Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    yedek depo ayrı bir depo değil,hepsi aynı depo, başka biryerlere benzin koymuyorsun olay muslukta bitiyor.
    ahriman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    bu motorda cok begendigim bir sey deponun tasarimi. bugun iki kez kopruyu gectim okula gidip gelirken, ruzgar etkilemeye basladi mi depoyu kistiriyorum bacaklarimin arasina mukavemet de kolaylasiyor.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

beyler benım makinada çalıştığında içerden gıv gıv ses geliyo titreşimde yapmaya başladı biraz, servis 250-1000TL arası masraf çıkar dedı krank rulmanları gidici galıba 2013 model 4000bin de yenı motor , bu mevzu garantiye gırermı girmezse fiyat aralıkları normalmi? 300 400 lıra verıceksem 2 rulman değişmeye kendim yarıcam motoru

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı Abramovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benım makinada çalıştığında içerden gıv gıv ses geliyo titreşimde yapmaya başladı biraz, servis 250-1000TL arası masraf çıkar dedı krank rulmanları gidici galıba 2013 model 4000bin de yenı motor , bu mevzu garantiye gırermı girmezse fiyat aralıkları normalmi? 300 400 lıra verıceksem 2 rulman değişmeye kendim yarıcam motoru
    Garantiye girer normalde. ybr 125'te ki krank bilyesi sorunu kronik ilk çıktığı zamandan beri 10 senedir çözemediler. Ama bu 40.000 km'lerden sonra başgösterir.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    beyler ben yeni YBR 2013 ESD aldım daha yani 300km yi devirdim. usta şofor sayılmam. daha öncede vitesli motor tecrübem oldu. ama bu ybr üzerinde ben kendimi güvende hissedemiyorum.sürekli hafif hafif motor S çiziyor, viraja girmeye korkuyorum. motoru ufak bir şekilde yatırma isteği bile doğmuyor. benim dirksiyondan mı kaynaklıdır, orjinal lastikler üzerinde bu lastikler dandik olduğundan mı yapar? önerilerinizi bekliyorum.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben yeni YBR 2013 ESD aldım daha yani 300km yi devirdim. usta şofor sayılmam. daha öncede vitesli motor tecrübem oldu. ama bu ybr üzerinde ben kendimi güvende hissedemiyorum.sürekli hafif hafif motor S çiziyor, viraja girmeye korkuyorum. motoru ufak bir şekilde yatırma isteği bile doğmuyor. benim dirksiyondan mı kaynaklıdır, orjinal lastikler üzerinde bu lastikler dandik olduğundan mı yapar? önerilerinizi bekliyorum.
    Lastikler kaliteli olduğu söylenemez sizin direksiyonla alakalı olma şansı var mı yani direksiyon tecrübenizdden bahsediyorum o motor s çizmesi normal olarak gerçekleşicek bişi değil evet motor hafif şiddetli rüzgarlarda savrulma yapar ama ' s ' olayını nasıl olduğunu anlayamadım açıkcası..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR Candııııırrrr
    gerisi boş laaf...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    yani motor tam düz gitmiyor. hafif bir sallama yapıyor gibi geliyor bana. en ufak bi tepkimde lastik yol tutmuyor. önümde bi tane taksi fren yaptı. arka fren ile birlikte ön frene ihtiyaç duydum. şimdiye kadar motorlarda hiç ön fren kullanmadım diyebilirm. en ufak bi fren yapmamda motorun arka lastiği kayıp gidiyor.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    yani motor tam düz gitmiyor. hafif bir sallama yapıyor gibi geliyor bana. en ufak bi tepkimde lastik yol tutmuyor. önümde bi tane taksi fren yaptı. arka fren ile birlikte ön frene ihtiyaç duydum. şimdiye kadar motorlarda hiç ön fren kullanmadım diyebilirm. en ufak bi fren yapmamda motorun arka lastiği kayıp gidiyor.
    Orjinal lastikler berbattır kayması normal,onları değiştirin..Motorunuzun dediğiniz gibi S çizmeside normal değildir..Bende 2011 Ybr var 148 binde en ufak bir sağa sola gitme durumu olmadı..Ybr'me daha anahtar değmedi maşallah diyelim..Sizinkinde problem olduğu belli yetkili servise gösterin..Rüzgarlı havada özellikle yan rüzgarlarda sağa sola gider gelir ama rüzgarsız havada yapmaz..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    arkadaşlar selamlar,
    benim motorda 5000-6000 devir arasında ön taraftakı grenajdan zırıltı geliyor. var mıdır yorumunuz?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Lastikler çok kötüdür,hele acemi adam için çok daha tehlikeli.
    Bu arada ön freni kullanmayı öğrenmeniz lazım, asvalt içinde motoru asıl durduran ön frendir, ani durumlarda arka frenle duramazsınız.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    tedirginlikten gidonu fazla sıkı tutuyorsanız salınım yapabilir

tamamen bırakmayın ama elcikleri avuc içinizde sıkmayın yavaş yavaş gevşetin bırakana kadar değişiklik olacak mı ?
    kamyon sollarken bi kaç kere yaşadım ybr ile zor iş zor :D

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    benim motorda 5000-6000 devir arasında ön taraftakı grenajdan zırıltı geliyor. var mıdır yorumunuz?
    tüm esd modellerde var bu. sorun sayılmaz, 5500 devir civarı devreye giren bir emisyon gibi bişeyden bahsedilmişti teknik konu yani. dert etme.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şu motordaki her sese kulak vermeyin arkadaşlar belli zamanlarda yağını hava filtresini değiştirin ve sürün..Motor sorun çıkartmayınca kullanıcı kendine sorun arıyor galiba
    657li bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fren yapmayı en kısa zamanda öğrenmeniz gerek bugüne kadar ön fren kullanmadan nasıl motosiklet kullandınız anlamadım Allah korumuş bu videoyu izleyerek başlayabilirsiniz

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    selam arkadaslar

bugun motorun fotolarini cekecektim yikadiktan sonra ama hava cok yagmurluydu kismet olmadi.

motorumun zincirini degistirmek istiyorum. oringli zincir ile oringsiz arasinda kullanim omru disinda bir fark olur mu acaba? siz ne onerirsiniz?

Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler kaliteli olduğu söylenemez sizin direksiyonla alakalı olma şansı var mı yani direksiyon tecrübenizdden bahsediyorum o motor s çizmesi normal olarak gerçekleşicek bişi değil evet motor hafif şiddetli rüzgarlarda savrulma yapar ama ' s ' olayını nasıl olduğunu anlayamadım açıkcası..
    arka lastgn vıdalarına bktrn gevsek olablr

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Selamun Aleyküm

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm
    Aleyküm slm kardeşim hani canavarın fotoları nerde şenlensin bu sayfa azıcık ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    Grenaj bağlantı noktalarını kontrol et bu makinada en çok o devirler arasında titreşim hissettiriyor Zaten uzun yolda 6000 devir üzeri kullanıyorum belirli aralıklarda ben daha hiç zırıltı duymadım ! Motorun başka yerlerinden zırıltı geliyosa titreşim o kadar zarıldatmaz mutlalaka gevşek bi yer vardır her bağlantıyı kontrol etmelidiniz die düşünüyorum ybr kalitesi o kadar düşük bir makina değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motordaki her sese kulak vermeyin arkadaşlar belli zamanlarda yağını hava filtresini değiştirin ve sürün..Motor sorun çıkartmayınca kullanıcı kendine sorun arıyor galiba
    Katılıyorum sedat hocam :D
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

cevat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JINLUN MARAUDER 250
    Herkese merhabalar..Ben de aranıza katıldım

sgurdal ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler