Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    arkadaşlar sl i neden karıştırıyorsunuz. bırakın onu; ister ucuz olsun ister pahalı. 150 cc lik bir motoru kendi kulvarında değerlendirin. sl aksesuar bakımından çok zengin. kromaj olsun deri çanta olsun göstergeler vs....
    motomax ın tek cruiser modeli idi ve ülkeye gelen markaların ilklerinden biri idi.

siz 250 cc ler arasında kıyaslama yapın bence. ben öle yaptım ve en son SS ile regal arasında kaldım. kısmetime SS düştü ve ben çok memnunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    tabiki arkadaslar katılıyorum bızım ss ler cok guzlu ve tatmınkar belkı bıraz aksesuar acısından zayıf ama o tork ses ve oturaklılık hıcbır motorda yok ben sahsen bu tıpdekı motorlardan 3-4 tanesını surdum en ıyısı bızımkısı dıyebılırım.Makına her tarz surusde bıle zewk werıyo ıster hızlı ıster serı ıster yawas bız buz aletlerle gurur duyalım we ıyı bakalım... ıyı bakın kendınıze we kaskını takmayı asla unutmaaaaaaa....

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    regal şık bi makine diil ki ya herkes bunna kıyaslıyo hem getiren firma bile yok internette. adamlar iki ay soora annaşmayı bozduk yedek parca we serwis sunmuyoruz derse noolucak. gecen ramzey'in çok şık bi choperi war onu sordum adam satmıyoruz dedi annaşamamışlar falan. alannara patladı. ama motomax oole mi en azından adamların işi bu. motomaxtan şikayeti olan war mı bu arada.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    jr. haklısın ama yiğidi öldür hakkını ver:
    www.sarikayalar.com.tr
    regali satan denizli merkezli firma bu. zaten motorun markası yellowrock yani sarı kaya
    bu arada şehir içi yaptım sadece. depoyu gırtlağına kadar doldurtmuştum. yedeğe almadan 200km de bitti. yedeğe aldım 248 km deyim. bakalım yedek ne zaman bitecek. 2-3 güne tam rakamları verebilirim. bu rakamlar sadece şehir içi. yahu yedek depo kaç litre bilen varmı????

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    qrar yardımın icin tesekkur ederim siteyi biliyorum zaten ancak raptor modeli hakkında bişiy bulamadım sitede bende mi hata war anlamadım ya delircem iki tane model war chopper ikisi de bizimkinin yanından gecemez su soutma aparatı cok cirkin duruyo derim..bişiy soriym size uzun yolda motorun asırı ısındıını gostegesiz anlıyabiliyo muyuz yoksa anladıımızda is isten gecmiş mi oluyo

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    esas uzun yol değil korkman gereken şehir içi düşük hız. uzun yolda vites ve dolayısıyla hızın yüksek. buna bağlı hava akımı da fazla. motor asla ısınmaz. ama şehir içinde yavaşsın. hava akımı az. motorun soğuması daha güç. devir aynı devir ortaya çıkan ısı aynı ısı. ama soğutacak hava akımı az olduğu için yavaş olan şehir içi seyirler sıkıntı olabilir. ama yinede sorun olacağını sanmam çünkü motorun soğutma kanalları çok derin ve sık. yeterki bu kanalları temiz tutalım.

bugün abimle beraber 15 dk lık otoban yolculuğumuz oldu. abim:100kg ben 85 kg 15 kg da çantalarda yük vardı. gücünden ve frenlerinden asla endişeniz olmasın. bu yükle yokuşta ivmelenme çok iyi. sollamalar çok rahattı. fren performansıda çok iyi idi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    harika..peki bu motorun girinti cıkıntılarını nasıl temizliyoruz..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    hızınız neydi ben bu motoru uzun yolo için almak istiyorum ama benzin göstergesi yok işin garip tarafı bu...
    uzun yol dedigim 600km yurt dışı baya zevkli bisey olacak hayırlısıyla ins

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    beyler motor temizliği için ben macota motor temizleme spreyi düşündüm
    ( http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm091914 )
    birde ince silindir gibi 360 derece kıl yapısı olan fırçalar var sapı telden ucu kıl dolu. daha denemedim ama haftaya temizlik yapacağım. o zaman tecrübemi yazarım.
    enis fazla hızlı gitmedim biz doğu yönüne giderken rüzgar kuzeyden güneye şiddetli esiyordu. motor sağ tarafa bir yatıyor bir kalkıyordu. o nedenle ancak 100 km/sa hızı gördüm o kadar. ayrıca bir çok motorda benzin göstergesi yoktur. yedek depo var o nedenle. benzin bittiğini motor teklerken anlıyorsun ve hiç durmadan solda deponun altında benzin musluğu var onu yukarı doğru çeviriyorsun. işte sana yedek depo. kesintisiz sürüşe devam. ve gördüğün ilk benzincide deponu dolduruyorsun. yedek depo 48 km götürdü beni ve daha da bitmedi. sanırım 50 km içinde bir benzinciye rastlamamak mümkün değil.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    bu nasıl bilgi paylaşımı anlayamadım. kimse yok yaa bu başlık ta. olmuyor ama arkadaşlar.......

neyse ben tecrübelerimi aktarmaya devam edeyim sabırla: benzin deposu 9 lt değil arkadaşlar. 8.4 lt alıyor toplam. şehir içi normal depo ile 200 km yedekle ise 50 km gidiyor. 1 depo 250 km. 100 km de 3.3 lt yakıyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ya qrar kardes bana kızma ben bilgi paylasımından cok bilgi toplama işindeyim cunku cihazı 15 gun icinde alcam ama soz ben de dokturcem buralarda..

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşar ben motorda şu ana kadar 4650 km yi bitirdim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım ve motorumdan son derece memnunum fakat geçenlerde debriyaj telim koptu tabiki bu çok normal bir olay asıl normal olmayan debriyaj telini değiştirmek için servise gittiiğmde elleringe tel olmadığını ama ertesi gün getirebileceklerini söylediler.
    düşünebiliyormusunuz motorun en basit parçası olan debriyaj teli servisin elinde yok yolda kaldığımı ve böylesine basit bir parçanın dahi ellerinde olmamasının çok yanlış olduğunu ve bu konuda motomaksı arayacağımı söyleyince orada bulunan yeni bir motordan söküp bana verdiler. sözün kısası motor gerçekten çok iyi fakat servisler ve yedek parça konusunda motomaksı biraz sıkıştırmamız geektiği kanısındayım
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar bu motorun debriyajı sol fren kolu degilmi?
    seol vites sag taraf ise arka firen

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    eet malesef motomax bizi biraz bekletiyomuş bazı konularda mesela ben 2 hafta arayla motora bakmaya gittiimde orda aynı motoru tamrde gormustum bu tam bi kabus olmalı..
    doorudur enis sol pedal fites saa pedal arka fiiren

dayanamıyom artık gecse su 15 gun de gidip alsam 3 aydır bekliyorum millet hurdaya kaldırıyo biz daha binmedik GRRRRRRRRRRR

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    size şunu söyleyeyim; servis diye illede tutturmayın. gerçekten güvendiğiniz bir motosiklet tamircisi peydahlayıp daimi müşterisi olmaya bakın. parça konusunda da arayın motomax ı adres verin siz parayı banka hesaplarına yatırın. parça adresinize gelsin. debriyaj teli sanki çok farklı diğer motorlarda. kafası uysun yeter. istediğiniz yerde değiştirin. böle ufak şeyler içinde aman garantiden çıkar diye endişelenmeyin.

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    arkadaslar acıkcası sunu soyleyım motr guzel bız guzelız ama motomax......?????? yanı benım dıyer yazılarımda da gormusunuz dur belkı gecırdıyım problemlerı ancak motomaxdan tam bır desdek alamadım haaaa mail atıyorum ertesı gune cewap war ama hareket yok benım de dewrıyaj telım fren telı gıbı cokkk sert we gerfın oldu yenısını sıparıs werdık salı ok gonderıyoruz faturalı dedıler hala yok ne bılıyım motomax ızmırı sewmıyo galıba anlamadım.Ama sunu soyleyım dıyer arkadasların dedıyı gıbı herseeyı de garantı we servıse deıl bıraz da bız kendımızın ugrasması lazım kı motorlartımızı sewıyosak problem olmaz ,belkı bıraz stres kat sayımız artar okadar neyse kendınıze ıyı bakın kaskınızı herzamann takınnnnn.......

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    babalar motora kasko yapıyolar mı ya..warsa kaca patlıyo.

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babalar motora kasko yapıyolar mı ya..warsa kaca patlıyo.
    wallahı ben cok yere sordum ama izmirde yapan cıkmadı acıkcası nedenını bımıyorum ama ya motorların fıyatını we kalıtesını baz alıyolar yada cc sıni.ama cok mılgıncdır kımse yanasmıyo motora ozellıklede cın mallarına bıraz gucume gıtmıyo deıl

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    benzin filtresi olmayan arkadaşlara, ki bizim motorlarda yok takmalarını tavsiye ederim depolarımız o kadar temiz değil.ben taktım sadece 2 lira

Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    beyler haftasonu gezideydim. tekir karboğazı gezisi. geziler sayfasında var. benim motorun resmide var.

yolda kalan ilk motor olma şerefine nail oldum. nedeni elektrik arızası. üzerindeki orjinal akünüz nedir bilmiyorum ama benim motorun ilk sahibi, japon akü taktırmış. ama takan usta sıvı tip akü olmasına rağmen akünün tahliye kanalına kör tapa takmış. o nedenlede akü suyu kapaklardan dışarı sızıp sigortanın oksitlenmesine neden olmuş. motor çin ama arıza kaynağı japon akü ile türk usta.....
    bende dün söktüm ve tahliye hortumu yerleştirdim.ayrıca hemen tüm elektrik aksamı koltuğun altında ve karman çorman. akü etrafında. bence bir göz atın . sudan da etkilenebilir buralar. kabloları kelepçelerle toparlayıp düzleyin derim. aküden de olağanca koruyarak....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler