Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    utenmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 250
    insanları anlamak biraz zor. kanuni mi kesinlikle binmem çinli felan. arkadaşlar kaç yıl kullandınız kanuniyi, en pahalı parçası hangisi, kronikleşmiş arızası nedir. yani bana somut elle tutulur, kronik arızasını, bulunmaz ve ev taksiti öder gibi alınan bi parçasını, kullanıcısını yere çarpatı, yolda bıraktı şunu etti bunu tuttu bişeyler söyleyin. kanuni alınmaz demekle olmaz. tipi kayık denir, zevktir kimi beğenir kimi beğenmez ama yeni çıkmış bi motora binilmez deyip kestirip atmak önyargıdan başka bişe değildir. tabi gönül ister honda olsun yamaha olsun hızlı olsun tork üretsin, kanuni bunları yapamaz belki ama motor kullanmanın zevkini yaşatır. o yüzden biraz insaf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kapitalist düzenin ön yargısı bunlar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım zaten çalışma kullanıcı beklentileri doğrultusunda başlatıldı.senin kuryelerden makina mühendisi varsa vibrasyonu kesebilecek söyle onla çalışalım.ayrıca kanuni parça konusunda en iyi çalışan firmadır bırak 2 3yıl önceki modelleri 89 model mz parçalarını bile hala satıyoruz.ama bana 5 yıl önceki bir tvs parçasını bul bakalım.
    hocam bosuna dıl dokme suan kanuni alayına 10000 basar model ve kalıte olarak ısım yapmıs markalar agır basar ama kanunide su parca dedın mı en cok 1 hafta sonra elınde . artık mıllet marka bagımlısı olmus kalıte bır yana

ben baska alandan sıze bır ornek sunayım ben ayakkabıcıyım dün yası 14- 17 bır cocuk geldı dedı kı sizde orjınal krampon bulunurmu .--- dedım kı hangı markanın kramponu kardesım .. işte orjınal olsun abi dedi ... dedım kı kardes bu marka bagımlılıgını bırak yerlı malına dön ülken kazansın ..........
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    125km/s hız..Vaybe millet buraya bakın..3500YTL'lik Yamaha YBR 125'ten hızlı..Neymiş bu kanuni ya..Tamam 125km/s'ye çıkabilir hızı fakat ibre hatalıdır..İbre 125 gösterirken gerçek hızın 100-105km 'dir..

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125km/s hız..Vaybe millet buraya bakın..3500YTL'lik Yamaha YBR 125'ten hızlı..Neymiş bu kanuni ya..Tamam 125km/s'ye çıkabilir hızı fakat ibre hatalıdır..İbre 125 gösterirken gerçek hızın 100-105km 'dir..
    bu çok şaşıracak bir durum değil sitede eski windy nin de testleri var okursan yapabileceğini anlarsın tabi anlamak istersen mondial izzet

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    derya_motor
    Testi gördüm 125km yapıyor diye yazmışlar daha sonra testi yapan ibrenin yanlış oldugunu söylemişti..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    1 yıl üzerinde çalışılacak bir model değil. Tamamen taklit bir model Honda titanın kopyası. Eğer sağlam ise amacına uygun bir motor. Fiyatta uygun
    ama üzerinde 1 yıl çalışıldı felan denmesi sadece reklamdan ibaret bana göre. Özellikle bunun üzerinde duruyorum. Geçekten üzerinde mühendisler 1 yıl çalışmışlarsa çok başarısız bir sonuç yakalamışlar ve mühendislerimizde hiç iş yok demektir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    tabiki kanuni bir honda veya yamaha değil ama onlar kadar pahalıda değil.sen verdiğin paranın karşılığında sana kanuni kadar hizmet veren ikinci bir firma bulamazsın türkiyede
    derya_motor'un yukarıdaki yorumu katıksız doğrudur! ÇanÇinÇon motorları içinde tercihinizi Kanuni'den yana yapın diye hemen her motorcu sitesinde yeri geldikçe bas bas bağırmışımdır; bilenler bilirler!

Ancak; aynı şahsın
    arkadaşım zaten çalışma kullanıcı beklentileri doğrultusunda başlatıldı.senin kuryelerden makina mühendisi varsa vibrasyonu kesebilecek söyle onla çalışalım.ayrıca kanuni parça konusunda en iyi çalışan firmadır bırak 2 3yıl önceki modelleri 89 model mz parçalarını bile hala satıyoruz.ama bana 5 yıl önceki bir tvs parçasını bul bakalım.
    şeklindeki yorumunu samimi bulmuyorum; biz motorcuların tamamını saf yerine koymanın alemi yok arkadaşım!

Kanuni'nin İTÜ ile teknolojik motosiklet üretimi anlamında bir çalışma yaptığını savunmakla sadece kafalarımızı karıştırırsınız ama inandırıcı olamazsınız. Yıllar ardı ardına geçti, geçiyor; hala yerli malı bir ürün çıkaramadınız ortaya. Taklit motorları farklı kasalarla piyasaya sürmekten öte yapılan ne var diye sorarlar adama! Dahası, vibrasyonu minimuma indiren sistemi kullanan Çin Motorları zaten var piyasada. Gidip bir yerlerde araştırma yapmanıza gerek yok, nasılsa taklit ediyorsunuz... Pardon, taklit de etmiyorsunuz; taklidi ithal edip montajlıyorsunuz!

Kanuni bünyesinde motosiklet motorunu geliştirebilecek makine mühendisleri bulunmuyormuş demek.. vah.. vaaahhh...!!!

89 model MZ ile daha dün TR ye ayak basan TVS yi parça konusunda karşılaştırmanız da doğru değil. MZ motorları TR de hiç değişime uğramadan yıllarca satıldı ve bolca kullanan var. Hali ile parça talebi var. Talep olunca da piyasaya parça arzı var. Babanızın hayırına mı parça arz ediyorsunuz piyasaya? Talep var ve sürümden kazanıyorsunuz. Zaten ben de bu olayı savundum önceki yorumumda. Yerli bir mal üretin ve fazla değiştirmeden yıllarca aynı malı üretinki piyasada bollaşsın, biz ucuza parça alalım, siz de sürümden kazanın. Doğrusu da bu değil midir?
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    [QUOTE=murti06;1097929]1 yıl üzerinde çalışılacak bir model değil. Tamamen taklit bir model Honda titanın kopyası. Eğer sağlam ise amacına uygun bir motor. Fiyatta uygun
    ama üzerinde 1 yıl çalışıldı felan denmesi sadece reklamdan ibaret bana göre. Özellikle bunun üzerinde duruyorum. Geçekten üzerinde mühendisler 1 yıl çalışmışlarsa çok başarısız bir sonuç yakalamışlar ve mühendislerimizde hiç iş yok demektir [/QUOTE
    çalışılan konu motorun tipi değil motor kısmıdır.biliyorsunuz motorda vibrasyonu kesmek çok kolay bi konu değil motor üzerinde yaklaşık 30 parçanın dizaynı değiştirilmiş ve yeniden tasarlanmıştır.buda kolay bir konu değil.bu işe başlamadan önce 2007 mart ayında şadece motordaki vibrasyonu grafik olarak ölçen alet için 60.000 euro para ödendi ki kalan maliyetleride söylemiyorum bile.yani arkadaşlar yapılan çalışma sizin sandığınız kadar basit değil profösyonel ve maliyetli bir çalışmadır.bunuda çinli veya japon değil bizim türk mühendislerimiz yapmıştır..

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    125km/s

Motosikleti
    CUMONİ

yani bunda şaşıracak bir konu yok üniversitelerle bilindiği gibi kurumların ve özel sektörün çözüm ortaklıkları vardır buda doğal bir şeydir yıllardırda böyledir
    bu kanuni yerine herhangi bir firma olabilir faaliyet konusu ne olursa olsun (tarım,makine,elektirik,vs gibi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    çalışılan konu motorun tipi değil motor kısmıdır.biliyorsunuz motorda vibrasyonu kesmek çok kolay bi konu değil motor üzerinde yaklaşık 30 parçanın dizaynı değiştirilmiş ve yeniden tasarlanmıştır.buda kolay bir konu değil.bu işe başlamadan önce 2007 mart ayında şadece motordaki vibrasyonu grafik olarak ölçen alet için 60.000 euro para ödendi ki kalan maliyetleride söylemiyorum bile.yani arkadaşlar yapılan çalışma sizin sandığınız kadar basit değil profösyonel ve maliyetli bir çalışmadır.bunuda çinli veya japon değil bizim türk mühendislerimiz yapmıştır..
    kesinlike bu makinenin bir yıllık bir çalışma ürünü olduğuna inanmıyorum. Aynı cc de vibrasyonsuz makineler var. Amerika'yı yeniden keşfetmenin kimseye bir faydası yok. Önemli olan geliştirmektir. Üretimi destekliyorum yanlış anlaşılmasın sadece basit bir reklam bana göre 1 yıl üzerinde çalışılmış deniyor olması. Türk mühendislerinin daha iyisini yapabileceğine eminim

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ağzı olan bilen, bilmeyen, motoru dahi olmayan yazmış. birisi bi yazmış kalitesi düşük, birisi demiş iğrenç bi motor birisi de demiş tvs apache buna bilmem kaç basar. parası olana bu kadar kardeşim. kafanıza sokamadınız gitti şu felsefeyi. isteyen yrb 125 alır isteyen windy 125 s alır. niye markayı kötülüyorsunuz anlayamadım 1,500 mesajdır.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    kanuni sürekli bişiler yapmaya çalıssada motosiklet kullnıcları için trasarımında büyük bir onem taşıdığını farketmesi lazım sadece bu model değil mesela racer 200 de fiyat olarak çok cazip mi makine olsada tip olarak bence çok zayıf.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Kanuniye helal olsun adamlar çalışıyo veya en azından ben böle düşünüyorum Benim ilk motorum kanuni tigrina ...iyi yada kötü beni bu sevdaya bu cup bağladı .... Ama, ama hyosungların üzerine S&T Kanuni çıkartmalarını yakıştıramadım Windy en azından kanuni gibi duruyo....

Alıntı utenmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanları anlamak biraz zor. kanuni mi kesinlikle binmem çinli felan. arkadaşlar kaç yıl kullandınız kanuniyi, en pahalı parçası hangisi, kronikleşmiş arızası nedir. yani bana somut elle tutulur, kronik arızasını, bulunmaz ve ev taksiti öder gibi alınan bi parçasını, kullanıcısını yere çarpatı, yolda bıraktı şunu etti bunu tuttu bişeyler söyleyin. kanuni alınmaz demekle olmaz. tipi kayık denir, zevktir kimi beğenir kimi beğenmez ama yeni çıkmış bi motora binilmez deyip kestirip atmak önyargıdan başka bişe değildir. tabi gönül ister honda olsun yamaha olsun hızlı olsun tork üretsin, kanuni bunları yapamaz belki ama motor kullanmanın zevkini yaşatır. o yüzden biraz insaf
    Helal olsun....Budur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzı olan bilen, bilmeyen, motoru dahi olmayan yazmış. birisi bi yazmış kalitesi düşük, birisi demiş iğrenç bi motor birisi de demiş tvs apache buna bilmem kaç basar. parası olana bu kadar kardeşim. kafanıza sokamadınız gitti şu felsefeyi. isteyen yrb 125 alır isteyen windy 125 s alır. niye markayı kötülüyorsunuz anlayamadım 1,500 mesajdır.
    iyi birşeyler yapsın övelim ama bir yıl üzerinde çalışılan bir motor ve sadece taklitten ibaret. Beğendiysen gider alırsın sana alma diyen mi oldu

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    İsteyen alsın istemeyen almasın.Boşuna tartışıyorsunuz.Fakat bencede tasarım olarak çekici değil ama alınırmı alınır.Herkesin bütçesine göre motor bulunuyor velhasıl.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    1 yıl sonra egzantirik zinciri hışırdamaya başlar belki 6 ay
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

akburak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    tabiki o senin kişisel tercihin ama itü(istanbul teknik üniversitesi)yani çinde değil.bunlar önemli değil çünkü ben bu sitedeki marka fanatiklerini başka hiç bir yerde görmedim.bunların çoğunun kasıtlı olduğuna eminim.bu marka 20 yıldır var ve türkiye piyasasında hep lider konumda.işini kötü yapan hiç bir firma bu kadar süre hem ayakta kalıp hemde piyasaya hakim olamaz.tabiki kanuni bir honda veya yamaha değil ama onlar kadar pahalıda değil.sen verdiğin paranın karşılığında sana kanuni kadar hizmet veren ikinci bir firma bulamazsın türkiyede
    aynen ayrıca windy s modelide harika olmuş titreşim yok kullanış rahat ybr ayarında bi motor
    akburak.net

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    bazı arkadaşlar bas bas bağırıp 1 yılda böyle bi motormu yapılır diye küçük düşürücü yazılar yazmış (o arkadaşlara sesleniyorum evet siz bir yılda dizaynı, duruşu çok hoş bir motor yapabilirsiniz) ama vibrasyon ,verim ,daha az yakan motor yapamazsınız bu durumları yapmanız çok maliyetli hemde çok uzun zaman alır çünkü bu durumlarda maddenin mikroskopik boyutlarında çalışmanız gerekiyor .(edison bi ampulü bulmak için 3000 başarısız deney yapmış onun vatandaşları edisonun önüne çıkıpta 3000 deneyden sonramı buldun bu ampulü diye dalga geçmemiş ) lütfen arkadaşlar bu 1 yıl çalışma üzerine küük düşürücü şeyler yazmayalım emeğe saygı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler