Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

mondial 150 kn kullanıcıları / bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @exali0101
    helal valla çok iyi iş çıkarmışsın

mondial 150 kn yi geçen gördüm bi yerde sesi hiç ummadığım kadar iyi geldi kulağıma,

bu model mondialin diğer modellerine göre nasıldır ?
    artıları eksileri nelerdir ?
    dayanıklılık ve yakıt tüketimi nasıldır ?
    Mustafa Süha bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar

Yol tutuşu gerçekten iyi, Biraz titreme sorunu var buda ön ve arka dişli ile çözülüyor, Yakıta gelince kilometrede 0,80 TL veya 21 Gram yakıt yakıyor, diğer modellere göre çok çok üstünde gibi geliyor,

0909halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacak kısmetse )
    buda benim mondi.
    Mustafa Süha bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

motor kısmı kople modifiye edildi her parçası 250 cc lik parçalardandır....
    krank,silindir,üst kapak,karbüratör,ön arka dişliler şanzıman baskı balata herşeyi değişti .....
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    arkadaşlar mondial 150 kn modeli bu hale geldi motor modifiyesi yapıldı 250 cc lik hale geldi cantlar tel ile değiştirildi .....motor hafiflediğinden frenler kaliteli frenler ile değiştirildi ... en son hali bu yorumlarınızı bekliyorum .......

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    mis gibi olmus güle güle kullan
    exali0101 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    teşekkürler değerli yorumlarınız önemli benim için .........

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    exali0101 kardeş 250 cc motora nasıl çevirdin bunu.Kaç para masraf çıktı.Titreşim filan azalmıştır tahminimce.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mondial 150 kn modeli bu hale geldi motor modifiyesi yapıldı 250 cc lik hale geldi cantlar tel ile değiştirildi .....motor hafiflediğinden frenler kaliteli frenler ile değiştirildi ... en son hali bu yorumlarınızı bekliyorum .......

http://img696.imageshack.us/img696/3...al250kn.th.jpg
    http://img138.imageshack.us/img138/1211/sam0543w.th.jpg
    http://img638.imageshack.us/img638/3...al250kn.th.jpg
    ellerine saglık gercekten hos olmuş ama amartisorleride gazlı olanla degiştirsen daha mı saglıklı olur ne . sadece fikir?
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    kardes ön dişli al 10 tl ıkı diş buyuk orjınde 15 olması lazım say 17 yap dene bak ne oluyor hatta o kesmezse senı arkayı da 1-2 diş buyut ama fazla degl cok fazla buyutup kucuktursen motor performans kaybedebılır bırde motorunu açman lazım arkadas otoban tarzı yolda hafıf egımlı olacak yarım saat duble gazda gıt motor acılır arada bır otobana gır duble gaz gıt motor kendıne gelsın

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes ön dişli al 10 tl ıkı diş buyuk orjınde 15 olması lazım say 17 yap dene bak ne oluyor hatta o kesmezse senı arkayı da 1-2 diş buyut ama fazla degl cok fazla buyutup kucuktursen motor performans kaybedebılır bırde motorunu açman lazım arkadas otoban tarzı yolda hafıf egımlı olacak yarım saat duble gazda gıt motor acılır arada bır otobana gır duble gaz gıt motor kendıne gelsın
    hocam arka dişli buyutme yanlıs yazmısım arka kuculur ön dişli buyutulur duzeltme yapayımda :D

Motosikleti
    150KN
    bende 1150kn ile motor dünyasına adım attım...
    [COLOR="#008080"]http://www.polisozelharekat.com/[/COLOR]

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı date1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 1150kn ile motor dünyasına adım attım...
    kardes aramıza hosgeldın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kıymeti bilinmeyen motorlardan. Mondial demir yığını mg'ler yerine bu motordan getirmeye devam etseydi mg fiyatına satsaydı çok daha güzel olurdu bence.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymeti bilinmeyen motorlardan. Mondial demir yığını mg'ler yerine bu motordan getirmeye devam etseydi mg fiyatına satsaydı çok daha güzel olurdu bence.
    ben kn nin degerını satınca anladım mct kullanıp tekrar kn aldım hem yakıt hem dayanıklılık acısından harıka

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    2 yeni taze foto daha inşallah beğenirsiniz ......

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    bursaya bır haftalıgına geldım benım arkadaslar knyi aldılar sahıbındende görmustum ancak motorun eskı resımlerıymıs sanırım cok hor kullanılmıs bır ton bakımı cıktı tek tek halledıyorum besik takozlarını halledemedım sadece cıkması zor yerlerınden prese gıdecegım yarn hava fıltresı manıfolt ön camurluk dişli takozu ön balatalar fren cubugu ve levyesını hallettım yarın beşik takozlarını hallettıkten sonar grenaj ve sakal almak kalacak sadece onlarıda kısmetse bır bucuk ay sonra degıstırecegım resımlerı denızlıye gıdınce atacagım sımdı resımlerı cekıyorum bakım yapacak arkadaslara teşvik olsun tamıre para vermektense daha fazla parca alıp bakımı görsellıkle yapmak mumkun oluyor

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    ARKADAŞLAR KN BAKIMLARINI YAPMAYA BASLADIK
    ÖNCELIKLE MANIFOLDU CATLAMIS OLAN ARKADASLAR 5 TL KARSILIGINDA MANIFOLDU ALIYORUZ VE COK BASIT ISLEMLE MANIFOLDU YENISI ILE DEGISTIRIORUZ MANIFOLT CATLAK OLDUGUNDA MOTOR AYARSIZ CALISACAKTIR KISACA OYLE IZAH EDEYIM

BURADA DA MONTE EDILIRKEN BIR RESIM MOTORUMUN KARBURATÖR TARAFINDAN GELEN SES BU SAYEDE KESILDI

ESKISI SIYAH OLANDI VE CATLAKLAR ARTMIS TI

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

ŞIMDI SIRA GELDI HAVA FİLTRESİNE YINE AYNI SEKILDE KN LERIN HAVA FILTRESI BAKIMI SADECE SUNGER DEGISIMI ILE SAGLANIYOR
    KN HAVA FILTRESI YAN KAPAGIN ALTINDADIR
    RESIMDE KAHVERENGILESMIS OLAN ESKISIDIR . HAVA FILTRESI ODASININ ALT KISMINDA KUCUK BIR DELIK ACILMIS SANIRIM BURADAN ICERI SU ALMISTIR AYRICA MOTORA FAZLA YUKLENDIGINDE HAVA FILTRESININ ORAYA YAG CEKME OLAYI VAR ACABA O YUZDEN MI KONULMUS BILMIYORUM

SÖKTUGUMUZ SEKILDE YENI SUNGERI TAKIP HAVA APARATI TAKARKEN KENARLARA TAM OTURMASINI SAGLADIKMI HAVA FILTRESI MALIYETE BIZE BES LIRAYA MAL OLUYOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

BENIM ALDIGIM KN 2006 MODEL OLDUGU ICIN DEPODA HALIYLE PİSLİKLER BIRIKMISTIR BU YUZDEN KN LERDE OLMAYAN BENZIN FILTRESINI ALIP MONTE ETMEK BIZE ORTALAMA 4 TL YE MAL OLUYOR BU SAYEDE KARBURATÖRE GIDEN BENZIN KONUSUNDA BIRAZ DAHA ICIMIZ RAHAT OLUYOR DEPONUN ALTINDAKI BENZIN CIKISINDAKI HORTUMU SÖKÜP BU ARADA BENZINI KAPALI KONUMA GETIRMEMIZ GEREK BIR TANE SEFFAF BORU YADA ESKI BORUYU KESIP FILTREYI ARAYA YERLESTIRIYORUZ BENZIN FILTRESININ USTUNDEKI OK ISARETINE DIKKAT EDIN BEN BASTA UNUTMUSUM SONRA DAN DUZELLTTIM BUYUK IHTIMALLE OK KARBURATÖRU ISARET EDIYOR :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

GELELİM DİŞLİ TAKOZU BAKIMINA
    RESİMDE GÖRDUGUMUZ PLASTIKLER DISLI TAKOZU DIYE TABIR EDILIR ARKA JANTTAKI DISLILERIN JANTA KALKISTA VURMAMASINI SAGLAR TAKOZLAR ESKI ISE ARKA DİŞLİ KALKISTA JANT HAREKET ETMEDEN COK FAZLA DÖNUYORSA VE ARKA DİŞLİ VİTES BOSTA IKEN ELINIZLE OYNATINCA COK DONUYORSA TAKOZLARIN KONTROL EDILMESI LAZIM MOTORUNUZ ESKIDI VE SERT KALKISLARI COK YAPIYORSANIZ BUNA DIKKAT EDIN DERIM
    FİYATI 5 TL :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

MOTORUNUZ 2006 MODEL VE KM SI FAZLA VE ASIRI SERT KULLANILMISSA ARKA MAFSALDAKI TAKOZLAR DA ESKIMISTIR
    ARKA JANT RESIMDE SOGULEN PARCA ILE BIRLIKTE COK SALLANIYORSA BU SIZE 6 TL YE MAL OLUR BIRDE ASLA KN MAFSALINI PRESE VERMEYIN YAMULUR BASIMA GELMISTIR DUZELLTK AMA HÜRMÜZ MASAYA SABITLENMIS MENGENE BIR IKI TORNAVIDA VE CEKICLE BUNU HALLEDEBILIRZ

mafsalı cıkarırken amasörlerı jantı cıkartıp zıncır korumasını da cıkartıp zıncırı de kesınlıkle oynamadan cıkar bosuna zıncırı ayırmayınız
    hıc ugrasmak ıstemeyenlere yenı mafsal 50 tl ama kendım yaparım dersenız 6 tl ye yenı takoz takımı alıp
    once mengeneye sabıtleyıp eskı takozların ıcındekı plastıklerın yanması ıcın hurmuzle bıraz yakın hemen yanacaktır dıkkat edın plastıkler yanarken dısarı sıcrayacaktır yuzunuze gozunuze kucuk parcalar gelmesın gerıden tutun plastıkler yanıp dısarı atınca kendını once takozun ıcındekı parca cıkacak sonra da dısta kalan takoz parcaısını kenarından tornavıdayı cakarak egeceksınız daha sonra da pense yardımı ıle cıkacaktır
    mafsalın ortasınkı boru ust soldakı takozu cıkarınca cıkacaktır daha sonra orta boruyu yerıne takıp takozları da takarken boruyu elınızle oturtturrun takozlarıda mencene ıle pres yapar gıbı takın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

arka sınyaller cıftı yan sanayı 10 tl
    ön camurluk 25 tl
    hava fıltresı 5 tl
    dişli takozları 5 tl
    arka fren cubugu 6 tl
    fren levyesı 5 tl
    ön balatalar 5 tl
    arka balata 10 tl
    arka mafsal yanı besık takozları takım 6 tl
    tesısat bakımı vs ıscılıgıde benden :D
    far cercevesı tırnakları kırktı onları 10 tl lık özell yapıstırıcı ıle yapıstırdım ustune destek kafıt vs koydum saglam olmustu ama denız kenarında yol göcugu yuzunden asagı ıkı merdıven katı seklınde atlayınca sert sekılde tekrar kırıldı metal olarak tırnak yapacagım :D

bır ay sonra kontak degısımı yag desıgımı bor ılavesı bujı ve far cercevesı tırnakları degıscek onlarıda burada anlatacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

EXALİ KARDESIMDE teknık konuda cok ugrasan bır arkadasımız ondan ybr alt sakalı konusunda gösterge ve farklı model kafa grenajı konusnda bıraz bılgı aldım umarım onlarıda yapınca burada paylasacagım
    öncelıkle motorumun hava ayarının olmadıgı kanatıne vardım ısınınca rolantıde stop edıyor sogukken yapmıyor bu konuda ayarı tamırcıye bırakmak ıstemıyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O stop etmeler subap ayarının bozuk olmasından kaynaklanıyor, subab ayarı bozuk motora istediğin kadar hava ayarı yap kurtarmıyor stop ediyor boşa atınca aragaz vermezsen.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O stop etmeler subap ayarının bozuk olmasından kaynaklanıyor, subab ayarı bozuk motora istediğin kadar hava ayarı yap kurtarmıyor stop ediyor boşa atınca aragaz vermezsen.
    hocam ben bu motoru 8 bınde dıye aldım daha dogrusu denızlıdeyken ben arkadasa vekalet verdım onlarda soyle bır denemısler sorun yok dıye ama bır suru sey cıktı adam hor kullanmıs motoru zaten subaplara da ayar sart oldu başka zararı varmı sıbopların motora pek fazla motor kısmından anlamam hobı olark elım yattıgınca kendım ufak tefek ıslerını halledıyorum

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler