Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Abi dylanla majesty arasında pek bi fark yok .Bence R6 al değişik olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Şu R6'yı bi günlüğüne kiralama şansım olsada şöyle 3-500km yol yapsam..
    Rahatsız edicimi gerçekten kullanışı nasıl diye.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Abi yanlış hatırlamıyorsam sahibinden.comda kiralık ilanı vardı galiba bi incele istersen..Ama R6 mıydı hatırlamıyorumda racing makinaydı yani..

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    arkadaşlar dylan'ın kullanma kılavuzunda subap ayarları ile bilgiye rastlayamadım. bizim motorlara kaç binde subap boşluklarının kontrolu veya ayarı yapılmaktadır. boşluklar kaç milim olmalıdır vs.vs.. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilirlermi acaba ---- deryali arkadaşım umarım hayalindeki motora kavuşman uzun sürmez.allah gönlüne göre versin
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dylan'ın kullanma kılavuzunda subap ayarları ile bilgiye rastlayamadım. bizim motorlara kaç binde subap boşluklarının kontrolu veya ayarı yapılmaktadır. boşluklar kaç milim olmalıdır vs.vs.. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilirlermi acaba ---- deryali arkadaşım umarım hayalindeki motora kavuşman uzun sürmez.allah gönlüne göre versin

Arkadaşım, ne işin olur boşlukla moşlukla senin, ver ayarı gitsin. Ne kontrolü yapacaksın lastik basıncımı bu sanki bırakın kendinizi kasmayın, tadını çıkarın makinalarınızın..... mm. falan bırakın bu işleri canım iş çıkarmayın kendinize

Deryali, neden majesty 400, bir bildiğinmi var. Ben bu aralar Silverwing 400 düşünüyorum, Hondadan ayrılmamak adına. Burgman 400 den vazgeçirdiler beni, motoru çabuk bitiyormuş diyorlar. O yüzden Honda ile temastayım, hayırlısı olsun bakalım,,,,

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı caracas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, ne işin olur boşlukla moşlukla senin, ver ayarı gitsin. Ne kontrolü yapacaksın lastik basıncımı bu sanki bırakın kendinizi kasmayın, tadını çıkarın makinalarınızın..... mm. falan bırakın bu işleri canım iş çıkarmayın kendinize

Deryali, neden majesty 400, bir bildiğinmi var. Ben bu aralar Silverwing 400 düşünüyorum, Hondadan ayrılmamak adına. Burgman 400 den vazgeçirdiler beni, motoru çabuk bitiyormuş diyorlar. O yüzden Honda ile temastayım, hayırlısı olsun bakalım,,,,
    yaptık bir cahillik işte
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptık bir cahillik işte

Takma kafana, olur böyle şeyler kardeş bak keyfine

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı caracas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben Honda'dan scooter olarak Dylan'dan başkasını tanımam ve de almam
    Ne zamanki honda adam akıllı bi scooter çıkarırki sanmıyorum o zaman düşünebilirim...

SilverWing 400. Çift silindirli 240kg ağırlığında dev bir makine. Test etme imkanım oldu. Gerçekten de iyi bir kondiksüyon gerekiyor kullanmak için. Yakıtı 400cc bir motora göre oldukça fazla. Motoru düz ve kuru yolda kullanmanız lazım eğer motor kaymaya başlarsa kontrol etmeniz imkansız. ön tarafı o kadar büyükki bazen üstü açık araba kullandığımı hissediyorum...

Tercih etmem gerekse idi Sw400'e göre Sw600'ü daha çok tercih ederdim. Ve sadece uzun yaz gezilerinde kullanırdım. Şehir içine asla gelmeyecek bi makine. Kalitesi ve sağlamlığı tartışılmaz zaten dikkat edin yollarda SW'yi sadece yazın ve uzun yollarda görürsünüz.. Bu açıdan tercih edildiğinde first class bir makine ancak benim kullanım amacıma şuan hitap etmiyor...

Burgman 400'de tek silindir ve aşırı dandik bir egzos sesi konforunu gölgede bırakmaya yetiyorda artıyor. Burgman650 ise tam bir yol canavarı ancak aşırı pahalı bir makine...

Majasty 400 ise gerek görünüşü, gerek kullanım rahatlığı ile hem şehir içi hemde uzun yollarda eşlik edebilecek diğer alternatiflerine göre birazcık daha ekonomik çok şık bir motor.

Ben Honda Dylan'ı satmadan kullabileceğim bir alternatif arıyorum ç.oğunlukla uzun gezilerde kullanmak ve tabi şehir içindede kullanabileceğim daha büyük cc ve konforlu makine arıyorum. Bunun için Majest400 ilk tercihlerimden ancak Vitesli düşündüğümde ise Hem Spor hemde Touring makine olan Honda VFR800 mükemmel bir alternatif... Daha bu sabahki trafikte bir VFR ile karşılaştık süzülür gibi hızlanması beni bir anda cezbetti.

Vitesli motor alırsam bu ya yamaha R6 olur yada VFR800.. Hem kararsız hemde bu sıralar parasızım ancak ilf fırsatta ... hadi hayırlısı.

"Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

2. el dylan düşünenler için gayet güzel fiyat

http://www.sahibinden.com/2008_honda...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Deryali, verdiğin bilgiler için sağol, teşekkürler

Ancak, Majesty 400 ün ağırlığı ile sw nin ağırlığı arasında ne kadar fark varki acep bu fark, şehir içinde kullanımını kolaylaştırıyor Yamahanın . Hondanın daha sorunsuz çift silindir bir makine olduğunu düşünüyorum. Vede ben kesinlikle kışın vede yaz bile olsa yağışlı havalarda binmem. Benim Akyazı Kuzuluk ta yazlığım var, yazın oraya sıkça gidip geliyorum. Asıl amacım benim o yolu araba ile gitmeden motor ile gitmek. Bunuda Honda kalitesi ile aşarım diye düşünüyorum.

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Bence scooter tarzı motorlar için 250cc üstü gereksiz, kullanışsız ve güvensiz. (motor bloğunun arka tekere direkt bağlı olmasından dolayı yol tutuşu çok kötü artı küçük lastiklerde yeterince dengeli değil) ya 250cc bi scooter alıp hem şehir içi hemde şehir dışı idare edeceğiz yada Dylanın yanına CBF500, XT660, KLR650, FZ6 FAZER tarzı ekonomik bi büyük motor alacağız.
    Tabii bence... Tabii İmkanımızca...

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el dylan düşünenler için gayet güzel fiyat

http://www.sahibinden.com/2008_honda...XQQdisplayitem
    Motor 2600 km de diyor ama dikkat ettiyseniz lastikler orjinal değil??
    Neden değiştirdi acaba ?? yada neden değiştirdiği halde hemen satıyor acaba???

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klaformu nerede bulabiliriz. Benim camda aynı yerden aynı oranda kırıldı İşe yaradı mı ?
    Deryalı sana da geçmiş olsun.Kloroformu reklam malzemeleri satan yerlerde(reklam panosu yapan bir yer de olabilir) veya Karaköy'de bulunabiliyor diye biliyorum.Şırınga içinde satılıyor olması lazım.Daha çok pleksi(plexy) yapıştırmak için kullanıyor.Bu camlar akrilikmiş.

Bu iş için plexyden pc kasası yapan AMFIBI ustanın(donanimhaber'den) yanına gittim.O halletti gayet de güzel oldu.110-120 km/s üzerine de çıktım bir problem yok.

Eğer bulamazsan nereden temin edildiğini tekrar sorarım.

http://www.sarkpleksi.com/index.php?page=iletisim.php
    Karaköy belki burada olabilir gitmeden aramakta fayda var.

Bir de forumda aratınca Kasımpaşa tarafında pleksi işi yapan bir yer bulmuştum.

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor 2600 km de diyor ama dikkat ettiyseniz lastikler orjinal değil??
    Neden değiştirdi acaba ?? yada neden değiştirdiği halde hemen satıyor acaba???

bunun nedeni orjinal fabrika çıkışlı lastiklerin pek iyi olmaması nedeniyle böyle aldığı gibi değiştiren çok. Satıcıda latiklere güvenemeyip değiştirmiştir, bi ara bende değiştirmeyi düşündüm ama ekonomik nedenlerden dolayı değiştirememiştim..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    cem bıraz daha bekle beraber 2 takım alırız.bıraz daha fazla ındırım yaparlar.bu motorların tek eksıgı kalıtelı lastık kullanmamaları.her sey guzel ama lastıklerı bespara etmez.şeref
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem bıraz daha bekle beraber 2 takım alırız.bıraz daha fazla ındırım yaparlar.bu motorların tek eksıgı kalıtelı lastık kullanmamaları.her sey guzel ama lastıklerı bespara etmez.şeref

valla doğru diyorsunn abi. yok zaten şuan için almam biraz zor.

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    aynen cem yaza dogru paslasırız.su an bende kurus masraf yapamam.bır arkadsım runner topladı.27-28hp yaptı.o getırttı.brıstone marka desen cok guzel.goruruz senınde hosuna gıderse fıyatını sorarız.ısımıze gelırse getırtırız.

aynen cem yaza dogru paslasırız.su an bende kurus masraf yapamam.bır arkadsım runner topladı.27-28hp yaptı.o getırttı.brıstone marka desen cok guzel.goruruz senınde hosuna gıderse fıyatını sorarız.ısımıze gelırse getırtırız.

abi bu kışı çıkarırsak bence yazında kullanırız çünkü Ali (deryali) abi de demişti yazın lastikler sıcakta yumuşadığı için daha iyi tutuyomuş, ben biraz yazında deniyecem kışın bakmayı düşünüyorum.anlatabildimmi abi sonçta öğrenci adamım,eskimemiş lastiği değiştirmek benim için lüks şeref abim..abi arkadaşın kaça getirtmiş.bide runnerı merak ettim yaw delirmiştir o makina valla nerden motor abi çok merak ettim bi ara bakayım..

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    2.sanayıde fatıh tıcaret var.ıveko yedek parca uzerıne.ama esas ılgı alanı motor.yolun duserse alı abı benı bırmottan şeref gonderdı.senın runner merak ettım dersın.zaten motor arda gorursun.gırank molossı pıston molossı,dıslıler molossı fena bır makına.havalar bıraz duzelsın ıstersen gıderız yanına

2.sanayıde fatıh tıcaret var.ıveko yedek parca uzerıne.ama esas ılgı alanı motor.yolun duserse alı abı benı bırmottan şeref gonderdı.senın runner merak ettım dersın.zaten motor arda gorursun.gırank molossı pıston molossı,dıslıler molossı fena bır makına.havalar bıraz duzelsın ıstersen gıderız yanına

of of of çok para giitmiştir ona yaww kaç model abi runner..olabilr abi havla güzelleşsin

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    2001 olması lazım 180lık .cem motor manyagı Alı.belkı 5-6 ay parcaları bekledı.ısıde bılıyor.hatta banada arka dıslıyı degıstırelım dıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler