Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ybr 430-440 gibi yedege dusuyor genelde. Cok zorlarsam 380-390 gibi yedege geciyor. Arkadaslar bugun ufak bi kaza yaptim parcalari internet uzerinden almam gerekli bulndugum yerde yamaha servisi yok. O yuzden orjinal parca satan guvenilit bir internet sitesi tavsiyenize ihtiyacim var
    Dostum geçmiş olsun anladığım kadarıyla iyisin zaten önemli olan da bu.
    Motor ve yürüyen aksam dışında parçaları aftermarket denilen orjinal olmayan fakat bire bir uyum sağlayan ürünleri kullanabilirsin.
    Bu ürünler herhangi bir sorun teşkil etmez.
    Ybr orjinal parçaları malesef pahalı.Sürüm olduğu için yedek parça konusunda sıkıntısı yok bu güzel tarafı fakat pahalı bu gerçek..

Bu arada geçen sayfada eski motorumu satacağıma dair ilanım vardı.
    Sahibindene koyduğumun ertesi güne satıldı.
    Ben de bu kadar erken olacağını beklemiyordum iyi oldu.
    Sezon bitmek üzereyken iyi geldi.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Kadın sürücülere bilhassa dikkat edelim...
    Selametle.
    boora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    teşekkürler ben iyiyim şükür.nazar değdi motoruma çalıştığım yerdeki bekçi 2013 model motorumun sıfır gibi olduğunu kendisine satmamı istedi hatta benden çalıştırmamı istedi sesini dinledi baya inceledi. ben satılık değil dedim konuyu kapattık. iş çıkışı iş yerinden 500 metre gittim gitmedim sol omzumda bir ışık belirdi bu ne ki diye oraya odaklanırken önümdeki iki araba ana yolda yan yana gelip durdu onları farkettim frene bastım motor kitledi kaydı sol tarafıma düştüm çeneden açılır kask vardı çene kısmı açıktı boyun bağıda bağlı değildi hayliyle kafamdan fırladı gitti kafamı vurdum bilincim gitti geldi ön far far etrafındaki grenaj hasarlı ön çamurluğun ucunda bir parça derin çizik var bununla sıyrıldım. aksi gibi ön koruma demirini sökmüştüm bir hafta önce yerine takmaya üşenmiştim olan oldu artık. yan sanayi ürün takasım yok ama sadece ön cam 80 liraya bulabildim nette
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    teşekkürler ben iyiyim şükür.nazar değdi motoruma çalıştığım yerdeki bekçi 2013 model motorumun sıfır gibi olduğunu kendisine satmamı istedi hatta benden çalıştırmamı istedi sesini dinledi baya inceledi. ben satılık değil dedim konuyu kapattık. iş çıkışı iş yerinden 500 metre gittim gitmedim sol omzumda bir ışık belirdi bu ne ki diye oraya odaklanırken önümdeki iki araba ana yolda yan yana gelip durdu onları farkettim frene bastım motor kitledi kaydı sol tarafıma düştüm çeneden açılır kask vardı çene kısmı açıktı boyun bağıda bağlı değildi hayliyle kafamdan fırladı gitti kafamı vurdum bilincim gitti geldi ön far far etrafındaki grenaj hasarlı ön çamurluğun ucunda bir parça derin çizik var bununla sıyrıldım. aksi gibi ön koruma demirini sökmüştüm bir hafta önce yerine takmaya üşenmiştim olan oldu artık. yan sanayi ürün takasım yok ama sadece ön cam 80 liraya bulabildim nette
    Daha 2 saat önce bu nazar muhabbetini konuştuk arkadaşla.Motoru satmayı düşünmeyip yine de internetten satılık ilanı veren alıcı çıktıktan sonra da satmayan arkadaşların daha sonra kaza yaptığını söyledi gerçeken haklılık payı varmış...
    Kaza öyle küçük falan değil kask kafandan uçmuş gitmiş başını vurmuşsun falan büyük geçmiş olsun...
    Ben tanımadığım adamla motor hakkında konuşmam soru sorarsa falan terslerim yapacak birşey yok nazarı değiyor milletin...
    Ne kadar batıl inanç gibi olsa da Kuran-ı Kerim de nazarın yeri var.Dikkat etmek lazım..
    Başta sana sonra herkese kazasız sürüşler dilerim.
    boora bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba Herkese iyi haftalar dilerim
    Arkadaşlar maalesef motosikletle aramız biraz açıldı şu sıralar Gaziantep'de ve mahallemizde terör olayları filan olduğu için çıkaramıyorum ve buna üzülüyordum. Geçen cumartesi ailemden izin alıp arkadaşların yanına gidicektim tam mahalleden çıkarken aşağıda görmüş olduğunuz kırmızıya boyanmış yerden dönüyordum.

Bu sırada tam olay anını anlatayım;
    hızlı gitmeyi sevmediğim için düşük devirde hemen 3.cü vitese aldım sonra tam dönüşü alırken önüme bir araç durdu ve beni bir hayli sinirlendirdi. Zaten evden çıkarken de moralim bozuk iş güç arkadaşlar filan filan neyse. Ben çizginin başladığı yere kadar 3. vitesdeydim çizginin içerisindeyken tam 3'den 2'ye atarken AEA'nın videosunda gördüğüm gibi ve her zaman da yaptığım gibi aragazı dediğimiz o gereksiz şeyi yaptım ve vitesi bırakmamla o benim binmeye kıyamadığım canım cananım motosikletim sağa doğru yattı. Ayağa kalktım Allah'tan her zaman korumasını alıp çıkan biriyim o yüzden bana herhangi bir şey olmadı. Fakat işte motosikleti kenara çektiğimde rüzgarlığın kırıldığını gördüm bu beni bir yerden çok üzerken bir yerden çok sinirlendirdi. Kafamı çevirdim araç sahibi orda uzaktan beni izliyor. Bir anlık düşündüm. Bunun sebebi olan adamı dövsem mi? yoksa kötü olduğu için lastiklerimi mi patlatsam? Yada hepsinin sorumlusu ben başımı nerelere vursam ? Şeytana nalet dedik yolumuza baktık. Maddi durumlar çok elverişli olmadığı için lastikleri bu sene değiştiremiyorum. Ancak seneye toparlarsam kendimi sıfır güzel bir lastik alıcam artık pirelli mi olur metzeler mi olur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir kitapda şöyle okumuştum. Kendi deneyimlerinden ders alan insan Akıllı insandır. Başkalarının deneyimlerinden ders alan insan Mutlu insandır. Ben kötü bir deneyim kazandım sizde beni gözünüzün önüne getirerek sinirli ve gerginken motosiklet kullanmayın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim İyi günler
    Zephyros ve Selcuk89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 2 saat önce bu nazar muhabbetini konuştuk arkadaşla.Motoru satmayı düşünmeyip yine de internetten satılık ilanı veren alıcı çıktıktan sonra da satmayan arkadaşların daha sonra kaza yaptığını söyledi gerçeken haklılık payı varmış...
    Kaza öyle küçük falan değil kask kafandan uçmuş gitmiş başını vurmuşsun falan büyük geçmiş olsun...
    Ben tanımadığım adamla motor hakkında konuşmam soru sorarsa falan terslerim yapacak birşey yok nazarı değiyor milletin...
    Ne kadar batıl inanç gibi olsa da Kuran-ı Kerim de nazarın yeri var.Dikkat etmek lazım..
    Başta sana sonra herkese kazasız sürüşler dilerim.
    nazar batıl inanç değil gerçekten var sadece o nazar boncuğu takmak kurşun döktürmek vs batıl inanç. insanın bakış açısıyla alakalı bu nazar denilen şey yani benim olsun sahip olma isteğiyle bakılan şeye nazar değer. adam eni konu inceledi benim motoru her gördüğünde sorup duruyordu zaten başıma bir şey geleceğini sezmiştim. sol basamak lastiğide yerde sürüklenmemden dolayı çiçek gibi açılmış onu da almam gerek Allah tan arkadan çarptığım aracın sahibi ortalığı ayağa kaldırmadı. onunda tamponu derin çizilmiş tekrardan sağolasın verilmiş sadakam varmış demekki sol kulağım morardı ensemde de hafif şişlikle ağrı var bununla atlattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba Herkese iyi haftalar dilerim
    Arkadaşlar maalesef motosikletle aramız biraz açıldı şu sıralar Gaziantep'de ve mahallemizde terör olayları filan olduğu için çıkaramıyorum ve buna üzülüyordum. Geçen cumartesi ailemden izin alıp arkadaşların yanına gidicektim tam mahalleden çıkarken aşağıda görmüş olduğunuz kırmızıya boyanmış yerden dönüyordum.
    http://i.hizliresim.com/zVNv0O.png
    Bu sırada tam olay anını anlatayım;
    hızlı gitmeyi sevmediğim için düşük devirde hemen 3.cü vitese aldım sonra tam dönüşü alırken önüme bir araç durdu ve beni bir hayli sinirlendirdi. Zaten evden çıkarken de moralim bozuk iş güç arkadaşlar filan filan neyse. Ben çizginin başladığı yere kadar 3. vitesdeydim çizginin içerisindeyken tam 3'den 2'ye atarken AEA'nın videosunda gördüğüm gibi ve her zaman da yaptığım gibi aragazı dediğimiz o gereksiz şeyi yaptım ve vitesi bırakmamla o benim binmeye kıyamadığım canım cananım motosikletim sağa doğru yattı. Ayağa kalktım Allah'tan her zaman korumasını alıp çıkan biriyim o yüzden bana herhangi bir şey olmadı. Fakat işte motosikleti kenara çektiğimde rüzgarlığın kırıldığını gördüm bu beni bir yerden çok üzerken bir yerden çok sinirlendirdi. Kafamı çevirdim araç sahibi orda uzaktan beni izliyor. Bir anlık düşündüm. Bunun sebebi olan adamı dövsem mi? yoksa kötü olduğu için lastiklerimi mi patlatsam? Yada hepsinin sorumlusu ben başımı nerelere vursam ? Şeytana nalet dedik yolumuza baktık. Maddi durumlar çok elverişli olmadığı için lastikleri bu sene değiştiremiyorum. Ancak seneye toparlarsam kendimi sıfır güzel bir lastik alıcam artık pirelli mi olur metzeler mi olur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir kitapda şöyle okumuştum. Kendi deneyimlerinden ders alan insan Akıllı insandır. Başkalarının deneyimlerinden ders alan insan Mutlu insandır. Ben kötü bir deneyim kazandım sizde beni gözünüzün önüne getirerek sinirli ve gerginken motosiklet kullanmayın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim İyi günler
    geçmiş olsun biraz acemilik var sanırsam anlattığından bu kanıya vardım. koruma demirini ihmal etme büyük faydası olacaktır mal içinde canını sıkma benimde 150-200 arası masrafım var hiç yoktan yere olsun herşey bir deneyim tecrübe bu hayatta

nazar batıl inanç değil gerçekten var sadece o nazar boncuğu takmak kurşun döktürmek vs batıl inanç. insanın bakış açısıyla alakalı bu nazar denilen şey yani benim olsun sahip olma isteğiyle bakılan şeye nazar değer. adam eni konu inceledi benim motoru her gördüğünde sorup duruyordu zaten başıma bir şey geleceğini sezmiştim. sol basamak lastiğide yerde sürüklenmemden dolayı çiçek gibi açılmış onu da almam gerek Allah tan arkadan çarptığım aracın sahibi ortalığı ayağa kaldırmadı. onunda tamponu derin çizilmiş tekrardan sağolasın verilmiş sadakam varmış demekki sol kulağım morardı ensemde de hafif şişlikle ağrı var bununla atlattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

geçmiş olsun biraz acemilik var sanırsam anlattığından bu kanıya vardım. koruma demirini ihmal etme büyük faydası olacaktır mal içinde canını sıkma benimde 150-200 arası masrafım var hiç yoktan yere olsun herşey bir deneyim tecrübe bu hayatta
    km daha 2.400 yani fazla var diyemem Koruma demiri vardı Allah'tan yoksa grenaj filan giderdi hepsi. Teşekkür ederim iyi dileklerin için
    Sana da geçmiş olsun bu arada..

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Tesekkurler ;-)

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Arkadailar araçla ilgili sorunları söylermsniz alıcam bu motoru inşallah lütfen yarfımcı olun

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadailar araçla ilgili sorunları söylermsniz alıcam bu motoru inşallah lütfen yarfımcı olun
    Kısaca; kronik bir sorunu yok. Kullanıma ve bakıma bağlı olarak yıpranmalar olacaktır sadece, eğer ikinci el alacaksanız.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 sorunsuz bir makinadır ikinci el alacaksan ybr yi bilen bir arkadaşından rica et beraber gidin.Yoksa sıfır makine al ama fiyatlara baya zamlandı.
    Neyse sorun olarak karbüratör sorunu var makine ısınmadan hareket etme çalıştırmadan önce 5 dakika jikle kullan o zaman sorun olmaz.
    Mikuni marka Japon karbüratör var sorun motorun ısınmaması genel olarak netten araştır.böyle söylediğime bakma zaten bu da sorun da değil.
    Şimdiden hayırlı olsun..
    52Ensar52KK bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Teşekkürler .

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar iyi geceler . uzun zamandır forumu takip ediyordum kayıt olmak bugune nasip oldu . yaklasık 20 gün önce 0 kilometre ybrmi aldım ehliyetimide 30 gün kadar önce aldım yani daha çiçeği burnunda bi sürücüyüm çocukluk hayalim artık benim , bende artık motosiklet sahibiyim . henüz 500 km yeni geçti . 1000 bakımı için sabırsızlanıyorum , servis 1000de gel dedi o yüzden . resim atabilirsem biraz canlansın buralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:12 ----------

sanırım yapabildim . arkadaslar öneri veya sorunuz olursa buyrun forumlasalım biraz benimde sormak istediğim bi kaç soru olacaktır cunku . genelde mobilden baglanacagım geç yazarsam kusura bakmayın iyi geceler
    Zephyros, denyzmir ve cem6872 bunu beğendiler.
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, maşallah çok güzel.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    teşekkürler , hiç birimiz kaza yapmayalım fakat az önce işten dönerken ufak bi kaza atlattım ısıklarda ani frenle motoru yere yatırdım kendimi attım kenara bi şey olmadı . motorunda koruma demiri çizildi sadece onun dısında ıkımızınde bi sıkıntısı yok şükür fakat yatınca biraz benzin aktı normal midir ?
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

Alıntı msklkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler , hiç birimiz kaza yapmayalım fakat az önce işten dönerken ufak bi kaza atlattım ısıklarda ani frenle motoru yere yatırdım kendimi attım kenara bi şey olmadı . motorunda koruma demiri çizildi sadece onun dısında ıkımızınde bi sıkıntısı yok şükür fakat yatınca biraz benzin aktı normal midir ?
    Valla bro bende düşürdüm bugün motoru hatta biraz sürüklendim. Bi defa yine düşürmüştüm yine benzin gelmişti. Demek ki sorun bende değilmiş normal bişey

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı msklkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normaldir, silseydin iyi olurdu şimdi de nemli bir bezle silsen iyi olur. Hayırlı olsun motorun , foruma da hoş geldin. Eğitim de bu işin önemli bir parçası bence eğitim işini aksatma. Hiç olmadı güzel asfaltı olan boş bir alanda ani fren, 8 çizme, slalom gibi çalışmalarla tekniğini geliştirmeye çalış bence (tabi sınırlarını zorlamadan). Kazasız belasız sürüşler diliyorum. Dikkat et.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bu sabah yıkadım motoru güzelce .motorun devri kaç olmalı sizde yani 5.viteste en falz kaç devirde kullanırsak saglklı olur ? rodajdan onra .
    teşekkrü ederim hosbulduk

Furkan_Aytac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Selamlar ;
    Daha yeni 4000 km.de Ybr 2012 aldım . Yağı yeni değiştirilmiş . Fakat sanırsam supaplardan biraz garip bir ses geliyor . Ayarı nasıl oluor ustaya gitsem ne kadara patlar ? Bir de Bursa'dayım bilen varsa iyi bir usta önerebilecek olan var mı ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler ...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2016
    Arkadaşlar bende aranıza katıldım henüz 650 kmde
    TR_96 ve Zephyros bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı cem6872 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aranıza katıldım henüz 650 kmde
    http://i.hizliresim.com/6kAyq3.jpg
    Alıntı Furkan_Aytac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ;
    Daha yeni 4000 km.de Ybr 2012 aldım . Yağı yeni değiştirilmiş . Fakat sanırsam supaplardan biraz garip bir ses geliyor . Ayarı nasıl oluor ustaya gitsem ne kadara patlar ? Bir de Bursa'dayım bilen varsa iyi bir usta önerebilecek olan var mı ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler ...
    Hayirli olsun arkadaslar
    cem6872 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler