Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Çok geçmiş olsun dostum,İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin ve dileğine kavuşursun,Bende yeni bel fıtığı ameliyatı olmama rağmen ve öncesinde 10 sene ızdırap çekmeme rağmen imzamda da yazdığı gibi " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "
    Dragstar benim sondan bir önceki hayalimdi.Son hayalimde herkezin malumu olan marka ve onun 883 iron modeli benim üst sınırım.
    Çin'den başlayıp Amerika'da son bulacak bir yolculuk beninmki.Allah herkeze nasip etsin İstediğini,Kazasız belasız,trafikte hayvansız sürüşler nasip etsin inşallah

Draggy hocam aynen yazdıklarını yapıcam ve 20-50 yamalube yağ istiycem servisten.5 mayısa kadar muyane sokmam gerekiyor.Kafama takılan tek konu eksozlar ses eksozu ancak içlerine susturucu takılmış ve gürültü yapmıyor.Araştırdığım kadarı ile eksozun marka modeline göre değil çıkardığı sesin desibel aralığına göre onay veriyorlarmış.İnşallah sorun yaşamam yaşarsam nereden bulucaz orjinal eksoz bilmiyorum
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Ucanlaz, teşekkür ederim sana da acil şifalar diliyorum. Sportster her ne kadar benim tarzım olmasa da güzeldir, umarım istediğini elde edersin sen de Benim hayalim chop chop yapacak kıvama gelmek üstadım. Görsel sanatlar okudum. Çalışıyorum ama ikincil öğretimi varsa bir de otomotiv teknolojileri okumak istiyorum. Son olarak da en azından çevremle birlikle kullanılabilecek bir atölye açmak... Olur da çok miskinleşirsem, gözümü yine fabrikasyona dikersem ben de ne yapar ne eder HD Dyna Blackline'a sarılırım heralde )) Bu arada muayene, vize (anladığım kadarıyla vize yurtdışına çıkma izni oluyor, yanlışsam düzeltin lütfen) gibi işlemler para ve süreç bakımından ne kadara patlıyor, prosedürü özetle nedir?

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehirdışından aldım.Yamaha servisi yoktu.KM 12.000 de.Tüv önceki muayenelerine baktırdım sigortalara baktırdım.Önceki muayenelerdeki KM değerleri tutarlı.2006 2010 arası 3 sene kadar yatırımış.Yamaha servislerinden exper değerini öğrenebilirsiniz sanırım.En güzeli anlayan biri ile gidip bakmak ama benim öyledebir şansım olmadı.Önceki motorlarım Kanuni Seyhan 250, keeway sl 150,Suzuki savage 650 ve son motorum Virago 535. Yani bu içlerinde en büyüğü ancak viragodan boyut dışında kullanım olarak hiç fark görmedim yada bana öyle geliyor.Forumlardan takip ettiğim kadarı ile intruder 800 ile shadow daha zor hakimiyet sağlanan motorlarmış.
    dragstar intruder ve shadow a göre daha hafif zaten dragstar dengelemesi ve yol tutusu açısından benim gözümde kral ve dolayısı ile daha rahat kullanımı var. shadow ve ıntruder agır hantal makinalar şahsen kullanmış biri olarak bunu gayet iyi anladım.

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

Sağlıklı mutlu günlerde kullanman dileği ile arkadaşım.
    Ben de hafta sonu 30-40 km kadar yaptım.Toplamda daha 100 KM yapamadım.Motorun hızlanmasından kontrolünden v.s çok çok memnunum.Sadece tümseklerde biraz belimi zorluyorOna çok canım sıkılıyor.Birde daha önce titreşimden bahsetmiştim.Vites geçişleri öncesi devirlenmelerde titreşim oluyor biraz fazla zorlarsam ayaklarım ayak pedlerinde titremeye başlıyor.Motorun kapaklarını v.s açıp salannan birşey varmı diye baktım bulamadım.Titreşim motordan veya eksozdan geliyor sanırım.Zincir sesi gibi dediğim seste mevcut.Yağın inceliği ilemi alakalı yoksa başka birşeymi bilmiyorum.Ay başında bir servise götürücem bakalım.Motor çok temiz ve hiçbir yıpranma paslanma yağ akıtma, iz v.s yok Zaten 10.000 de henüz.Anadolu yakası tavsiyeniz bir usta varmı arkadaşlar?Direkt Yamaha servisine sokarsam pahalı olabilir.Enazından ön tespit yaparız ilkönce
    adam gibi usta yok malesef şahsen kanımca ama mecidiyeköyde merkez motor var ugur bulut ismi ona bi götürebilirsin.
    anlattıgın durumu görmeden kullanmadan öyle kafandan atarak söylemeyi istemiyorum fakat sen draggy nin dediği gibi 20 50 yarı sentetik ve yağ filtresini bir değiştiri ver sonra kullan eger senin tatmin etmez ise götür servise..
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragstar intruder ve shadow a göre daha hafif zaten dragstar dengelemesi ve yol tutusu açısından benim gözümde kral ve dolayısı ile daha rahat kullanımı var. shadow ve ıntruder agır hantal makinalar şahsen kullanmış biri olarak bunu gayet iyi anladım.

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

adam gibi usta yok malesef şahsen kanımca ama mecidiyeköyde merkez motor var ugur bulut ismi ona bi götürebilirsin.
    anlattıgın durumu görmeden kullanmadan öyle kafandan atarak söylemeyi istemiyorum fakat sen draggy nin dediği gibi 20 50 yarı sentetik ve yağ filtresini bir değiştiri ver sonra kullan eger senin tatmin etmez ise götür servise..
    Bu tavsiye iyi oldu.Cumartesi günü hava güzel olacak gibi gözüküyor.HGS işini haklledebilirsem bir uğrarım kısmetse

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    muayaene için egsozu dert etmeyin, Kaya abinin dükkanda gıcır gıcır egsozum duruyor, muayene zamanı ödünç alırsınız
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayaene için egsozu dert etmeyin, Kaya abinin dükkanda gıcır gıcır egsozum duruyor, muayene zamanı ödünç alırsınız
    adamın dibisin

Motosikleti
    Dragstar 650
    bu arada 2. el kısa vance hines düşürdüm ebaya 80 dolara 60 dolar da nakliye tutarsa çok şugar olacak
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    UCANLAZ ben de bahsettiginiz kaybolanlardanim sanirim fakat benim durum farkli biraz. Bu sene ikinci senem oss'de ve sinav bittigi gibi ehliyetimi almayi, kis gibi de fiyatlar dusunce motoru almayi planliyorum. Yani benim kaybolusumun sirri burada. Bir sey yazmasam da iki gunde bir basliga bakmayi ihmal etmiyorum. Ogrenmem gereken cok sey var ve burada siz ustadlarimi takip ederek bilgi acigimi kapatmaya calisiyorum. Kafamda parca parca planimi tamamliyorum.

Motoru aldigim zaman ben de izlenimlerimi, sikintilarimi ve yasadigim seyleri palasacagim zaten. Oyle sor kac yapmam yani ;)

Edit: Draggy sizinle de bizzat tanismayi isterim, motoru alinca kismetse.

Edit2: bir de bu motorun yillik gideri nedir benzin haric (muayene, servis, vergi vs.)

Edit3: aklima gelmisken, seneye motorunu satmayi dusunen olursa ikimiz icin de makul bir fiyata anlasmak isterim. Malumunuz, ikinci elde herkese guven olmaz, buradan birine guvenebilirim.
    mikail_6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 650
    muayene standart 2 senede 1, her sene trafik sigortası ve senede 2 kere vergi var. trafik benim 106 tutmuştu, bu sene ne tutar bilmiyorum, ben 5 seneyi geçtiğimden model yılı için 6 ayda bir 45 tl ödüyorum.
    klisedenolen bunu beğendi.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Motor kardeşliği

Hafta sonu servise gidemedim.Malum havalar uzun bir süreden sonra güzelleşti ve doğal olarak motor gezmelerinden önce hanım gezmeleri başladı.Servise soktuktan sonra muayeneye giricek.Eğer eksozdan sorun çıkarsa kapını çalarım Draggy hocam,Muayeneden kalırsa 5 gün süre olacak.Eğer desibel sözkonusu ise sorun olacağını sanmıyorum ancak bakacak kişinin tipine görede değişiklik gösterir diyorlar.Bu arada Kaya usta diye bahsettiğiniz yer neresidir?

Motosikleti
    Dragstar 650
    forumda garaj diye aratırsan çıkar karşına, gerçi Kaya abi Hareme taşındı ama cebinin olması lazım sayfasında

Draggy 2008'den bu yana bu konudaki herkezi bilgilendirdiğin için öncelikle teşekkür ediyorum..
    1 yıldır 650 Dragstar için kenara para atıyorum. En sonunda 15,000 TL toparladım.
    Ancak bugün piyasada motor ararken kafamı çelmeye çalışıp durdular Honda shadow için.
    Ben ısrarla dragstar diyorum.. Parça sorunu varmı acaba ?

Satılık ve sorunsuz dragstar XVS650'si olan varsa bakabilirim ( İzmir de oturuyorum )

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    forumda garaj diye aratırsan çıkar karşına, gerçi Kaya abi Hareme taşındı ama cebinin olması lazım sayfasında
    Evet,buldum ve yazıştım,Kısmetse tanışmaya gidicem,Çok tşkrlr,

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı koray_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Draggy 2008'den bu yana bu konudaki herkezi bilgilendirdiğin için öncelikle teşekkür ediyorum..
    1 yıldır 650 Dragstar için kenara para atıyorum. En sonunda 15,000 TL toparladım.
    Ancak bugün piyasada motor ararken kafamı çelmeye çalışıp durdular Honda shadow için.

Satılık ve sorunsuz dragstar XVS650'si olan varsa bakabilirim ( İzmir de oturuyorum )
    hocam ikisi de benzer tarz, hangisi içine sığıyorsa onu al.

Motosikleti
    KTM duke 390
    Bu tavsiye iyi oldu.Cumartesi günü hava güzel olacak gibi gözüküyor.HGS işini haklledebilirsem bir uğrarım kısmetse
    ben salı günü götürüp teslim ettim makinayı a dan z ye komple ne sıkıntısı bakımı varsa yapacaklar. sen naptın abi gittin mi?

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

Alıntı koray_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

senin yerinde olsam suziki c 800 ıntruder bakarım ama keyif senin dostum sonucta hepsi klasik ve istikrar makinaları

Motosikleti
    suzuki vstrom dl 650 2006
    mrb arkadaşlar ben İsmail izmir de oturuyorum bugun itibari ile dragstar 650 classic almis bulunmaktayım yağmurda alip gelmesi cok zor olmasina rağmen buyuk bir zevkle getirdim neyse... cumartesi gününden beri yaklasik 3 gundur sabah aksam ilanlara bakıyorum deli gibi satilik varmi diye herkese sordum sonunda nasip oldu dun bitane bulmak acikcasi benim yerime kim görse tahminim cogu kişi almaktan vazgeçerdi ,sahibi motoru kapali garajda tutmamis buyuzden bazi yerleri paslanmis ama saolsun bi araci sayesinde bulduk motoru onun beni ikna etmesiyle motoru bugun satin aldim 2 3 günlük bi isimiz var üzerinde yoğun bi temizliğe ihtiyaci var ama onu gul gibi yapicam rengi de siyah- kahve umarim motor beni üzmez , hepinize iyi sürüşler ....

Motosikleti
    Dragstar 650
    hayırlı olsun

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Hayırlı olsun hocam,mutlu sağlıklı günlerde kullanman dileği ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

[QUOTE=waffenSS;2984792]ben salı günü götürüp teslim ettim makinayı a dan z ye komple ne sıkıntısı bakımı varsa yapacaklar. sen naptın abi gittin mi?[COLOR="Silver"]

Bu cumartesi için kendmi ayarladım.Draggy nin bahsettiği ustaya bi uğrayıp tanışıcam.Duruma göre geçerim karşıya,Birde Kızıltoprak ta sadece motosikletlere özel muayene istasyonu devreye girmiş.Orayada uğrayıp benim eksoz ile muayeneden geçme konusunda bilgi almaya çalışıcam.Sonrasında Kızıltoprak'ta bir bayiden arka ve ön balata,filtre ve Yamalube 20w50 yarı sentetik yağ temin edicem.Tüm parçalar orjinal Yamaha olsun istiyorum.Arka balata Vİrago 535 ile aynı koda sahip ama dragstar olarak satanlar 120 tl istiyor viragonunki ise 54 tl.Yağ filtreside Virago 535 ile aynı gözüküyor.

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR CLASSIC
    iyi akşamlar, ankarada yamaha dragstar 650 için önerebileceğiniz iyi bir usta veya servis varmıdır acaba ?

Herkese merhaba!
    Konuyu ilk sayfadan beri merakla ve zevkle takip ediyorum.
    Çocukluğumdan beri motosikletlere fazlasıyla ilgim var ve 28 yaş itibari ile bir tutkuya dönüşmüş durumda.
    Yaklaşık 15 yıldır motosiklet kullanıyorum bunun 3 yılı vitesli motor tecrübem.
    Artık bu tutkumu hakedecek bir motora binmek istiyorum, aylardır süren araştırmalarım sonucunda imkanlar dahilinde Dragstar 650 almaya karar verdim fakat henüz alamadım.
    Konuyu başından beri takip ettiğimi söyledim ve 2008 deki fiyatlar ile şimdi ki sahibinden.com fiyatları arasında aşırı fark var iş güç sebebi ile de piyasa araştırması yapmamaktayım.
    Bütçem max 12.000 tl, kredi ile alacağım motoru eğer bu araştırma döneminde kaçırılmayacak kanaatine vardığım bir motor olursa hemen almayı planlıyorum.

Bu konuya hayat veren desteğini esirmegeyen arkadaşlara başta draggy olmak üzere hepsine teşekkürü borç bilirim.
    @draggy tam bir motorcusun üstadım, felsefene hayranım paylasımcı yanın karsısında saygı ile eğiliyorum, seninle sürmek tanışmak çok isterim umarım bir gün kısmet olur da tecrübelerinden ve sohbetınden zevk ile istifade ederim.

@waffenSS kullanıcı adına fena halde sempatim var seninle de tanışmak sohbet etmek sürmek isterim hocam.

Gözüm gibi bakacağım üstüne toz kondurmayağım gerekirse odama sokacağım aşkım dediğim dragstarı aldığım gün görüşmek üzere.
    Şimdi ben kedi gibi uzaktan sizleri seyretmekle yetineceğim, çinli motorum ile bitmek tükenmek bilmeyen motor aşkımı geçiştirmenin yollarını arayacagım.
    Tekeriniz düz bassın dostlar. Kazasız belasız keyifli güneşli sürüşler dilerim hepinize.

Not: bahsettiğiniz garaj konusnu bulamadım lütfen bana link gönderirmisiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler