Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    Arkadaşlar motorumdan kalkarken biraz fazla gaz verince garip bir uğultu geliyor. Sanırım eksoz üstündeki koruma demirinden ama tam emin olamadım. sizdede bu ses mevcutmu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kardeş o debriyaj baskı diskinden geliyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o debriyaj baskı diskinden geliyo

Yani bu ses normalmi ?

Motosikleti
    hayır kesinlikle normal değil.bayiye gidip bu problemi anlatıyosun onlarda bu motor güçlü yapılması için sert diskler kullanıldı bu ses geçmez diyo şaka gibi xD servise gidip kayış kapagını açtırıp temizletiyosun 100 km geçmeden o ses daha azmış olarak gelmeye başlıyo.

motorda herşey güzel ama bu ses adamı çıldırtır.
    Mustafa Kemal Atatürk

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Dikkat ettinizmi bilmiyorum ama arkadaşlar bu bahsettiğiniz ses 2 kişi binilince veya zorlayıncamı geliyo..?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    yok şükrü abi keşke öyle olsa kiminin motorunda hiç böyle bir problem olmuyo kiminin scooterındada oluyo aslında rodaj zamanındaki kalkışta motoru zorlamaktan kaynaklanan bi durum.sym mioda todayde dylanda diğer scooterlardada daha önceden bu sorunu bizzat gördüm ancak benim motorumdan anormal derecede geliyo sinir bozuyo bu kadarda olmaması lazım alır almazda öyle haşinde kullanmadım :S sadace motor kalkışlarında çok düşük hızlarda motorun kalkışlarında ve yokuş çıkarken gazı kavramasında bu ses çok aşırı çıkıyo boyle bi gıcırdama sesi geliyo sanırsınki freddy bıcak elleriyle demirlere parmaklarını sürtüyo :D benim kafama taktığım husus koskoca honda aldık bu sitesine girdim şikayet ettim ilgilenmediler bile bayisi bu ses çözülmez diyo ben napıcam anlamadım.

diğer hususlarda ise 200 lük birçok scooterdan güçlü seri atak sağlam bir motor memnunum parentez açarımki (iki kişiyle bile 120 yaptı) fakat bu sorun olduğu için çok kızgınım

he bu ps 150 si olanlar 15 55 miydi neydi o repsol yagını serviste kattırmasınlar ,10 40 castrol yağı koydurun sentetik bir yağ bu yani labratuar ortamında üretiliyo vede daha ince motorun son hızda bir farkını hissetmesem söylemem
    Mustafa Kemal Atatürk

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Kaan abi benim motorda öyle bir ses yok o yüzden biraz şanslıyım sanırsam.

Evet yağda motorsikletler için çok fark ediyor diyebilirim.Ama iyi ki de PS150i almışım diyorum.

Motosikleti
    ali kardeşim allahtan oyle bi ses yok motorunda geri kalan herşey mükemmel zaten

ps çiler bu sesi halletmeyi kafaya koydum ilk önce hondanın sitesine bu sorunu araç plakasını bakımlarını verip herşeyi bildirdim
    cevap gelmedi 2 hafta oldu derken bugun farklı bir motorcuya gittim o bana bu sesin kaynağını detaylı gösterip anlattı vede motorumu sürdü..
    honda bu motorda sert baskı disk kullanmış malzemenin sertliğinden dolayı oluyormuş ve genelde ps ler bu yüzden hatalıymış bu malzemesi
    servise gittinmi ağız yaparlar filan dedi bana herşeyi anlattı.peki dedim sakıncası olurmu bu sesin bu motora;motora zamanla titreme yaparmış çünkü
    malzemeye sürttüğü içinmiş..neyse ardından honda bayiye gittik söyledik derken benim yazdığım yazıyı sanırım okumuşlarki bayi biliyoruz dedi galiba
    honda türkiye araştırmış bu konuyu (öyle sanıyorum) gerçi herbakıma geldiğimdede söylüyorum ya sorunuda:D
    neyse sonuç salı günü sabahtan gidip motoru bırakıp yeni balatayı ücretsiz takıcaklarmış (müşteri memnuniyeti adına) bakalım o balataylada sorun hallolcakmı çok merak ediyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Ps150İ
    Merhaba MOTORCU 48
    Temmuzun 20 sinde honda ps 150 i alcam . Öncelikle forumdaki son sayfada bahsehtiğin sorun o ilk aldığından beri varmıydı ve motoru almayı çok istiyorum ancak böyle sorunları olduğu içinde tedirginliğim bana yardımcı olursan sevinirim . Ben de muğlalıyım . Yakşamlar.

Slm merhaba o.e.d ben yaklaşık 7 aydır ps kullanıyorum 7000 km yaptım genelde vaktim olduğunda motorun üzerinden inmek gelmiyor insana.bende böyle bir sorun yok almanı tavsiye ederim.ilk 1000 km de motoru çok sakin kullandım kalkışlari sakin yaptım 50 ila 60 km hızlarda yaptım 1 bin km yi rodalla ilgili mi fabrikasyon bir hata olabilir motorcu 48 zin

Motosikleti
    Alıntı O.E.D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MOTORCU 48
    Temmuzun 20 sinde honda ps 150 i alcam . Öncelikle forumdaki son sayfada bahsehtiğin sorun o ilk aldığından beri varmıydı ve motoru almayı çok istiyorum ancak böyle sorunları olduğu içinde tedirginliğim bana yardımcı olursan sevinirim . Ben de muğlalıyım . Yakşamlar.
    kardeş muğlanın neresinden ??
    valla şöyle söyliyim kardeşim marmaristeki eski batan honda kıvrak motoru biliyosundur.marmaris bayisi yeniden yapılandırmaya girdi ve tüm çalışanları dahil değişmiti neyse eski servisteki usta başısı mustafa abi vardı şimdi kendine yeni dükkan açmış bu garantisi bitmiş hondaların bakımını filan o yapıyo motoru ona götürdüm o baktı vede herşeyi bilir.dediki bebriyaj baskı diskini bu motorda sert kullanmışlar o malzeme varyatöremi ne kalkışlarda temas edip motoru ayırdığı için ses yapıyormuş.bu parça genelde pslerde fabrika hatasıymış hondanın bu parçaya çözüm üretmesi gerekmiş diğer çoğu başka motorda bu ses yokmuş bana sym markasının motor satmak için bu sorunu seneler önce halletini filan söyledi.çoğu psdende bu ses geliyormuş gelmiyende varmış gelende...uzun uzun konuştuk daha sonrada servise gittim bu sabah motoru götürüp yeni baskı diskimi takıcaklar (BEDAVAYA) müşteri memnuniyeti açısından şimdi motor sanki rodajdaymış gibi kullanıcam 1000 km filan insallah yeniden yapmaz bu sesi..bu forumda önceden bi arkadaşımızda bu sese çözüm üretmiş yani ilk ben değilim.gerisi ama çok seri güçlü vede yakıtıda çimri bir scooter

bu ses dışında motorumdan çok memnunum ancak bu ses devam ederse en ağır eleştirileri dahi yaparım :D sonuçta herşeyi gerçekliğiyle yazıyorum çancincon almadık honda aldık beklentilerimiz büyük haliyle

Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm merhaba o.e.d ben yaklaşık 7 aydır ps kullanıyorum 7000 km yaptım genelde vaktim olduğunda motorun üzerinden inmek gelmiyor insana.bende böyle bir sorun yok almanı tavsiye ederim.ilk 1000 km de motoru çok sakin kullandım kalkışlari sakin yaptım 50 ila 60 km hızlarda yaptım 1 bin km yi rodalla ilgili mi fabrikasyon bir hata olabilir motorcu 48 zin
    büyük ihtimal fabrika hatası olmadı yarış kitlerinden alır kimsede tutamaz benixD
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Ps150İ
    Muğla merkezdenim şuan akyakadayım. Cevabın için teşekkürler . 7 gün içinde alcam motoru . Motoru kullandıktan sonra sizlerle irtibata geçecem . Bana bu motorla ile ilgili önerilerinizi söylerseniz sevinirim . İyigünler

Motosikleti
    akyaka çok yakın yermiş ara sıra oraya motorumla geliyorum çok güzel bir yer

tabiki bilgi alışverişinde bulunuruz motorum şuanda serviste parçası sıfırlanıyo (honda kalitesi ) bakalım sonraki izlenimlerimi de paylaşırım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Ps150İ
    Motorunu alabildinmi?

Motosikleti

honda ps150i debriyaj ses

evet aldım kardeş garanti kapsamında şu parçası değişmiş..
    gerekçe

debriyajdan ses geliyordu değişen parçası

şuanda ses gitti bakalım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Ps150İ
    Öncelikle geçmiş olsun . İlşallah olmaz bidaha . Senle nasıl görüşebiliriz ?

Motosikleti
    Honda forza 250
    slm arkadaşlar.. uzun süreden beri ilk kez girebildim.. motosikletimin arka lastiğinde sorun vardı.. normalde arka lastik hava basıncının 30 olması gerekirken 2-3 günde bir petrole gidip kontrol ettirdiğimde 12-15 lerde oluyordu.. üzerindeki lastikler pirelli.. bügün lastikciye götürdüm adam lastik ömrünün 10bin km olduğunu ve değişmesini söyledi.. ve michelin lastiklerinden önerdi..motosikletim şu an 10400 kmde.. siz bu konuda ne önerirsiniz..

Motosikleti
    Honda forza 250
    anlaşılan bu aralar forumu takip eden yok.. neyse artık bahsettiğim sorunu hallettim.. arka lastik ek yerinden çatlamış ordan hava kaçırıyormuş.. michelin city grip marka lastik taktırdım.. ön arka yeniledim.. şimdi herhengi bir sorun kalmadı.. 2 3 günde bir lastik şişirmekten de kurtuldum.. herkese kazasız sürüşler dilerim..

tüm ps 150 kullanıcılarına slm kazasız günlerim dilerim, ps 150 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım bi ay kadar önce ikinci el 6000 km de bi ps aldım kullanıcıları fazla olmadığından pek fazla bilgi edinemedim bu motor ile ilgili size sormak istediğim öncelikle yakıtı benim motorsiklertim 1 lt benzin ile 26 km yol katediyor (şehirler arası tek kişi ortalama 100 km hızla) bana fazla geldi motorun yakıtı bumudur yoksa gerçekten fazlamı yakıyor
    NOT: alınca servisine bakıma götürdüm yağı bujisi v.s. herşey normalmiş sadece hava filitresi değişti
    şimdiden hepinize teşekkürler...

Motosikleti
    Honda forza 250
    Alıntı zebellah.79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm ps 150 kullanıcılarına slm kazasız günlerim dilerim, ps 150 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım bi ay kadar önce ikinci el 6000 km de bi ps aldım kullanıcıları fazla olmadığından pek fazla bilgi edinemedim bu motor ile ilgili size sormak istediğim öncelikle yakıtı benim motorsiklertim 1 lt benzin ile 26 km yol katediyor (şehirler arası tek kişi ortalama 100 km hızla) bana fazla geldi motorun yakıtı bumudur yoksa gerçekten fazlamı yakıyor
    NOT: alınca servisine bakıma götürdüm yağı bujisi v.s. herşey normalmiş sadece hava filitresi değişti
    şimdiden hepinize teşekkürler...
    öncelikle hayırlı olsun.. doğru bir seçim yapmışsın.. Allah kaza bela vermesin.. yakıtın biraz fazla gibi kardeş.. benim ps 1 litre benzinle ortalama 35 km gidiyor ben sürekli ölçüyorum..bu sorununu servise gittiğin zaman söyle.. mutlaka çaresi vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)