Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Beyler merhaba xj6 için topcase yada yan çanta hangisi olursa aparatları lazım temin edecgm yeri bilen satmak isteyen haber ederse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler merhaba xj6 için topcase yada yan çanta hangisi olursa aparatları lazım temin edecgm yeri bilen satmak isteyen haber ederse sevinirim
    feyizoğlunda var
    dyavol-77, ozkanil ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feyizoğlunda var
    Tesekkurler neredeydi bu feyizoglu
    mehmetenis bunu beğendi.
    where is the truth lies ?

Motosikleti
    Tesekkurler neredeydi bu feyizoglu
    http://www.feyizoglu.com
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim ama 2014 için olurmu bilmem dedi fikri olan varmı sizce olur mu çünkü arka tutacak yerler farklı önceki kasada
    where is the truth lies ?

Motosikleti
    Gittim ama 2014 için olurmu bilmem dedi fikri olan varmı sizce olur mu çünkü arka tutacak yerler farklı önceki kasada
    gidip baktırmanız lazım. ben 2 hafta önce orda yaptırdım ama benim xj6 2013 modeldi. 500 tl ye montaj arka çanta taşıyıcı + tabla + kappa çanta 31 lt

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Gözüm bu motora kaydı bakalım bir kaç aya hayirlisiyla fikir değişmez ise naked ile aranizdayim

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fevzikeles güzel ve yararlı olmuş, eline sağlık.

Gerçekten sıcak günlerde motor bloğu ateş ediyor. Fikir iyi, kabloları da gizledin mi sonradan takma olduğu da belli olmaz. Belki bir miktar aküyü zorlayabilir.

Sanırım asıl fan dan bağımsız bir sistem, ikini bir termostat benzeri açma kapama şalteri var galiba?
    aynen otomatik açıp kapatıyor kablolar vs gözükmüyor eğilip bakmayınca fanda pek dikkat çekmiyor. akü olayını şöyle yaptım kısa far sürekli yanıyor onu anahtar yarmıyla kapatıp açıyorum. çok kullanılacak gibi olursa kapatıyorum. zaten far kadar anca çeker oda aküyü dengelemiş oldum öylelikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

bide özellikle yağ sogutmaya bağladım çünki yağ aşırı ısındıkça daha çabuk özelliğini yitiriyor. uzun ömürlü motorlara bakın hepsinde ayrıca yağ soğutması vardır. örnek transalp, vstrom gibi
    68charger ve Palakadir bunu beğendiler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Arkadaslar 2015 xj6 n raceblue ile aranızdayım

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar R25' ten sonra xj6 diversion f almayı düşünüyorum önümüzdeki sene bir kaç sorum olacak motoru şehir içi aktif kullananlara.

Uzun yol değilde dur kalklı, trafik ışıklı, yokuşlu bi istanbul trafiğinde motorun yakıt tüketim ortalaması nedir?
    Böyle yollarda işe gidiş geliş ortalama 15-20 km diyelim rahatlığı nasıldır?
    Sık sık fan açıyormu? Fan açtığında bacakları haşlıyor mu?
    ABS' li versiyonu var mı?

Tekerinize taş değmesin kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    soft yan çanta için arıyorsan o aparat yok. Yamaha bayinde çıkan ise mt-07 için. Ben soft için sanayide yaptırttım. İstersen yardımcı olabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

soft yan çanta için arıyorsan o aparat yok. Yamaha bayinde çıkan ise mt-07 için. Ben soft için sanayide yaptırttım. İstersen yardımcı olabilirim.

Herkese merhaba. Ben ilk motorumu almak istiyorum. Boyum 173, kilom 105. MT 125'i incelemek için bir Yamaha bayiine gittim. Motorun üzerine oturduğumda bana pek uygun olmadığını düşündüm çünkü motoru parmak uçlarımda tutabiliyordum. Bunun üzerine kilomunda 100 üzeri olduğunu düşünerek satıcı bana xj6n önerdi. Gerçektende oturuş pozisyonu ve sele yüksekliği tam bana göre. Ancak, bu motorun yeni başlayan birisi için tehlikeli olup olmayacağını sorduğumda, hiç bir tehlikesinin olmayacağını, olayın tamamen bende bittiğimni, kendisinin ilk motorunun 1000cc olduğunu ve bu söylentileri çıkaranların motordan anlamadığını söyledi. Motor kullanan arkadaşlarım ve forumlardan takip ettiğim kadarı ile ise satıcının söylediklerinin tam tersi durum geçerli. Açıkçası kafam epey karıştı. Büyük ihtimalle bir çoğunuz bu konudan sıkılmışsınızdır ancak deneyimlerinizi paylaşırsanız büyük sevaba girersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tolga_aykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Ben ilk motorumu almak istiyorum. Boyum 173, kilom 105. MT 125'i incelemek için bir Yamaha bayiine gittim. Motorun üzerine oturduğumda bana pek uygun olmadığını düşündüm çünkü motoru parmak uçlarımda tutabiliyordum. Bunun üzerine kilomunda 100 üzeri olduğunu düşünerek satıcı bana xj6n önerdi. Gerçektende oturuş pozisyonu ve sele yüksekliği tam bana göre. Ancak, bu motorun yeni başlayan birisi için tehlikeli olup olmayacağını sorduğumda, hiç bir tehlikesinin olmayacağını, olayın tamamen bende bittiğimni, kendisinin ilk motorunun 1000cc olduğunu ve bu söylentileri çıkaranların motordan anlamadığını söyledi. Motor kullanan arkadaşlarım ve forumlardan takip ettiğim kadarı ile ise satıcının söylediklerinin tam tersi durum geçerli. Açıkçası kafam epey karıştı. Büyük ihtimalle bir çoğunuz bu konudan sıkılmışsınızdır ancak deneyimlerinizi paylaşırsanız büyük sevaba girersiniz. Şimdiden teşekkürler.
    O satıcıya söyleyin o 1000cc motoru (eğer gerçekten varsa) kapının önünde temizleyip cilalayacağına trafiğe ya da bir e5'e çıksın da görsün anasını doğurtan kadının genital bölgesini tersten. (Barkın'ın sözü)

Hocam Allah aşkına siz söylemişsiniz mt125 incelemek için gittim, forumda ve deneyimli kullanıcıların söyledikleri ile ters konuştu diye. Kendiniz bilmezin birisi mesaisini doldurmak için boş konuşmuş, siz referans alıp hayatınızı tehlikeye mi atacaksınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Bu arada Inazuma F modelini incelemenizi öneririm.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Açıkçası bende satıcının söylediklerine pek ihtimal vermedim. Herhalde aylık satış kotasını dolduramamıştı bu ay

Bana şekilci diyebilirsiniz, biraz öyleyim Inazuma'nın incelemelerini takip ettim, yorumları okudum. Gerçektende hakkında kötü hiç bir yorum yok. Herkes çok iyi olduğundan bahsediyor. Ancak o ön çamurluk yok mu, beni tüm motordan soğutuyor. Kawasaki z250rl'yi almaya niyetlendim ancak Kawa servis kalitesi hakkında pek iyi şeyler duymadım. Sanırım bir seneye kadar MT 250 çıkacakmış. Böyle giderse onu bekleyeceğim. Kawasaki z300 gereksiz derecede pahalı.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O satıcıya söyleyin o 1000cc motoru (eğer gerçekten varsa) kapının önünde temizleyip cilalayacağına trafiğe ya da bir e5'e çıksın da görsün anasını doğurtan kadının genital bölgesini tersten. (Barkın'ın sözü)

Hocam Allah aşkına siz söylemişsiniz mt125 incelemek için gittim, forumda ve deneyimli kullanıcıların söyledikleri ile ters konuştu diye. Kendiniz bilmezin birisi mesaisini doldurmak için boş konuşmuş, siz referans alıp hayatınızı tehlikeye mi atacaksınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Bu arada Inazuma F modelini incelemenizi öneririm.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Açıkçası bende satıcının söylediklerine pek ihtimal vermedim. Herhalde aylık satış kotasını dolduramamıştı bu ay

Bana şekilci diyebilirsiniz, biraz öyleyim Inazuma'nın incelemelerini takip ettim, yorumları okudum. Gerçektende hakkında kötü hiç bir yorum yok. Herkes çok iyi olduğundan bahsediyor. Ancak o ön çamurluk yok mu, beni tüm motordan soğutuyor. Kawasaki z250rl'yi almaya niyetlendim ancak Kawa servis kalitesi hakkında pek iyi şeyler duymadım. Sanırım bir seneye kadar MT 250 çıkacakmış. Böyle giderse onu bekleyeceğim. Kawasaki z300 gereksiz derecede pahalı.
    Ktm duke 250 incelediniz mi ? Ürün ile gelen fren donanımları, Pirelli lastikler ve Abs özelliğini düşününce çok uygun fiyatta.

Internetten araştırdığım kadarı ile biliyorum. Henüz canlı canlı inceleme şansım olmadı. Ancak onu da görmek, koltuğuna oturup bir fikir sahibi olmak istiyorum. Dediğiniz gibi abs, bilhassa benim gibi yeni başlayacaklar için çok önemli.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm duke 250 incelediniz mi ? Ürün ile gelen fren donanımları, Pirelli lastikler ve Abs özelliğini düşününce çok uygun fiyatta.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Öncelikle o satıcı arkadaşı çok merak ettiğimi söylemek isterim.1000 cc ile başlayıp kendi ya da motorun başına bir şey gelmemesi mucize olur.Sana yardımı olur mu bilmiyorum ama
    XJ6 benim 2.motorum ve her ne kadar alt devirleri toleranslı olsa da kullanımı çok rahat ve kolay da olsa bence ilk motor olmamalı.Şahsi fikrim ve genel düşünce en fazla 250 cc ile başlamaktadır.Tabi fazla para harcamadan mümkünse 2.el biraz tecrübe sonrası o şekli güzel makinalara da geçersiniz elbette

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hangi bayi o 1000cc ile başlayan. Lan kesin kardeşlerdir kılım o servise zaten acayip insanlar var. Inazuma iyidir eğitimle z300 ilede başlanır ktm duke 250 abs de mukkemmel motor

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Yazınızı şimdi gördüm lakin bu konuya biraz ters başlamış gözüküyorsunuz .
    Motosiklet modeli bakmadan önce honda güvenli sürüş yada yamaha sürüş akademilerinden bir ve ikinci seviye eğitim almanız burada kazandıklarınız ile birlikte maksimum 250 cc "mümkün ise abs'li" bir motosiklet ile başlamanız sağlınız açışından daha uygun gözüküyor .

Tabi ki tercih ve uygulama sizin kararınız lakin önce eğitime gitmekte ve eğitimi veren resmi kurum ve kişilerce bilgi sahibi olmakta fayda olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Bu arada bende 1000 cc ve birazda sakin versiyonlu bir motosiklet var .
    Elinizin altında ki gaz ile 1'inci vites 130 km/h
    ikinci vites 175 km/s hıza ulaşıyor .

Bunlar üst değerler lakin yeni başlayacak biri için çok ama çok fazla değerlerdir .
    nietzsche bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Ben işe gidip gelmek için ybr125 aldım. trafikte sıkıntısız, benzin yakmıyor, sorun çıkarmıyor. diversion'uma yazık. onu işe gidip gelirken rahatsız etmiyorum

sorularına gelecek olursak,
    şehiriçi 4,5-5lt/100 km civarı yakarsın,
    makine çok rahat. gidon turu oldukça iyi, bu da şehiriçinde büyük rahatlık. dengesi de çok çok başarılı.
    Yazın şehiriçi trafikte bacakları haşlar. hem makineye de yazık.
    abs yok.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler