Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar slm ben yamaha yrb 125 almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım açıkcası.Bu modelim yakıt sarfiyatı olsun fiyatı işçiliği olsun ve max hızı (buda önemli bir ön bilgi verebilirmisiniz?Honda cbf 150 düşünürken hondaya yapılan zamlar nedeni ile bu modelin 2. elini almak var aklımda suan. Daha önce hiç motor kullanmadığımıda göz önünde bulundurup cevap verirseniz sevinirim.
    not:2 milyara kmsiz düşük(3bin km) 2006 yrb bulunabilirmi?saygılar
    İstersen bunlara bak sadece fikir olsun diye verdim
    http://motosikletim.e-kolay.net/detail.aspx?sid=770200
    http://motosikletim.e-kolay.net/detail.aspx?sid=761466

Ama 500 daha eklersen şöyle 2ooo de bi tane bulabilirsin ;
    http://motosikletim.e-kolay.net/detail.aspx?sid=774660

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saint_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Drag Star XVS650a
    Merhabalar düşündüm, taşındım, araştırdım, sordum, soruşturdum ve ybr125 aldım geçen hafta en sonunda...
    İyikide almışım, çok memnunum... Şimdilik her şey iyi gidiyor ama bakalım biraz zaman geçtikten sonra olumlu olumsuz neler olacak???
    [COLOR="Red"]Car???[/COLOR] [COLOR="Blue"]No Thanx...[/COLOR]:bounce:

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulabilirsin tabi.
    yakıt sarfiyatı 25 ytl benzinle ortlama 350 km gidiyor.

max hızı 120 km/h ama normal şartlarda 110 km/h

herkese hayırlı bayramlar
    ozaman km de 100binden az yakıyor 80binlira falan yakıyor anlaşılan bu iyi bir değer

Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulursan beraber alalım banada bul. Sıfırı 3300 artı plaka ruhsat olan bı seyı kmsı dusuk bır sekılde 2000 alman cok zor kısda yazda olsa bu fıkırdeyım
    işde 3300 verdikten sonra honda cbf 150 almak daha mantıklı gibi Gerci honda cbf daha kapalı kutu nasıl bir motor bilmiyoruz. 2 milyara falan km si düşük bir motor bulursam almayı düşüne bilirim Senin motor işi ne oldu sende bakıyordun cbf 150 sayfalarına

Alıntı saint_e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar düşündüm, taşındım, araştırdım, sordum, soruşturdum ve ybr125 aldım geçen hafta en sonunda...
    İyikide almışım, çok memnunum... Şimdilik her şey iyi gidiyor ama bakalım biraz zaman geçtikten sonra olumlu olumsuz neler olacak???
    motoru sıfırmı aldınız acaba? kaça mal oldu?Banada verilen tavsiyeler genelde düşük cc li motorlarda vitesli olursa,vites geçişler cok sık olacağından şehir içi kullanımı zor olacağı yönündeydi sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda sehir içinde scooteramı binmek lazım kolaylık bakımından
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaslar bi msj ım vardı sanırım hatırlarsınız benim motor sert frenajda tak diye vuruyordu cukurda falan ben 3 gun önce ilk bakımı yaptırdım direksiyon canakları sıkıldı ama ses gecmedi durum söle cukurda ses cıkmıyor ama cok frene asılınca ve buyuk bi cukura girince tok tok yapıyor frene basınca amortisörler sona dayanmıyor sanırım cunku dayansa ön camurlukta iz yapardı bi el atın sizde durum nasıl?

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol

bunlarda benden ilk fotolarım daha yeni çekinmek nasip olduön çamurluğun yarısıda yok takdırmak nasip olmadıherkeze kazasız belasız sürüşler
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    bu motora yapılan dıs modify cok sekil duruo tıpkı racing bi motoru aratmıyo..

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bi msj ım vardı sanırım hatırlarsınız benim motor sert frenajda tak diye vuruyordu cukurda falan ben 3 gun önce ilk bakımı yaptırdım direksiyon canakları sıkıldı ama ses gecmedi durum söle cukurda ses cıkmıyor ama cok frene asılınca ve buyuk bi cukura girince tok tok yapıyor frene basınca amortisörler sona dayanmıyor sanırım cunku dayansa ön camurlukta iz yapardı bi el atın sizde durum nasıl?
    korna vuruyor olabilir.

-------
    jantları tekrar siyaha boyamam lazım

yalniz1789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar bende ybr ailesine girenlerdenim daha plakasını çıkartamadım bayram dı,olayısıyla
    benim sormak istediğim eksozu değiştirmek istiyorum acaba ne marka egsoz takmam gerekiyor yada bunları yapan yada satan bir yer varmıı
    sesi içimde hissetmek istiyorum herhalde ne demek istediğimi anlamışsınızdır

Motosikleti
    Lifan Glint 100

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    abi korna degil eminim daha cok bi bosluktan geliyo gibi bu ses oysa canaklar daha yeni sıkıldı usta bisey olmadıgını benim frene asırı asıldıgımı ve sonucta butun ybr lerde bu sesin olabilecegini soyledi bana cukurdada hic denemedim ama bi kasiste gecerken frene asılınca bu oluyor sinir oldum gunlerdir ya daha 1000 km bile olmadı 600 de soktum ilk bakıma

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    beyfa

ya kaskini gordum fotodan da bende arkama oturacak kisi icin su airoh speedfire modeline taktim ,ce me gibi avrupa onaylari var fiyatida uygun ,sen memnun musun
    ? baska bir bildigin varmi kaskla ilgili airoh la yani..

sonix

motoruna massallah diyeyim ki nza r degmesin
    Ege Dis Hek Fak

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ben memnunum ama nolan n61 alsaydım keşkede diyemeden geçemiyorum çünkü dikkatini çekmişdir kaskın vizörün sağ sol taraflarının üsdünde siyah plastik var onlar n61 de yok airohda sadece biraz rüzgar sesi oluyo 100-110 da fln okadar yoksa memnunum yani sağ sol yanak kısımlarıı yıkıyabiliyosun çıkartıp ben 2 senedir kullanıyorum ama n61 in bi alt modeli diyelim airoha gelincede marka olarak tabi bi bilgim yok ama artık üretilmiyrdu geçenlerde bi sitede gördüm kaskı tekrar satılmaya başlandı heralde kendi sitesinde yokdu kask çünkü fiyatınıda söyliyim ben biraz pahalı aldım fuardan almışdım 150ytl cikbiraz daha koyup n61 alabilirsin ama sanki airoh birazdaha şekil duruyor ben ona bide vizorune siyah film çekmişdim berbat oldu görüntü süperdi dur kayıyım onuda bak siyahını alırsan siyah bide vizör süper olursimsiyah olur kask

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora yapılan dıs modify cok sekil duruo tıpkı racing bi motoru aratmıyo..
    hangi motora
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi korna degil eminim daha cok bi bosluktan geliyo gibi bu ses oysa canaklar daha yeni sıkıldı usta bisey olmadıgını benim frene asırı asıldıgımı ve sonucta butun ybr lerde bu sesin olabilecegini soyledi bana cukurdada hic denemedim ama bi kasiste gecerken frene asılınca bu oluyor sinir oldum gunlerdir ya daha 1000 km bile olmadı 600 de soktum ilk bakıma
    galiba sorununu buldum.ilk motorum olan kymco u aldığımda seninki gibi bir problemi vardı.tümsekten,çukurdan geçerken tak diye ses geliyordu.

meğer ön amartisör borusunun içinde yağ gibi bir sıvı var.o az olduğu için vuruyormuş.o sıvıyı tamamladılar tak sesi kesildiydi.

yalniz1789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bursada o eksozdan taktırabileceğim bir yer varr mı arkadaşlar

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    istersen önce bursadaki yetkili servisi ara.onlarda olması lazım.fiyatıda 150 milyon civarı olması lazım.Antalya merkez servisinde mevcut.

gdm

sağol

korna vuruyor olabilir.

-------
    jantları tekrar siyaha boyamam lazım
    Yaw bende benim siyah inciye bu kafa grenajından alıcam ama kaç ytl dir...

Birde alsam ben takabilirim deme?
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

Motosikleti
    yamaha ybr
    ya ybr süper arkadaslar. 2006 haziranda ben 3200 ytl ye almıştım. su an o kadar memnunum ki bence ybr normal durumlardaki ybrlerin en güzeli( tabi cbr la karşılaştırmak sacma olur). max. hıza gelince motor 4500 kmde 125 yaptı. tabi herzaman olmuyo ama bence hızıda süper. kalkışta zaten fırtına gibi. benim motorla girip cıkmadığım yol yok ama motor harbiden süper. arkadaslar ybr parasının hakkı bence kim ne derse desin süper motor. kullanmak lazım

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    galiba sorununu buldum.ilk motorum olan kymco u aldığımda seninki gibi bir problemi vardı.tümsekten,çukurdan geçerken tak diye ses geliyordu.

meğer ön amartisör borusunun içinde yağ gibi bir sıvı var.o az olduğu için vuruyormuş.o sıvıyı tamamladılar tak sesi kesildiydi.
    abi hakli olabilirsin cunku bugun 2 motorcu arkadas aynisini soyledi yarin bi yagi bosalttirip sertlestireyim ne olacak bakalim ya bide amortisorler garantiye girermi bileniniz varmi

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    morfincik

kafa demirini söküp taktıktan sonra pek fazla bişi kalmıyor.elektronikçi olduğum için far ve sinyal bağlantısında sıkıntı çekmedim ama kabloları rengi rengine takarsan yapabilirsin.bana 160 milyona maloldu.şu anda Antalyada tek

----
    sibop ayarını kaçıncı km.de yaptırıyoruz*

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    sibop ayarını kaçıncı km.de yaptırıyoruz*
    bildiğim kadarı ile belli bir kilometre sınırı yok. sibop ayarı isteyip istemediği sesinden anlaşılıyor. kullanım şartlarına bağlı. yinede en kötü ihtimalle 50bin kilometreden önce isteyeceğini sanmıyorum. istersede ayıp eder. 120.000 kilometre görmüş ve henüz motor kapağına anahtar değmemiş ybr gördüm. seside ilk günki gibi çıkıyordu

şu anda Antalyada tek
    antalyada bir tane daha var. mavi 2006 model eski kafa grenajlı. oda 200 milyona maletmişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler