Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: yamaha crypton

Katılımcı sayısı
29. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • görünüşü kötü

11 37.93%
  • hızı yetersiz

1 3.45%
  • bg gücü düşük

4 13.79%
  • tüm özellikleriyle mükemmel bir motor..

7 24.14%
  • motorun özelliklere göre fiyatı pahalı

6 20.69%
  • yakıt tüketimi çok

0 0%
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Yamaha CRYPTON 110 // 2009 model

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titriyormu mu benimki o hızı yapmadığı halde titremiyordu
    Benim motor 75'i geçince bildiğin çin motorları gibi zangır zangır titriyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    yamaha crypton süper motor arkadaşlar bu titreme olayıda ben 3. vitesle 80i gördüm ve orda baya aloyu sonra 4. viteste full gaz çokta bi titreme meydana gelmiyo

Motosikleti
    yamaha crypton r
    benim ki 3 de 90 deyince titriyor

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    arkadaşlar motora hangi benzini almamı önerirsiniz ? 95 mi? 97 mi?

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Alıntı diver93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motora hangi benzini almamı önerirsiniz ? 95 mi? 97 mi?
    Kardeş zaten benzinin yanına yaklaşılmıyor fiyatından dolayı 4 lirayı geçti yakında benzin alamıycaz galiba ben daha ucuz olduğu için 95 alıyorum bu kadar da pahalı olamaz akaryakıt

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    titreme dediğiniz sizin çin mallarındaki gibi mi yoksa motor 90 dan sonra gidemediği için mi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:44 ----------

yenilerini euro 3 yapmışlar..biraz yavaş ama torku aynı crypton r lar keşke yeniden üretilse ve japon olsa
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Beyler 3. vitesde 90 yapmaya çalışırsanız titremesi allah'ın emri olur.. Kastırmayın bu kadar motoru

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    sen gittin gideli cinom
    bir gün olsum yüzüm gülmedi
    notlarım kötü olsa bile
    senle geçirdiğim günleri hatırladım.
    yavaş giderdin ama şehiriçinde üzmezdin beni
    ...kalkışta kimse geçemezdi senİ..
    çok az yakardın belki..
    İSMİN CRYPTONDU BİR KERE
    SEMPATİKLİĞİN VE MASUMLUĞUN BENİ DELDİ GEÇTİ
    BMWLERE BAKIYORDUM UMUTSUZCA
    BELKİ BÜR GÜN HAYALİYLE..AMA
    ER GEÇ DE OLSA SENİ ALACAĞIM CİNOM
    SENİ.. BİR DAHA HİÇ BIRAKMAM..
    NE R1 NE CBR BENİM GÖNLÜM SENDE
    SEN GEL YETERKİ PARAM OLMASA BİLE
    GEZDİRİRSEN BENİ SEVGİNLE........SERCAN YILMAZ 2004 CRYPTON(SATILDI :((( MAALESEF..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

Motoruma yazdğıım şiir biraz garip ama içimdekileri yazdım :d
    Sercan seni tebrik ediyorum çok güzel yazmışsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yazmışsın tebrikler.. bu arada 2011 cryptonları inceledim bayide..aslında ybrlere bakmak için girmiştim o arada cryptonuda inceledim..3470lira fiyatı vardı..euro3 normu ile ilgili değişiklik sonrası beygir gücü 6.9hp olmuş..7.8hpden düşmüş.. 800tl fazla verip enjeksiyonlu ve 2.5hp daha güçlü innova almak daha mantıklı sanırım bu şartlarda..
    Arkadaşım bütçesini o fiyatlara çıkaranlar genellikle Honda CBF 150 veya Yamaha YBR 125 ESD alıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 ----------

Alıntı santini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin cryptonlarda yakıt göstergesi kontağı kapattığın zaman aynı mı kalıyor yoksa kontak kapanınca sıfıra iniyormu benim motorda kontakla hiç alakası yok gibi kontağı kapatınca ibre düşmüyor olduğu yerde kalıyor.
    Aynen bende de öyle yani kontağı kapatsanda hep aynı kalıyor.

Ama panik yapacak bir durum yok.

Kontağı açtıktan sonra durum normale dönüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:15 ----------

Alıntı wolkan93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BENDE YAZA DOĞRU 2010 VEYA 2011 CRYPTON ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA MOTOR HAKKINDA ÇOK AZ Bİ BİLGİM WAR 100 KM DE NE KADAR YAKIYO VE EN FAZLA YAPABİLDİĞİ HIZ NE KADAR VE EN ÖNEMLİSİ MOTORU DOĞRU ŞEKİLDE NASIL AÇARIM KAÇ KM DEN SONRA AÇILIR !!!
    Arkadaşım hükümet şu aralar yaptığı bir iyilikle 250 cc. altı ÖTV yi düşürdü ve sıfır Yamaha Crypton'un fiyatı 2990 TL.

Bu fiyata hiç düşünmeden fiyatlar yükselmeden sıfır Yamaha Crypton'u hemen al derim.

Ben Haziran 2010 da aldığım Crypton'la 5000 km.ye geldim. Halen tam olarak açıldığına emin değilim açıkçası.

Yine de rodajla ilgili bilgileri kitapçıktan aktarıyorum;

İlk 1000 km. yeni motorun performansı ve ömrü için çok önemlidir. Bu nedenle aşağıdaki önerileri okumalı ve göz önünde bulundurmalısınız.

Motor daha çok yeni olduğundan ilk 1000 km.de aşırı zorlanmamalıdır. Bu evrede motorun parçaları sürtünme nedeniyle çapaklardan arınır ve çalışma boşlukları bir düzene girer. Bu dönemde aşırı devirden, uzun süreli tam gazla sürüşten ve motorun aşırı ısınmasına neden olan durumlardan kaçınılmalıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

santini bişey soracam bana 2o11 crypton hakkında bilgi ver..euro 3 olayı cryptonda beygiri düşürmüş..çok hissediliyormu..acillll..bu arada cryptonu mavi rengi 2011 mükemmel
    Yamaha Crypton'un kendini kanıtlaması gibi bir durum yok.

Bizim buradaki bayi-servise ne zaman gitsem bir önceki Yamaha cublar satılmış olup yenisi getirilmiş oluyor. Kısacası bayii peynir-ekmek gibi satış yapıyor.

Hoş ben motosiklet kullanıcısıyım ama yinede dikkatimi çekiyor bu durum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:38 ----------

Alaşım jant tel jant olayına gelince ben birçok ilanda motosikletinin orjinalliğini bozarak tel jantı alaşım janta çevirenini gördüm amaaa alaşım jantı tel janta çevirenini görmedim arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:54 ----------

Kısacası benzin lt. fiyatının 4 TL.yi aştığı bugünlerde Crypton'larımızın kıymetini bilelim, olmayanlarda sıfır fiyatının 2990 TL.ya düşmesini fırsat bilerek bir an önce harekete geçelim ve kaliteli-sorunsuz fazla bakım gerektirmeyen bir cuba sahip olalım.

Aksini düşünenler ise kendi bilir arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

En son yaptığım gezilerden biri-Eski İstanbul yolundan Tahtalı göleti ve motosikletim;

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:04 ----------

Aman NAZAR DEĞMESİN diyeyim en son olarak...

Motosikleti
    arkadaşlar kusura bakmayın ygs sınavına az kaldı .internet evde yok..foruma giremiyorum.. ama cryptonla ilgili bütün haberleri takip ediyorum çevremdekiler..fiyat ucuz diye apach ial diyorlar..kim ne derse desin türkiyede benzin 4 milyonken ve crypton 2990 olmuşken ben cryptondan başka motora bakarmıyın..bu indirim sürekli mi motor yerine araba aldık işte 20 milyonluk alıyorum ibre hareket etmiyor..cryptonda öle mi....15 milyona fulleniyor...toraman performanstan memnunmusun maxmum hız kaçç...toraman cryptonun arazideki performansı asfalttı aratmaz rahat ol...

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Arkadaşlar ben cumartesi günü 0 kilometre Crypton 2011 aldım motordan çok memnunum 30 km filan yaptım daha rodajda olduğundan zorlamıyorum ama motor çok seri.. vites geçişleri çok iyi ergonomisi güzel.. tek sorun yen sehpası yok
    Alıcak olanlara bu fiyata tavsiye ederim ;)

Motosikleti
    yan ayaklığı yok mu abovv..en iyisi..cbf 150 yeni kasa 750 tl daha fazla verip almak

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    @TORAMAN

dotum bu motor çok cbf150 ve çok ybr125 eskitir

crypton çok güzel bir cub bana göre tek eksiği innovadan 1 gömlek minyon olması ve gidon çapı çok dar yani çok minyon bi cub ama innova ve crypton varken başka cub a binen adama şaşarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:09 ----------

istanbulda 2011 model crypton kullanan bir arkadaş varsa onunla buluşup motorları bir karşılaştırmak tanışmak istiyorum

başka cub cu arkadaşlarda gelir güzel olur

bana cevap yazın...beyler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    bende karşılaştırmak isterim..innovayla özellikle

Motosikleti
    istanbula gelirsen beklerim

ben bu sezon kısmetse 2005 i satıp 2011 innova alıcam alınca bir niğde mersin yapmayı planlıyorum kısmetse ozaman gelirim yanına
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    bende o zamana motor almış olurum iyi olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

innova mersine kadar gelir ya ..bence 2011 almanın bi manası yok 2008 ve üstü enjeksiyonlu ..2008 veya 2009 da alabilirsin 2011 innovada bi farklılık yok..

Motosikleti
    bende o zamana motor almış olurum iyi olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

innova mersine kadar gelir ya ..bence 2011 almanın bi manası yok 2008 ve üstü enjeksiyonlu ..2008 veya 2009 da alabilirsin 2011 innovada bi farklılık yok..
    canım kardeşim ben sıfır alacağım zaten 2. elde innvar 125i 2010 modelde başlıyor

öyle bir makinayı 2. el almam zaten şu an 2005 var

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TORAMAN

crypton çok güzel bir cub bana göre tek eksiği innovadan 1 gömlek minyon olması ve gidon çapı çok dar yani çok minyon bi cub ama innova ve crypton varken başka cub a binen adama şaşarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:09 ----------

istanbulda 2011 model crypton kullanan bir arkadaş varsa onunla buluşup motorları bir karşılaştırmak tanışmak istiyorum

Allah Allah bana çokta minyon gelmiyor nedense.

Üstelik boyum 1.82 kilomsa 98 kg. (Ayrıca bundan önce yayla gibi Kymco People S 200 Sahibiydim)

Yani pekte ufak-tefek sayılmam.

Cublar arasında görsel olarak fazla değişiklikler yoktur arkadaşım.

İnnova ile Crypton arasında ağırlık olarak en fazla 4-5 kg. fark vardır Kİ bana göre o kadar da önemli değil.

Teknik anlamda da İnnova daha güçlü olabilir amaaaa...

Hiçbir marka-modelin düşmanı olmadığımı belirterek;

Türkiye'nin sanayi kentlerinden en çok vergi veren illerinden birisi olan Kocaeli'nde bir tane bile Bayi-servis açmıyorsan umursamıyorsan bana ne diyorsan HONDA bana göre yanlış yapıyor derim.

Honda'nın herhangi bir motosikletini alsam kullanıyor olsam servislik bir işim olsa bana en yakın bayi ya Sakarya'da yada İstanbul'da...Hatta 0 motosikletini alacak olsam Kocaeli'nde Bayisi YOK

Ne kadar acı bir durum değilmi???

Sen olsan bu durumda ne yapardın arkadaşım???

Kısacası ben 2010 model 0 Yamaha Crypton aldım ve 5300 km.ye geldiğim bugünlerde motosikletimden oldukça memnunum ve hiçbir marka-model ayrımına gitmeksizin motosikletimi kullanmaktayım-gezmekteyim başka polemiklere de girmek istemiyorum.

Herkes kendi kullandığı motosikletle mutlu olmaya kazasız belasız kullanmaya huzur içinde olmaya çalışmalıdır...

ÖTESİ YOK...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

Canım kardeşim...

Benden yaşça çok küçük olmana rağmen Yamaha Crypton modelinde tecrübelisin. (Profildeki bilgilere göre yazıyorum)

Bütün bunlara rağmen Crypton konusunda tereddütlerin varsa başka marka-model arayışları içindeysen ben sana ne diyeyim.

Her türlü kararına da saygılıyım bunu bilesin.

Sevgi ve saygılarımla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:49 ----------

En son gezilerimden biri; karlarla kaplı Kartepe'ye çıkarken

Bu fotoğrafların devamını gezi yazısı hazırlamak üzereyim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:56 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bi arkadaş var yamaha tvs sakarya yetkili servisinde usta benim motor da titriyo nasıl ayar çekeriz de keseriz dedim motor saplamalarını demir değil de çelik olanı varmış onlardan ayarlayacaktı yani saplamalar sıkıldığı zaman uzama yapmayacak böylece titreşim en az seviyeye inecek dedi fakat şimdi işten ayrılmış yani biz titremeye devam edeceğiz acaba 2011 innovada titreşim varmı yamaha gibi
    2011 İnnova'nın tahlilini yapamayacağım çünkü hiç görmedim kullanmadım.

Ama bundan önceki motosikletim olan Kymco People S 200 i satmadan önce o zamanlar (Haziran 2010) Kocaeli'nde satılık ilanı olan iki tane İnnova'yı görmeye gittiğimdeki (şu an ilanları yok boşuna aramayın) izlenimlerimi yazıyorum;

-Biri Derince'de 07 plakalı 10000 km.de ve 2200 TL. yani makul bir fiyatı vardı. Sahibi güleç yüzlü iyi bir arkadaştı. Motosikleti getirdi durduktan sonra çalıştırdı valla ne yalan söylüyeyim öyle bir titreşim bir zamanlar kullandığım mopedte (Peugeot Cobra 105) dahi yoktu.
    Ön-arka çamurluk titreşimden nerede ise yerinden çıkacak gibiydi. Arka jant-tekerlek yamuktu akort ayarı yapılması gerekiyordu. Ayrıca ön grenaj-far arasında kağıt sıkıştırılmıştı sanırım ses yapıyormuş.Lastiklerde orjinal değildi bir garip duruyordu.Sahibinin canını sıkmamak için düşüneyim dedim ayrıldım oradan. -Ne kadar ucuz uygun olsada öylesini ben almam kimse kusura bakmasın...

-İkinci İnnova ise 2000 km.de 2800 TL. fiyatı vardı. Km.sine göre daha derli-topluydu fazla hata yok gibiydi derken kuyruk grenajında iki çatlak tespit ettim. Fazla önemsemedim ama sahibi kuruş pazarlıkta bulunmadı hiç fiyat kırmadı ben elimde biraz para kalsın diye tercih edecektim ama satışta oyalayınca bende evrakları yok ayarlayacağım deyip vakit kaybına uğratınca daha önce yakından görüp beğendiğim ama sıfırını belki alabilirim diye beklettiğim Crypton'da karar kıldım.

Benim Yamaha Crypton alışımın hikayesi budur arkadaşlar.

Herşeye rağmen (Honda'nın Kocaeli'nde bayi-servisi yok) İnnova modelini ikinci elde olsa inceledim kullandım olmadı ve 0 fiyatı bana fazla geldi. Alıp kullanan arkadaşlara bir motosikletsever olarak saygı duyarım.

Daha önce yazdığım gibi herkes kendi kullandığı motosikletle mutlu-mesut olmalı olamıyorsa marka-model değişikliğine gidebilir.

Motosikleti
    toraman kardeşim motorun tekrar hayırlı uğurlu olsun

cub konusunda biraz tecrübeli hatta sitede bu konuda nacizane kaşarlık vasfına gelen birisiyim ve seni gayet iyi anlıyorum

genelde internet site forumlarında kıyas ve karşılaştırmalar hep "benim eşşeğim erkek" mevzusu ile başlar ve biter polemiğe insanlar çabuk kapılıyorlar bende buna çok dikkat ediyorum

zaten apaçilerin varlığını hisettiğim anda o topiğe mümkün olduğu kadar uzak oynuyorum

bu crypton topiğine bir zarf attım maksat cub cu arkadaşlar istanbulda kim var kim yok var olan varsa buluşup tanışalım dedim ama genelde istanbul içi fazla cub motor yok (bir kaç arkadaşız)

2008 yılı baharında yine kymco cub kullananan bir arkadaşımla (ozaman bende 2007 innova vardı) karşıya geçtik kadıköy kızıltoprak tarafındaki motorcuları gezmeye gittik arkadaş kendine scooter bakacaktı mağazaları gezerken sıfır km 2008 model koltuğu jelatinli crypton110 da dışarıda duruyordu hemen gidip selesine oturdum ve o an inan şok oldum bana bir garip geldi acaba dedim (ben 1.70 78kg) arkadaşım da birde ben bakayım dedi o zaten 180-90 kilo birisi! gerçekten motor bize ufacık geldi! tıpkı bws in küçük gidonuna benzeyen bir gidon vardı..

mesela kymco cub larda bizim honda innova dan (2007 kymco activ125 imde vardı bir ara) biraz daha iri duruyor

aslında fark tamamen şasenin farklılığından gidon mesafesinin farklılığından kaynaklanıyor

2. el innova almamakla en iyisini yapmışsın!! 2. el innova alabilmek artık innovadan çok iyi anlıyor olabilmeyi gerektiriyor çünkü hepsi falsolu, benim makina 6 yaşında 26bin km de tahminim istanbulun en temizve en orjinal 2005 modelidir...

bahsettiğin motorlar ne o km de nede bahsedilen temizlikte değildir!! hele hele 07 plaka olanlarından uzak duracaksın!!

ben 2. innovayı kullanıyorum şu an ki 2005 model ilanları takip ediyorum inan gülmekten karnım ağrıyor

orj lastikleri üzerinde olmayan innovaya utanmadan 8000km de yazmış!! motorun yorgunluğu zaten herşeyi belli ediyor çok saçma ve hor kullanılmış innovalar acayip paralar isteniyor ben zaten resmine bakar bakmaz seceresini yazıyorum

senin almak için bindiğin innova büyük ihtimal motoru açılmış ve toplanamamış bakımsız bir innovaydı yoksa innovada titreşimin var yok arasında olduğunu zaten kullanlar bilirler

(kymco cub vibratör gibiydi)

servis olayında gerçekten haklısın ama inan istanbulun göbeğinde avrupa yakasında 3 servis var

galiba honda servis işini biraz sıkı tutuyor olay bundan kaynaklanıyor!

servisler genelde küçük esnaf değilde büyük teminat gösteren hem bayii hem servislerden oluşturuluyor öyle mahalle arası işi yok

yani küçük bir yatırım gibi görünmüyor! sanırım honda tr nin birazda şartları ağır gibi

yoksa en çok iş yapan servis ve satış için istanbulda avrupa yakasında en az 10 servis olurdu

yamahanın istanbul servisleri konusuna açmak istemiyorum onu zaten duymuşsundur

sitemizde @hattathasan nickli arkadaşım 40bin km yamaha crypton kullanmış birisi, kendisi ilk önce kanuni trigrina kullanmış onu satıp yamaha crypton aldığında "ohh bee! dünya varmış cub bu olmalı" demiş onu satıp innova 125i aldığında "cryptondan sonra bana uçak gibi geldi derdi" .. onun motoru küçük bir kaza sonucu 1.5 ay parça bekledi bu yamahanın değil aslında türkiyenin bir ayıbı..

hatta hasan gelirse kendisi zaten tecrübelerini yazacaktır

sağlıcaklar kal istanbula gelirsen haber et

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan seni tebrik ediyorum çok güzel yazmışsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Arkadaşım bütçesini o fiyatlara çıkaranlar genellikle Honda CBF 150 veya Yamaha YBR 125 ESD alıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 ----------

Aynen bende de öyle yani kontağı kapatsanda hep aynı kalıyor.

Ama panik yapacak bir durum yok.

Kontağı açtıktan sonra durum normale dönüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:15 ----------

Arkadaşım hükümet şu aralar yaptığı bir iyilikle 250 cc. altı ÖTV yi düşürdü ve sıfır Yamaha Crypton'un fiyatı 2990 TL.

Bu fiyata hiç düşünmeden fiyatlar yükselmeden sıfır Yamaha Crypton'u hemen al derim.

Ben Haziran 2010 da aldığım Crypton'la 5000 km.ye geldim. Halen tam olarak açıldığına emin değilim açıkçası.

Yine de rodajla ilgili bilgileri kitapçıktan aktarıyorum;

İlk 1000 km. yeni motorun performansı ve ömrü için çok önemlidir. Bu nedenle aşağıdaki önerileri okumalı ve göz önünde bulundurmalısınız.

Motor daha çok yeni olduğundan ilk 1000 km.de aşırı zorlanmamalıdır. Bu evrede motorun parçaları sürtünme nedeniyle çapaklardan arınır ve çalışma boşlukları bir düzene girer. Bu dönemde aşırı devirden, uzun süreli tam gazla sürüşten ve motorun aşırı ısınmasına neden olan durumlardan kaçınılmalıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

Yamaha Crypton'un kendini kanıtlaması gibi bir durum yok.

Bizim buradaki bayi-servise ne zaman gitsem bir önceki Yamaha cublar satılmış olup yenisi getirilmiş oluyor. Kısacası bayii peynir-ekmek gibi satış yapıyor.

Hoş ben motosiklet kullanıcısıyım ama yinede dikkatimi çekiyor bu durum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:38 ----------

Alaşım jant tel jant olayına gelince ben birçok ilanda motosikletinin orjinalliğini bozarak tel jantı alaşım janta çevirenini gördüm amaaa alaşım jantı tel janta çevirenini görmedim arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:54 ----------

Kısacası benzin lt. fiyatının 4 TL.yi aştığı bugünlerde Crypton'larımızın kıymetini bilelim, olmayanlarda sıfır fiyatının 2990 TL.ya düşmesini fırsat bilerek bir an önce harekete geçelim ve kaliteli-sorunsuz fazla bakım gerektirmeyen bir cuba sahip olalım.

Aksini düşünenler ise kendi bilir arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

En son yaptığım gezilerden biri-Eski İstanbul yolundan Tahtalı göleti ve motosikletim;

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:04 ----------

Aman NAZAR DEĞMESİN diyeyim en son olarak...
    toraman kardeş bu tahtalı gölü eğitim araştırma hastanesinde yukarıda mı kalıyor hasteneye kadar olan yolu biliyorum yaza doğru bir hafta sonu tahtalıya balığa gelmek istiyorum da yol hakkında biraz bilgi verirmisin hastaneden sonrası için tşk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:15 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TORAMAN

evet bende kendime şaşıyorum mondi ye nasıl binerim diye ama malesef imkanlar bir yıl daha böyle sanırım fakat
    bir yıl sonra cub un kralı innova almak istiyorum imkanlar dahilinde zevk almaya çalışıyoruz yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    @F54

kardeş yanlış anlama ben bu ötv indiriminde sonrasını kastettim

cub cubtur çinlide olsa en iyisidir..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler