Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni 125 T

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bence kanuninin alınmaya değer bir motoru.

Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 124,1 cm3
    Silindir Çapı ve Strok : Ø 56,5 X 49,5mm
    Sıkıştırma Oranı : 9:1
    Maksimum Güç : 11HP / 8500rpm
    Maksimum Tork : 10Nm / 7000rpm
    Şanzuman : 5 Vites
    Soğutma : Hava Soğutmalı
    Çalıştırma : Pedal ve Elektrikli
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Tambur
    Yağlama Tipi :Yağ pompalı
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Akü : 12V / 9 Ah
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Hid. Çift Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 12.5 lt.
    Ön Lastik : 3,00-18
    Arka Lastik : 3,25-18
    Boyutları (mm) :
    1945x780x1125
    Ağırlığı : 130kg
    Renk :mavi
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni seyhan 125t
    ewet aynen öyle 1.5 senedir kullanıyorum şimdiye kadar hiç yolda bırakmadı, tamirci yüzü görmedi sadece yağ değişimi yaptım

Motosikleti
    kanunı 125 t
    bende 125 t var 2004 model cok memnunum.hiç yolda bırakmadı.yagını degıstırdımmı sorun yok.ıstanbuldan balıkesıre gıttım uzun yolda 3/1 yakıt azalıyo.banamısın demedı.830km gıdıs gelıs yol yaptım.yerlı motosıkletlerın ıcınde saglam olanlardan bırısıde bu motor.arkadasımda mondıal var memnun degıl .servıse sordum;sanzumanı saglam bır motordur dedıler.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    on numara
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Titreşim durumu ve son hızı nasıl ?Aslında baya göz dolduran bir model.Nedense pek tutulmadı.

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Peki bu motorun orjinal zinciri kaç km gidiyor? Ben de freedom var 17000 de ve yalnızca 7500 km yapabildim orjinal zinciri ile. Bakla çıkartmadım komple zincir değiştirdim. Zinciri sürekli de yağlı tutarım.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    benim oringli 14 bini doldurdu,iki defa bakla çıkardım castrol spreyle düzenli yaglarım,gayet iyi durumda..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:09 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim durumu ve son hızı nasıl ?Aslında baya göz dolduran bir model.Nedense pek tutulmadı.
    kanunini tutulan modelidir,2004 te bu modele geçtiler düz 125 ten sonra ve hala üretimde,titreşim 100 sabit hızda rahatsız etmitor hatta hissetmiyorsunuz,120 sınırına yaklaşmaya başlarsanız kendini epey hissettiriyo şunu söyliyim ben 100 110 arası seyehat ediyorum zaten fazlası beklenmez yorucu olmayan seyri doyurucu bi motor
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Kanuni seyhan 125 t 3000 km
    arkadaşlar Bırakın cbr mış ybr mış sen ona deqil kanuni seyhan 125 t Ye bak 136 gör düm inamayan warsa arasın gelsin yapalım esKişehirLide

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    [QUOTE=blt_59;2011980]benim oringli 14 bini doldurdu,iki defa bakla çıkardım castrol spreyle düzenli yaglarım,gayet iyi durumda..

Peki zincir sona dayandığı için mi bakla çıkardınız yoksa daha tam uzamadan mı?
    Yani öğrenmek istediğim oringli zincir bakla çıkartmadan kaç km gider?
    Saygılar

Motosikleti
    Seyhan 125t
    Tam 1 Ay Oldu Alalı İnanırmısınız Tık Demedi Şimdilik Herşey Yolunda. İnşallah Yanlış Yapmaz.
    [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR][I]Hayat ßir Sınav Olsa, Adımı Yazar Çıkardım...[/I]

bende hem breton 125 hemde seyhan 125 var.breton 1 yıllık seyhan 6 aylık breton seyhandan daha iyi toparlıyor.seyhan o kadar pratik değil.breton seyhandan daha iyi ama seyhanın hızı daha fazla 130 yapıyor.

iskenderunda bizim kanuni seyhanın ön amasör en sonuna kar düşük arka amasör kalkık çamurluk plakanın boyunda direksiyon inik çok süper görüntüsü var

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    peki şimdi yeni serileri nasıl bu motorun sadece 2004 ler mi iyi ?
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titreşim delisi motor. Birde bu 130km/h diyenler avcılar ve atıcılar klübüne üye galiba. O motor sahipleri 100ü görünce şapkayı göğe atıyor
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    çok tipsiz motor geçen gördüm tamircide bu pumalar çok şekil çok sağlamdı şaşırdım valla.

Motosikleti
    Seyhan 125t
    Acil112 asıl sallayan sensin bence bu motor sahipleri 100 görünce şapka çıkarıyo falan. Milleti yanlış bilgilendirme. 2010 model aldım 10 ay kullandım sattım. 125 yaptım ben. titreşim var ona sözüm yok. Fiyatına göre güzel motor bence.
    [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR][I]Hayat ßir Sınav Olsa, Adımı Yazar Çıkardım...[/I]

Beratbozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 kanuni seyhan 125T (yerli panzer) yer uçağı
    Alıntı Trakonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu motorun orjinal zinciri kaç km gidiyor? Ben de freedom var 17000 de ve yalnızca 7500 km yapabildim orjinal zinciri ile. Bakla çıkartmadım komple zincir değiştirdim. Zinciri sürekli de yağlı tutarım.
    19873 tü kilometresi değiştirdiğimde ama motor virajlı rampa çıkamıyordu çok devirlendiremiyordum atlıyordu sahibi değiştirmemiş alır almaz değiştirdim. Şu an 20677. Gerdirmeye dikkat edin. Kanuni servisi felaket germiş zinciri az boşlattım bende. O gerginlikle koparsa y motor bloğunu yarar ya tekere sıkışır sizi düşürür ya da arkadakinin bacağına gelir. Ama yat gibi motordur ilk kullandigim motordur ama tek seferde kullanmayi başardım. Ama çok aksi hemen tepki veriyor stuka gibi gidiyor nomissiz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı Hakan-28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil112 asıl sallayan sensin bence bu motor sahipleri 100 görünce şapka çıkarıyo falan. Milleti yanlış bilgilendirme. 2010 model aldım 10 ay kullandım sattım. 125 yaptım ben. titreşim var ona sözüm yok. Fiyatına göre güzel motor bence.
    4.viteste görür ama 5.viteste görmez oran hesaplarını yapamadı mühendisler. (Farketmeden hortlattim afedersiniz)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler