Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

mondial 150 kn kullanıcıları / bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Zarari olmaz sadece ikide bi stop edip sinir eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

150 knın ustune motor tanımam 150 lılıklerle 4 le yarıstıgımı bilirim ...5 gerek duymuyodum hafif ayar gerklıydı onlarıda yaptık ısparta sokaklarına kendımızı tanıtttık bile bilir.)))

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı erkan_3232 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 knın ustune motor tanımam 150 lılıklerle 4 le yarıstıgımı bilirim ...5 gerek duymuyodum hafif ayar gerklıydı onlarıda yaptık ısparta sokaklarına kendımızı tanıtttık bile bilir.)))
    hocam ayar konusunda neler yaptınız merak edıyorum bende aldım ıkıncı el cok masrafı cıktı resımlerde göruluyor daha ıslemler bıtmedı oncelıkle zorunlu bakımları yapıyorum ınce ayar konusunda 17 on dıslı yapıldı sımdı arkaya 40 lı dıslı takacagım bunun yanısıra yenı yag ve yaga bor katılacak baska neler yapabılırız ?

Ben arkadaşımdan 2. el 150 kn almayı düşünüyorum. Ama 125 kt de güzel görünüyo gözüme kararsızım biraz 150 kn çok yakıyo diyolar aslı var mı ? ve uzun yola gidilir mi yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Ben arkadaşımdan 2. el 150 kn almayı düşünüyorum. Ama 125 kt de güzel görünüyo gözüme kararsızım biraz 150 kn çok yakıyo diyolar aslı var mı ? ve uzun yola gidilir mi yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Dağ bayır gezdim 100 kmde 17 tl gibi birşey yaktı..

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    karburatör ayarı bujı hava fıltresı ve ı-on dıslıyı 17 yaparsın sakın kullanımda 150 lilik motor ne yakıyorsa onu yakıyor ben cok uzun sure kullandım yakıtı normal hatta tasarruf ıcın ıslem bıle yaptım sonucta 150 cc motor 125 lık degıl

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karburatör ayarı bujı hava fıltresı ve ı-on dıslıyı 17 yaparsın sakın kullanımda 150 lilik motor ne yakıyorsa onu yakıyor ben cok uzun sure kullandım yakıtı normal hatta tasarruf ıcın ıslem bıle yaptım sonucta 150 cc motor 125 lık degıl
    Kardeş ön dişliyi 17 yapsam yokuş yukarı performansta düşme olur mu.Kalkışlarda filan..

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ön dişliyi 17 yapsam yokuş yukarı performansta düşme olur mu.Kalkışlarda filan..
    ön dişli değisitirince yokustaa fark edıyor ama 5 ıle cıkarken 4 ıle cıkarsın en kotu ama duz yolda olsun tıtreme ve son surat olsun cok ıyıdır 17 dıslı zaten 2006 modellerde 17 var son cıkanlarda orjınal 15 dıslı var ben ön dıslıyı degıstırdım arkayıda 2 diş kucultmeyı dusunuyorum

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Benim Kn 2007 model 2010 çıkışlı.2007 de üretimi durmuş.Bugün garantisi doldu..15 dişli olması lazım..Yokuş yerlerde kullanıyorum genellikle..Hız olarak 95-100 ü geçmedi.Alalı 1 buçuk ay oldu.Bir tanıdıktan aldım.5300 km de şuan..Yokuş yerlerde kullanacaksam değiştirmeyeyim mi..

öncelıkle 17 dişli mantıklı bu motorlara ılk yapılabılecek ...basit yontem hemen vites ıster yoksa 15 dişiyle sehır ıcı bıle 5 vıtesle dolasmak zorunda kalırsınız ..ve hava fitresı mutlaka sokulmelı ses serılık gidişi cok fark ettırır..hava girişi acık olmalıdır biraz ayarlanmalı daha birçok basit yontemle honda cbr lerı sınıfında butun motorları rahatlıkla gecersın..ben fala gırmıyorum fotoda atamadım ..daha bir cok konuda kn kullanıcılarına yardımcı olurum 2 yıl kullandım bu motordan herseyını bılırım elımden geldıgı kadar herkese yardımcı olurrum (http://www.facebook.com/profile.php?...561343)ekleyıp ulasabılır siniz...

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    öncelıkle 17 dişli mantıklı bu motorlara ılk yapılabılecek ...basit yontem hemen vites ıster yoksa 15 dişiyle sehır ıcı bıle 5 vıtesle dolasmak zorunda kalırsınız ..ve hava fitresı mutlaka sokulmelı ses serılık gidişi cok fark ettırır..hava girişi acık olmalıdır biraz ayarlanmalı daha birçok basit yontemle honda cbr lerı sınıfında butun motorları rahatlıkla gecersın..ben fala gırmıyorum fotoda atamadım ..daha bir cok konuda kn kullanıcılarına yardımcı olurum 2 yıl kullandım bu motordan herseyını bılırım elımden geldıgı kadar herkese yardımcı olurrum (http://www.facebook.com/profile.php?...561343)ekleyıp ulasabılır siniz...
    bu konuda katılıyorum ön ve arka dişliyi değistirince 5 yerıne dördu kullanıyorsun 5 de son surat 135 ı görmelı cunku 125 lık kt ıle ıkı kısı rahat 120 göruyorduk bu motora şart arkadas yokusta 4 ıle cıkacagına 3 ıle cıkarsın cunku 5ıncı vıteste hemen kırmızı bölgeye gelıyor dişliler motoru bu konuda asırı rahatlatıyor ama yakıt konusunda da faydası varmı bılmıyorum sımdılık ön dıslı 17li arkayıda degıstırınce 5 . vitesten sonra hemen baska vıtes varmı dıye yoklamam artık hemen bıtıyor cunku vıtesler D:
    hava fıltresını tamamen cıkartmak saglıklı olurmu hocam acık hava fıltresımı uygulasak bılmıyorum
    bu konuda motora toz gırmesını kımse ıstemez baska neler yapabılırız ben baslangıc asamasındayım bır ay sonra bakımlar devam edecegım tabı desısıklıklerle motorun parcalaırını sökmüşken herseyını gözden gecırıp uygulamak daha ıyı olacaktır benım ıcın

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Ön dişliyi 17 arkayı 40 mı yapacaz..

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişliyi 17 arkayı 40 mı yapacaz..
    ben önden ıkı diş buyuttüm arkadan da ıkı diş kucultmeyi dusunuyorum cok fazla oynamak ıstemıyorum performans kaybı olmaması acısından

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

orjınalde 43 var sanırım 40 yada 38 önerenler var ama 38 denemediğim için kararsızım

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    40 yaparım o zaman..38 performansı düşürür galiba..

arka dişiyi oynamayan hiç...ayarını kaçırtırsanız bidaha randuman vermez motor önu 17 yapın ...o yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

hava filtresını tamamen degıl sadece kapagını sökün hocam.. tamamen sökersenız emnıyet trafık işi gücü bırakır pesınıze düşer ))

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arka dişiyi oynamayan hiç...ayarını kaçırtırsanız bidaha randuman vermez motor önu 17 yapın ...o yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

hava filtresını tamamen degıl sadece kapagını sökün hocam.. tamamen sökersenız emnıyet trafık işi gücü bırakır pesınıze düşer ))
    arka dişli konusunda kucultmeyı onerenlerde var ama ıkı uc diş sorun olmaz dıye dusunuyordum uygulayan arkadaslar memnunlarmıs :D

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    'sdemirpau' kardeş bu dişliyi kendimde değiştirebilirim dimi.Şuan motor memlekette yatıyo.Şu lys yüzünden gidemiyorum memlekete.Gittiğim zaman ilk işim ön dişliyi değiştirmek olacak.O yüzden soruyorum kendim değiştirirmiyim diye.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    cok basit gercekten alet edevat yıldız 8-9 galiba yanlıs hatırlamıyorsam kapagı söküp sonr dişliyi tutan 2 tane daha vıda var onları da söktunmu gerısı yenıyı takmak ama motor orjınal 15 dıslı ıse kapak oturmuyor dişli deyiyor benım öncekı kn 2008 modeldı galıba 2010 da trafıge cıkmıstı onda 15 dişli vardı 17 yaptım kapagın zıncıre deyen ön tarafını kestım ıcerden hıc bır zararı yok demır testere ucu vardı alet cantamda once kenarlardan ıkı taraftan kestım sonra pense ıle kırdım en son demır testere ucuyla duzelttım dısardan görunmuyor kapagı acınca anlarsınız
    bende kontak ve zincir dişli seti ön tekrar 17 arka 38 dişli siparisi verdim takım olarak zıncırle bırlıkte gelecek bırde kontagım bozuldu onuda tek 12 tl gibi bir fiyata aldım cumartesı bursaya döndugumde dişli zincir takımını komple kontagı degıstırecegım artı kafa grenajı baglantı yerlerı plastık oldugu ıcın kırıldı onlarıda metal bırsey uydurup yapmayı dusunuyorum daha ek olarak sibop ayarına baktıracagım belkı karburatörü de temızlerım yaz için boya koruma yapacagım elektrık tesısatıni da bir yoklamam gerekıyor cakmaklık girişi monte edecegım resımlerı cekerek yapacagım yıne burada yayınlarım arkadaslar
    benım cıkacak 17 li dişliyi gönderebılırım motor 8 bınde adam zinciri sıfır takcaksan takım vereyım dedı zaten arka dişli kücülecekti yollayabilirim onu da bırde demir ön camurluk var kn uyumlu

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Bilgiler için çok sağol..Motoruna iyi bakıyosun 16 lık dişli taksam değermi kapağa

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    hocam cok kolay bır iş 17 yapmanız ıyı olacak 16 deymeyebılır denemedım ama 17 yapın sız ıcerıde zıncırın önune yapmıslar onu ben kestım bıraz tam oturdu motorunuz kac model bu arada 2006 ve oncekılerde orjınal 17 sonrakılerde 15 dıslı

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler