Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PIAGGIO FLY 150'Yİ NASIL BİLİRSİNİZ ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgur77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba
    Bir scooter almayı düşünüyorum ve ekim ayında geleceği söylenen Keeway Matrix 150'yi bekliyordum. Daha öncesinde fiyatından dolayı Piaggio düşünemiyordum ancak şimdi kampanya yapmış ve tüm modellerde peşin fiyatına 18 ay taksit var. İstanbul'da değilim ve bulunduğum şehirdeki bayii sadece sipariş üstüne getirtiyor. Yani ne motoru gördüm ne de kullanan tanıdım. Ancak internetten gördüğüm fotoğrafları ve özellikleriyle Fly 150 modeli hoşuma gitti. Tabii ki markanın Piaggio olması da güven veriyor. Kampanya 31 Ağustos'ta son. Yani bir-kaç gün içinde başvurmam lazım. Almadan önce kullanan ya da bilen arkadaşlar varsa fikirlerini almak isterim. Bir-kaç günüm var ve Fly 150 için söyleyeceğiniz iyi ya da kötü herşey benim için çok değerli. Bir de Piaggio'nun kimi modelleri için yakıtta Euro 1 normlarında olduğu kimi modelleri içinse Euro 2 normlarında olduğu söyleniyor. Bu normlar hakkında bilgisi olan var mı? Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    soru öyle olmuş ki alsana cevap 'iyi bilirdik gömün gitsin'
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ii biliriz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

"gömün gitsin"i "alın gitsin" olarak değerlendirebilir miyiz ?

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    gömün gitsini aldıkdan sonra anlıyacaksın ... Dikkat et kafası hortuma doğru gelsin Kıbleye doğru gelirse yazık olur, Malum Hortum yanlış yere gider benzini çeker ....
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    kalitesi tartışılmaz italyanların ama kullanmadım yorum yapamam, çinlilerle kıyaslamaya kalkma sakın ama servis ve yedek parça konusunda sıkıntı çekebilirsin alıcağın bayiiden yeterli bilgiyi al yani allah korusun kaza gelse başına ortada kalma yani iyice araştır eğer kararın değişirse honda veya yamahaya bakmanda fayda var pişman olmazsın
    ERASER WİLL COME BACK

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    powerbyaydin, Honda, Yamaha Demişsin. Bi Suzuki Kullanıcısı olarak alınmaktayım neden onuda Saymadığını banada Açıklarmısın Yetim mi, Öksüz mü, Kimin Tavuğuna Kış Demiş. Japonsa Oda Japon..
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    honda ve yamaha bence servis açısından iyi suzuki ve kawasaki kalitesi tartışılmaz ama servis açısından ve yedek parça açısından çok madur kalınan markalar
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım kullandım yorum yaparım kimseyide tanımam alma sakın hatanın en büyüğünü yaparsın yok parçası yok bulunmuyo buldunmuda servet istiyolar dertsiz başına dert alma
    ben sattığım gün tüm arkadaşlara mangal yaptım kutlamak için
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

superlong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMYCO XCITING 250i
    bbrr arkadaşıma katılıyorum iyi motor guzelde ama parcaları yok ve maliyeti çok yüksek yok bana uyar diyorsan al hayrını gör

Arkadaşlar durum bu kadar mı vahim? Kampanya sayesinde Piaggio alma fırsatını yakalamışken gidip Çin malı motorlarından birini mi almalıyım? Aslında soruyu şöyle değiştirsem daha iyi olur:

Kaliteli ama yedek parçası zor bulunan Piaggio mu?
    Kalitesiz ama yedek parçası bol bulunan Çin malı bir motor mu?

Ya da şöyle;

Hemen şimdi Piaggio FLY 150 mi?
    Ekim'i bekleyip Keeway Matrix 150 mi?

İşin içinden çıkamadım, lütfen yardımcı olun..

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben derimki piaggio al tabikide kalite olarak daha üstün nerde olduğunu bilmiyorum ama çok abartı bir şekilde de parça sorunu çekeceğini sanmam yinede sen bilirsin ama kullanan bi kaç tanıştığım kişi oldu ve gayette memnunlardı

aricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Fly 150
    arkadasim biraz gec cevap yaziyorum ama Mayıstan beri bir Fly 150 kullanicisi olarak goruslerimi paylasayim dedim.

Motor guzel gidiyor, su an 1500 km ye yaklastim 1460larda ve hicbir sorun cikarmadi teknik olarak motor.

Yedek parca olarak da, ufak bir kaza sonucu motorun yolcu icin olan tutma yeri kırıldı ve istanbul yetkili servislerinden biri olan YOL Motor'a goturdum motoru ve bir hafta gibi bir surede kirik parcalari degistirip, cizik yerleri cilaladilar.
    Yani yedek parcada pek sorun yok gibi..

saygılar

Peki Piaggio'ların ikinci el piyasası nasıl biliyor musun aricane? Satmak istediğimizde müşteri bulabilir miyiz?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hacımmm skıpper 150 den şaşşmmaaaa....
    gel beni dinleee...
    fly da estetik zayıf...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hacımmm skıpper 150 den şaşşmmaaaa....
    gel beni dinleee...
    fly da estetik zayıf...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Fly 150
    piaggioların ikinci elleri iyi diye biliyorum, x9 u olan bi arkadasim vardi, satarken hic gucluk yasamadi.

fly ve skipperin motorları aynı, ikisini de incele istiyorsan, benim hosuma fly gidiyor bi arkadasta da skipper var.

flyin bir dezavantaji skippera gore fari ustte oldugu icin ondeki arabaya yaklasinca aynadan gozunu aliyor ve bu nedenle sarhos bir sofor ve arkadaslari beni arabayla ezmeye calistilar, zor kurtuldum... bu ulkede motor kullanicisina hic saygi yok.. skipperda far daha asagida, onun icin boyle bir sorun olmaz

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    dostum bugün son gün ama bence acele etme daha ne kampanyalar cıkacak 3 ay içinde, ben senin yerinde olsam piaggio alcaksam skipper ı tercih ederdim daha iyi duruyor motor ama ben de yeni motor alacam ve skipper dan vazgecip sym joyride 200 alacağım sana da tavsiye ederim...

Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar.. Bu arada federal, piaggioturkiye.com'a mail atıp öğrendim. Kampanyanın bir hafta daha uzatılma ihtimali varmış.. Bir de Keewy Matrix 150'nin gelmesi çok yaklaştı gibi. Onu da görüp öyle karar vermek istiyorum. Elbette Piaggio ile boy ölçüşemez ama çok dandik birşey çıkmazsa fiyatı açısından cazip gelebilir ve tercih edilebilir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler