Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bende sıfır bir tane aldımda, yağ değişim periyodu 12bin yazıyor. Anca aşırı tozlu ortamlarda kullanıyorsanız daha erken gitmenizde fayda var diyor Tükçe kitapçık. Bende aynen kitapçığa uyacağım, servis 6.000'de bir gel dedi, bende 12.000'de bir yağ değiştiririm dedim. Garantiden çıkmaz ama şöylede böylede lafı dolandırıyorlar. Sizler nasıl yapıyorsunuz diye merak ettim.
    PEriyodik bakımlar 6000 km de bir yapılır ve her bakımda yağı mutlaka değiştirilir. Tozlu ortamda yağa toz mu karışıyor muş?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresinden bir şekilde kirli hava giriyor demek.
    Yalnız yağ değişimi cidden 12 binde bir, ben sadace siz kaç binde yaptırıyorsunuz diye sorayım dedim.
    www.motorumla.net

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Ben motorumun yağını 10.000 km de bir değiştiryorum. Yağ filtresini iki yağ değişiminde 1 defa değiştiriyom. Zaten koyduğum yağ tam sentetik ve uzun ömürlü aslında dahada geç değiştirsem olur ama tedbir amaçlı erken değiştiryom
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Makul bir aralık. Birde kullanım tarzıylada alakalı, üst limitlerde kullanmıyorsak ve çevre etkisi de yoksa kitapçıkta yazan zamana kafamız rahat uyabiliriz.
    www.motorumla.net

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Hava filtresinden bir şekilde kirli hava giriyor demek.
    Yalnız yağ değişimi cidden 12 binde bir, ben sadace siz kaç binde yaptırıyorsunuz diye sorayım dedim.
    Kitapçıktaki ihtimal en iyi ihtimaldir. Sürüş stili-şartları, start-stop sayısına göre servis aralığı kısalabilir diye bir ibere vardır oralarda .Ayrıca 1 yıl geçtiğinde km'ye bakmaksızın mutlaka değiştirmelisiniz. Yani ortalama motosikletini 8.000 devirle süren ile ortalama 4000 devirle süren şahsın yağı aynı aralıkla değişemez veya bi çalıştırmada 20 km yol yapan ile 270 km yol yapanın yağı aynı aralıkla değişemez vs. vs.
    inzell bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Ben 6000 km de bir servise gidiyorum. Serviste 6 binde bir gelinmesini söylüyor. her gidişimde yağ yağ filtresi standart olarak değişiyor. sadece en son 12 bin bakımında gittiğimde extra fren balataları değişti. Akşam eve gidince kitapçığı tekrar kurcalayacağım ama 12 bin de bir yağ değişmesi bence çok fazla. Neticede devirli makineler.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6000 km de bir servise gidiyorum. Serviste 6 binde bir gelinmesini söylüyor. her gidişimde yağ yağ filtresi standart olarak değişiyor. sadece en son 12 bin bakımında gittiğimde extra fren balataları değişti. Akşam eve gidince kitapçığı tekrar kurcalayacağım ama 12 bin de bir yağ değişmesi bence çok fazla. Neticede devirli makineler.
    Haklısın ama günümüzde tam sentetik yağlar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bence tanıdık veya bildik yağ firmasından bireyle görüşürsen sana yağ hakkında o kadar detay verirki çok şaşıracaksın. Mesela, ben işim gereği yağlarla yakından ilgilenmek zorundayım ve kamyonlar için kullanmış olduğumuz yağların 100.000 km dayanıklı yağ olduğunu biliyormuydun...ancak servisler bu nedenden dolayı az para kazanacağından servislere girme zorunluluğunu daha kısa tutmaktadır. Senin bindiğin makinanın yağıda emin ol servisin söylediğinden daha uzun ömürlüdür. Buna emin olabilirsin
    forewer bunu beğendi.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama günümüzde tam sentetik yağlar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bence tanıdık veya bildik yağ firmasından bireyle görüşürsen sana yağ hakkında o kadar detay verirki çok şaşıracaksın. Mesela, ben işim gereği yağlarla yakından ilgilenmek zorundayım ve kamyonlar için kullanmış olduğumuz yağların 100.000 km dayanıklı yağ olduğunu biliyormuydun...ancak servisler bu nedenden dolayı az para kazanacağından servislere girme zorunluluğunu daha kısa tutmaktadır. Senin bindiğin makinanın yağıda emin ol servisin söylediğinden daha uzun ömürlüdür. Buna emin olabilirsin
    Walla benim motor da ortalama 1500 devirde kullanılabilse bana da 100.000 km gider. ;)
    Gökhan bunu beğendi.

Bende bugün teslim aldım.

Reşit, pistolpitt ve ferdinandd bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin
    inzell bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bende bugün teslim aldım.
    Offf, sorgusuz sualsiz, saman altından... tercihin güzelliğine gell Kolisine talibim
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmak nasip olsun, subaneke, dinimiz,amin

İnsan, farlara siyah bant çeker öyle paylaşır fotoyu, nazar değecek Dicek bişey bulamıyorum, YAKIŞIRR

"Beyaz bir motosikletim daha oldu" serisinnin devamını bekleriz ana sayfada
    inzell ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Eyvallah ferdinandd. Kolisine talip olanlar hemen oracıkta halleti işlerini.
    Bir beyaz motorum daha oldu diye konu açsam mı acaba?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda NC S
    Aç tabi abi, mevzu BUYUK, 2 fotoyla sotelerde gizlenip kurtulabilicein boyutta deil
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Açayım o zaman, varsın görgüsüz desinler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    periyodik bakım mototal:
    yağ filtresi, motul 5100 10W40 yağ, buji değişimi ve işçilik toplam 454lira

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağ 100 lira buji 100 lira filtre desen 25 liradan fazla etmez. 450 ne alaka. İyi .....lar. noktalı yerleri siz doldurursunuz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    periyodik bakım mototal:
    Ben Toyota'nın 80.000 ağır bakımını servisinde yaptırdım aynı paraya, değişmeyen nane kalmadı. Ne diyeceğimi biliyorum da topluluk içinde diyemem !!!

Motosikleti
    Honda NC S
    Abi 125cc KTM lerin bakımlarında bile 300-350 liralardan bahsediliyor, 1000 lik 4 silindiri kıyaslayınca çok büyümüyor gözünde insanın ama...

Anlamadığım Honda nın kendi içindeki bakım fiyat politikası

Değişen parça belli, fiyatı belli, yağ falan herşey ortada, saat ücretide belli... ee dökümde ne yazıyor yarım milyar TL karşılığı olarak

Motosikleti
    12 bin bakımında fren balatalarına 400 tl istediklerine göre arkadaşın söylediği fiyat pekte abartılı değil. Balataların ne özelliği var diyorum orjınal diyor. O zaman markası honda olmalı dediğimde yok abi şu marka diyor :D Tabi tutturabildiklerine. Daha iyi bala setini dışardan yarı fiyatına alıp serviste taktırdım. Sağ olsunlar takmaktan para almadılar.

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    periyodik bakım mototal:
    Yuuuuuhh!!

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler