Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zongshen-Zealsun Zs 250 Chopper

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen Zs-250
    Öncelikle selam arkadaşlar.

Bu camiaya katılalı henüz 6 ay da olsa, kokusunu almak bile insana umut ve neşe veriyor. Ben dilimin döndüğünce, bu motoru anlatmak istiyorum. Bu motoru geniş bir araştırma sonunda yazın aldım. Geniş bir araştırma çünkü motosiklet deneyimim yoktu ve hayatımda hiçbir motora binmemiştim. Motor bir çinli ama arkadaşlarımızın yazdığı gibi 6 aylık süreçte bana hiç eziyet etmedi. Standart olarak bakımları dışında ön lambasını değiştirdim ve bir kez tamamen benzini bittiğinden sıkıntı yaşatmıştı. Onların haricinde hiçbir masrafa yol açmadı, iyi bir araştırma yaptığımdan bahsetmiştim. Bu araştırma nedenimde bütçemin kısıtlı olması ve borca girme isteği olamamasıydı, ilk yatırım aracı olarak bütcemi böye ayarlamak zorundaydım. Tabi bu motorun da kaliteli olması şartdı. Malumunuz çinli motorlar konusunda yazılanları hepimiz dikkatlice okuyoruz ve mide bulandırıyor, ama Zongshen konusunda araştırmalarımın hiçbirisinde kalitesizliği bulamadım, keza bu alanda çinin en büyüğü Zongshen dır, ayrıca kendilerine ait Zongshen hız sporları takımıda bulunmaktadır.

Marka hakkında ki bilgilerden sonra genel haz duygusuna geçersek, Gerçekten çok güzel ve ilgi çekici bir motor, yerden yüksekliği kısa olduğu için yeni kullanıcılar için ideal. O kadar çok ilgi çekiyor ki kırmızı ışıkta şöförlerle sohbet ettiğimizden genellikle arkada ki arabaların kornalarıyla uyarılıyorsunuz. Genel olarak performansı tatminkarlık seviyesinde iyi, kullanım klavuzunda maksimum 90 ile gidilmesini öneriyor ama ben bayır aşağıya düz bir yolda 130 u gösterdim ve bu hızda da gayet istifli bir yol tutuş sağladı. Standart düz yolda bu hız maksimum 120 olarak söyleyebilirim. İvmelenmesi çok iyi, hatta 250 lilik bir chopper a göre çok seri diyebiliriz. Şu anda çok ama çok iyi bir tercih yaptımı söyleyebilirim, tabi herkese de bu motoru önermekteyim. Bu motoru iyi bir pazarlama stratejisiyle, iyi bir pazar elde edilebilir fakat Türkiye distiribütörü olan mototurka ağırlıklı olarak deniz motorları ve bunlar gibi alan kanalize olduğundan motor pazarına fazla odaklanmamış gözükmekte. Bu açığı zealsun kapatıp bu motoru pazarlamaktadır. Motorun 0 fiyatı 5400 ytl seviyelerinde.

Bu fiyata ÇÜŞŞŞ diyen okuyucularada şunu şöyleyebilirim, emin olun diğer çinlilierden farklı olarak kaliteye ve performansa ödenen bir para bu. Değer mi derseniz bence kesinlikle değiyor. Bu bütçedeki arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba 150-9
    şu anda motorun nasıl hala duruyormu

Motosikleti
    gt 650 comet v2 power
    aynı motordan bendede var motor şu an 25 binde va aşagı yukarı 2 yıldır bende motorda şu ana kadar ufak tefek sorunlar hariç hiç bir sorunum olmadı hızlanması falan bayağı bi tatminkar uzun bi inişte 150kmh gördüm ama şunuda demeliyimki kmhsi diyer çinliler gibi fazla göstermiyor birkaç arabayla ölçüm yaptık arabanın kmsiyle aynı değişen hicbir şey yok .fiyatı yüksek gelebilir ama motor gerçekten hakkını veriyor...
    [COLOR="Black"][B]Devir hangi devir olursa olsun devirli olsun...[/B][/COLOR]:queen:

Motosikleti
    kuba 150-9
    titreşim nasıl

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Gözüme ilişti üzerindeki motor galiba şu roadstar, supershadow, ledow üçlüsünde olan motordan.
    Yanılıyormuyum?

Motosikleti
    Dream Rider
    Doğru aynı V motor

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motor hakkında bilgisi,tecrübesi olan hiç yokmu????

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    benim kuzenimde var zongshen bi motor 3 yıldır biniyoruz motoru 2 milyara falan aldık oyuncağımız olsun öle rastgele bineriz gitti yere kadar diye motorda tık yok yağ bile değiştirdiğimizi hatırlamıyorum 2-3 kere belki yağ değiştirdik inanılmaz sağlam çıktı motor : ) zongshene laf yok ..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zongshen olarak değil,model hakkında bilgi ve tecrübe sormuştum...

Arkadaşlar herkese selam aranıza yeni katıldım. Konuyu görünce geldim Bende bu motordan var yaklaşık 6-7 aydır kullanmaktayım 600 km yol yaptım kontak kapatmadan ve bir sorun çıkarmadı.sadece biraz fazla yakıyor oda tahminimce çift silindir olmasından dolayı ve motorun kendi ağırlığı 180 kg.Motorun yedek parça sıkıntıısı yok GAziantepte ve istanbuldan sipariş verebilirsiniz.Benm çözemediğim tek sıkıntım Km saatim çalışmıyor kaç km hız yaptım göremiyorum.Genel anlamda güzel motor.Titreşim konusunda yorum yapamıycam ilk motorum olduğu için diğer çinlilere göre iyi diyor bir kaç tanıdık.Uzun yolda yorucu bir motor değil kesinlikle onu söyleyebilirim.eğer ki merak edilen bir soru varsa cevaplarım.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Sitede bu motosikleti kullanan var mı?

Denk geldi dün 2008 model 2009 çıkışlı 8bin km de bir tanesine talip olmak için test sürüşü yapayim dedim.

Çalıştırdım, yaklaşık 3 - 4 dakika ısınması sürdü. Kesinlikle isinana kadar gaz yemedi.
    Gaz yemeye başlayınca çıktım yola ama optimum sıcaklığa ulaşana kadar çok isteksizdi.

Acaba diğer v silindir 250 liklerde durum nasıl.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Yukardaki soruma cevap yazabilecek ya da bu motoru kullanan var mı?

Geçen gün gördüm sahibi hala satmamış.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)