Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 640 LC4 Supermoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GENEL BİLGİLER
    Model : 640 LC4 Supermoto
    Yılı : 2007
    Türü : Süper Motor
    Fiyat : 13.020 €

MOTOR VE GÜÇ ÖZELİKLERİ
    Silindir Hacmi : 625 cc
    Motor Tipi : 1 silindir 4 Zamanlı 1 Sübap
    Çap x Strok : 101.0 x 78.0 mm
    Sıkıştırma Oranı : 11.7:1
    Max güç (ps @ dev/dak) : 53.64 / Hp@ 6750 RPM
    Max tork (Nm @ dev/dak) : 60.00 / Nm@ 5750 RPM
    Yakit sistemi : Karburatör
    Debriyaj tipi : Islak Çok Dişli
    Ilk Çalıştırma : Elektrik Marş + Ayakla
    Vites kutusu : 5 Vites
    Tahrik : Zincir

ŞASE
    Ön Süspansiyon : WP USD
    Arka süspansiyon : WP monoshock with Pro Lever115 mm
    Ön teker hareket mesafesi : 115 mm
    Arka teker hareket mesafesi : 185 mm
    Ön fren : Tek Disk 320 mm
    Arka fren : Tek Disk 220 mm
    Ön lastik : 120/70-17
    Arka lastik : 160/60-17
    Ağırlık : 149.0 kg kg
    Sele Yüksekliği : 910 mm
    Minimum Yerden Yükseklik : 280 mm

Forumda aradım ama bulamadım bu modeli. Verildiyse kusura bakmayın.

KTM'nin sitesine girdim ama herhangi bir bilgi bulamadım motor hakkında; 2007 sonrasında üretilmiyor sanırım? Bu motor hakkında bilgisi olan ya da kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını merak ediyorum.
    Satıldığı dönemde 13,020 euro satış fiyatı varmış ancak, internette 2. el ilanlarında genelde 11,500 TL ile 15,000 TL arasında fiyatlar.
    Bir arkadaş benim motorla takas etmek istemiş, ondan merak ettim tüm bunları. Takas etmek istediği motor 2006 model, 2007 trafik çıkışlı ve 3,500 km'de, benim CBR600F ise 2006 model 20,700 km'de.

http://www.sahibinden.com/fiyat_dust...XQQdisplayitem

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    bu motor 13bin € Xt650x daha düşük ne fark var toplamda?

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    dreamdark bas baba tuzu yarama.. bas bas zaten supermoto lara hastayım.. bi de üstüne üstlük KTM yaa off bayılıyorum ben bunlara..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    emre bunun siyahini alirsan kesinlikle uzun bi tur atarim sm manyagi olarak
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    yaa arkadaşlar ktm tamam güçlü kuvvetli karizmatik motor ama çok fazla vibrasyon war

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar ktm tamam güçlü kuvvetli karizmatik motor ama çok fazla vibrasyon war
    çoğu motorunun tek silindir olmasından dolayıdır arkadaşım.. mesela 990 adventure kullanmıştım maslak-atatürk sanayi sitesinde , at gibi cüssesine rağmen scooter kadar rahat ve kolay kullanımı var..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Emre

o canavar verilip bu sivrisinek alınır mı yaw

Boşver yaaa salla
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bnde duke 640 cok daha guzel
    true love..

Drift Religion

Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor 13bin € Xt650x daha düşük ne fark var toplamda?

Göze batan farklar, XT'den 5 beygir daha güçlü, 40 kg. daha hafif.
    Bir de biri Yamaha diğeri KTM. Sanırım fiyat farkı bundan.

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre bunun siyahini alirsan kesinlikle uzun bi tur atarim sm manyagi olarak

Turuncusu olursa istemiyorsun yani

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre

o canavar verilip bu sivrisinek alınır mı yaw

Boşver yaaa salla

Olm sorma bir yandan da süpermoto hastalığı var bende, nasıl keyifli motordur bu düşünsene hem makine de KTM; daha ne denirki?

Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark bas baba tuzu yarama.. bas bas zaten supermoto lara hastayım.. bi de üstüne üstlük KTM yaa off bayılıyorum ben bunlara..

Süpermoto acayip birşey sahiden, KTM kalitesi ve sağlamlığı da dünya çapında kendini kanıtlamış. Sınıfında 1 numara desek yanlış olmaz herhalde. Ducati, KTM, Harley Davidson gibi markalar kullanmak ayrı bir prestij gerçekten de.

mhrrmkpnr
    Duke bence de daha yakışıklı, özellikle 990 Super Duke-R hastasıyım.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Emre bende 990R tavsiye edecektim... Buna hayır denmez...

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gereksiz pahalı yaa..
    XT660 aynı işi fazla fazla görür gibi geliyor bana..?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre bende 990R tavsiye edecektim... Buna hayır denmez...

Banka mı soysak ne yapsak

Bununla takas önermediler maalesef

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..

Ertek ağzına sağlık F'i verip yerine ancak bunu alırsa kabulümdür
    Yalnız buradan süpermoto karşıtı olduğum anlaşılmasın sakın, keşke paramız olsa hepsini birden alsak
    Bana da bi xt turanjj mesela

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    emre turuncusu da olur su an dusundum de
    bi an heyecanla densizlik etmisim:DDDD
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Adamı kalpten götüreceksiniz...

Muhteşem makinalar.

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ertek ağzına sağlık F'i verip yerine ancak bunu alırsa kabulümdür
    Yalnız buradan süpermoto karşıtı olduğum anlaşılmasın sakın, keşke paramız olsa hepsini birden alsak
    Bana da bi xt turanjj mesela
    Bunu alacak olsam veririm 600F'i tabiiki

Olmadı ilerde cıbırı verip bir XT alırız sana aşkım

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre turuncusu da olur su an dusundum de
    bi an heyecanla densizlik etmisim:DDDD

Densiz seniiii
    Hadi neyse vermeyecektim ama veriyim bari bir tur, köşeden dön gel

volcanoswim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 2 (2005)
    KTM 640 DUKE 2 - Yakıt tüketimi - Sürüş - avantaj dez avantajları vs...
    Evet herkese selamlar
    Uzun süre bu motoru almadan once hakkında yazılan varmı dıye arastırdım malesef Türkiye den pek bir şey bulamadım . Neyse sonunda motoru aldım ve bu motoru merak edenler için artık kendim yazıcam ki benim gibi bilgi arıyanlar mağdur olmasın .
    Şunu söyliyeyim motoru tanıdıkça yazacaklarım artıcak o yüzden şimdilik biraz kısa olabilir ama daha yazıcam .

Yakıt tüketimi ,
    uzun yolda kullandım ve sonuçlar şöyle TL. olarak yazmıycam çünkü çok sacma 1 sene sonra bunu okuyan arkadas nasıl hesaplıycak peki benzin parasını oyle degılmı

Saatte 120 km hızla - 100km/6.8 lt
    Saatte 110 km hızla - 100km/4.9 lt
    Saatte 100-110 km hızla - 100km/4.5-4.7lt
    Saatte 90km hızla - 100km/4.6lt

Gördüğünüz gibi 90 km ile gıdınce az yakıyo dıye bırsey devirli kullanım istiyor uzun yolda 4000 devirden aşağı inmeyin 5000 deviri pek geçmeyin yeter .

PERFORMANS
    MAKİNE OLDUKÇA GüÇLÜ VE HAFİF 100km ile giderken gaza dokunduğunuzda zınk diye 150-160km yi görebiliyosunuz

Birinci viteste kalkışlarda biraz dikkatli olmak lazım sert kalkışta ön tekeri gökyüzünde görebilirsiniz ayrıca biraz devirli bir kullanım istediğinden 1. viteste hafif gaz verip direk ikiye atmamak lazım düşük hızda 2. vitese geçince motor zorlanıyo belliki, titreme yapıyor motoru yoran bir şey yani.

KONFOR
    Benim tahminimden daha rahat selesi daha once honda xl 200 kullanmış biri olarak gsr 600 kullanmış biri olarak tabiki gsr kadar rahat değil ama xl den cok rahat xt 660 a da bindim sanırım aynı oturuş konforundalar ,
    Gelelim meşhur titreşim mevzusuna sonuçta bu hırçın bir motor ne raceing a benzer ne naked a nede choper nede touring e , bence rahatsız eden titreşim 130km a kadar yok 140km ı geçmeye başlayınca titreşim gayet normal tabi bu tip motorlarda 130 u neden geçmek isterler onuda anlamam!!

Ben Ankara dan istanbul a kadar kullandım her 100km yada 150 km de verdiğiniz 15-20 dk lık mololarla poponuzda hiç bir ağrı hissetmezsiniz.
    Ben herşeyden yada ufak şeylerden şikayet etmeyi seven biri değilim herşeyden mızmızlanıp şikayet eden tiplerede kıl olurum yani biraz idareciyimdir bunu neden soyledım? uzun yolda beni pek yormadı hem titreşim olsun hem oturuş olsun oyle aman aman bir durum yoktu. ama bu kişiden kişiye değişebilir tabi.

Sonuçta uzun yol için üretilmiş bir motor olduğunu sanmıyorum ama her türlü burdan dünya turuna bile guverek çıkılabilecek bir motor .

Gelelim Artçı ya bizzat kendim biraz arkasına oturdum boyum 1.83 kilom 85 , kullanan arkadasımda benım olculerdeydı hemen hemen ben arkada rahatsız olmadım tek dez avantaj arkada oturan kişinin tutacak bir yeri yok mecbur sürücüya tutunuyorsunuz. (Tabi bay sürücüler için arkada oturan bayan arkadasımızın biza tutunmasında bir mahsur göreceğinizi sanmıyorum

Daha sonra yorumlarım devam edicektir sevgiler saygılar arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Oturuş posizyonundan biraz daha bahsetmek istiyorum .
    Tam benim istediğim gibi yüksek bir motor 1.83 boyundayım ve durdugumda ayak pençelerim yere tam deyiyi ama komple tabanı deymiyor. Elle ayarlanabilir 8 kademeli amortisörü var 8 cok sert nerdeyse hiç yaylanmıyo 2 de 3 de su yatagı gıbı oynuyo maşallah o yuzden 5 ideal bence.

Gidonu tutuş şekli çok hoşuma gitti
    bir naked hastası olarak sanki kendımı naked da hissettirdi biraz gerçi bu motor için naked diyenlerde var ( herkesin zevki birinci mevki
    Yüksekte olmak bana güven veriyo, bilmiyorum ama enteresan. Kendimi jeep kullanıyo gıbı hıssedıyorum

Motorun sesi benim hoşuma gitti
    ama tabi isteyen daha cok ses için degıstırebilir , traktor gıbı ses cıkarıyo cok guzel bence

Ateşleme
    Daha once hiç KTM kullanmadıgım için bılmıyorum ama cogu modelınde boyle farkettım . Debriyaj kolunun üzerinde kucuk bir mandal daha var marşa basmadan once cekıyosunuz marşa basıp daha sonra mandalı bırakıyorsunuz ve çalışıyor garip geldi ilk basta ama alıştım.

Çok yakında resmini koyacagım.
    HIZLI YAŞA, DİKKATLİ YAŞA, KORKMA GENÇ ÖLMESSİN

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Bu bilgileri buraya taşımanız yararlı olmuş cidden KTM alma düşüncesinde olan insanlar almadan önce Türkiye sınırları içerisinde yaşayan insanların yazabileceği herhangi bir forum bilgisine ihtiyaç duyuyorlar.(Şahsen ben de bu süreçten geçtim sonra baktım pek bilgi sizin gibi gittim aldım)Bu arada hala fotoğraf yükleyeceksiniz

Alıntı volcanoswim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 640 DUKE 2 - Yakıt tüketimi - Sürüş - avantaj dez avantajları vs...
    Evet herkese selamlar
    Uzun süre bu motoru almadan once hakkında yazılan varmı dıye arastırdım malesef Türkiye den pek bir şey bulamadım . Neyse sonunda motoru aldım ve bu motoru merak edenler için artık kendim yazıcam ki benim gibi bilgi arıyanlar mağdur olmasın .
    Şunu söyliyeyim motoru tanıdıkça yazacaklarım artıcak o yüzden şimdilik biraz kısa olabilir ama daha yazıcam .

Yakıt tüketimi ,
    uzun yolda kullandım ve sonuçlar şöyle TL. olarak yazmıycam çünkü çok sacma 1 sene sonra bunu okuyan arkadas nasıl hesaplıycak peki benzin parasını oyle degılmı

Saatte 120 km hızla - 100km/6.8 lt
    Saatte 110 km hızla - 100km/4.9 lt
    Saatte 100-110 km hızla - 100km/4.5-4.7lt
    Saatte 90km hızla - 100km/4.6lt

Gördüğünüz gibi 90 km ile gıdınce az yakıyo dıye bırsey devirli kullanım istiyor uzun yolda 4000 devirden aşağı inmeyin 5000 deviri pek geçmeyin yeter .

PERFORMANS
    MAKİNE OLDUKÇA GüÇLÜ VE HAFİF 100km ile giderken gaza dokunduğunuzda zınk diye 150-160km yi görebiliyosunuz

Birinci viteste kalkışlarda biraz dikkatli olmak lazım sert kalkışta ön tekeri gökyüzünde görebilirsiniz ayrıca biraz devirli bir kullanım istediğinden 1. viteste hafif gaz verip direk ikiye atmamak lazım düşük hızda 2. vitese geçince motor zorlanıyo belliki, titreme yapıyor motoru yoran bir şey yani.

KONFOR
    Benim tahminimden daha rahat selesi daha once honda xl 200 kullanmış biri olarak gsr 600 kullanmış biri olarak tabiki gsr kadar rahat değil ama xl den cok rahat xt 660 a da bindim sanırım aynı oturuş konforundalar ,
    Gelelim meşhur titreşim mevzusuna sonuçta bu hırçın bir motor ne raceing a benzer ne naked a nede choper nede touring e , bence rahatsız eden titreşim 130km a kadar yok 140km ı geçmeye başlayınca titreşim gayet normal tabi bu tip motorlarda 130 u neden geçmek isterler onuda anlamam!!

Ben Ankara dan istanbul a kadar kullandım her 100km yada 150 km de verdiğiniz 15-20 dk lık mololarla poponuzda hiç bir ağrı hissetmezsiniz.
    Ben herşeyden yada ufak şeylerden şikayet etmeyi seven biri değilim herşeyden mızmızlanıp şikayet eden tiplerede kıl olurum yani biraz idareciyimdir bunu neden soyledım? uzun yolda beni pek yormadı hem titreşim olsun hem oturuş olsun oyle aman aman bir durum yoktu. ama bu kişiden kişiye değişebilir tabi.

Sonuçta uzun yol için üretilmiş bir motor olduğunu sanmıyorum ama her türlü burdan dünya turuna bile guverek çıkılabilecek bir motor .

Gelelim Artçı ya bizzat kendim biraz arkasına oturdum boyum 1.83 kilom 85 , kullanan arkadasımda benım olculerdeydı hemen hemen ben arkada rahatsız olmadım tek dez avantaj arkada oturan kişinin tutacak bir yeri yok mecbur sürücüya tutunuyorsunuz. (Tabi bay sürücüler için arkada oturan bayan arkadasımızın biza tutunmasında bir mahsur göreceğinizi sanmıyorum

Daha sonra yorumlarım devam edicektir sevgiler saygılar arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Oturuş posizyonundan biraz daha bahsetmek istiyorum .
    Tam benim istediğim gibi yüksek bir motor 1.83 boyundayım ve durdugumda ayak pençelerim yere tam deyiyi ama komple tabanı deymiyor. Elle ayarlanabilir 8 kademeli amortisörü var 8 cok sert nerdeyse hiç yaylanmıyo 2 de 3 de su yatagı gıbı oynuyo maşallah o yuzden 5 ideal bence.

Gidonu tutuş şekli çok hoşuma gitti
    bir naked hastası olarak sanki kendımı naked da hissettirdi biraz gerçi bu motor için naked diyenlerde var ( herkesin zevki birinci mevki
    Yüksekte olmak bana güven veriyo, bilmiyorum ama enteresan. Kendimi jeep kullanıyo gıbı hıssedıyorum

Motorun sesi benim hoşuma gitti
    ama tabi isteyen daha cok ses için degıstırebilir , traktor gıbı ses cıkarıyo cok guzel bence

Ateşleme
    Daha once hiç KTM kullanmadıgım için bılmıyorum ama cogu modelınde boyle farkettım . Debriyaj kolunun üzerinde kucuk bir mandal daha var marşa basmadan once cekıyosunuz marşa basıp daha sonra mandalı bırakıyorsunuz ve çalışıyor garip geldi ilk basta ama alıştım.

Çok yakında resmini koyacagım.

volcanoswim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 2 (2005)
    nasıl fotograf yuklenıyo cozemedım ????????????
    resım ekleyı tıklayınca URL falan bıseyler cıkıyo
    HIZLI YAŞA, DİKKATLİ YAŞA, KORKMA GENÇ ÖLMESSİN

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Selam Volkan.Hızlıresim.com yada imageshake gibi fotoğraf sitelerine gireceksin.oradan yüklediğin resmin linkini sana vericek.Forum veya forum1 vs gibi başlık altında yada yanında olan linki yorum yazar gibi, burada koplayalayacaksın.Bu kadar Dene takıldığın yerde sorarsın tekrar...

Alıntı volcanoswim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl fotograf yuklenıyo cozemedım ????????????
    resım ekleyı tıklayınca URL falan bıseyler cıkıyo
    volcanoswim bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler