Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar MT 03 'den bende almayı düşünüyorum. 12,950YTL fiyatı haricinde vergilerinin tutarı nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı TorwaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12,950YTL fiyatı haricinde vergilerinin tutarı nedir?
    651cc - 1200cc ve aynı model yılına sahip olan motosikletlerle aynı vergiyi veriyorsun.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bu motor için teb den kredi istedim çıkmadı. bede akbanktan 13500 ytl çektim. sonra aklıma 2. el suzuki gsr 600 almak geldi. 11 ile 12 bin ytl arasında almak mümkün gsr ı. 4 silindir ve 98 bg. hala aklımda mt-03 var ama sanırım gsr 600 her yönüyle daha üstün bir motor. üstelik şu an antalya bayiisinde 14 bin ytl..

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Alıntı cemalkurc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle motosikletin hayırlı olsun. motorcu eskimez, eskise motorcu olmaz... merak etme istediğinden iyi çıkacak. foto ve bilgileri merakla bekliyorum. ben 650 km.deyim karşılaştırma da yaparız yerine göre. senin kadar iyimser olmuycam; herkes tavsiye etmiyorum!!! çünkü sürat, silindir, büyük cc, ikinci elde kazanç, düşük vergi, karenaj, renk vb. yersiz takıntı sahibi insanlara değil, tarz sahibi olanlara uygun bir motosiklet. bu tip endişeleri olanlar alıp da abuk subuk yorumlar yapmaz en azından. aslında şöyle bişey de var; bunların MT-03'ü olsa en çok övgüyü de bunlar düzer, . "çok güzelmiş" diye fısıldayarak, "bu ne lan böyle...." diye bağırarak söyleriz.

Teşekkür ederim hocam. İyi çıkacağını tahmin edebiliyorum çünki dediğiniz gibi herkesin beğendiği renkli grenajlı, şekilli bir motosiklet değilde tarzı olan bir motosiklet. Bende herkesin bindiği SS, Cruiser vb. temel tipde motosikletler değilde çok yönlü motosikletlkleri seviyorum. Örn. Piaggio Beverly ile bile cross yapmışlığım oldu ne kadar bir maxiscooter olsada.
    MT03 den çok daha farklı koşullarda keyf alacağımı düşünüyorum, umarım haklı çıkarım.
    Denemelerimide sizinle paylaşıcam olabildiğince.

Alıntı TorwaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar MT 03 'den bende almayı düşünüyorum. 12,950YTL fiyatı haricinde vergilerinin tutarı nedir?
    Motosikleti satın alırken 12950 haricinde plaka çıktıkdan sonra bir ay içinde MTV nin bir taksidini yatırıyorsunuz. Oda toplam yıllık 175,50'lik iki taksitle 351TL oluyor. Plaka masraflarını bilemiycem ben aldığım yere ödettim.
    Farklı bir motosiklet MT03 sadece fiyatı için almaktansa amacını belirliyip hangi motosiklet alacağına karar vermeni tavsiye ederim. Kötü bir motosiklet değil. şekilli bir motosiklet değilde tarzı olan bir motosiklet yorumunu cemalkurc çok iyi yapmış.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Bı ara param olursa bende alacam bunlardan 8 10 tane evde dursun lazım ney olur belkıı ah ulan zengnlık nelere kadırsınnn bız cine bınerık adamlar japona adaletmı buu deyıl ammaa napacan hayat kampanyalı fıyatı 12 bılmem kac ah ulan ahh o para bende olsa vara ?????????

cemalkurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    EliteXC aramıza hoşgeldin...
    motosikletin hayırlı, yolların uğurlu, yaşamın kazasız olur umarım.
    siyahı da bir başka güzel canım..!!
    şimdiden bir MT-03 gezisinin hayalini kurmaya başladım
    umarım bir gün bir araya geliriz.
    bu arada yorumlarıma yaptığın güzel yorumlar için teşekkürler...
    Eleştirmek ile saçmalamak arasında çok ince bir çizgi vardır...Dikkat etmek gerekir..!!

Carpe Diem & Smile

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Yalnız benim merak ettiğim şey tek silindir olması dolayısıyla TİTREŞİM sorunu. Kullanıcı arkadaşlar bu konu hakkında bilgi verirlerse sevinirim.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız benim merak ettiğim şey tek silindir olması dolayısıyla TİTREŞİM sorunu. Kullanıcı arkadaşlar bu konu hakkında bilgi verirlerse sevinirim.
    titreşim var, titreşim SORUNU yok.
    C&T bunu beğendi.
    Eleştirmek ile saçmalamak arasında çok ince bir çizgi vardır...Dikkat etmek gerekir..!!

Carpe Diem & Smile

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araçların göstergelerinin gerçek değerden daha fazla gösterdiği bilinen bir gerçektir, ben sürekli gps takılı kullanıyorum ve bu ölçümüm tek bir seferlik değil süreklidir, yani her seferinde fazla gösteriyor. gps yanlış ölçmez bu arada hatta resmi hız testlerinde gps kullanılıyor, bkz. mclaren F1'in utube'da 392km yaptığı hız testi, bugatti veyron'un 407km yaptığı hız testi (top gear), hepsinde gps ile ölçülüyor.
    Doğru söylüyorsun.Tabiki de en doğru sonucu gps verir, biliyorum da Yamaha'nın bu kadar gösterge hatası yapmasına şaşıyorum.Acaba kasıtlı yaptıkları bişey mi

Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun.Tabiki de en doğru sonucu gps verir, biliyorum da Yamaha'nın bu kadar gösterge hatası yapmasına şaşıyorum.Acaba kasıtlı yaptıkları bişey mi
    arkadaşlar; öncelikle GPS konusu bu başlığı ilgilendiren bir konu değil. bence bu konuyu ilgili başlık altında tartışmamız gerekir. ama şu bir gerçek; GPS hiçbir zaman mutlak doğru bilgi vermez. bunu sadece profesyonel anlamda 10 yıldır GPS kullanan biri olarak söylemiyorum. GPSlerin kullanım kılavuzları da öyle diyor. bkz: Magellan Trailblazer kullanım kılavuzu. diyor ki; "GPS konumu 25m. doğrulukla belirler. sinyaller uydulardan alınsa da güvenlik sebeplerinden uydulardan yollanan sinyaller hatalıdır. sizin GPs'iniz konumunuzu 100 m. yatay, 150 m. dikey doğrulukla gösterir. bu doğruluk farklı bir GPS kullanılarak artırılabilir. "
    öyle olmasa adamlar koskoca pentagon'u ıskalar mıydı..??

Carpe Diem & Smile

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet MT3 bende test etme imkanı buldum.Gittim bayisi ver motoru dedim dur dedi orda 3 yıllık tecruben olmalı Benimde ancak 1 yıllık ehliyetim var.Velhasıl kabul etti biraz dolaştım.Öncelikle cbf 150 kullanıcısı olarak hiç zorlanmadım kullanırken çok rahat.Yalnız benim motora göre titreşimi var Büyük ihtimalle 650cc tek silindir oluşundan.Benimkide tek silindir ama titreşimi benimkine göre biraz fazla geldiYalnız o nasıl bir güç 2 vitesde motorun devri önemli değil gaza bastığınız an öne fırlıyor.Çok hoşuma gitti birazda korkuttu kim bilir 4 silindirler nasıl gider diyede aklımda soru işareti kaldı Birde dikkatimi çeken bir nokta arada egzosundan PATT! PATT!! diye ses gelmesi.Bu hepsinde varmı yoksa benim test motoru olduğu içinmi Gerçi ilgi çeken birşeyKendimi chopper motor kullanıyor gibi hissetim.PAT PAT diye yarıyor sıkışık tarifiği Genel olarak rahat kullanışlı bir motor.Son olarak ön cam takılıyormu diye sorduğumda bayiğe.Cevap olarak çok ufak bir cam takılıyor 4-5parmaklık Açıkcası bu motora cam olmazsa biraz sorun olabilir.Belki ilerde gelir.
    not:Yakıtı dediğiniz gibiyle bana fazla geldikm de 200-300 kuruşmu yakıyor yani
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erdo arkadaşım, EliteXC arkadaşımız bugun motoru aldı, ve harika bir makina.. eksoz sesi dediğin gibi pat pat yapıyor harika bi ses makina 660cc teksilindire o kadar cc belli bi devirden sonra titreşim olması normal ama o makinanın amacına ve işlevine tam hizmet eden bir motora sahip.

sesi çok güzel yaaaaa
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    İmkanım olsa kesinlikle almayı düşüneceğim bir motor. Güle güle kullanın arkadaşlar, kazasız belasız.
    Bu motorların yakıt sarfiyatı kaç lt/100 km? Otoyolda saatte kaç km ile rahat bir şekilde yolculuk yapılabiliyor dip gaz gitmeden?

Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkanım olsa kesinlikle almayı düşüneceğim bir motor. Güle güle kullanın arkadaşlar, kazasız belasız.
    Bu motorların yakıt sarfiyatı kaç lt/100 km? Otoyolda saatte kaç km ile rahat bir şekilde yolculuk yapılabiliyor dip gaz gitmeden?
    hemen kızmasaydın keşke yaa... bu soruyu yanıtlayacak olanlar MT-03 lerinin üzerinden inemedikleri için biraz gecikme olması çok normal

ayrıca daha önce de bahsi geçti yakıt sarfiyatının. örneğin ben henüz rodajda olduğum için 4,5-5 lt/100 km. civarında yakıyorum. ama bu henüz kesin bir rakam değil. birkaç bin km. yapınca sağlıklı sonuç alabiliriz sanıyorum.

otoyolda ya da herhangi bir yolda 120 ve üzeri hızlarda çok rüzgar aldığın bir gerçek, sonuçta çıplak bir motor. türkiye'de henüz yok ama yine yurtdışında buna yönelik çok şık ö camlar var. türkiyede sadece yamahanın orijinal camı var o da daha çok aksesuar olarak tasarlanmış.

başka soru...??
    Burhansefa bunu beğendi.

Carpe Diem & Smile

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı cemalkurc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen kızmasaydın keşke yaa... bu soruyu yanıtlayacak olanlar MT-03 lerinin üzerinden inemedikleri için biraz gecikme olması çok normal

ayrıca daha önce de bahsi geçti yakıt sarfiyatının. örneğin ben henüz rodajda olduğum için 4,5-5 lt/100 km. civarında yakıyorum. ama bu henüz kesin bir rakam değil. birkaç bin km. yapınca sağlıklı sonuç alabiliriz sanıyorum.

otoyolda ya da herhangi bir yolda 120 ve üzeri hızlarda çok rüzgar aldığın bir gerçek, sonuçta çıplak bir motor. türkiye'de henüz yok ama yine yurtdışında buna yönelik çok şık ö camlar var. türkiyede sadece yamahanın orijinal camı var o da daha çok aksesuar olarak tasarlanmış.

başka soru...??
    Teşekkürler cevaplar için, kızmadım yahu. Ama benim de aklımdan geçti motora binmekten cevap yazamıyorlardır diye

Sarfiyat şu anda bile çok iyi düzeyde. Güle güle kullanın motorlarınızı arkadaşlar, kazasız belasız. Benim motosiklet anlayışıma en çok uyan motorlardan biri bu.

Motosikleti
    şehir efsanesi
    izmir yollarına nurtopu gibi siyah bir mt03 geldi arkadaşlar.Bağımlılık yaratan bir makina gerçekten o torku hissedince inmek istemiyor insan üzerinden.Erdem birkezde burdan hayırlı olsun adamım
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Dün simsiyah mt 03 ümü sipariş ettim

uzun zamandır beğendiğim motosikletin sesini duyup tek silindirli bir alete göre titreşimin fazla sorun olmayacağını anladığım anda egzostan gelen pata pata sesine aşık oldum umarım bu başlık ve paylaşımlarımız dahada büyür.
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    rodaj olayını tamamlayan yokmu daha arkadaşlar birde 4500 devri geçmediğinizi söylemişsiniz bu şehir içinde sürat olarak bize ne sunacak bende salı teslim alacağım motosikleti valla heyecandan uyuyamıyorum
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    Alıntı emreben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj olayını tamamlayan yokmu daha arkadaşlar birde 4500 devri geçmediğinizi söylemişsiniz bu şehir içinde sürat olarak bize ne sunacak bende salı teslim alacağım motosikleti valla heyecandan uyuyamıyorum
    5. vites * 4000 devir = 90 km/s

Carpe Diem & Smile

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Rodajı değil daha plakasını takamadım. nasipse bugün plakasınıda takıcam.
    Birkaçda fotoğraf ekleyeyim,

Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)