Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iboli78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000FA
    Daha once yapılmışları var bende bu arkadasın tasarımından yola cıktım güzel bilgiler paylaşmış, kendiside yurtdısı fiyatı fazla bulunca imal etmiş 2 sene once ben yaklaşık 750 liraya mal ettim aklına takılanlar için konuşabiliriz yardımcı olabilirim.

http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2362
    hyo kenan ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman karar size kalmış,Bence önemli olan sizin bu ürüne gerçekten ihtiyacımız var mı yok mu?
    Bunu analiz etmeniz gerekiyor,mesela bu ürünün yaptığını 50TL bir branda da yapabilir,
    Veya tersi,
    Fiyatı da hiç de uygun değil bence,veya bu ürüne verebilecek paranın yarasına böyle bir garaj yapılabilir mi?
    Mesela 4 tane demir çubuk ve etrafına giydirilmiş olan saç plakalar gibi.
    Dediğim gibi karar senin ...
    Motorumu dışarda bırakmaya gönlüm hiç razı değil şuanda zaten arkadaşımın kapalı garajında duruyor.bana uzaklığı 50km. motora istediğim zaman binemiyorum gitmek gelmek sıkıntı.kaliteli bir brandası var zaten ama bana göre yeterli değil.benim gerçekte böyle bişeye ihtiyacım var.50 tllik branda yapar ama ne kadar yapar? o sorun işte.bu garajın yer ile teması yok imal eden kişiyle konuştum alt taban ispanyadan ithal olduğunu brandasının ise yat brandası olduğunu söyledi.kullanan kişilerden şikayet gelmediğinide ekledi.gerçi hangi satıcı malını kötüler ki?
    geçen fuarda stand açmışlar istanbuldaki bi arkadaşımdan rica ettim fuarda gezerken garajı incelemiş.onun bile hoşuna gitmiş.fiyatın fazla olduğunun bende farkındayım.yakın zamnalarda istanbula gitme ihtimalim var.gittiğimde bide kendim görücem hakketten kaliteli ve iyi malzeme kullanmışlarsa almayı düşünüyorum.bide pazarlık edicem tabiki.
    tabi sorun garajı almakla bitmiyor oturduğum lojmanda öyle kafaya göre garaj vs yapmak yasak eğer alırsam bu garajın fotolarını ölçülerini filan göstercem onay verirlerse alıcam yoksa başka çözüm yolları arıycam.
    mehmetenis bunu beğendi.
    live to ride...ride to live...

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Sizin oralarda yakında otopark yok mu? 50 KM gerçekten uzak bir mesafe,
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hiç araştırmadım.Otopark vardır ama ne kadar güvenilir ki? Dün forumda gördüm ücretli ve bekcisi olan otoparktan çalmışlar vatandaşın motorunu benim bıraktığım yer güvenilir binanın kapalı otoparkı.arkaşımında eski kasa cbf1000 var.motorlar yan yana yatıyolar abili kardeşli arada bi çalıştırıyolar gözüm arkada kalmıyor.bi garaj bulana kadar böyle idare edicem. Dün çalıştığım şirketin insan kaynaklarına dilekçe yazdım motosiklet park yeri hakkında bakalım ne cevap vericekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Alıntı iboli78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once yapılmışları var bende bu arkadasın tasarımından yola cıktım güzel bilgiler paylaşmış, kendiside yurtdısı fiyatı fazla bulunca imal etmiş 2 sene once ben yaklaşık 750 liraya mal ettim aklına takılanlar için konuşabiliriz yardımcı olabilirim.

http://www.ikiteker.org/modules/gall...bum284/2_G.jpg

http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2362
    Kardeşim bunu kim nerede yapıyor? Biraz bahsedebilirmisin? Brandası güneşe dayanıklımı? Motoru içine koyduğumuzda tekerler direk yer ile temas halinde oluyormu?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç araştırmadım.Otopark vardır ama ne kadar güvenilir ki? Dün forumda gördüm ücretli ve bekcisi olan otoparktan çalmışlar vatandaşın motorunu benim bıraktığım yer güvenilir binanın kapalı otoparkı.arkaşımında eski kasa cbf1000 var.motorlar yan yana yatıyolar abili kardeşli arada bi çalıştırıyolar gözüm arkada kalmıyor.bi garaj bulana kadar böyle idare edicem. Dün çalıştığım şirketin insan kaynaklarına dilekçe yazdım motosiklet park yeri hakkında bakalım ne cevap vericekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Kardeşim bunu kim nerede yapıyor? Biraz bahsedebilirmisin? Brandası güneşe dayanıklımı? Motoru içine koyduğumuzda tekerler direk yer ile temas halinde oluyormu?
    Kenan bey anlıyorum ama şöyle bir durum da var,ücretli otoparkta çalınsa bile sorunluluk otoparkın yani otopark motosikletin ücretini ödemek zorunda benim ki de otoparkta duruyor.
    O yüzden bu kadar dert etmeyin misal ispark gibi bir otopark 24 saat güvenlikli kameralı bir yer oldumu sorun çıkacağını pek zannetmiyorum,zaten bir çok otopark ta sigortalı.
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kenan bey anlıyorum ama şöyle bir durum da var,ücretli otoparkta çalınsa bile sorunluluk otoparkın yani otopark motosikletin ücretini ödemek zorunda benim ki de otoparkta duruyor.
    O yüzden bu kadar dert etmeyin misal ispark gibi bir otopark 24 saat güvenlikli kameralı bir yer oldumu sorun çıkacağını pek zannetmiyorum,zaten bir çok otopark ta sigortalı.
    orası öyle tabi.Allah korusun öyle bişey olduğu zaman otoparktan motorun parasını kim bilir ne zaman alıcaz? Şuan havalar iyi değil zaten havalar ısınınca motorumu getircem.o zamana kadar bişeyler ayarlayım diyorum.olmadı çadırlı duracak.
    Havalar soğuyunca yine eski yerine yada ona benzer bi yere götürüp bırakıcam.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yavvvv niye kimse bir şey yazmıyor hay Allahım Yarabbim,
    Bugünün anlam ve önemi çok büyük 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi anma günü,
    Tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun,
    Aslında bugün çanakkaleye gitmek istedim fakat hafta sonu teorik sınav olduğu için maalesef iştirak edemedim.Yaza inşallah şehitliği ziyaret etmek istiyorum.
    Eğer havalar ısındığında istanbulda olup çanakkaleye gidecek arkadaşlar varsa seve seve onlara yol arkadaşı olurum.
    Ayrıca kullandığım shark kaskım satılıktır satma sebebim bende boyun fıtığı riski olması daha hafif olan karbon ve kapalı kask almak istiyorum ama çok kararsız kaldım açıkcası marka da önemli ama ağırlığı 1300 gr altında olmalı,

Mesela benim baktığım kasklar,
    Ls2 Cr1 Karbon-1300gr
    Marushin rx2 karbon.1050gr
    Marushin 999 RS-1100gr

Sizlerin tavsiyeleri olursa seve seve değerlendirmek isterim,

Satılık olan shark openline kaskın site linki;
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=203542364
    umuttuna ve hyo kenan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bende Çanakkaleye eşimle birlikte gitmek istiyorum ama ankaraya çok uzak.bide iş güç tabi.paralı kölelik yüzünden herşeyden kısıtlamak zorunda kalıyoruz
    şehitlerimizin ruhu şad olsun.Allah hepsini gani gani rahmet eylesin
    Bu arada geçmiş olsun mehmetenis abicim.marka olarak başka baksanız ben LS2 ye filan hiç güvenemiyorum.diğer markalar hakkındada çok bi fikrim yok.
    Bende kask düşünüyorum ama benim favorim schuberth.tabi onuda şuan alıcak imkan yok malesef.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bende Çanakkaleye eşimle birlikte gitmek istiyorum ama ankaraya çok uzak.bide iş güç tabi.paralı kölelik yüzünden herşeyden kısıtlamak zorunda kalıyoruz
    şehitlerimizin ruhu şad olsun.Allah hepsini gani gani rahmet eylesin
    Bu arada geçmiş olsun mehmetenis abicim.marka olarak başka baksanız ben LS2 ye filan hiç güvenemiyorum.diğer markalar hakkındada çok bi fikrim yok.
    Bende kask düşünüyorum ama benim favorim schuberth.tabi onuda şuan alıcak imkan yok malesef.
    Kenan Bey bende schubert olsun shoei olsun çok beğeniyorum ama bütçem bu kaskları fazla beğenmiyor
    Bende en ekonomik ve kaliteli olan kaskı almak istiyorum,LS2 İçin güvenmiyorum demişsiniz ama eski ls2 değil carbon olan modelleri oldukça profesyonel geçenlerde feyizoğlunda inceledim mesela bağlantısı Double D bağlantı iç köpük astarı AGV kasklarda olduğu gibi siyah renk bu arada neden siyah onuda söyleyeyim kaskı düşürdüğünüzde çatlak krık veya başka bür sorun varsa siyah boyanın altında ki beyaz tabaka direkt kendini gösteriyor sizde kask hakkında fikir sahibi oluyorsunuz,ayrıca kaskta şişirme hava yastıkları var yüzünüze tam oturtabiliyırsunuz,bana güven verdi açıkcası,
    Birde LS2 tercih sebebim yedek parçasının ucuz ve her yerde bulabiliyor olması mesela vizörünü çizerseniz 20TL yenisini alabilirsiniz veya iç pedleri veya buğu camını veya veya kask yedek parçalırını ,
    Bende eskiden güvenmiyordum ama bu karbon modeli oldukça kaliteli yapılmış.yani LS2 pazarda Bu düşünceyi değiştirmek istiyor,ayrıca aizde iyi bilirsiniz ki japonyaya seyahat eden kişilere sorunuz shoei markası da kendi ülkesinde oldukça ucuz bir üründür.
    hyo kenan bunu beğendi.

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Kenan Bey bende schubert olsun shoei olsun çok beğeniyorum ama bütçem bu kaskları fazla beğenmiyor
    Bende en ekonomik ve kaliteli olan kaskı almak istiyorum,LS2 İçin güvenmiyorum demişsiniz ama eski ls2 değil carbon olan modelleri oldukça profesyonel geçenlerde feyizoğlunda inceledim mesela bağlantısı Double D bağlantı iç köpük astarı AGV kasklarda olduğu gibi siyah renk bu arada neden siyah onuda söyleyeyim kaskı düşürdüğünüzde çatlak krık veya başka bür sorun varsa siyah boyanın altında ki beyaz tabaka direkt kendini gösteriyor sizde kask hakkında fikir sahibi oluyorsunuz,ayrıca kaskta şişirme hava yastıkları var yüzünüze tam oturtabiliyırsunuz,bana güven verdi açıkcası,
    Birde LS2 tercih sebebim yedek parçasının ucuz ve her yerde bulabiliyor olması mesela vizörünü çizerseniz 20TL yenisini alabilirsiniz veya iç pedleri veya buğu camını veya veya kask yedek parçalırını ,
    Bende eskiden güvenmiyordum ama bu karbon modeli oldukça kaliteli yapılmış.yani LS2 pazarda Bu düşünceyi değiştirmek istiyor,ayrıca aizde iyi bilirsiniz ki japonyaya seyahat eden kişilere sorunuz shoei markası da kendi ülkesinde oldukça ucuz bir üründür.
    mehmetenis selamlar,

hjc rpha 10 plus kullanıyorum. 1300 gr ağırlığında kaliteli bir ürün. burada shoei çok tutuluyormuş fakat son zamanlarda hjc baya bi atağa geçmiş filan anlattılar bir sürü. hjc ve shoei muadil modeller arasında 150€ fark vardı. ben o farkı yaratacak bir şey göremedim. kasktan memnunum.

Dediğiniz gibi yedek vizör bulmak filan önemli noktalar. yine de denk gelirse hjc'yi bir deneyin derim.
    mehmetenis bunu beğendi.

SEKO. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    imkan olduğunca iyisini almak lazım imkan yoksa bile günlük harcamanızdan 3-5 lira keserek taksitle güzel kaliteli bi kask alınabilir http://www.aliexpress.com/item/Very-cool-very-cool-name-brands-Very-cool-very-cool-Shoei-helmet-gt-air-double-lens/1503803824.html
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı KutlayGül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetenis selamlar,

hjc rpha 10 plus kullanıyorum. 1300 gr ağırlığında kaliteli bir ürün. burada shoei çok tutuluyormuş fakat son zamanlarda hjc baya bi atağa geçmiş filan anlattılar bir sürü. hjc ve shoei muadil modeller arasında 150€ fark vardı. ben o farkı yaratacak bir şey göremedim. kasktan memnunum.

Dediğiniz gibi yedek vizör bulmak filan önemli noktalar. yine de denk gelirse hjc'yi bir deneyin derim.
    Üstat sizin dediğiniz kaska baktım ama Ülkemizde satılmıyor maalsef.Ben büyük ihtimalle diyorum son anda fikrim değişebilir,2014 üretim Marushin 999RS alıcam Kaskın ağırlığı 1100gr+-50gr hafif bir kask ayrıca çarpışma testlerinde de hemen hemen tüm modelleri 5 yıldız almayı hak etmiş.
    Ls2 karbon 1300gr idi benim kaskımla arasında 400gr fark var,
    Ama bu marushinde 600gr yakın yani yarım kilo fark var.
    Ben uzun yolculuklar yapmayı severim zaten bu kaskımıda satma sebebim ağırlığından kaynaklanıyor,
    Geçenlerde çerkezköye gittik geldik bir arkadaşa motor aldık dedim biraz gazlıyım ne durumda motorum ama hava şartları iyi değildi çok rüzgar vardı,
    Cbf 1000 ile 235 Km çıktım arka taşıma kutusu yüzünden kafa sallamaya başladı bende frenleyip tekrardan 170-180 km döndüm,
    Şimdi diyeceksiniz ki bunun kaskla ne alakası var bu yolda ve hızlarda kask boynuma öyle baskı oluşturdu ki anlatamam ki motorrun tur camı en üst seviyede idi,
    İstanbula döner dönmez kaskı ilana koydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı SEKO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkan olduğunca iyisini almak lazım imkan yoksa bile günlük harcamanızdan 3-5 lira keserek taksitle güzel kaliteli bi kask alınabilir http://www.aliexpress.com/item/Very-cool-very-cool-name-brands-Very-cool-very-cool-Shoei-helmet-gt-air-double-lens/1503803824.html
    Üstat sizin linkini verdiğiniz kask nakliyesi ile 1800TL ye geliyor,Ülkemizde bu kask 1300-1400TL alınabiliyor.

Motosikleti
    CBF 1000
    Mehmet sen orda yazan fiyata bakma onların pazarlık payı burdakilerden çok daha fazla kask değil ama motosiklet için bi kaç parçayı ilan fiyatının 180 $ aşağısına almıştım ve burdaki fiyatın hemen hemen yarısına denk gelmişti. Aldığım ürünler zincir dişli seti fren balataları ve baskı balata ve bikaç malzeme
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Neden bilmiyorum ama LS2 kask modellerine ben bi türlü ısınıp güvenemedim.ben şuanda scorpion exo 500 kullanıyorum.belki kalitesi çok iyi değil ama LS2den güvenli olduğu kesin güneş vizörü var hava pompasıda mevcut ses yalıtımıda fena sayılmaz şuan için memnunum.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Neden bilmiyorum ama LS2 kask modellerine ben bi türlü ısınıp güvenemedim.ben şuanda scorpion exo 500 kullanıyorum.belki kalitesi çok iyi değil ama LS2den güvenli olduğu kesin güneş vizörü var hava pompasıda mevcut ses yalıtımıda fena sayılmaz şuan için memnunum.
    Üstat ben scorpion kasklara baktım da ağırlıkları 1400gr altında değil almışken 1100 gr aralığında almak istiyorum,

@Seko sen iyi diyorsun da internetten nasıl pazarlık yapıcaz?
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000
    Satıcıya mesaj atarak almak istediğin fiyatı yazarsan muhtemelen kabul edecektir. Ben öyle yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Ayrıca biraz geç gelmesini göze alırsan 20-25 günde ücretsiz kargo ile alabilirsin china post ile gönderirler ptt ile sana ulaşır. Ayrıca alacağın ürünün toplam fiyatı 100 dolardan fazla olursa gümrüğe takılma ihtimali olur onun içinde satıcıdan paketi düşük fiyattan göndermesini isteyebilirsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Kask konusunu kaynatmayım ama bi sorum olucak
    Benim makina 36binde üstündeki zinciri orjinal ve ses yapmaya başladı.motora binmeye başlayınca ziniciri değiştircem.hazır zinciri değişmişken dişlilerle birlikte set halinde değiştiriyim diyorum.bu konuda sizin görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? Zincir D.I.D dişlide alman Esjot.
    EGELİ ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Mehmetmenis bende Tekay (Eray) Marushin999RS Fundo serisi aldım siyah beyaz gayet güzel ..daha önce marushin 777 serisi kullanmıştım rüzgar sesi dışında gayet başarılı bir kasktı,en güzel tarafıda camı buğu yapmıyordu,airoh ,caberg,shoei,agv kaskım var ama inanın en çok marushını kullandım..999RS yi geçen hafta denedim gayet başarılı,,çene altı aparatı sayesinde rüzgarıda 777 gibi içeriye almıyordu..shoei nin M bedeni bana dar geliyor fakat marushin m bedeni tam bana göre.denemeden almayın derim.,bu arada shoei NXR permitation tc-1 ler inanılmaz güzel..m bedenini almıştım inanılmaz sıktı bende sattım,paranın bir kısmını harcayıncada dediğim gibi 999 rs aldım.
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Eray büyük ihtimalle bende Marushin tercih edicem ama kafamı karıştıran bir kaç marka model daha var,
    Sana şunu sormak istiyorum,
    Marushin 999RS de kulaklık takmak için iç tarafta yuvalar var mı?Bu detay benim için çok önemli,

Baktığım Kasklar;
    Marushin 999RS-1150 gr
    Agv K4 Evo-1260 gr
    Shoei XR 1000-1360 gr

Not:shoei ve agv de kulaklık takmak için yerler var mı aceba????

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Kask konusunu kaynatmayım ama bi sorum olucak
    Benim makina 36binde üstündeki zinciri orjinal ve ses yapmaya başladı.motora binmeye başlayınca ziniciri değiştircem.hazır zinciri değişmişken dişlilerle birlikte set halinde değiştiriyim diyorum.bu konuda sizin görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? Zincir D.I.D dişlide alman Esjot.
    Kenan benim bir önceki motorumda yamaha da zinciri did aldım,zinciri değiştirince. Ön arka dişliyide değiştirdim,
    Yanlış hatırlamıyorsam JT marka idi,dişlilerde sadece orjinal halinden biraz daha sürtünme sesi duyuyordum tek farkı o.

Kask konusunuda kaynatma
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Eray büyük ihtimalle bende Marushin tercih edicem ama kafamı karıştıran bir kaç marka model daha var,
    Sana şunu sormak istiyorum,
    Hocam Eray,Marushinin ithalatçısı Tekay Moto nun sahibinin adı bendeniz Ziya..
    valla ben kulaklık kullanmadığım için hiç dikkat etmedim.eğer 999 rs modeli dışında kask alacaksınız size şiddetle shoei NXR tavsiye ediyorum.1000 ve 1100 lerin devri bitiyor artık.
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler