Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Hussar ve Kanuni Popcorn sahipleri bu başlıkta!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Uzun zamandır düşünüyordum bu iki scooterı diğer başlıklar gibi tek çatı altında toplamaya ve sonunda hayata geçiriyorum

Kanuni Hussar 125cc

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 124 cm3
    Silindir Çapı ve Strok : Ø 52,4 X 57,8mm
    Sıkıştırma Oranı : 10,3:19,2:1
    Maksimum Güç : 8HP / 6500rpm
    Maksimum Tork : 8,9Nm / 6000rpm
    Şanzuman : Otomatik
    Soğutma : Hava Soğutmalı
    Çalıştırma : Pedal ve Elektrikli
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Tambur
    Yağlama Tipi : Yağ pompalı
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Akü : 12V / 5 Ah
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Hid. Çift Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 6,8 lt.
    Ön Lastik : 120/70-12
    Arka Lastik : 130/70-12
    Boyutları (mm) : 1839x664x1131
    Ağırlığı : 109kg
    Renk seçenekleri : Kırmızı / mavi / sarı / yeşil

Kanuni Popcorn 90cc

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor : Tek Silindir, 2 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 82 cm3
    Silindir Çapı ve Strok : Ø 50 X 42mm
    Sıkıştırma Oranı : 144:14:24
    Maksimum Güç : 6HP / 7250rpm
    Maksimum Tork : 6,15Nm / 6500rpm
    Şanzuman : Otomatik
    Soğutma : Hava Soğutmalı
    Çalıştırma : Pedal ve Elektrikli
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Tambur
    Yağlama Tipi : Yağ pompalı
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Akü : 12V / 5 Ah
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Hid. Tek Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 5,2 lt.
    Ön Lastik : 120/90-12
    Arka Lastik : 130/90-12
    Boyutları (mm) : 1830x653x1097
    Ağırlığı : 84,5kg
    Renk seçenekleri : Kırmızı / mavi / yeşil /sarı

Sadece başlangıcı yapıyorum sorunlar, eksikler, çıkan sorunlar, artı ve eksilerini bu başlık altında tartışalım lütfen
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet başlık hayırlı olsun arkadaşlar
    3 gün önce benim sele paralandı oysaki incecik bir yapıya sahibim (115 kg) buradaki servis abi yarın geliyo gibisinden 1 hafta sallayınca senin 1 haftana diye...... kibarca uyardım Eyong (olcay) sağolsun seleyi istanbuldan kargoladı çok teşekkür ederim...parasını almadığı gibi kimin ihtiyacı olursa ücretsiz yollarım dedi diğer hussar kullanıcılarına duyurulur ......insan değil sanki bir melek

bu arada alet şimdi baktım tam 12783 km de neler deişti sıralıyim
    arka lastik-sele -orta sehpayı söktüm yan ayak yeterli- arka fren elciği motorda sorun yok 110 u gördüm
    iki kişi (115 + 100=215 kg) rahat bir şekilde dimdik yokuşu tırmanıyo
    valla ne var başka bilemiyom ha 3000 de bir full sentetik yağ vede katkı koyuyom gidiyorrrrrrrrrr çin malını boklayan arkadaşlara duyurulur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    artıları
    +125cc klasmanında en güzel performansı sergiliyor 2 kişi çok iyi çekişi var yani tıkanmıyor
    +yedek parçası bol
    +servis ağı geniş
    +yerden yüksek bence avantaj
    tabii eksiler olmaz mı
    -yakıt müsrifi biraz fazla yakıyor ama karşılığınıda veriyor
    -grenaj birleşim yerleri çok basit zorlasan kırılıcak gibi
    -koltuk altı bagajı biraz dar kaskınız sığmaz ama önemi yok benim için
    şuan için aklımda olanlar
    not: hep övmekle olmuyor eksilerinide yazın diğer kullanıcı arkadaşlar

araka sele bendede çatlamaya başladı Olcay abi hediye edicek
    bu şimdiye kadar karşılaştığım en büyük sorun yakında bende değiştirmeliyim
    ERASER WİLL COME BACK

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Ewt abi bnim motor 1080kmde motor resmen açıldı hussar.Ama geçenlerde bi çukura girdim jant yandan açıldı. Şimdi yenisini almak gerekiyo a da 170ytl..Biraz pahalı tabii Haa unutmadan ben maximum 120km yaptım..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    powerbyaydin resmi kullandığın için telif ücreti istiyorum yaw eksoz tarafından olan resmi koysaydınya, daha güzel.
    BBRR abi bırakın şakayı yaw, zaten MSN de Güzin Abla gibiyim, şimdi birde parça yollamayla uğraştırcanız beni. Ama olsun, yardım etmeyi severim.
    powerbyaydin, fazla yakmıyor kardeşim. Anlata anlata yoruldum. Namussuzun KM saati eksik gösteriyor, e tabi hesaplayınca fazla yakıo sanıyorsun. Aynı kılasmandaki diğer motorlarda fazla gösteriyor (belkide bilinçli yapılmıştır) onlarda az yaktıklarını sanıyorlar ama kazın bacağı öyle değil Yakıt konusunda şunu söyleyeyim, bu meretlerin hepsinin motoru aynı gibi (yani bu klasmandaki çin,tayvan motorları) belkide hepsi aynı fabrikadan çıkıyodur. Ama şu az bu çok yakıyor diyemezsiniz. Bence hepsi ortalama olarak aynı yakar, ki az yakacaksa eğer Hussar az yakar çünkü üzerinde Mikuni karbiratör var. (evet Barış abi merak edip onuda söküp baktım. Şaşırdım Mikuni yi görünce)
    rider89 dostum, ön jant 105 YTL arka jant 85 YTL, sana o fiyatı kim verdi?

Bu güne kadar gördüğüm tek eksisi var, üzerindeki civataların çoğu dandik. Yalama yaptıkça değiştim, gerçi bunda benimde hatam olabilir sök tak sök tak nereye kadar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

arkadaşlar söktüğünüz her civatayı paslanmaz ve kaliteli civata ile değiştirin ve altına kauçuk rondela koyun iananın ses çok farkediyo
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Hussar125
    Eyong Abi bana o fiyatı kanuni servis verdi..Hatta kanuni.com.tr de fiyat 170ytl gözüküyo bi de benimki 2005 model..Abicim gerçekten mavi arka jant 2005 kasa 85 ytl mi??? Ya bide abi o yan sanayi mi?? orjinal kanuni mi??

rider89, msn adresim yukarda yazıyo beni eklersen sana fiat listesini msn den yollarım her şeyin fiatı yazıyo

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim patron geçen hafta kaza yaptı...Motor yerde sürüklenmiş bi yere girmemiş hussar ondakide.Önce 300-400 civarı masraf çıkar demişler sonra yok içeriden bilmem ne yamulmuş yok bilmemneninde değişmesi lazım fiyat 475+75 işçilik=550 ytl Sonra dedim abi o ne ya anlattığına göre öyle şiddetli bi kaza da yapmamış ama ön taraf plastik aksamı tamamen değişecek,far tamamen değişecek zaten diğer far tuz buz...Aslında buraya kadar olan şeyler normal sayılır ama işin güzel tarafı 550 ytl tutan masraflar pazarlıkla 350 ytl ye halloldu Tam hatırlamıyorum nelerin değiştiğini ama...

Motosikleti
    Hussar125
    Ya abi servise göre değişiyoo.Mesala bnim arka fren kolu değişti 4 ytl yazıyo +4 ytlde işçilik koymuş 8ytl.Jantada öyle dedi 170ytl+4ytl işçilik..Adam her şeyden 4 ytl işçilik alıyo.

Motosikleti
    kanuni 250c
    Valla arkadaşım da Hussar var. 13.000 km. oldu maşallah tık yok. Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demiş atalarımız. Düzenli servis ve bakım gördükten sonra bi problem çıkaracağını sanmıyorum bu makinaların. Şimdiden hayırlı olsun.İyi şürüşler

ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History
    Arkadaşlar böyle bir başlık kaçınalmazdı, emeği geçen arkadaşlara tesekkürler.
    hussar kullanıcısıyım. 2800 km deyim şu an. standart servis bakımlarını yaptırıyorum.
    rodaj döneminde tavsiyelere uydum. şu an 10.ytl benzin ile 120-130 km arası yol yapabiliyorum.
    sık karşılaştığım tek problem ön farlarla ilgili, iki sefer park lambası değişti, kendi kendine yuvasını ve lambayı yakıyor. bu akşam ise kısa ve uzun farlar kesildi. ampül değiştireceğim. park lambası ise 2 sefer değişti. herkese kolay gelsin.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Adam her şeyden 4 ytl işçilik alıyo.
    Bu bana bişey hatırlattı; askerlik yaptığım yerdeki revire hangi derten gidersen git mavi bir hap verirdi doktor
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @zipzip
    ön park ampülü ilk aldığımda benimkide yanmıyordu geçen neon taktırırken ön için mavi led aldım ilk 3-4 gün sorunsuz çalıştı sonra gene yanmaz oldu Matraks arkadaşımız oda aynı dertle karşılaşınca söyledi mesela 1 haftadır yanmıyan led dün baktım çalışıyordu, stop, sinyal veya diğer lambalarda herhangi bir sorun çıkarmadı bana
    ERASER WİLL COME BACK

ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History
    1 ay boyunca park lambası, kısa far ve uzun far ile ilgili bir sorun yaşamadım. gündüzleride far kullanıyorum. fark etmek ve fark edilmek adına. bir gün fulya beşiktaşta park lambasının yuvası eriyipte sigortaları attırıp beni yolda bırakana kadar. sigorta ara allah ara. yok. neyse farları kapatıp, bir otomobil ampül sigortası buldum eve gidebildim. servise gittiğimde park lambasının yuvasının plastiğinin erimiş olduğunu gördük. garanti kapsamında yuva değiştirildi. bir hafta sonra tekrar lamba kesildi. tekrar servise gittiğimde ise minik neon lamba takıldı. bunun problem çıkartmayacağı söylendi ki bu güne kadar o neon lambada problem yok. evvelsi akşam eve dönerken hava kararmış idi kısa far yaktım. yanmıyor. bu arada park yanıyor. uzun'u denedim 2 sn. yandı ve o lambayıda kesti. yarın servise gidip sorunu çözdüreceğim. motoru ilk aldığımda ise 2 gün içinde sehpa lastiği eriyip düşmüştü. kalitesiz malzemeden dendi. serviste değiştirttim ve 2 de yedek aldım. cebimde duruyor. 3 aydır. 2. koyduğum lastik devam ediyor. herhangi bir erime söz konusu değil. servis sehpa lastiğini daha kaliteli maddeden imal ettiklerini söyledi ki doğru...3 aydır kullanıyorum.
    birde kanuni hussar ve popcorn başlığı açılalı 4 gün olmasına ragmen. bu kadarmı hussar kullanıcısı veya popcorn kullanıcısı var diye düşünüyorum.
    Tüm motosikletlerin yolları açık olsun.

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Arkadaşlar, bende geçtiğimiz yılın Ağustos ayından beri Kanuni Hussar kullanıyorum. motor 350. km de kopan km teli dışında hiç arıza çıkarmadı. bu arada 2 kez düştüm. (1.si mıcır yüzünden 2.si yola atlayan bir otomobil...) grenajlarda falan çizilme oldu ama yürüyen aksamda bir sorun yok.
    Kanunin buradaki servisi tam bir rezaletti (otomotest - kocaeli)(ilk kazamdan sonra istediğim ön göğüs parçasına telefonda var deyip 40 km yol geldikten sonra aaa kalmamış diyecek kadar ciddiyetsiz adamlardı) zaten daha sonra bayilikleri ve servisleri iptal edildi. motorumun bakımlarını buradaki bir serviste yaptırdım. hem muhabbet ettim. hem çay içtim....

Hussar fena bir motor değil ama bindiğim tüm diğer scooterlara göre daha rahatsız (çoğu çin malı idi) selesi de küçük olduğu için 2 kişi binerseniz iyice sorun oluyor. eskiden yüksek bir scooter oluşu hoşuma gitmişti ama şimdi alçak bir scooterda denge problemlerinin ve kontrolün daha kolay çözüleceğini düşünüyorum. hussarı bu aralar satıp yeni sezonu beklemek daha konforlu ve güçlü bir cihaz almak istiyorum. sanırım önümüzdeki sene motosiklet piyasası iyice kızışacak.

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    sele 2 kişide rahatsız haklısın arkadaki kişi çok rahatsız oluyor bazen dediğiniz yükseklik sorunu oluyor ama avantajıda çok
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    birde baştan beri süren bir fren problemim var. ön frenin ciikleyen sesi hala kesilmedi. diskteki tozlardandır dediler. sprey falan sıktılar ama fayda etmedi. arka frende çok yetersiz. özellikle motoru yıkattıkdan sonra arka fren hassasiyeti değişiyor. direk tekeri bloke ediyor ve kaymama sebep oluyor. bu yüzden bir kaç kaza atlattım. o yüzden motoru yıkatınca devamlı fren sıkarak eski haline döndürmeye uğraşıyorum.

-tabi motorum seviyorum aslında özellikle görünüşünü asya-mondial vb. scooterlar gibi avam bir havası yok spor görünümlü yakışıklı bir cihaz....

murattolga, evet o bloke problemini bende yaşadım ama şimdi yok nasıl olduda oldu bilmiyom

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ne sorunsuz motormuş ya başlık 3. sayfada çıktı

evet benim sorularım var arkadaşlar
    1) hava filteresinin yanıdaki ufak üçgen kutu ne işe yarar ve ordan gelen tahliye borusunun amacı ne bugün çok az doluydu boşatdım sarımsı köpüklü bir sıvı biraz benzin kokuyordu
    2)dün yağ eksik gibi geldi bende ekledim sabah kontrol edeyim dedim ama çok koydum galiba hafif sızmaya başladı bende kapatdım acaba bir zararı olur mu?
    3)dün bir ara motor kalkışta gaz verince boğulur gibi oldu ama çok kısa sürdü ama bugün olmadı acaba karbiratör mü tıkandı yoksa buji çapak mı yaptı ?
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler