Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor temiz görünüyor ama biraz hor kullanılmış galiba.
    Çünkü 13000km piston segman değiştirmek için az bir km.
    Gidip görmek lazım.
    Gidip görmek lazım dediğin gibi görmeden bu kanıya nasıl vardın anlamadım
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı daparadoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip görmek lazım dediğin gibi görmeden bu kanıya nasıl vardın anlamadım
    13000'de piston-segman değişmiş daha ne olsun. Bu kanıya varmak zor olmadı

Motosikleti
    Sym Jet 14
    13000'de piston-segman değişmiş daha ne olsun. Bu kanıya varmak zor olmadı
    işte gidip görmek lazım heşey göründüğü gibi olmuyor Ayrıca ilanın Kmsi güncellenmemiş. o motoru gördüğümde zaten 15k civarındaydı. Kimsenin motorunu karalamayalım fiyat konusunda belki bazılarının hoşuna gitmeyebilir bana göre ucuz çünkü ben daha fazla verdim piyasayı öldürmeyelim beyler bizde satacaz elbet motoru :D

exile.90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Teşekkür ettim.En azından yanımda pistondan sesten flan alayan birini götürürüm heralde

Motosikleti
    işte gidip görmek lazım heşey göründüğü gibi olmuyor Ayrıca ilanın Kmsi güncellenmemiş. o motoru gördüğümde zaten 15k civarındaydı. Kimsenin motorunu karalamayalım fiyat konusunda belki bazılarının hoşuna gitmeyebilir bana göre ucuz çünkü ben daha fazla verdim piyasayı öldürmeyelim beyler bizde satacaz elbet motoru :D

Amacın ne anlamadım?
    Ben de zaten gidip görmek lazım dedim, senin gördüğün km'yi bilmem ama resimdeki km 13800 ve piston segman değişti yazmış.
    Benim amacım kimsenin motorunu karalamak değil, sadece yardım isteyen arkadaşlara yardım etmek.
    Motorla ilgilenen arkadaş ilanın linkini koymuş düşüncemi sormuş, ben de söyledim.
    Ayrıca sen nereden biliyorsun motorun o kadar temiz olduğunu?
    Nereden biliyorsun geçmişini, Sen mi kullandın motoru?
    Eğer bir Derbinin o kmde pistonu değişiyorsa; ya düzgün yağ kullanmamıştır, ya motor soğukken çok sıkıştırmıştır ya redline'da fazla gitmiştir, ya hararet yaptırmıştır vb. Bu söylediklerim de motoru kullanırken özen gösterilmediğini gösterir.
    Ha şuan bir problemi olmayabilir şuan pistonu segmanı değişmiş bakımı yapılmış olabilir.
    Ama piston segman değiştirmekle iş bitmiyor bu işin silindiri var krankı var.
    13800kmde pistonu sekmanı bitirmiş, silindire kranka hiç mi zarar vermemiş yani ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:20 ----------

Alıntı exile.90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim.En azından yanımda pistondan sesten flan alayan birini götürürüm heralde
    Yardımcı olabildiysem önemli değil. Bence motoru bi ustaya göster sen yinede.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Km ye göre motor bakmayın arkadaşlar
    Bendeki rs250 bana geldiğinde 4800 deydi ama pistonlar bitikti
    Yeni piston taktım ve sıkıntısı kalmadı..
    Daha önceki gilera 58000 deydi ama üzerinde orjinal piston vardı
    Ayrıca ferco sizi gazlıyo söyliyim piston piyasada 40 lira krank 80 lira
    Orjinal değil diyceksiniz ama kendinizi kandırmayın İtalyadan geliyo denilen piston ve krank kollarıda taiwan malı
    Demem o ki makinada yabacı ses yoksa piston silindir değişmiş önemli değil al kullan kafan rahat olsun sıkıntı cıkarmaz merak etmeyin..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Peki abicim.İlerde bu sorunları açarsa bana ortalama bildiğin bi fiyat war mı ? ne kadar'a patlar tahminen ?

Motosikleti
    Sym Jet 14
    exile.90 yukarıdatomass adlı arkadaşımızda dediği gibi anlayan birisine göster krank motor bloğu silindir vs durumu için ayırca diğer herşey için.

tomass bi amacım yok sana motoru karalama da demek istemedim hani olurya öyle şeyler ona istinaden dedim. Ben o motorun sahibini alıcı olarak tanıdım anladığım kadarıyla motoruna iyi bakmış fakat motoru aldığında biraz üzmüşler onu. Dediğin gibi hatalı kullanım söz konusu olabilir fakat motoru bitirecek seviyede değil gördüğüm kadarıyla. Bende gördüğüm bildiğim bir motor konusunda bilgi vermek istedim. Sonuçta kredisi onmaylansaydı arakdaşımın şuan kendi derbimin tam yanında o duruyor olacaktı.

Ha yaza kadar satılmasada belki tekrar alırız demiyor değiliz. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

ExTReMa çok haklı güzel bir noktaya değindi. italyadan gelen mallardan bi halt olmaz bana gelen sene yan sanayiydi zaten ispanyadan gelmedi italyadan geldi. Üretim yeri çin

Son bir ekleme daha O motor ne kadar masraf yapar sanaya istinaden. Krankta problem yoksa benim bildiğim kadarıyla yoktu. Sorun çıkmaması lazım.

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km ye göre motor bakmayın arkadaşlar
    Bendeki rs250 bana geldiğinde 4800 deydi ama pistonlar bitikti
    Yeni piston taktım ve sıkıntısı kalmadı..
    Daha önceki gilera 58000 deydi ama üzerinde orjinal piston vardı
    Ayrıca ferco sizi gazlıyo söyliyim piston piyasada 40 lira krank 80 lira
    Orjinal değil diyceksiniz ama kendinizi kandırmayın İtalyadan geliyo denilen piston ve krank kollarıda taiwan malı
    Demem o ki makinada yabacı ses yoksa piston silindir değişmiş önemli değil al kullan kafan rahat olsun sıkıntı cıkarmaz merak etmeyin..
    O konuda haklısın extrema piston segman yamahadan da alsan zaten 90euro önemli olan farklı ses gelmemesi, silindirin durumu. yamahada silindir 1000tl civarıydı. Fercoyu sen düşün.
    Silindir fazla zarar gördüyse, büyük numara piston takmak zorunda kaldıysalar bi dahaki sefere rektefiye hakkı kalmadıysa sıkıntılı bir durum.
    Gömlek çakmakla da aynı verim alınmıyor.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Motoru bide kredi çekip alıcam.İçim cız etmesin istiyorum. İnşAllah bi sıkıntı çıkmaz.

O konuda haklısın extrema piston segman yamahadan da alsan zaten 90euro önemli olan farklı ses gelmemesi, silindirin durumu. yamahada silindir 1000tl civarıydı. Fercoyu sen düşün.
    Silindir fazla zarar gördüyse, büyük numara piston takmak zorunda kaldıysalar bi dahaki sefere rektefiye hakkı kalmadıysa sıkıntılı bir durum.
    Gömlek çakmakla da aynı verim alınmıyor.
    Ne 90 eurosu 40 tl diyorum aynı piston işte..
    Ayrıca gömlek çaktırmakta randıman veriyoda yerini bulman önemli olan
    Herkes portları açamıyor yapabilen sayılı yerler var onlarda zaten 400 lira civarı istiyolar.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Sym Jet 14
    ExTReMa 400tl işçiliğe acımam ama pistona 350tl istenmesine acırım. Bu arada piston 70 di 40 mı oldu Şaka bi yana ortalama / yuvarlama fiyat veriyosundur heralde.

ExTReMa 400tl işçiliğe acımam ama pistona 350tl istenmesine acırım. Bu arada piston 70 di 40 mı oldu Şaka bi yana ortalama / yuvarlama fiyat veriyosundur heralde.
    Yok 70 tl olan ebaydaki jcc pistonlar
    40 tl olanlar yerli malı olanlar episan marka
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Derbi GPR 125 Service Manual
    DT 125 Service Manual
    Derbi GPR 125 Parça Kataloğu

Belki işe yarar ilk sayfaya ekleyebiliriz bunları.

Hmm 40 tl olanları görmüştüm yerli üretim JCCyi sen söylemiştin araştırdım onları iyi bir fabrikası vardı JCC nin

tomass verdıgın bılgı cıın saol ama o rolantı vıdası benım sorunum yedek deposunda hava basıncı fazla oldugundan su atıyordu

motorumun rolantisi düşün diye ben sormuştum sanırım karışıklık oldu tşkler tomass

Motosikleti
    Alıntı darklord1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tomass verdıgın bılgı cıın saol ama o rolantı vıdası benım sorunum yedek deposunda hava basıncı fazla oldugundan su atıyordu
    Karışıklık oldu sanırım darklord senin problemin kanusunda bi çözüm yolu bilmiyorum malesef.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Alıntı dmx07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun rolantisi düşün diye ben sormuştum sanırım karışıklık oldu tşkler tomass
    Rölantiyi yükseltince problem çözülmüştür umarım.

Karışıklık oldu sanırım darklord senin problemin kanusunda bi çözüm yolu bilmiyorum malesef.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Rölantiyi yükseltince problem çözülmüştür umarım.
    yardımın için tekrardan tşkler birkaç gündür motoruma binmediğim için yapamadım ama akşam iççıkışı yapacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

bide birşey soracağım 1. viteste giderken 7000 devire kadar zor hızlanıyor sanki birşey tutuyor,hızlanmasını engelliyor gibi sonradan biranda hızlanıyor. acabada normalmi böyle olması yada bir problemmi var motorumda ???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:57 ----------

kusura bakmayın bu motora yabancıyım biraz antalyada hiçbir arkadaşımdada yok gpr suyunu nereden kontrol edeceğim ???

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Derbi GPR 125 Service Manual
    DT 125 Service Manual
    Derbi GPR 125 Parça Kataloğu

Yukarida Service manual 'den faydalanabilirsin , ilk sayfaya'da atacagim.

Tesekkurler paylasim icin.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Alıntı dmx07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımın için tekrardan tşkler birkaç gündür motoruma binmediğim için yapamadım ama akşam iççıkışı yapacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

bide birşey soracağım 1. viteste giderken 7000 devire kadar zor hızlanıyor sanki birşey tutuyor,hızlanmasını engelliyor gibi sonradan biranda hızlanıyor. acabada normalmi böyle olması yada bir problemmi var motorumda ???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:57 ----------

kusura bakmayın bu motora yabancıyım biraz antalyada hiçbir arkadaşımdada yok gpr suyunu nereden kontrol edeceğim ???

Zor hızlanıyor derken? göreceli bir kavram olabilir. 7000 devrin altında motor daha güçsüzdür, 7000 devirden sonra hızlanma çok daha iyidir.

Suyunu depoyu sökerek kontrol edebilirsin. Depoyu 3 vida tutuyor biri önde ikisi selenin altında..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler