: motora şubat-mart ayında 10-30 yağ konmuştu. Havalar ısındıkça düşük devirlerde ve rölantideki sesini ve vites geçişlerini beğenmiyordum. Kitapçığında sıcak havalarda 10-40 kullanılması öneriliyor. Ben de erkenden yağını değiştirip 10-40 koydum (Motul 5100) gayet memnun kaldım.

Tekeriniz düz bassın..
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    #karatosun ile yaptığımız 7 günlük orta avrupa kaçamağına ait küçük bir fotoğraf akışı ektedir . Bu hafta güzelce derleyip paylaşacağım .

https://www.facebook.com/groups/1578...03696/?fref=ts
    Serdarrr bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    Bizim kuzuların 2012 fa bujisi bumudur ? IMR8C-9HES Laser Irıdyum Buji
    Birde yağ değişim miktarı konusunda bilgi rica edeceğim .

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Yeni bir CBF1000 (2012) kullanıcısıyım. Yeni derken 3 ay kadar oldu. Çok km yapmadık henüz, bayramda bir İzmir yaptım en son. Yeni alıştık birbirimize diyebilirim.

Yağ konusunda kendi deneyimimi aktarayım: motora şubat-mart ayında 10-30 yağ konmuştu. Havalar ısındıkça düşük devirlerde ve rölantideki sesini ve vites geçişlerini beğenmiyordum. Kitapçığında sıcak havalarda 10-40 kullanılması öneriliyor. Ben de erkenden yağını değiştirip 10-40 koydum (Motul 5100) gayet memnun kaldım.

Tekeriniz düz bassın..
    İnce yağ sorununu ben de yaşadım. Motor ısınmışken ve boşta iken " lak lak" şeklinde vuruntu yapmaya başladı. Bugün bakıma gitmişken ustaya şikayetimi de anlattım. Motoru dinledi ve ince yağdan ( 10-30 idi) kaynaklandığını söyledi . Bu havalara göre değilmiş. 10-40 castrol koydular ses filan kalmadı.
    Serdarrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Caponord Rally 1200 2015
    Merhaba arkadaşlar, bende kısa bir süre önce CBF1000FA 2012 model alarak aranıza katıldım. İstanbul trafiğinde bu havalarda biraz zorlasa da haftasonları yaptığım kaçamaklarda ne kadar doğru tercih yaptığımı teyit ediyorum
    Guven ve Palakadir bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF'imi satıyorum, özelden ya da sayfamdan iletişime geçebilirsiniz.

https://www.facebook.com/motorumlaNET

mehmetenis ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı splendor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende kısa bir süre önce CBF1000FA 2012 model alarak aranıza katıldım. İstanbul trafiğinde bu havalarda biraz zorlasa da haftasonları yaptığım kaçamaklarda ne kadar doğru tercih yaptığımı teyit ediyorum
    Hayırlı olsun Splendor.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Caponord Rally 1200 2015
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Splendor.
    Teşekkürler

Akşam turlamaları falan var mıdır?
    Bu arada aldığım gibi fren balatalarını değiştirdim, 2k km olmasına rağmen hala sag ön balata dan ses geliyor. Daha önce başına gelen var mı?

Motosikleti
    Splendor merhaba ,

Öncelikle hayırlı olsun , fren'den ses gelmesi normal değil . Herhangi bir otomarket ten balata spreyi alıp sıkmanızda fayda olabilir.

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler