Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    ben 12,5 beygir olarak biliyorum öylede yanlış yazılmış olabilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    oyle degıl ıste ben bugun beldeyamanın sıtesıne baktım 10 hp dıyo zaten motorun son hızı 105-110

100 kmde kalsın barı bu olay cok kotu oldu kymco ck 125 bıle 12 hp bunun nıye yıl gectıkce hpsi dusuyo anlamadım motoru eşek ettiler iyice hee

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu ybrlerın hp sini neden dusuruyolar 2004-2005 ler 12.5

2006-2007 11 hp 2008 lerde 10 hp dıye duydum bu dogrumudur sızce
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 12,5 beygir olarak biliyorum öylede yanlış yazılmış olabilir...
    oyle degıl ıste ben bugun beldeyamanın sıtesıne baktım 10 hp dıyo zaten motorun son hızı 105-110

100 kmde kalsın barı bu olay cok kotu oldu kymco ck 125 bıle 12 hp bunun nıye yıl gectıkce hpsi dusuyo anlamadım motoru eşek ettiler iyice hee
    2006 model den itibaren avrupa standartları gereği 10hp ye düşürüldü,

honda twister da 24hp iken 20hp ye düşürülüp cbf250 adıyla piyasaya sürüldü
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    yaa düşürülme felan yok öyle gösteriliyor kağıt üstünde bugün bende araştırdım yine 12,5 hp internet sitesinde 10 hp diye gösteriliyor yerim avrupa standartını..........benim ybr 2005 model ama yuvarlak lamba yani yeni kasa 2007 var kardeşimde kafa kafaya gidiyoz ne o beni geçebiliyo nede ben onu o zaman biri 12.5hp oluyor biride 10 hp saçamalığın daniskası dediğim gibi kağıt üstünde 10 hp ...

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    bu ne avrupa standatları bole ıs mı olur adamı zorla gunaha sokuyolar 2.5 hp ne demek yaa
    Adamlar motorun gücüne değil, egzoz emisyonlarına standart getiriyor. Bu standartları tutturmak (dolayısıyla Avrupa'ya motor satabilmek) için de egzoz gazlarını daha fazla temizleyen sistemler, kullanılmayan benzinin atılmaması için geri dönüşüm sistemleri vs. kullanılıyor. Bütün bunlar da, motorun gücünü azaltıyor.
    Hatta, bir çok yeni spor modelde, egzozların sele altı yerine, yere çok daha yakın konumlanmasının sebebi de bu. (Daha temiz egzoz, daha ağır oluyor, ağırlık merkezini aşağı çekebilmek için de sele altına böyle bir ağırlık konulmuyor.)
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

evet arkadaşlar 2003-2004 modeller 12 hp,2005 ve sonrası 10 hp dir.2005- ve sonraki seride geri dönüşüm vardır.

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.

Tekrar merhaba.

Forumu işlerimin yoğunluğu sebebiyle takip edememiştim. Babaçi, fotolar güzeldi. Yeniçeri, geçmiş olsun, umarım sağlığına tekrar kavuşmuşsundur. Adanalı, 2008 YBR hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsın inşaAllah. Konuyu takip ediyorum, yeni fotoğraflarınızı bekliyorum. Hepinize sağlıklı ve kazasız günler.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar 2003-2004 modeller 12 hp,2005 ve sonrası 10 hp dir.2005- ve sonraki seride geri dönüşüm vardır.

geri donusum ne oluyor acaba hiç duymadım beygirdeki kaybı omu gideriyor
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Comet
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geri donusum ne oluyor acaba hiç duymadım beygirdeki kaybı omu gideriyor
    karburatörün yakamadığı benzini tekrar kullanıma kazandırıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında faydalı birşey, yani daha güçlü olacağına daha ekonomik ve çevreci olması.

Motosikleti
    YBR 125
    slm bende 2 yıldır ybr hastasıyım zaten aklımda motor dıe 1 şey yokken beni bana motor aşkını ateşleyen ybr nin görüntüsü olmuştur.gecen sene alıcaktım param yetmedi bende bws almıştım super 1 socooter dı onu saatım şimdi ılk aşkım olan ybr alıcam 2 ci el 2004ler cok hoşuma gıdıyor gorunus ve 12.5 hp. bugun baktım 2004 model 20000 km de hiç 1 sorunu yok sadece on granaj catlak bıraz yan yatmıs motor koruma demırı var motorda cızık yok 120 km hıza zorlanmadan ulasıyo fıyat 1900ytl aşşagı olacıgınıda sanmıyorum sizce alınabılırmı yarın karar vermem gerekıyo. ybr kullanan veya tecrubesı olan arkadaslar yardımcı olursa cok sewınırım.şimdiden tşq ettim

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karbüratör benzini yakmaz. sadece hava ile karıştırıp, silindire gönderir.
    bu sistemle de, yanma odasında yanmayan benzin, egzozdan atılmaz, tekrar silindire gönderilir. kabaca açıklaması böyledir.

Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bende 2 yıldır ybr hastasıyım zaten aklımda motor dıe 1 şey yokken beni bana motor aşkını ateşleyen ybr nin görüntüsü olmuştur.gecen sene alıcaktım param yetmedi bende bws almıştım super 1 socooter dı onu saatım şimdi ılk aşkım olan ybr alıcam 2 ci el 2004ler cok hoşuma gıdıyor gorunus ve 12.5 hp. bugun baktım 2004 model 20000 km de hiç 1 sorunu yok sadece on granaj catlak bıraz yan yatmıs motor koruma demırı var motorda cızık yok 120 km hıza zorlanmadan ulasıyo fıyat 1900ytl aşşagı olacıgınıda sanmıyorum sizce alınabılırmı yarın karar vermem gerekıyo. ybr kullanan veya tecrubesı olan arkadaslar yardımcı olursa cok sewınırım.şimdiden tşq ettim
    merhaba deep16
    aynı mesajı ikinci kez göndermişsin. sanırım tam cevap alamamışsın.
    ben şöyle cevaplamaya çalışayım;
    piyasadaki ybr'ler, ister sıfır olsun, ister ikinci el, fiyatı uygun olduğu taktirde, gözü kapalı alınacak makinelerdir.

ebatları, gücü, tipi, kullanım alanı belli makinelerdir.
    bu özellikleri uyuyorsa, az km'li (20 bin km. ybr için hava-cıvadır) bir ybr alınır.
    üçüne beşine bakılmaz, 100-200 lira için bu makineler kaçırılmaz.

2004 model 20bin km. sorun yoksa, bilen biri ile de bakılır, pazarlık yapılır, alınır. bu iş bu kadardır.

ALLAH gönlüne göre versin. hoşgeldin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YBR 125
    tşq. ettim pazarlık payım yok ama bı servıse gosterıp alım o zaman

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karbüratör benzini yakmaz. sadece hava ile karıştırıp, silindire gönderir.
    bu sistemle de, yanma odasında yanmayan benzin, egzozdan atılmaz, tekrar silindire gönderilir. kabaca açıklaması böyledir.

merhaba deep16
    aynı mesajı ikinci kez göndermişsin. sanırım tam cevap alamamışsın.
    ben şöyle cevaplamaya çalışayım;
    piyasadaki ybr'ler, ister sıfır olsun, ister ikinci el, fiyatı uygun olduğu taktirde, gözü kapalı alınacak makinelerdir.

ebatları, gücü, tipi, kullanım alanı belli makinelerdir.
    bu özellikleri uyuyorsa, az km'li (20 bin km. ybr için hava-cıvadır) bir ybr alınır.
    üçüne beşine bakılmaz, 100-200 lira için bu makineler kaçırılmaz.

2004 model 20bin km. sorun yoksa, bilen biri ile de bakılır, pazarlık yapılır, alınır. bu iş bu kadardır.

ALLAH gönlüne göre versin. hoşgeldin.
    gültekin abi açıklaman için teşekkürler teknik detayları tam bilmiyorum

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    20 bin km de motor alırken anlayan biriyle gitmek lazımm Debriyajj balatasıı fren balatalarıı motorun çalışması yağın temizliğine falan dikkat etmek lazım(yeni değiştirilmemişse)

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    İkinci el bir motor alınıyorsa değil yirmi bin isterse bin km'de olsun, mutlaka iyi araştırılmalıdır.Alıcı kişi motordan anlasa bile yanında motordan anlayan özellikle alınacak markayı kullanmış ve tanıyan birisinin olmasında fayda vardır.YBR için yirmi bin km gerçekten hava civadır.Buna da katılıyorum.Benim kullandığım YBR 21.000 km'de ve arka lastik haricinde hiçbir şey değiştirmedim.Yakın zamanda değişecek gibi de gözükmüyor.

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    YBR'mle bugün yaptığımız boğaz turundan sonra, ilk 2000 km'yi devirmiş bulunuyorum.

göstergenin içinde, üstte doğum tarihim, altta 41 kere maşaallah

Bunu da 79 doğumlular kullanabilir...
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok teşekkür ederim İSMAİL kardeşim.

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar ben geri dönüşümü iptal ettim ama bi türlü resmi bu sayfaya ekleyemedim nasıl ekleriz bu resmi

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ınsallah daha cook 2000 kmlere ulasırsın veron benımde olunca bende gezerım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler