Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ziya kusura bakma isimler karıştı,
    Abi şimdi sen 999RS kulanıyormusun kullanmıyormusun?
    Tam anlayamadım eğer ki kullanıyorsan sana zahmet bi baksana intercom kulaklığı takma yerleri var mı?
    Bu konuda internette net bilgi bulamadım,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziya kusura bakma isimler karıştı,
    Abi şimdi sen 999RS kulanıyormusun kullanmıyormusun?
    Tam anlayamadım eğer ki kullanıyorsan sana zahmet bi baksana intercom kulaklığı takma yerleri var mı?
    Bu konuda internette net bilgi bulamadım,
    Kask Ankarada,ben Nazillide inşallah döndüğümde bakarım ama 532 254 39 09 bu nr.dan Eray beye sorabilirsiniz..
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Mehmetenis,

Bende önceden Suomy marka bir kask vardı. O kasktan biliyorum hissedilen baskıyı. Marushin'e ben de çok bakmıştım ama buradaki satıcı benim aklımı çeldi. Suomy ile sürerken 220+ hızlara çıkınca kafam, şarkıcı Bayhan gibi sallanıyordu. uzun yolculuklardan sonra (her haftasonu çıkıyorum) kulağımdan ıslık eksik olmuyordu. neyse ki hjc ile ikisini de aştım. hjc'de kask havalandırması da çok başarılı. tepedekileri açınca kafamın üst kısmında hava dolaşıyor, hiç terletmiyor. Marushin'de bunlara dikkat edin lütfen. Umarım beğenirsiniz kaskı.
    mehmetenis bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    s.a herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.Kısmetse bende motorumu satınca ağırlıklı olarak CBF1000 düşünüyorum bakalım kısmet.

Bende daha önce kaliteli veya marka kask kullanmadım ama şuan kullandığım kask ve yorumlarım belki işinize yarayabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...y-tanitim.html

Şua an hala kullanıyorum ve gerçekten memnunum, ama unutmayınki kask seçimi bütçe vs vs önemli olsada kafa şeklinizle çok alakası var.Yani oval veya yuvarlak ise ona göre kask seçimi yapılmalı bence.İki farklı marka deneyin anlıyacaksınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar üç kask Arasında kaldım;
    1-Shark Speed R Carbon-1390gr-1000TL
    2-Shark Race R Carbon-1200gr-1500TL
    3-Marushin 999RS-1100gr-800TL
    hyo kenan bunu beğendi.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Bi xenon angel uygulaması yapan daha doğrusu sadece montaj yapabilen biri yada bir işletme biliyor iseniz paylaşmanızı rica edeceğim .

Selamlar ,

Bülent.
    mehmetenis bunu beğendi.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Marushin için yüksek süratte fazla ses var filan demişler.
    Tercih sizin tabi ama fiyatlar göz önünde bulundurularak shark da alınabilir.
    mehmetenis bunu beğendi.
    live to ride...ride to live...

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi xenon angel uygulaması yapan daha doğrusu sadece montaj yapabilen biri yada bir işletme biliyor iseniz paylaşmanızı rica edeceğim .

Selamlar ,

Bülent.
    Ben xenon uyguladım ama angel uygulaması değil, direkt değiştirdim.çok güzel oldu kısa farlara uyguladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marushin için yüksek süratte fazla ses var filan demişler.
    Tercih sizin tabi ama fiyatlar göz önünde bulundurularak shark da alınabilir.
    Arkadaşlar şu soru çok kafamı kurcalıyor,
    Shark iki kaskı arasında tabi ki teknolojik farklar var ama asıl benim sorunuma gelirsek 200gr için
    500TL fazla verilir mi?
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben olsam verirdim
    Niye verirdim marushin markasını duymadım bilmiyorum görmedim o yüzden çok fazla bişey diyemiyorum.onun içinde bilindik tanıdık adı sanı duyulmuş bişeyi almayı tercih ederdim
    mehmetenis bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Schubert s2 almanizi tavsiye ederim
    hyo kenan ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schubert s2 almanizi tavsiye ederim
    Ağır ...... Baktım onlara da

SEKO. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    ben bugün scorpion exo 1000 alcam kullanan arkadaşlarım memnun tavsiye üzerine alıyorum umarım memnun kalırım
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SEKO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün scorpion exo 1000 alcam kullanan arkadaşlarım memnun tavsiye üzerine alıyorum umarım memnun kalırım
    Ben exo 500 kullanıyorum.gayet memnunum.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Ben xenon uyguladım ama angel uygulaması değil, direkt değiştirdim.çok güzel oldu kısa farlara uyguladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Arkadaşlar şu soru çok kafamı kurcalıyor,
    Shark iki kaskı arasında tabi ki teknolojik farklar var ama asıl benim sorunuma gelirsek 200gr için
    500TL fazla verilir mi
    ?
    Kesinlikle verilir. Bırakın 200'ü 50 gramı bile rahat hissediyorsunuz. Ayrıca intercom falan kullanıyorsanız mutlaka hafif kasklara yönelin derim. Uvex onyx carbon, nexx xr2 carbon gibi kasklar kullandım-ıyorum. Alıştınız mı zaten isteseniz de bi daha ağır kask takamazsınız. Scorpion dan kesinlikle uzak durun kullanılan malzeme kalitesi çok kötü. (Zamanında exo2000'i almaya gitmiştim mağazada elime alınca arkama bile bakmadan uzaklaştım oradan )
    mehmetenis bunu beğendi.

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    speed R kullanıyorum.
    oldukça memnunum, 2013 haziran'da almıştım. üzerinde intercom da var. ağırlığına alıştım sanırım, sorun yapmıyorum. görüş açısı bir çok kaska göre çok daha iyi. içten güneş vizörlü olması, double d kilit mekanizması, iç aksamınımın kolayca sökülüp/takılması ve bol yedek parça skalası beni cezbetmişti ve almıştım. gayet de memnunum, tavsiye ederim.

kötü yanları ise bundan önceki kaskım shoie xr1000'e göre daha gürültülü ve yedek parçaları çok pahalı. ön vizör 270 lira

http://www.anesmotorshop.com/asp/pro...VIZOR-VZ10030P

diğer yazdığınız modelleri kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama aynı motoru kullandığımız ve aşağı yukarı aynı vücut ölçülerine sahip olduğumuz bir arkadaşım nolan N86 kullanıyor ve oldukça memnun olduğunu söylüyor. bakmanızda fayda var gibi.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle verilir. Bırakın 200'ü 50 gramı bile rahat hissediyorsunuz. Ayrıca intercom falan kullanıyorsanız mutlaka hafif kasklara yönelin derim. Uvex onyx carbon, nexx xr2 carbon gibi kasklar kullandım-ıyorum. Alıştınız mı zaten isteseniz de bi daha ağır kask takamazsınız. Scorpion dan kesinlikle uzak durun kullanılan malzeme kalitesi çok kötü. (Zamanında exo2000'i almaya gitmiştim mağazada elime alınca arkama bile bakmadan uzaklaştım oradan )
    Bakış açıları farklı olabilir tabi.ne kadar ekmek o kadar köfte.scorpion çok kaiteli bi kask değil zaten ama öyle uzaklaşıcakta bi kask olcağını zannetmiyorum.LS2 dahamı kaliteli?

SEKO. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    ben exo 1000 i aldım denemek içinde dün bi arkadaşla izmite kadar gidip döndüm yüksek hızda hız hissiyatı eski kaskıma göre daha az. rahat havalandırma olayı başarılı ayrıca air pump özelliği gayet iyi iç pedleri şişirebiliyosun güneşliğide yeterli derecede bazı modeller gibi kısa kalıp görüşü bozmuyo 1650gr biraz ağır gibi çok rahatsız etmesede benzin bitene kadar durmıcam dersen hafiften boyun ağrısı yapabilir. son olarak havalandırmaların dördünüde açınca gürültü fazla oluyo. kısaca alınmayacak kadar kötü bi kask değil sağlamlığıda sharp 4 yıldız zaten fiyatına göre kask güzel

hyo kenan ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı SEKO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben exo 1000 i aldım denemek içinde dün bi arkadaşla izmite kadar gidip döndüm yüksek hızda hız hissiyatı eski kaskıma göre daha az. rahat havalandırma olayı başarılı ayrıca air pump özelliği gayet iyi iç pedleri şişirebiliyosun güneşliğide yeterli derecede bazı modeller gibi kısa kalıp görüşü bozmuyo 1650gr biraz ağır gibi çok rahatsız etmesede benzin bitene kadar durmıcam dersen hafiften boyun ağrısı yapabilir. son olarak havalandırmaların dördünüde açınca gürültü fazla oluyo. kısaca alınmayacak kadar kötü bi kask değil sağlamlığıda sharp 4 yıldız zaten fiyatına göre kask güzel

http://i59.tinypic.com/33bnxwx.jpg

http://i57.tinypic.com/2hpu9gn.jpg

http://i59.tinypic.com/23jpu78.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun,Allah kaza bela vermesin.

Ben büyük ihtimalle ki artık kara verdim Shark Race R Pro Modelini alacam Allah'ın İzniyle

Değişen kalınlıktaki vizörü* sayesinde birinci kalitede görüş sağlar.
    2.Hafiflik ve güvenliğiniz için karbon / aramid** karışımı kullanılmıştır.
    3.Aerodinamiği en uygun noktaya çıkarabilmek için double blade spoiler teknolojisi kullanılmıştır.
    4.İç malzemesinde bambu kullanılmıştır ve yanak kısımları için farklı pedleri mevcuttur***.
    5.Hava ve gürültü geçirmeyen boyun pedi
    6.Benim için en önemlisi ağırlık 1250gr

* : Vizör bağlantı noktalarından itibaren vizörün ortasına kadar vizör kalınlığı 2,8mm' den 4,25mm' ye kadar artmaktadır. Bu da görüntüdeki kırılmaları yok eder.

** : Aramid malzemesi çelik yelek üretiminde kullanılan bir tür elyaf olarak bilinir.

***: Yanak pedleri yedek parça olarak ekstra satın alınmaktadır. Kutu içeriğinde yedek yanak pedleri bulunmamaktadaır

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Arkadaşlar bugün iphone 6 plus için telefon tutucu aldım kapıda ödeme ile birlikte 30TL mal oldu.
    Telefonu oturttuğumda tam sıkı bir şekilde oturması güzel telefonu tutucuya yerleştirdikten sonra elimde hızlı hızlı sallamama rağmen telefon tutucudan çıkmadı ama motor üstünde ne olursa olsun telefonu yerleştirdikten sonra bir lastik vasıtasıyla üstünden sarmak lazım diye düşünüyorum.

hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun,Allah kaza bela vermesin.

Ben büyük ihtimalle ki artık kara verdim Shark Race R Pro Modelini alacam Allah'ın İzniyle

http://i.hizliresim.com/zmNzDY.jpg

http://i.hizliresim.com/j4d7Dr.jpg

http://i.hizliresim.com/1YRAWj.jpg

Değişen kalınlıktaki vizörü* sayesinde birinci kalitede görüş sağlar.
    2.Hafiflik ve güvenliğiniz için karbon / aramid** karışımı kullanılmıştır.
    3.Aerodinamiği en uygun noktaya çıkarabilmek için double blade spoiler teknolojisi kullanılmıştır.
    4.İç malzemesinde bambu kullanılmıştır ve yanak kısımları için farklı pedleri mevcuttur***.
    5.Hava ve gürültü geçirmeyen boyun pedi
    6.Benim için en önemlisi ağırlık 1250gr

* : Vizör bağlantı noktalarından itibaren vizörün ortasına kadar vizör kalınlığı 2,8mm' den 4,25mm' ye kadar artmaktadır. Bu da görüntüdeki kırılmaları yok eder.

** : Aramid malzemesi çelik yelek üretiminde kullanılan bir tür elyaf olarak bilinir.

***: Yanak pedleri yedek parça olarak ekstra satın alınmaktadır. Kutu içeriğinde yedek yanak pedleri bulunmamaktadaır

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Arkadaşlar bugün iphone 6 plus için telefon tutucu aldım kapıda ödeme ile birlikte 30TL mal oldu.
    Telefonu oturttuğumda tam sıkı bir şekilde oturması güzel telefonu tutucuya yerleştirdikten sonra elimde hızlı hızlı sallamama rağmen telefon tutucudan çıkmadı ama motor üstünde ne olursa olsun telefonu yerleştirdikten sonra bir lastik vasıtasıyla üstünden sarmak lazım diye düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/Vljqyq.jpg

http://i.hizliresim.com/P5jLoN.jpg
    Telefon tutucu hayırlı olsun nedense ben pek güvenemiyorum böyle şeylere.
    Kaskta güzele benziyor.güneş vizörüde olsaymış iyiymiş gerçi her aksesuar ağırlık demek.
    bende nasip olursa schuberth alıcam.Kaskta şimdiden hayırlı olsun
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutucu hayırlı olsun nedense ben pek güvenemiyorum böyle şeylere.
    Kaskta güzele benziyor.güneş vizörüde olsaymış iyiymiş gerçi her aksesuar ağırlık demek.
    bende nasip olursa schuberth alıcam.Kaskta şimdiden hayırlı olsun
    Üstat ben özellikle güneş vizörsüz model istedim çünkü ilave olan her aparat hem ekstra ağırlık hemde kaskın bozulma oranında artış demektir,Mesela benim bir önceki kaskım, şimdi ki shark openline bundan önceki shark evoline series 3 çenesi arkaya gidiyordu güneş vizörü bozuldu sonra çenesi zor kapanıp açılmaya başladı yani ekstra her parça ilave maliyet ve ağırlık.Benim kullandığım güneş gözlüğü en kaliteli güneş vizöründen bile kaliteli ne yalan söyleyeyim.

Ayrıca lastik te almak istiyorum aklımda olan modeller şunlar;
    1-Michelin pilot Road 4
    2-Metzeller Tourence Next
    3-Bridstone Battlax B20
    4-Pirelli Mt60 rs corsa
    5-Prilelli Angel Gt
    hyo kenan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler