Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarksideR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 03
    Hoşgeldin Erkan. Tekerin düz bassın, kaskın asfalt görmesin diyerek jargona da alıştıralım biraz seni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mt03
    Herkese selam,

Bende mt03'lüler kervanına katıldım
    Kendisi 3. motorum olup ilk viteslim, alışmaya çalılıyorum..
    Herkese kazasız, keyifli sürüşler!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 PM ----------

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar selamlar, arkadaşa Mt03 almayı düşünüyoruz 2.el bulduk ama istanbulda iyi bildiginiz servis varmıdır baktırabilecegim.yada yardımcı olabilecek.

Saygılar.
    Selam emomen,

Kızıltoprak'da Samura Motor Yamaha servisi. Ustası da Kızıltoprak motorcularının yakından tanıdığı İlhan Usta'dır. İyi bir ustadır.
    Tabi motoru aldın mı bilmiyorum, alır keyfini sürersin ins )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 PM ----------

Alıntı egokbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Uzun yıllar aklımın hep bir ucunda olan fakat asıl olarak hiç cesaret edemediğim motosiklet sahibi olmayı sonunda başardım. Tüm tavsiyelerin aksine de başlangıç motoru olarak bir MT-03 aldım; arkadaşlar beğendim motoru ne yapayım. Tabi kararımda yaşımın artık genç denecek hali kalmaması, dolayısı ile hiç bir macera peşinde olmamam ve motora sırf keyif amaçlı bir tatlısu sürücüsü olarak binecek olmam da etkili oldu. Oturduğumuz sitede 4 tecrübeli arkadaş var, ben ve diğer bir komşum da biraz da onlardan gaza gelip çaylak ekibini oluşturduk.

Bir özel ders aldım, daha sonra da Honda Güvenli Sürüş 1 eğitimine katıldım. Geçen Cumartesi de ilk defa yeni motoruma bindim (Tecrübeli komşumun gözetiminde tabi ki). Ne kadar büyük bir keyif aldığımı anlatamam. Şu anda her akşam iş çıkışı 1-2 saat Formula 1 pisti etrafındaki boş yollarda turluyorum.

Motora gelince; inanın sesini ancak plakasını taktıktan sonra duydum, çok hoşuma gitti. Tarzı, duruşu herkesin malumu. Givi top case, koruma demiri ve siperlik taktık; jant reflektif bantlarını da biz uyguladık. Pek "tiki" oldu Tüm korumalı giysileri, aksesuvarları aldım.

Hedefim Temmuz'da ehliyeti alana dek Şile, Sapanca gibi hafta sonu gezileri yapabilecek seviyeye gelmek.

Motorun daha sonra bir resmini koymaya çalışacağım (denedim beceremedim, öğreneyim post edeceğim)

Herkese sevgiler, sağlıklı, kazasız belasız günler diliyor saygılarımı sunuyorum.

Erkan Gökbulut
    Erkan selam,

Motorun hayırlı olsun!
    Sende Kurtköy civarı oturuyorsun sanırım. İstersen arada beraber gezebiliriz )
    ahmet::blusssh:

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar selamlar, arkadaşa Mt03 almayı düşünüyoruz 2.el bulduk ama istanbulda iyi bildiginiz servis varmıdır baktırabilecegim.yada yardımcı olabilecek.

Saygılar.
    Naci usta 05348525506 kadıköy
    yada kızıltoprak samura

beyaz MT03 istemi arıkan dan aldım dersen numarayı yardımcı olacaktır
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda Transalp XL700VA
    Erkan selam,

Motorun hayırlı olsun!
    Sende Kurtköy civarı oturuyorsun sanırım. İstersen arada beraber gezebiliriz )[/QUOTE]

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sizlerin de motorları hayırlı olsun. MT-03 gezi grubu oluşturma fikri süper. Şu ehliyet işini halledeyim, mutlaka hep beraber buluşuruz.

Selam ve saygılar,

Erkan
    MT-03'le vedalaşıyorum, almak isteyen lütfen arasın.:salut:

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı egokbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Uzun yıllar aklımın hep bir ucunda olan fakat asıl olarak hiç cesaret edemediğim motosiklet sahibi olmayı sonunda başardım. Tüm tavsiyelerin aksine de başlangıç motoru olarak bir MT-03 aldım; arkadaşlar beğendim motoru ne yapayım. Tabi kararımda yaşımın artık genç denecek hali kalmaması, dolayısı ile hiç bir macera peşinde olmamam ve motora sırf keyif amaçlı bir tatlısu sürücüsü olarak binecek olmam da etkili oldu. Oturduğumuz sitede 4 tecrübeli arkadaş var, ben ve diğer bir komşum da biraz da onlardan gaza gelip çaylak ekibini oluşturduk.

Bir özel ders aldım, daha sonra da Honda Güvenli Sürüş 1 eğitimine katıldım. Geçen Cumartesi de ilk defa yeni motoruma bindim (Tecrübeli komşumun gözetiminde tabi ki). Ne kadar büyük bir keyif aldığımı anlatamam. Şu anda her akşam iş çıkışı 1-2 saat Formula 1 pisti etrafındaki boş yollarda turluyorum.

Motora gelince; inanın sesini ancak plakasını taktıktan sonra duydum, çok hoşuma gitti. Tarzı, duruşu herkesin malumu. Givi top case, koruma demiri ve siperlik taktık; jant reflektif bantlarını da biz uyguladık. Pek "tiki" oldu Tüm korumalı giysileri, aksesuvarları aldım.

Hedefim Temmuz'da ehliyeti alana dek Şile, Sapanca gibi hafta sonu gezileri yapabilecek seviyeye gelmek.

Motorun daha sonra bir resmini koymaya çalışacağım (denedim beceremedim, öğreneyim post edeceğim)

Herkese sevgiler, sağlıklı, kazasız belasız günler diliyor saygılarımı sunuyorum.

Erkan Gökbulut
    Hayırlı olsun . Aman kaskoyu ihmal etme. Büyükçekmece tarafına gelirsen beklerim.

mt-03 lerini yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun diyelim.
    tekeriniz düz bassın...
    [B]çoksa torkun olmasın korkun[/B]

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    Herkese selamlar,

Erkan Gökbulut
    Hayırlı olsun.

Geçen yıl benim yaşadıklarımı yaşamışsın. 45, eğitim, ilk motor MT03

Daha bu pazar bahsettiğin güzargahta idim. Gerçekten MT03'ün zevkini çıkarmanın en iyi yolu oradaki virajlarda gazlamak.

Siperlik bende türbülans yaptı çıkardım. Top-case'i orijinal taktırdım. Keşke givi yapsaydım.

Pazar öğle saatleri için uygun olursan haftaya beraber sürelim. Buradan haberleşebiliriz.

İhtiyar acemilerden sıkılmayacak bütün MT03 arkadaşları da beklerim.

Keyifli sürüşler...

Osman

Motosikleti
    Yamaha MT 03
    Alıntı motoperver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Daha bu pazar bahsettiğin güzargahta idim. Gerçekten MT03'ün zevkini çıkarmanın en iyi yolu oradaki virajlarda gazlamak.

Siperlik bende türbülans yaptı çıkardım. Top-case'i orijinal taktırdım. Keşke givi yapsaydım.

Pazar öğle saatleri için uygun olursan haftaya beraber sürelim. Buradan haberleşebiliriz.

Keyifli sürüşler...

Osman

Merhabalar,
    Siperliğin fotoğrafları var mı? nasıl göründü merak ediyorum. Givi'nin flyshield olanı yani sadece kadranı örtecek kadar kısa olanı mı yoksa baya siperlik mi?
    selamlar.

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    Merhabalar,
    Siperliğin fotoğrafları var mı? nasıl göründü merak ediyorum. Givi'nin flyshield olanı yani sadece kadranı örtecek kadar kısa olanı mı yoksa baya siperlik mi?
    selamlar
    Benim siperlik MRA. Resim de var ama nasıl yüklenir bilmiyorum. Harika göründü aslında. Rüzgarı da engelledi. İlk kez 170 gördüm siperliğin arkasına iyice yatınca.

Benim sökme sebebim çok yüksek süratlerde türbülans yapıyor gibi gelmesi. Bir de naked motorda rüzgar iyi birşey bence.

Selamlar,

Motosikleti
    Yamaha MT 03
    Benim siperlik MRA. Resim de var ama nasıl yüklenir bilmiyorum. Harika göründü aslında. Rüzgarı da engelledi. İlk kez 170 gördüm siperliğin arkasına iyice yatınca.

Benim sökme sebebim çok yüksek süratlerde türbülans yapıyor gibi gelmesi. Bir de naked motorda rüzgar iyi birşey bence.

Selamlar,
    Kesinlikle rüzgar güzel bir şey.

ne yapmayı düşünüyorsun siperliği?

Motosikleti
    Honda Transalp XL700VA
    Hayırlı olsun.

Keyifli sürüşler...

Osman
    Çok teşekkür ediyorum. Pazar önümüzdeki Pazar şehir dışındayım, daha sonra mutlaka bir gün ayarlayalım. Anladığım kadarı ile Kurtköy civarında 3 MT-03'üz.

Bu arada benim rüzgarlık Givi. Samura fuar için özel olarak beyaza boyatmış. Fuardaki motordan söküp benim motora taktılar, polis motoru gibi oldu, bembeyaz Daha öyle sürat falan yapamadığımdan işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. Öte yandan ulaştığım 83 km/s gibi muhteşem hızlarda rüzgarı oldukça fazla hissediyorum.

Bu arada motor 750 km oldu bile. Sizlere aktarmak istediğim başka bir konu var: Teslimatta motorun durumu. Motoru aldıktan sonra ikinci günde lastiklerin inik olduğunu farkettik, 31-33'e ayarlamak için gittiğimizde her iki lastik de 4-5 hava düşüktü. Lastiklerin hava kaçırdığını düşünmüyorum, 2 hafta oldu inme yok. Bayiyi arayıp haber verdim, belki hava ölçme aletleri kalibre değidir diye. Ayrıca bu gün zincirimi gerdirmeye gidiyorum, zincir çok bol; tecrübeli arkadaşlar benim acemi kullanışımın bile bu kadar az sürede böyle bir durum yaratamayacağını söylediler; o zaman tek neden kalıyor; motor gevşek zincirle teslim edildi.

Neyse, öğreneceğiz yavaş yavaş.

Hepinize iyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ediyor, kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

Selam, sevgi ve saygılarımla,

Erkan
    MT-03'le vedalaşıyorum, almak isteyen lütfen arasın.:salut:

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    Kesinlikle rüzgar güzel bir şey.

ne yapmayı düşünüyorsun siperliği?
    İşine yarayacak birini bulursam satmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 03
    İşine yarayacak birini bulursam satmayı düşünüyorum.

bulmuş olabilirsin o zaman.
    yalnız fotoğrafını görmem lazım ? Nasıl yaparız?

Fiyat da önemli tabi.

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Bakıyorumda havalar güzelleşip tatil zamanı gelince kimse evinde oturmuyor
    MT03'ümü sattım ve yeni bir FZ6 Fazer aldım. Aranızdan ayırmassınız umarım
    Hepinize MaksimumTork'lu yollar dilerim.

Not: Çanta demiri elimde kaldı ihtiyacı olan varsa ulaşsın.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    Hayırlı sürüşler elitexc bilader...

Kaça sattın motoru ?

Motosikleti
    Hayırlı sürüşler elitexc bilader...

Kaça sattın motoru ?
    Teşekkür ederim.
    11.000TL ye sattım. Yeni lastik ve bikaç aksesuar eklemiştim.

Motosikleti
    Yamaha MT 03
    Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıyorumda havalar güzelleşip tatil zamanı gelince kimse evinde oturmuyor
    MT03'ümü sattım ve yeni bir FZ6 Fazer aldım. Aranızdan ayırmassınız umarım
    Hepinize MaksimumTork'lu yollar dilerim.

Not: Çanta demiri elimde kaldı ihtiyacı olan varsa ulaşsın.
    Hayırlı olsun Fazer.
    Sanırım aklın yolu bir, ben de seneye FZ6 Fazer almayı planlıyorum.

Motosikleti
    Alıntı DarksideR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Fazer.
    Sanırım aklın yolu bir, ben de seneye FZ6 Fazer almayı planlıyorum.
    Teşekkür ederim
    İnşallah seninde bi Fazer'ın olur

MT03'ü satmamdaki sebebe gelirsek;
    Motosiklete olan sevgimi tüm yakın arkadaşlarım iyi biliyor, hayatımın bir parçası oldu artık.
    Bu yüzden tarz ve marka ayırt etmeyi, yok onda titreşim var, yok bu fazla yakar, aman bunun görünüşü çok kötü vb. ön yargılarımı bir kenara bırakıp imkanlarım dahilinde önümüzdeki 5-10 yıl sürecinde her tarz, renk, marka motosikleti denemeyi planlıyorum.
    Buradan yola çıkarak bildiğim motorlardan denemeye başladım. İlk sırada karşıma 2006 model tertemiz bir 600cc Fazer çıktı. Daha üstüme alamadan müşteriside çıktı ama o kadar çabuk satmam inşallah.
    İki günlüğüne Muğla Dalyan'a gidip geldim (760km). İlk handikapı selesinin çok rahatsız olmasıydı MT03'den sonra
    Neyse uzun lafın kısası sonuçta her çiçekten bal alıp 40'ımda bir çiçeğe konarım diye düşünüyorum
    Sıranın sonunda ise bir PanEuropean var ölmezde sağ kalırsam o güne kadar

Motosikleti
    BMW R1150GS
    arkadaşlar
    fernerbahçe stadının arkasında
    tabelasında TURTLE WAX yazan yerde motorumu yıkattım

üzerine kimysal sıktılar başta biz yapmadık dediler

sonra expert yıkamada olduğunu söyleyince kabul ettiler...

bende onlara güzellik olsun diye parça değişimi yerine boyatmayı kabul ettim

ama onlar orjinal servis yerine onlara ait olan bi kaportacıda boyatacağımı söylediler
    (rica değil emir kipi ile söylendi bunu)

ona da ok dedik! paracıkları gitmesin jiplerine benzin olsun dedik..

en son yıkama için fiş istedim bi dayak yemediğim kadlı!!!

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    İnşallah seninde bi Fazer'ın olur

MT03'ü satmamdaki sebebe gelirsek;
    Motosiklete olan sevgimi tüm yakın arkadaşlarım iyi biliyor, hayatımın bir parçası oldu artık.
    Bu yüzden tarz ve marka ayırt etmeyi, yok onda titreşim var, yok bu fazla yakar, aman bunun görünüşü çok kötü vb. ön yargılarımı bir kenara bırakıp imkanlarım dahilinde önümüzdeki 5-10 yıl sürecinde her tarz, renk, marka motosikleti denemeyi planlıyorum.
    Buradan yola çıkarak bildiğim motorlardan denemeye başladım. İlk sırada karşıma 2006 model tertemiz bir 600cc Fazer çıktı. Daha üstüme alamadan müşteriside çıktı ama o kadar çabuk satmam inşallah.
    İki günlüğüne Muğla Dalyan'a gidip geldim (760km). İlk handikapı selesinin çok rahatsız olmasıydı MT03'den sonra
    Neyse uzun lafın kısası sonuçta her çiçekten bal alıp 40'ımda bir çiçeğe konarım diye düşünüyorum
    Sıranın sonunda ise bir PanEuropean var ölmezde sağ kalırsam o güne kadar
    iyi günlerde kullan EliteXC,

iki motosikleti de kullanan biri olarak titreşim konusunu kıyaslayabilir misin acaba? şimdiki motosikletimden sonra mt 03 e binmek istiyorum ama titreşim konusu düşündürüyor. tek silindirli çok titrer diyorlar. uzun yol yapmak istiyorum ankara-antalya arası ama işte dediğim gibi titreşim düşündürüyor, şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)