Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Rijeu RS2 125

Katılımcı sayısı
35. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Rs 125 Bu fiyati hak ediyor.

20 57.14%
  • Hayir Rs 125 Bu fiyati hak etmiyor.

15 42.86%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

RiEJU RS2 125 Hakkında bilgisi olan ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    GKN , bilgiler icin tesekkurler.Umarim yakin bir zamanda inceleme firsati bulabiliriz , yada bir arkadasimiza kismet olur uzun uzun bizimle paylasir resim ve bilgileri.

125cc yakisikli cclere karsi bir ilgim var uzun zamandir , zaten GPR 125R kullanici idim kisa bir doneme kadar.

Merak icindeyim.

Selamlar.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jonturq: Rieju topiclerini yorumsuz ve sükünet içinde takip ediyorum,çamur atan-mok atan-egosunu yüksek tutup caka satmak için beğenmediğini söyleyip sanal karizmasını arttırdığını sanan arkadaşlar her başlıkta olduğu gibi bu başlıkta da olacaktır çünkü Ayrıca yazacağım her yorumun 'taraflı' olarak değerlendirileceğini bildiğim için şimdilik bu sitede motor hakkında yorum yapmayacağım çok gerekmedikçe,ancak seni Test sürüşüne davet etmek isterim.Zaten Taksimdeymişsin buyur atla gel ;)

Motosikleti
    Cosa 200
    Bu mukemmel olur , evet taksimdeyim . Pm atabilirsen ziyaret etmek isterim.

Selamlar.
    First Day Of My Life

Özel mesaj yolladım

Motosikleti
    Cosa 200
    Ilginiz icin tesekkurler.
    First Day Of My Life

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jonturq: Rieju topiclerini yorumsuz ve sükünet içinde takip ediyorum,çamur atan-mok atan-egosunu yüksek tutup caka satmak için beğenmediğini söyleyip sanal karizmasını arttırdığını sanan arkadaşlar her başlıkta olduğu gibi bu başlıkta da olacaktır çünkü Ayrıca yazacağım her yorumun 'taraflı' olarak değerlendirileceğini bildiğim için şimdilik bu sitede motor hakkında yorum yapmayacağım çok gerekmedikçe,ancak seni Test sürüşüne davet etmek isterim.Zaten Taksimdeymişsin buyur atla gel ;)
    Tebrik ederim sizi ya Tr'de bu motosiklet çeşitliliği kıtlığında cesur bir hareket yapmışınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı handa_delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışsam düzeltin benden bilgili abilerim var burdada..

race motorlar seri süratlı hızlı giden tipden motorlar değilmi? yani hava soğutmalı da olsa rüzgarıyla sogutuo kendini..

bnm anlamadığım race hava sogutmalı olunca ne oluo yanii ?????
    soğutma, ısı üreten tüm makinelerin can damarıdır. mekanik ya da elektronik farketmez. race motorla her zaman süratli gideceğinizin bir garantisi yok. şehir içine hele bir de sıkışık bir trafiğe girdiğinizde ne olacak? şişmiş bir motorla yolun ortasında kalakalıverirsiniz...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj yolladım
    Madem siz getiriyorsunuz , merak ettiğim , demin de yazdığım konuya açıklık getirebilir misiniz?
    Üzerinde Ybr motoru mu var?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Evet Görkem,daha önceden başka bir başlıkta da yazmışsın,tespitin doğrudur,motosikletin üzerinde ana hatlarıyla YBR motoru var,yalnızca biraz daha güçlendirilmişi.. İnsanın kulağına ilk olarak hoş gelmese bile yedek parça bulunabilme,motor parçaları fiyatlarının uygun olması ve kanıtlanmış motor dayanıklılığını göz önünde bulundurursak insanlara tahminimce mantıklı gelmesi söz konusu.(Beyin dışında tüm parçaları aynı) Sonuçta tornavida değmeden en az 50bin km yol yapabildiğini kanıtlamış motorlardan bahsediyoruz. Keşke forumdaki herkes senin gibi birşeyler hakkında bilgisi yokken önce bir araştırıp,görüp yada öğrenip fikir sahibi olduktan sonra yorum yapsa.

Pierzig: RiEJU hakkında önceki açılmış konulara bir göz atarsanız,kimsenin bu motoru getirmediğinden yakınan insanlar şimdide başka markalarla kıyaslamanın peşindeler.youtube'a sadece 'rieju RS 125' yazıp aratın,Avrupa'nın tüm ülkelerinde bu motosiklet ciddi anlamda kullanılmakta,oysa Türkiye'de geçmiş yaşanan ithalatçı sıkıntıları neticesiyle haklı olarak çekimser davranmakta haklılar..

Hyosung'un TR pazarına kabul oluşu çok sancılı olmuştu,honda sahibi olanlar yada olmak isteyenler motoru yerden yere vurmuşlardı,ancak Kanuni'ye geçene kadar bizde bayiliğini yaparken satışlardan memnunduk...

Bugün jonturq arkadaşımız ben yokken gelip yakından görmüş motoru,kendisiyle yüzyüze tanışamadık ama zannedersem en tarafsız olarak o açıklık getirebilir konuya.Şahsi fikrimi soracak olursanız RIEJU motosikletler 'A noktasından B noktasına gitmek' için değil üzerindeki orjinal ekipman ve dengesinden dolayı yeni nesil Supersport binicisi olarak yetişmek adına tercih edilecek bir motosiklet.

Bu arada 'Rieju Cup' , 'Rieju Eğitim' gibi etkinlikler projemizde var,umarım gerçekleşir ve herkese faydalı olur.

Not: Rieju Tango SM 250 belki bu sene içersinde gelebilir.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğutma, ısı üreten tüm makinelerin can damarıdır. mekanik ya da elektronik farketmez. race motorla her zaman süratli gideceğinizin bir garantisi yok. şehir içine hele bir de sıkışık bir trafiğe girdiğinizde ne olacak? şişmiş bir motorla yolun ortasında kalakalıverirsiniz...
    aya ne yaptın sen ya? =) Bugüne kadar kim bir yamaha ile trafikte motoru şişip yolda kalmış? Bunlar kulaktan dolma, bin sene eskiden gelmiş yalan yanlış bilgiler. Aynı zihniyetteki insanlar bilip bilmeden "iki zamanlı motosiklet alma. iki günde motor bitirir ondan sonra at çöpe.. Geniş lastik daha iyi yol tutar, sen buna 180lik taktır" falan da derler mütemadiyen..
    En dandik çinlisine de bindim, japon cruiserına da bindim. İstanbul'da oturduğum için trafiğin içindeyim. Nefes alınmayacak trafikte bile hava soğutmalı bir motorun "şiştiğini" görmedim. Bunu yapan adamlar mühendis. Malzeme kalitesi nedeniyle onca fiyata satıyorlar. O para verildikten sonra bir de yolda mı kalacak?!? "Ne oldu?" "7600 liraya aldığım Rieju ŞİŞTİ!" yahu bırakın bu işleri =) Tabi ki şişmez. Yüksek mühendislik ürünü bu tip spesyal aletler. Yamaha mt01 de 1670cc ve hava soğutmalı. Bu motor da aynı fabrikada üretiliyor. mt01 de şişer mi trafikte?

Allah rızası için şu "ıyyy bu motor su soğutmalıymış" saplantınızdan kurtulun..
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    marka türkiyede söz sahibi olana kadar girmek çok akıllıca görünmüyor kaldıkı senın benım alacagım 100 adet motorsıklet ıcın 10 parca stogunu kım yapar kı :S

:D son sayfayı gormeden yazmıstım ıkı zamanlı kadar ayar ıstemeden sorun cıkarmadan her zaman temız yag ıle yağlanan bir motor türü daha yok dünyada hava sogutmalı motorlara kotu dıyen arkadaslar su sogutmalı motorların oranına bır bakıp konuşsunlar saygılarrr

Motosikleti
    Cosa 200
    Tekrar merhabalar , ryangt arkadasimizinda mesajinda belirttigi gibi bugun "Rieju rs2 125"'i yenikapi tekay motorda inceleme ve test surusu yapma imkanim oldu. Oncelikle sicak karsilama , test surusu ve teknik bilgi aktarimi icin bize yardimci olan Ali bey'e cok tesekkur ediyorum.

--------

Motosiklette ilk goze carpanlar kullanilan kaliteli malzemeler , GALFER fren kaliperlerinden tutun , papatya seklindeki disklere , celik firen hortumlarindan cekici ve kullanisli gosterde paneline , kullanilan lastik markasina ki pirelli kullaniliyor , kisaca motosiklet uzerine bulunan ekipmanlari begendim , oturus pozizyonu gidon ve gosterge yapisi Derbi GPR 125 Racing'e cok yakin fakat kafa , sag ve sol granajlar , granajlarda kullanilan stickerler bana biraz kalitesiz geldi.

Test surusunu motosiklete yabanci oldugum icin kisa tuttum , uzerindeki ekiman ile klasik 4 zamanli motor calisma sesinin uzerinde tok bir ses verdigi soylenemez lakin performans ekipmanlari ile daha tok ses belki 1 yada 2 beygir arttirilmasi mumkun gorunuyor. Vites gecisleri cok rahat ama motosikletin ara hizlanmasinda beni tatmin edecek tork u yakaliyamadim ama ben bunu 2 zamanli motosiklet kullaniyor olmama bagladim , 2 zamanli bir 125 cc motosikletin uzerinden 4 zamanli 125cc bir motosiklete bindigin zaman inanilmaz farklar on plana cikiyormus bunu bi kez daha anladim.

Motosiklet hatlari ile yeni nesil ss cilere yardimci olabilicek gibi , tabiki 7.600 TL olan pesin satis fiyati ulkemizde ne kadar kabul gorecek oda tartisilir.

Ama sunu motosikleti yakinen gormus , kisada olsa test surusu yapmis biri olarak ulkemizde satisda olan 4 zamanli 125cc sinifindaki motosikletler icerisinde gerek kalitesi gerekse ucuk hatlari bir adim onde gibi duruyor.

Motosikleti yakindan inceleme firsati bulamayan , sadece webdeki resim ve degerleri ile yargilayan arkadaslarimiza bir not , seleye oturmadan klavye basina gecilmesin " ricadir".

Tekay motor'a tekrar tesekkurler.
    First Day Of My Life

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosiklet HAVA SOĞUTMALI...
    Arkadaslar HAVA SOĞUTMALI Racing makine olmazzz....

Fansız da olsa bi SU SOĞUTMA olmalıydı... O na verecek Parayla CBR 125 2009 Alırızzz
    buyurmuşlar.

o makinenin klasmanı cbr 125 den bir gömlek tepededir. paran yetiyorsa hiç düşünme al ve keyfini çıkar. çok kaliteli parça tedarikçileriyle çalışan eksantrik bir markadır reiju.

yalnız piyasaya yeni girdiği için servis konusu şu an için muğlak duruyor. belki bu canını sıkabilir.

edit: şimdi 2. sayfayı gördüm de, jonturq detaylı bir şekilde incelemiş ve az önce söylediklerime paralel sonuçlara varmış. kullandığı motosikleti de hesaba kattığımızda konu hakkında sözüne itimat edilecek üyelerden birisi.

hadi alın da yollarda görelim, merak ediyoruz riejuyu.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha R1 tasarımcıları kendisinden daha eski ve 125cc bir makinenin mercek farlarından etkilenipte mi dizayn etti acaba benzerlik gerçekten ilginç

125 lik replikalar sınıfında ciddi bir model...ama sınıfının lideri yamaha bence 4 zamanlıda

Motosikleti
    Cosa 200
    Baslik altina bir kac arkadas , motosikletin sehir ici veya sehir disi kullaniminda hava sogutmali oldugu icin siseceginden yolda kalacagindan bahsetmis , bu fikirde olan arkadaslari oldum olasi anlamis degilim sene 2009 ve tartisilan motosiklet gunumuz teknolojisi ile imal ediliyor. Yani ketchup arkasimizinda belirttigi gibi , kaliteli motosiklete binmek icin sinifindaki bir adim ondeki motosiklete para verip yukarida belirttigim sebepden dolayi yolda kama gibi bir durumunuz yok.

Bu arada bu tip yaklasimlar yeni nesil 2 zamanli motosikletler icinde gecerli kaliplasmis sozlerin disina cikalim , cok yakar , omru az olur masraflidir onu alma bak bunu al , hala 2 zamanli teknolojisini benzin deposuna elle yag eklendgini saniyor.

Insanlarin meraklarini bilgilerimiz ile giderirken somut orneklere dayandiralim.
    Gidelim yeri gelirse oturalim seleye.

Ne kadar ekmek o kadar kofte diyerek sozlerimi bitiriyorum
    First Day Of My Life

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu hava soğutma olayını anlamıyorum.
    hayatında hava soğutmalı ne otomobil ne motosiklet kullanmamış herhalde bu arkadaşlar.

değil 125 cc ile 500 cc ile ağustos ayında antalyada virajlı dağyollarında fink attım ne her geyik muhabbetinde olduğu gibi sık sık ara verip motoru dinlendirdim ne de yağ ilave ettim.

bi bakmak lazım kaç porche motoru hava soğutmalı tasarlanmıştır mesela ???

jonturq; bu arada link vermeme gerek kalmamış sen ithalatçı arkadaşımız ile temasa geçmişsin. keşke istanbulda olsak da biz de gidebilsek motoru yakından görmeye.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ooo olmaz 125 cc lik motor 300 yapmazsa olmaz tövbeeee
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Cbr den kemikli duruyor.... Bence daha da yakışıklı....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    dediğim kadar varmış dimi, yakışıklı ve kaliteli
    GKN MOTORS

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim kadar varmış dimi, yakışıklı ve kaliteli
    Ama bunların içinde tecihim kesinlikle YZF125 olur....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler