Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah hafif tarzikle kendiniz yıkayın benzinliktekiler zarar veriyor kaportaya ve su kaçıyor bazı yerlerine
    aynen katılıyorum su tarzikte olduktan sonra hiççç bişey olmuyo vallaa çalışmam ben bile demiyo naz bile yapmıyo...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    korna tam olarak farların üstünde bulunan havalandırma deliğinin orda yan yana duran 4-5 delik varya tam orası.motoru yıkarken ıslansın milletin başına bela açsın diye koymuşlar sanki oraya :D geçen gün gittim 5,500km dir adam akıllı çalışmayan kornamı tamir ettirdim ona dayanarak söylüyorum.aman dikkat edin yıkarken falan hehe
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    arka balata sallanıyor motordan fena şekılde cızırtılı ses gelıyor balata fln yanmıs olabılırmı

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    diskin civatalarının yuvaları bozulmustur çat çat diye hep vurur tekerlek döndükçe birde balataların olduğu yerin vidalarına bak onlarda gevşemiş veya düşmüş olabilir
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    aynı ses bendede bulunmakta.onu da gösterdim balatanın sıkılması gerektiğini söyledim
    bana verdiği cevap balata ile disk arasındaki ideal mesafenin bu oldugu
    pek inandırıcı gelmedi ama :d
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    tamamen saçmalıkk nasılda anlamayınca insanı kandırmaya çalışıyor şerefsizler
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    :D banda dedıkı bak dedı ewlat komple balata sıstemı degıscek fln ıcındekı lastıkler fln warmıs onlar heralde sabıtlıyormus dedı kopmle degstcek 70 tl dedı yuh be dedım sonra o lastıklerı aradım adam pıyasada yok dedı ama gebzede budum yarın ınsalah alıcam

Motosikleti
    tabi sallantıyı kesiyor bilye gibi diyebiliriz görevini

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Arkadaşlar korna rölesi yok. Direk düğmeden kornaya gidiyor. Korna ıslanırsa blik blik eder biiip yapmaz. Korna düğmesinin bozulması daha olası. Kornaya şaseye bağlı olmayan ayağına kontak anahtarından kablo ile 12 volt ceryan vererek deneyebilirsniz. Normal montajı far arkasında sola bakar vaziyettedir. Ön grenajdaki deliklerden su almaması gerekir.
    Arka kaliperde iki tane yatak var. İçinde silikon zamanla eriyor bu yatakların ve zangırdamaya başlıyor. Ben duş spirallerinin içindeki lastik hortumdan kesip balata değiştiriken mafsal yataklara yerleştiriyorum.... Balatalar bittikçe ses de artar. Kaliperi tutup yokladığınızda sağa sola çarpıp ses çıkarmayacak kadar boşluk olduğunu deneyin. Aynı zıngırtı ayak marş pedalından da gelebiliyor.
    Yıkayınca zor çalıştırıyorsanız motoru buji piposunu ZAT 150 tipindekilerle değiştirin. Bunların su alması metal pipolara göre daha zor çünkü hafif mantar şeklindeler.... Bir de CDI beyni naylonla sarıp bantlayın. Ateşleme bobininde zaten don var ona su girmez. Gene de dikkat edip süzülmesini- kurumasını bekleyip çalıştırmak. Ayak pedalına iki kere basıp, verin marşı..
    Parçalar ucuz olsa da uğraşması, ustaların nazını çekmesi falan var, dikkat etmek lazım...

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar korna rölesi yok. Direk düğmeden kornaya gidiyor. Korna ıslanırsa blik blik eder biiip yapmaz. Korna düğmesinin bozulması daha olası. Kornaya şaseye bağlı olmayan ayağına kontak anahtarından kablo ile 12 volt ceryan vererek deneyebilirsniz. Normal montajı far arkasında sola bakar vaziyettedir. Ön grenajdaki deliklerden su almaması gerekir.
    Arka kaliperde iki tane yatak var. İçinde silikon zamanla eriyor bu yatakların ve zangırdamaya başlıyor. Ben duş spirallerinin içindeki lastik hortumdan kesip balata değiştiriken mafsal yataklara yerleştiriyorum.... Balatalar bittikçe ses de artar. Kaliperi tutup yokladığınızda sağa sola çarpıp ses çıkarmayacak kadar boşluk olduğunu deneyin. Aynı zıngırtı ayak marş pedalından da gelebiliyor.
    Yıkayınca zor çalıştırıyorsanız motoru buji piposunu ZAT 150 tipindekilerle değiştirin. Bunların su alması metal pipolara göre daha zor çünkü hafif mantar şeklindeler.... Bir de CDI beyni naylonla sarıp bantlayın. Ateşleme bobininde zaten don var ona su girmez. Gene de dikkat edip süzülmesini- kurumasını bekleyip çalıştırmak. Ayak pedalına iki kere basıp, verin marşı..
    Parçalar ucuz olsa da uğraşması, ustaların nazını çekmesi falan var, dikkat etmek lazım...
    ilker abı cok saol gercekten güzel bilgiler verdin

Motosikleti
    evet bugün motoruma yeni lastik aldım orjinal olan en sonunda her taraftan delikleri oluştu ve delikler büyük yarıklar halini aldı ve dahıldı lastik almak şart oldu adam 65 dedi 50 ye aldım ne tam dişli nede su yollu tipinde dişli tarzı ama dişleri normal büyüklükle bir lastik iyi bir şeye benziyor kullanıp görecez bakalım sonuç ne olacak

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bugün motoruma yeni lastik aldım orjinal olan en sonunda her taraftan delikleri oluştu ve delikler büyük yarıklar halini aldı ve dahıldı lastik almak şart oldu adam 65 dedi 50 ye aldım ne tam dişli nede su yollu tipinde dişli tarzı ama dişleri normal büyüklükle bir lastik iyi bir şeye benziyor kullanıp görecez bakalım sonuç ne olacak
    hayırlı olsun kardesım.markası ne baktın mı? 50ye iyi almışssın

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, motosiklet yıkanmaz, silinir..
    hani motor olayına dair ilk öğrenilen şeylerden biridir bu aslında?..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, motosiklet yıkanmaz, silinir..
    hani motor olayına dair ilk öğrenilen şeylerden biridir bu aslında?..
    bize böyle öğretmediler paşam gerektiğinde yıkıyoruz 15yasından beri motor kullanıyorum ilk defa senden duydum bunu her cumartesi yıkamacılarda ss leri chopperları boşuna yıkıyorlarmış yahu boşuna motor kullanmışız onca sene

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardesım.markası ne baktın mı? 50ye iyi almışssın

http://www.rialli.com/urunler/motors...ss-dis-lastik/

bu linkteki lastik

birde bu sitede buldum aynısını

http://www.anesmotor.com/?urun-detay...r_Lastigi.html

Motosikleti
    bugün motorun yağını değiştirdim ve ALLAHA ŞÜKÜR DOLU DOLU 32000 KM OLDU

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar 151 RS mi satıyorum. Sahibinden com.da ilan no.31144506.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    kardes benımkının aynısı sadece benım kı kırmızı ve onde camı yok bırde kmsı 4000 ben 800 aldım.

Motosikleti
    evet çok para istiyorsun veren olmaz baya parça değiştirmişin belli ama ne olsa piyasa belli scooterların hiç değiri yok vallah ne yalan söyleyim

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    ya dun gece bı arkadas 10 zc almıs kmsı 300 ken 1700 tl wermıs bıraz acidım ama neapcan heves işte nyse bızım burda beya dık rampa war rampa yukarı yarıs yaptık benım rs fark attı :D kalksı cok hızlı kim ne derse desin herseyn memnunum ama ezoz bıraz cok ses werıo olsun kızların yanından gecerken elımı gazdn cekıp tekarar werıom acıp oluyor :D motorda cok yoruluyor ama kıs geldı ztn uzun sure yatar artık .D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler