Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abisi sen biraz gez bakalım nasıl olacak kar da 1 km bile yapmıyorsun motor yorgan altında yatıyor sonra benim motor sağlam diye artistlik yapıyon
    Şenol abinin motor 8500 km de benim ki 7500 km de..allahtan kork bee
    herşey bakım ... temizlerken motorunla konuşacaksın ,silerken okşayacaksın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka sen fazla okşama iyimi?
    yoksa vay halimize site çöker
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yok bişey olmaz kanka.. Sen napıyorsun çalışacakmısın bugün..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka daha yeni geldim avize falan baktık tekzen koçtaş falan dolaştım yarın saat 10 30 da işe gideceğim....

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kanka daha yeni geldim avize falan baktık tekzen koçtaş falan dolaştım yarın saat 10 30 da işe gideceğim....
    İyi o zman seni burada esir alayım..Yeni sislerimi gördün mü kanka.. yorum yapmadın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    koray moruk benim dediğimi anlamadiysan farzet kı 2 tane kornan var birinin fişlerini söküp onun yerine sislerini bağlıyorsun..kornaya basınca hem sisler yandı hem korna çaldı doğru mu? Ben sana araya 3 yönlü bi düğme bağla dedim hem sisi hem kornayi hem de sellektoru birbirinden ayır dedim
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray moruk benim dediğimi anlamadiysan farzet kı 2 tane kornan var birinin fişlerini söküp onun yerine sislerini bağlıyorsun..kornaya basınca hem sisler yandı hem korna çaldı doğru mu? Ben sana araya 3 yönlü bi düğme bağla dedim hem sisi hem kornayi hem de sellektoru birbirinden ayır dedim
    Anladım kanka..Bakalım arkadaşın biri direk bi selektör düğmesi yap dedi.. Kafama yattı.. bana karaköy yolu görünüyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sen kornaya basınca hem ötsün hem sellektor yapsın istemiyor musun moruk tekrar sellektor için düğme koyarsan hem kornaya basip hem sellektor mu yapıcan?

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    o lambaları 12 voltlamı çalıştıracaksın yoksa pillemi ama analadığım kadarıyla aküden besleme alacaksın power led 3.6 voltta çalışıyor ama sana irfanda gösterdiğim dirençlerle olmaz hani bana bitane büyük direnç göstermiştin ya yarım wattlık sana onundaha büyüğü 2wattlık taş direnç lazım ve ve değeri de yaklaşık 54OHM olması lazım galiba bunu hallettikten sonra hani senin far soketinden bir bağlantın vardı yeşil kablo üzerinden sonra onu iptal ettik hani farı söndürmek için o bağlantıyı yeniden yap ve ucunu elfenerlerine anahtarla bağla çünkü istediğin zaman söndürebilesin yanlız şöyle birşey olacak anahtar açıkken kontağı açıp motoru çalıştırdığında elfeneri yanacak ama uzunları yaktığında sönecek kısaları yaktığında yanacak ters selektör yapacak istersen bağlantıyı çizerim
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ghostcorc şenol abimle de ben mini anfi devre toplarım yardım eder heralde bana : )

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o lambaları 12 voltlamı çalıştıracaksın yoksa pillemi ama analadığım kadarıyla aküden besleme alacaksın power led 3.6 voltta çalışıyor ama sana irfanda gösterdiğim dirençlerle olmaz hani bana bitane büyük direnç göstermiştin ya yarım wattlık sana onundaha büyüğü 2wattlık taş direnç lazım ve ve değeri de yaklaşık 54OHM olması lazım galiba bunu hallettikten sonra hani senin far soketinden bir bağlantın vardı yeşil kablo üzerinden sonra onu iptal ettik hani farı söndürmek için o bağlantıyı yeniden yap ve ucunu elfenerlerine anahtarla bağla çünkü istediğin zaman söndürebilesin yanlız şöyle birşey olacak anahtar açıkken kontağı açıp motoru çalıştırdığında elfeneri yanacak ama uzunları yaktığında sönecek kısaları yaktığında yanacak ters selektör yapacak istersen bağlantıyı çizerim
    Abi benim açtığım konuya gel, orada otopsici diye bi arkadaş anlatmış.İstersen birlikte inceleyelim

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bu yıl yıllık izine eğer onaylanırsa 23 ağustosta çıkıyorum kafamda 2 ayrı konseptte tatil planım var
    1 . konsept şöyle motorla akdeniz sahil turuna çıkmayı planlıyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum kendim çadır götürüp manzarayı beğendiğim yere çadır kurup geceyi geçireceğim bu seçenek daha zevk li gibi ama banyo üst baş değişimi güvenlik açısından biraz sakıncalı
    2 konsept ise gittiğim yerde polis evi veya öğretmen evi gibi fiyatları makul olan dinlenme tesislerinde konaklayıp gündüzleri deniz sahil de takılıp geceleri de bar kulüp tarzı yerlerde eğlenip gidip otelde sabahlamak var fakat 2 konsept biraz daha sosyete işi olduğu için masraflar daha çok olacaktır yani zevkli geçmeme ihtimali yüksek para yetmeyecek korkusu ile tatil olmaz gibi...
    gelelim en önemli konu yemek konusuna bu da büyük ihtimalle günü birlik aperatif takılacağım gibi gözüküyor her 2 seçenekte de yemek işi böyle gibi gözüküyorr...
    şimdi sizden bu konuda nasıl bi yol izlemem gerekli sizin önerileriniz ne yönde olur...
    maxi97 bunu beğendi.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    yanlız direnci denemen lazım okonuda sana buradan yardımım dokunamaz bir televizyon tamircisine ricaet deki ben bunu 12voltla çalıştıracağım ama sende ısınıp ısınmadığını elinle kontrol et aslında biraz anlasan işten sana ledleri seri bağla 3.6+3.6=7.2 volt olurki 7808 yada 7807 entegre kullanarak besleye bilirsin yada benim gibi içine özel voltaj regülatörü koyacaksın başka yolu yok hani sis farı yapımında resmini koymuştum siteye
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    beyler bu yıl yıllık izine eğer onaylanırsa 23 ağustosta çıkıyorum kafamda 2 ayrı konseptte tatil planım var
    1 . konsept şöyle motorla akdeniz sahil turuna çıkmayı planlıyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum kendim çadır götürüp manzarayı beğendiğim yere çadır kurup geceyi geçireceğim bu seçenek daha zevk li gibi ama banyo üst baş değişimi güvenlik açısından biraz sakıncalı
    2 konsept ise gittiğim yerde polis evi veya öğretmen evi gibi fiyatları makul olan dinlenme tesislerinde konaklayıp gündüzleri deniz sahil de takılıp geceleri de bar kulüp tarzı yerlerde eğlenip gidip otelde sabahlamak var fakat 2 konsept biraz daha sosyete işi olduğu için masraflar daha çok olacaktır yani zevkli geçmeme ihtimali yüksek para yetmeyecek korkusu ile tatil olmaz gibi...
    gelelim en önemli konu yemek konusuna bu da büyük ihtimalle günü birlik aperatif takılacağım gibi gözüküyor her 2 seçenekte de yemek işi böyle gibi gözüküyorr...
    şimdi sizden bu konuda nasıl bi yol izlemem gerekli sizin önerileriniz ne yönde olur...
    Kanka tam benim kafadansın.. Benimde böyle bir planım var ama bu yaz değil ötekine

1. Seçenekte maddi olarak seni zorlamaz daha fazla kendi ihtiyaçlarına zaman ayırırsın.. Ayrıca kamp ormanları oluyor orada konaklarsın.. Yani hiç bir malına herhangi bir zarar gelmeyecektir.Güvenlik oluyor zaten.. Zaten tatilin en keyifli yanı çadır olsa gerek .. balık oltanı almayı unutma gece canlı bırakma yaparsın.. Motorunada bi tane çakmak soketi montele lazım olacaktır..

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız direnci denemen lazım okonuda sana buradan yardımım dokunamaz bir televizyon tamircisine ricaet deki ben bunu 12voltla çalıştıracağım ama sende ısınıp ısınmadığını elinle kontrol et aslında biraz anlasan işten sana ledleri seri bağla 3.6+3.6=7.2 volt olurki 7808 yada 7807 entegre kullanarak besleye bilirsin yada benim gibi içine özel voltaj regülatörü koyacaksın başka yolu yok hani sis farı yapımında resmini koymuştum siteye
    Abi sen amortisörlere bağladığın ledleri nasıl bi devre kullanarak bağladın.. Seninki her daim yanıyor..Ben sadece selektör amacı ile kullanacağım

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oo güvenlik işi güzelmiş ben o zaman 1 .seçenek üzerine planlar yapmaya başlayayım tek kişilik çadır benim işimi görecektir
    ama orada olta ile uğraşmak benim yapacağım iş değil ben kafa dinlemeye gideceğim balık tutmaya değil yani

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    oo güvenlik işi güzelmiş ben o zaman 1 .seçenek üzerine planlar yapmaya başlayayım tek kişilik çadır benim işimi görecektir
    ama orada olta ile uğraşmak benim yapacağım iş değil ben kafa dinlemeye gideceğim balık tutmaya değil yani
    Kanka güzel olur balıksız tatil olmaz ki..
    Benimde kafamda böyle bi gezi var ama ben ege düşünüyorum.. 5 yıl antalyada kaldım.. bıktım..
    tatil yapılacak yer değil.. kafa dinlemen imkansız.. bildiğin istanbul.. trafik falan çok kalabalık

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka ege de olabilir sonuçta akdeniz de her zaman gidip görebileceğim yerler olmadığı için fark etmez maksat motorla yeni diyarlar keşfedip kafa dinlemek

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Benim planım bu kanka.. giderken konaklayarak tadını ala ala gideceğim..gelirken tam gaz

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka senin rota da güzel ama ben bu kadar yol yapmaktan ziyade sadece 2 veya 3 yer görüp mesela kuşadası didim bodrum a gitsem bana yeter

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kanka senin rota da güzel ama ben bu kadar yol yapmaktan ziyade sadece 2 veya 3 yer görüp mesela kuşadası didim bodrum a gitsem bana yeter
    Kanka toplam 10 gün lazım rotaya.. göreceğin yerleri yazayım ayvalık,didim, bodrum,marmaris,fethiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler