Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    maalesef durum böyle. bujiler benim de tahminimden fazla tuttu ben de 4 tanesi 100tl dir diye hesaplıyordum, toplam 150 civarı birsey tutmuş. en çok işçilik zaten buji değişiminden kaynaklandı, yan grenajlar ve deponun sökülmesi gerekti. Eve gittim bi duş aldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Peh peh peh ortalık yeni kasa cbf 1000'den geçilmiyor. Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. Umarım kazasız belasız uzun km'ler yolların tadını çıkarırlar.

Bende eski kasa bandit 1200s 'i satıp şimdiki 660x'i aldım ama eski motoru mumla arıyorum.660x'lerde deli gibi tork var evet ama birçok noktasına jet'lerin inebilecegi Karadeniz sahil yolunda böyle yüksek cc'li touringlerin tadınada doyum olmuyor. Böyle giderse bende yaz aylarında 4 silindirlere tekrar dönüş yapacağım gibi...

Sormak istedigim konu ise; önceki sayfalarda İnzel'in aldıgı cbf 1000 için egsoz önerisinde bulunulmuş. Performans egsozu degişikligi motoru garanti dışı bırakmıyor mu?

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peh peh peh ortalık yeni kasa cbf 1000'den geçilmiyor. Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. Umarım kazasız belasız uzun km'ler yolların tadını çıkarırlar.

Bende eski kasa bandit 1200s 'i satıp şimdiki 660x'i aldım ama eski motoru mumla arıyorum.660x'lerde deli gibi tork var evet ama birçok noktasına jet'lerin inebilecegi Karadeniz sahil yolunda böyle yüksek cc'li touringlerin tadınada doyum olmuyor. Böyle giderse bende yaz aylarında 4 silindirlere tekrar dönüş yapacağım gibi...

Sormak istedigim konu ise; önceki sayfalarda İnzel'in aldıgı cbf 1000 için egsoz önerisinde bulunulmuş. Performans egsozu degişikligi motoru garanti dışı bırakmıyor mu?
    ben de 660x aşığıyım keşke cbf'in yanına bir tane de 660x olsa

yeni kasa çok tuttu etrafta fazlasıyla görüyorum. Ben sıfır almadığım için sorunuzun cevabını bilemiyorum ama o soba borusu gibi egsoza da gerçekten katlanılmaz

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bence garantiyi bozmaması lazım, çünkü servislerde performans egsozu takıyor. Demmeki garanti dışı kalmıyor. Ama yinede danışmakta fayda var
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 660x aşığıyım keşke cbf'in yanına bir tane de 660x olsa

yeni kasa çok tuttu etrafta fazlasıyla görüyorum. Ben sıfır almadığım için sorunuzun cevabını bilemiyorum ama o soba borusu gibi egsoza da gerçekten katlanılmaz
    İki motor oldugu zaman evet güzel bir seçenek. Şehir içi, dar virajlar vs.. hepsinde sürüşü çok tatlı fakat sahil yolu 3 şerit. O pist gibi yolda 660x aldıgı rüzgarla insanın kafasını güzel ediyor.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farklı egzoz takmak sadece egzozdan doğacak problemleri garanti dışında bırakır. O konuda kafanız rahat olsun.

Servis olayında da söylemeyi unuttuğum bir yer oldu. Mototal yağ değişiminden bile işçilik alıyor. İşçilik olayı tamamen servisin inisiyatifine kalmış bir durum. Diğer servislerden de telefonla bilgi alıp ona göre bakım yaptırmakta fayda var.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pekii bu tarz egzozlar uzun vadede enjeksiyon sistemine zarar veriyorlar mı? Kimilerinin susturucuları çıkarılıp takılabiliyor. Hava çıkış değeri sürekli değişiyor, zarar verir mi acaba merak ediyorum.
    www.motorumla.net

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07

Gökhanım egzozu eğer servis takarsa garanti dışı kalmıyor. Test ettim onaylandı
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhanım egzozu eğer servis takarsa garanti dışı kalmıyor. Test ettim onaylandı
    Ooo iyiymiş. Bakalım yaza yeni kasa cbf 1000 olmasada takrar Bandit gibi birşeye dönüşü planlıyorum. Sahil yolundaki uzun sürüşlerde sm tat vermemeye başladı
    Raphae1 bunu beğendi.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekii bu tarz egzozlar uzun vadede enjeksiyon sistemine zarar veriyorlar mı? Kimilerinin susturucuları çıkarılıp takılabiliyor. Hava çıkış değeri sürekli değişiyor, zarar verir mi acaba merak ediyorum.
    Evet veriyor ama sadece egzoz takılırsa. Zarar vermemesi için boğazdan sistem takılmalı. O kadar hava çıkışı için içeriye fazla hava almalı. Dolayısıyla performans hava filtresi. Sonra iridyum buji. Daha sonra bozulan yakıt hava karışımını düzenlemek için power commander. Sürekli yüklemen lazım motoru. Sırf boğazdan egzoz seti 3500 lira civarı. Diğerlerini de eklediğin zaman 5000 liraya geliyor. ama motorun hem performansında hem de sesinde çok güzel değişimler yakalanıyor. Tabii bunlarla doğru orantılı olarak yakıt da coşuyor. Sadece son susturucu alıp takmak çok mantıklı değil. Kolay gelsin

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet veriyor ama sadece egzoz takılırsa. Zarar vermemesi için boğazdan sistem takılmalı. O kadar hava çıkışı için içeriye fazla hava almalı. Dolayısıyla performans hava filtresi. Sonra iridyum buji. Daha sonra bozulan yakıt hava karışımını düzenlemek için power commander. Sürekli yüklemen lazım motoru. Sırf boğazdan egzoz seti 3500 lira civarı. Diğerlerini de eklediğin zaman 5000 liraya geliyor. ama motorun hem performansında hem de sesinde çok güzel değişimler yakalanıyor. Tabii bunlarla doğru orantılı olarak yakıt da coşuyor. Sadece son susturucu alıp takmak çok mantıklı değil. Kolay gelsin
    Bana gelmez o iş o zaman. Varsın soba borusu gibi dolaşayım. Az yakması ve motor sağlığı benim için önemli olan.

Bu arada rodaj bakımında hangi servis kaç papel alıyor ve yaptıkları işlemler neler?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Sadece son susturucu alıp takmak çok mantıklı değil. Kolay gelsin
    Ben taktım hiç bir sorun yok şimdiye kadar takanlardada sorun olduğunu düşünmüyorum
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben taktım hiç bir sorun yok şimdiye kadar takanlardada sorun olduğunu düşünmüyorum
    İlk zamanlarda olmuyor zaten. Bi 30-40000 km yapın. Mantıklı düşünürsek takılan açık egzozlardan fazla hava dışarıya çıkıyor. Ama normal hava filtresi orj egzozuna göre ayarlı. Uzun sürede sorun çıkaracaktır. Çıkarmasa bile motorun gaz yemesinden, belirli devir aralıklarındaki tork değerlerine kadar farklılıklar yaratacaktır. Kimse uzun süre motosiklet kullanmıyor. 50000 km yi devirin bakalım sorun çıkacak mı? Herkeste aynı görüş, zaten satacağım motoru alan düşünsün

Ben Ortadoğu ve Uzakdoğu'yu dolaşmayı planlıyorum, o yüzden motorun sağlığı önemli.
    www.motorumla.net

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ooo iyiymiş. Bakalım yaza yeni kasa cbf 1000 olmasada takrar Bandit gibi birşeye dönüşü planlıyorum. Sahil yolundaki uzun sürüşlerde sm tat vermemeye başladı
    Yaz tatilinde belki Trabzon'a gitmeyi düşünüyorum. Geçerken optimusu sana bırakayım :D Dönüş için bi uçak bileti ayarlarsın. Kesin olmamakla beraber belki sezon başı motoru satabilirim. Gerçi bi kere satmaktan vazgeçtim. Tabi bunu zaman gösterecek .
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    İlk zamanlarda olmuyor zaten. Bi 30-40000 km yapın. Mantıklı düşünürsek takılan açık egzozlardan fazla hava dışarıya çıkıyor. Ama normal hava filtresi orj egzozuna göre ayarlı. Uzun sürede sorun çıkaracaktır. Çıkarmasa bile motorun gaz yemesinden, belirli devir aralıklarındaki tork değerlerine kadar farklılıklar yaratacaktır. Kimse uzun süre motosiklet kullanmıyor. 50000 km yi devirin bakalım sorun çıkacak mı? Herkeste aynı görüş, zaten satacağım motoru alan düşünsün
    Tenik olarak bir arza açmaz, belki güç kaybı olur o kadar

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz tatilinde belki Trabzon'a gitmeyi düşünüyorum. Geçerken optimusu sana bırakayım :D Dönüş için bi uçak bileti ayarlarsın. Kesin olmamakla beraber belki sezon başı motoru satabilirim. Gerçi bi kere satmaktan vazgeçtim. Tabi bunu zaman gösterecek .
    Ooo CBF 1000 ile samsun trabzon arası yol seni mest edecektir. Yol hiç bitmesin istersin Yeni kasa CBF 1000 alma imkanı olsa dakka beklemem
    Raphae1 bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bence egzozun tipinde bi sorun yok, boyutu büyük olsada, motosikletin kalıbından, dolu ve tok durmasından dolayı hiç sırıtmıyor.

Egzozda beni tek rahatsız eden şey malzeme aslında, başka hiçbiyerde kullanmadıkları parlak kromu oraya koymuşlar, göz direk oraya gidiyor.

Mat siyah falan olsaymış bu konu konuşulmazdı tahminim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mat siyaha kaplasak olur mu acaba?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mat siyaha kaplasak olur mu acaba?
    Karbon kaplatırsan olur

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler