Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bikaç gündür sabahları arka frenim çok yumusak ve tutmamaya başladı. yola çıkıp 2-3 km gidince sertleşiyo ve normal tutmaya başlıyodu. bugün servise gittim dedim böyle böyle, fren merkezinde problem olduğuna kanaat etti usta. motor sıcakken stop ettiğimde 5-10 dk kadar tekrar çalışmadığını söyledim, beyinden kaynaklandığını değişmesi gerektiğini söyledi. yağı kontrol ettiğimde çok ince oldugunu kalın yağ koyucamı söyledim, artık bizde 15-45 yağ getiriyoruz önceden 10-40 koyuyoduk dedi.. bu arada çok kalın yağın keçeyi tıkayacağını ve problem yaratacağını söyledi. ayrıca yağına duble up koyan birinin başına bi sürü iş açıldığını bütün yağı temizleyip baştan yağ koymak zorunda kaldıklarını söyledi. bide motoru teslim aldığım günden beri yanlış gösteren benzin göstergem, şamandırayı değiştireceğini söyledi bana. bütün bunları p.tesi sabahtan servise bırakıcam ve garantiden olacak bakalım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikaç gündür sabahları arka frenim çok yumusak ve tutmamaya başladı. yola çıkıp 2-3 km gidince sertleşiyo ve normal tutmaya başlıyodu. bugün servise gittim dedim böyle böyle, fren merkezinde problem olduğuna kanaat etti usta. motor sıcakken stop ettiğimde 5-10 dk kadar tekrar çalışmadığını söyledim, beyinden kaynaklandığını değişmesi gerektiğini söyledi. yağı kontrol ettiğimde çok ince oldugunu kalın yağ koyucamı söyledim, artık bizde 15-45 yağ getiriyoruz önceden 10-40 koyuyoduk dedi.. bu arada çok kalın yağın keçeyi tıkayacağını ve problem yaratacağını söyledi. ayrıca yağına duble up koyan birinin başına bi sürü iş açıldığını bütün yağı temizleyip baştan yağ koymak zorunda kaldıklarını söyledi. bide motoru teslim aldığım günden beri yanlış gösteren benzin göstergem, şamandırayı değiştireceğini söyledi bana. bütün bunları p.tesi sabahtan servise bırakıcam ve garantiden olacak bakalım....
    bizim kitapçıkta önerilen yağ zaten 20 / 50 bundan kalınını piyasada zor bulursun bulsanda kendin koymazsın kimse tavsiye etmez...duble up zaten motora koyulmaz arabalar için motorların bir kısmında ıslak bi kısmında kuru debriyaj sistemi var...bunların garantiden olması iyi servisin sağlammış benim servis ön freni monte etmemişti birde arkadaşa dalgınlığıma gelmiş demiş yerim garantisini servisini dedim bidahada götürmedim motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yok şimdi Allahı war benim yaşlarımda bir çocuk ama işi iyi biliyor, ha bazen işi baştan savma yaptığı da oluyo ama daha bana yok bunu yapmayız dediği bişey olmadı. gerçi bende marlbora sız gitmiyorum belki ondandır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:09 ----------

bu arada yaş 29

Motosikleti
    yok şimdi Allahı war benim yaşlarımda bir çocuk ama işi iyi biliyor, ha bazen işi baştan savma yaptığı da oluyo ama daha bana yok bunu yapmayız dediği bişey olmadı. gerçi bende marlbora sız gitmiyorum belki ondandır
    tabe yaaaaa bende sigara içsem müşteri en iyi sigarayı getirse

benim 22

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    karşıdakinin gönlünü hoş tutmak gerek kaz gelecek yerden tavuk esirgememeli..ya içmeseydi sigara naapardım

t.madde - tehlikeli madde nin mi kısaltması oluyo ilk defa dikkat ettin nickine

iyi geceler arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 ----------

bir aydır bakıyorum uygun bir 151 rs düşüremedim yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    karşıdakinin gönlünü hoş tutmak gerek kaz gelecek yerden tavuk esirgememeli..ya içmeseydi sigara naapardım

t.madde - tehlikeli madde nin mi kısaltması oluyo ilk defa dikkat ettin nickine
    evet abi tehlikeli madde nin kısaltması oluyor tehlikeli maddeyi kabul etmedi bende öyle yazdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Alıntı alacabatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 ----------

bir aydır bakıyorum uygun bir 151 rs düşüremedim yardımcı olurmusunuz
    sahibinden de satılık uygun motorlar oluyor

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    selam arkadaşlar herkeze iyi akşamlar.

motorumda çekme sorunu baş gösterdi, gaz yiyor fakat durduktan sonra kalkışlarda ve top speed de önemli bir düşüş var.
    hava filtrem yeni karbüratörüm temizlendi motor yağı ona keza.
    neyden kaynaklanıyo olabilir yardımcı olursanız sevinirim
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    h.geldin ilker..
    bende deneyimsizlerdenim ama forumdan edindiğim bilgilere dayanarak bi egsozunla oynadın mı? bide kayışını değiştirdin mi diye bir sorayım sana

Motosikleti
    YZF R25
    boşbuldum
    hayır kayışım orjinal 4bin de motor, değiştirilmedi yani.
    egzozda oynama da söz konusu değil, kelepçelerden bitisi biraz aşşağı kaydı yamuk duruyor ama alakası olmaz sanırsam =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yok kelepçe deilde arkadas sesi artsın diye deldi egsozunu sora da motor çekişten düştü o yüzden sormuştum. bide genelde kayışı değişenler motor bağırıyor ama gitmiyor çekişten düştü falan diyorlar. ama sende bunlar yok karbüratör temiz filtre yeni diyorsun valla geriye aklıma bi benzinin geliyo. benzin aldığın yeri değiştirdin mi iyi anlayan arkadaslar online deiller şuan yarın görüp derdine çare olmaya çalışacaklardın eminim

Motosikleti
    YZF R25
    arkadaşın birisi baskı balata demişti ama üstünde durmadım, 4bin de baskı balata mı olur ya :S

Motosikleti
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın birisi baskı balata demişti ama üstünde durmadım, 4bin de baskı balata mı olur ya :S
    kalkışta motor rahat kalmıyorsa benim bildiğime göre hava filtresi karbüratör buji 3 geni önde gelir senin filtren yeni karbüratör yeni temizlnemiş ayarlarına ellendiyse oda yapar takılan bujiyi biliyormusun ? adi buji benzinle havayı tam yakamıyor bunlardan sonra kayış ve debriyaj gelir benim orjinal kayışım uzun yoldan sonra çok feci kaçırma yapıyordu ağır kalkmayı geç teker vuruntulu dönüyodu 5 bin km de elime para geçti bando kayış taktırdım debriyajı filande değiştirdim allaha şükür aynı sorunu yaşamadım....sen en iyisi müsait olduğunda ustana göster motoru

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar herkeze iyi akşamlar.

motorumda çekme sorunu baş gösterdi, gaz yiyor fakat durduktan sonra kalkışlarda ve top speed de önemli bir düşüş var.
    hava filtrem yeni karbüratörüm temizlendi motor yağı ona keza.
    neyden kaynaklanıyo olabilir yardımcı olursanız sevinirim
    gecmıs olsun sadece kalkıslarda zor kalkıyorsa kavramada problemler baslamıstır komple debrıyajı actır ustana ılk bunu söyle debrıyajın baskıları bıtıkse degıstır cok para degıl zaten.problemın devam ederse tekrar yardımcı oluruz

Motosikleti
    wind hunter
    Beyler hayırlı sabahlar
    İlk kayış değişimini kaç km.de yaptınız ?
    Koparana kadar bindiniz mi yoksa yıprandığını görüp değiştirdiniz mi ?

***Pazar günü 200km kadar yol yapıcam da.Motorum 7binde ve orjinal kayış var üstünde halen..***
    __SoUnD Of GrEeN HiLL__
    eşşek ne biLiR zevk-i sefayı eğeR biLseydi zevk-i sefayı ömRünde 1 kez oLsun çekeRdi kafayı:bounce:

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta motor rahat kalmıyorsa benim bildiğime göre hava filtresi karbüratör buji 3 geni önde gelir senin filtren yeni karbüratör yeni temizlnemiş ayarlarına ellendiyse oda yapar takılan bujiyi biliyormusun ? adi buji benzinle havayı tam yakamıyor bunlardan sonra kayış ve debriyaj gelir benim orjinal kayışım uzun yoldan sonra çok feci kaçırma yapıyordu ağır kalkmayı geç teker vuruntulu dönüyodu 5 bin km de elime para geçti bando kayış taktırdım debriyajı filande değiştirdim allaha şükür aynı sorunu yaşamadım....sen en iyisi müsait olduğunda ustana göster motoru
    kalkışta hakikaten senin dediğin gibi bir sendeleme var, ilk gazı verip 2. vitese geçip motor devrini alana kadar.
    aklıma iyi getirdin kayış ta olabilir hakikaten :S
    fakat bilmiyorum toplam hızdada farkeder mi 120 yaparken 90-100 arası yapıyor motor suan.

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun sadece kalkıslarda zor kalkıyorsa kavramada problemler baslamıstır komple debrıyajı actır ustana ılk bunu söyle debrıyajın baskıları bıtıkse degıstır cok para degıl zaten.problemın devam ederse tekrar yardımcı oluruz
    sağol kardeş.hiç yoktan ustaya giderken aklımda bikaç şey olsun.şuan baskı ve kayış problemi var önümde seçenek olarak.inş daha büyük birşey çıkmaz =)

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı yesiltepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hayırlı sabahlar
    İlk kayış değişimini kaç km.de yaptınız ?
    Koparana kadar bindiniz mi yoksa yıprandığını görüp değiştirdiniz mi ?

***Pazar günü 200km kadar yol yapıcam da.Motorum 7binde ve orjinal kayış var üstünde halen..***
    4000kmden sonra rısk olusturur.kullanıma baglı ıstersen yola cıkmadan once kapagı ac bak kayısta kırılma catlak ıp cıkarma gıbı seyler varsa degıstır 200km az degıl bu rıske gırmeden kapağı acıp gözle kontrol edebılırsın.bando marka kayıs 25tl sorunsuz 4ila 5bın km kullanabılırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    huska bando marka kayış servislerde bulunuyor mu? 4500 km. deyim bende bi açıp bakayım bakalım yıpranma var mı..

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    huska bando marka kayış servislerde bulunuyor mu? 4500 km. deyim bende bi açıp bakayım bakalım yıpranma var mı..
    motorsiklet yedek parça satan fırmalarda rahatlıkla bulabılırsın.gittiğin servistede olabilir yalnız mutlaka kayışa bak bando yazar üstünde oldukça kalıtelıdir.normal kullanımda her 4000de kontrol edılmelı.daha fazla kmre yapanlarda var yalnız bu kmden sonra kayışlarda esnemeler hafıf catlaklar oluşur uzuna giderken rısk almamak ıcın uygun kayısla degıstırılebılır nede olsa 25tl için kendımızı yollarda rezıl etmeye ne gerek var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yanii, haklısın.. zaten beklediğim iki kaçınılmaz problem kayışın kopması ve gaz telinin kopması sanırım önceden tedbir almakta fayda var
    1 saat kadar önce tam kızılay meydanın ortasında bizim kasanın aynısı ATLANTİS yazan bir motoru amcam eliyle iterek ağır ağır ilerliyordu gidip yanına sorun nedir diyesim geldi ama işe dönmem gerekliydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler