Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baklalar sağlam gibi görünse de demek ki aralarında bi çürük elma varmış her turda yaptığına göre... bence zinciri sök, bir kabın içinde benzin ile güzelce temizle, benzin içinde çok fazla tutma zinciri. Her baklayı tek tek hareket ettir, içlerinden birinin diğerlerine göre belirgin bir şekilde daha sıkı olduğunu göreceksin... temizlikten sonra sıkışma olan bakla varsa yine mesaj yaz..
    müsait bi zamanda dediklerini yapacağım, sonucu bildiririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Wallahi kaportacıda böyle oluyor..Ama cok büyük deyilse kılıfı giydirin..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet motor ile gittim.soguk hava ve karanlıgı saymassak iyi geçti 12 saat kadar yok akıl karı iş değilmiş.bu kadar soğuk olacağını hesaba katmamışım
    valla ben senin yerinde olsam direk hastaneye kırardım . ben yaz günü izmirden istanbula gitmeye çekinirim sen mart ayında o yolu iyi tamamlayabilmişsin.
    ses geliyor demişsin de tam olarak nasıl bir ses ve nereden geliyor söylememişsin?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee sana dedik ya reco bu motor öyle zırt pırt masraf çıkartmaz
    ben 20 ay oldu alalı bana ekstra bi masraf çıkardı oda 70 tl onuda masraftan saymıyorum bile ne yolda bıraktı ne çok benzin yaktı
    bi günde 800km de yol yaptım tık demedi maşallah ama yaz a satabilirim sukıtıra geçeceğim sürekli şehir içi geziyorum sene de bi gün 500 km yapıyorum onun içinde vitesli motorla uğraşmak istemiyorum
    seçenekler biraz fazla aslında en önemli istediğim ayak koyma yeri boş olması ve biraz güçlü olması bütçe 7000 civarı
    seçenekler ise
    başta kymco agilitiy 125, like 200, city 200..
    honda fizy 125,ps 150 de olabilir
    yamaha center150 veya cygnus x aslında city250 de olabilir ama ayak koyma yeri dolu diye eledik
    sym joride 200evo
    ve son olarakta bütçemin yettiği aslında bana göre en güçlü karizmatik olan aprilla sacorebo ama yedek parça servis ateş pahası
    bakalım ne olacak aslında bekar olsam alırım bi vespa hem şekil hemde sağlam ama malesef onunda servis yedek parça ateş pahası
    Sana tavsiyem YBR ni satıpta scoter alma ş.içi kullanım için çok pratik oluyor fakat yakıtı YBR ye göre fazla yakıyor hem ikiside birbirinin verdiği keyfi vermiyor 6-7bin tl bütçeyle bu işe gireceğine 1-2 bin TL ile gir YBR ende dursun bi kenarda her zaman
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben senin yerinde olsam direk hastaneye kırardım . ben yaz günü izmirden istanbula gitmeye çekinirim sen mart ayında o yolu iyi tamamlayabilmişsin.
    ses geliyor demişsin de tam olarak nasıl bir ses ve nereden geliyor söylememişsin?
    Kask takmadan giderken duyuyorum..sanki balata diske surter gibi bir ses..40 km hiz civarinda cikiyor.frenlerden geldigini dusunerel ses geldiginde frenlere basiyorum ama ses kesilmiyor.bazen yapiyor bazen yapmiyor..anlayamadim..biraz yol yapinca belki keser suan 600 km de..
    engin

burkanyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİZE BİR SORUM OLUCAK
    2006 ybr nin farından memnunmusunuz
    KAYBETMEKTEN KORKMA...
    KORKARSAN KAYBEDERSİN

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmadan giderken duyuyorum..sanki balata diske surter gibi bir ses..40 km hiz civarinda cikiyor.frenlerden geldigini dusunerel ses geldiginde frenlere basiyorum ama ses kesilmiyor.bazen yapiyor bazen yapmiyor..anlayamadim..biraz yol yapinca belki keser suan 600 km de..
    ben de kasksız kullandım az önce. normal motor sesi haricinde herhangi bir ses yok daha 40 km de alet. senin debriyaj ayarında sorun olmasın? tam bırakmıyor olabilir debriyajı.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Hasta oldum valla motor çalışıyor baya geziyorum istop ediyorum hemen çalıştırıcam, ayakla çalışmıyor ayağım kas yaptı yeminle, Nekadar ybr aküsü ya ?

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasta oldum valla motor çalışıyor baya geziyorum istop ediyorum hemen çalıştırıcam, ayakla çalışmıyor ayağım kas yaptı yeminle, Nekadar ybr aküsü ya ?
    YBR'yi ayak pedalı ile rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.Şu yöntemi uygulayın:Karbüratörün üstündeki jigleyi itin.Benzin musluğunuzu ve kontağınızı kapatın.Bu şekilde 3-4 kere ayak pedalınız ile pompalama yapın.Pedalın sertleştiğini hissedeceksiniz.Kontağınızı açın ve bu sefer ani bir şekilde pedalınızı sonuna kadar basın.Motorunuz muhtemelen çalışacaktır.Çalışmadığı takdirde bu işlemi en baştan bir kez daha uygulayın.Mutlaka çalışacaktır.Kolay gelsin.

alıntıdır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'yi ayak pedalı ile rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.Şu yöntemi uygulayın:Karbüratörün üstündeki jigleyi itin.Benzin musluğunuzu ve kontağınızı kapatın.Bu şekilde 3-4 kere ayak pedalınız ile pompalama yapın.Pedalın sertleştiğini hissedeceksiniz.Kontağınızı açın ve bu sefer ani bir şekilde pedalınızı sonuna kadar basın.Motorunuz muhtemelen çalışacaktır.Çalışmadığı takdirde bu işlemi en baştan bir kez daha uygulayın.Mutlaka çalışacaktır.Kolay gelsin.

alıntıdır.
    dostum bu yolları biliyorum fakat benim motorun böyle çalışmama durumları yapması abes yani, nerden kaynaklanıyor çözemedim daha 8 ay falan yattı yeni yeni kendine geliyor, bi akü alayım kurtulayım..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    dostum bu yolları biliyorum fakat benim motorun böyle çalışmama durumları yapması abes yani, nerden kaynaklanıyor çözemedim daha 8 ay falan yattı yeni yeni kendine geliyor, bi akü alayım kurtulayım..
    Hacım epeyden beri çalıştırmadın ybr nin orjinal aküsü dandik ama bakımını yaparsan iyi benimkide öyleydi.10 saat şarj yapdım 2 hafta önce şimdi çok fena basıyor hiçbir sorun yok.Motorun yattı biraz karbüratörün alttaki vidayı aç ta karbüratörün dibinde pislik falan vardır.
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım epeyden beri çalıştırmadın ybr nin orjinal aküsü dandik ama bakımını yaparsan iyi benimkide öyleydi.10 saat şarj yapdım 2 hafta önce şimdi çok fena basıyor hiçbir sorun yok.Motorun yattı biraz karbüratörün alttaki vidayı aç ta karbüratörün dibinde pislik falan vardır.
    10 saat nasıl sarj ettin la ? arabayla takviyemi yapsam

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    10 saat nasıl sarj ettin la ? arabayla takviyemi yapsam
    Yok ula Komşuda şarj cihazı varmış verdim şarja şimdi canavar.
    HONDA

anladım. e al o zaman

benim de bugün boğdum heralde motoru çalışmadı bir türlü en son rolanti ayarı ile oynadım biraz öyle çalıştı.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    birde, sağ böbrek ağrıyor benim neden ? motora binince oluyor ne çok sorunlu adammışım
    Unique693 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı burkanyavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİZE BİR SORUM OLUCAK
    2006 ybr nin farından memnunmusunuz
    Hayır memnun değilim

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    birde, sağ böbrek ağrıyor benim neden ? motora binince oluyor ne çok sorunlu adammışım
    Aldir kurtul hehehe
    Recaİ bunu beğendi.
    HONDA

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana tavsiyem YBR ni satıpta scoter alma ş.içi kullanım için çok pratik oluyor fakat yakıtı YBR ye göre fazla yakıyor hem ikiside birbirinin verdiği keyfi vermiyor 6-7bin tl bütçeyle bu işe gireceğine 1-2 bin TL ile gir YBR ende dursun bi kenarda her zaman
    tavsiye için tşk ederim aga
    sukutır alırsam yani öyle küçük birşey balığa ava işe güce onu koşarım ya çin malı alırsam sorun çok çıkartırsa senin kafanın etini yerim sen sebeb oldun diye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    motora ruhsat çıkartacam.aracıya para vermek istemiyorum.acaba aranızda bilen varmı izleyeceğim yol hakkında
    engin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk önce fatura'nla birlikte gidiyorsun sigorta kestiriyorsun sonra emniyete orada yapman gerekenleri sana anlatıyorlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler