Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Ybr de eski ybr gibi çok ısınmasını beklemek zorunda değilsin çok soğuk havada bile 1 dakika beklemeden bile kalkış gerçekleşebiliyor diğer konu ise stop sorunu halledilmiş eski ybr yi satmanın en büyük nedeni sürekli stop etmesiydi tam bakımlı ve 9 binde olduğu halde

Yalnız yeni ybr de konforu bozan bir titreşimde var azda olsa buda gözardı edilmez şahsen ben alıştım artık bu titreşime

Yeni Apache nin güzel yenilikleri var ama şuda varki Yamaha kalitesi çok üst düzeyde Tvs nin kaltesi malesef biraz daha düşük kalıyor yinede karar sizin

Birde Yeni Ybr factor değil Esd diye geçer forumda bu hata çok yapılıyor
    teşekkürler.ybr 125 esd alıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm millet nasılsınız....
    yaw deyinmeden geçmeyeceğim... hyosung gt250r dün tek marşta çalıştı... hemide marşa baştıktan sonra rolantiye bırak sorun yok.. ybr 3 marşa tam anlamıyla çalıştı.... sabiha gökçen havalimanına yakın olduğundan evimiz bizim oralar dün -2 dereceye kadar düştü... yamaha mühendisleri hiç bunu düşünmüyormu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Benim Ybr ilk çok soğuk günde rüzgara maruz kaldığı için tek marşda çalışmadı onun dışında tüm marşlarda çalıştı çok şükür

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    ya benim zincirden ses gelmeye başladı 1 aydır geçmıyor o ses zinciri değiştircem belki geçer tak tak vuruyor ses.birde marşa basıyorum motor çalısmıyor çığlık atar gıbı ses çıkartıyor sadece motor soğukken oluyor,ayak marşını kullanıyorum şu aralar servide götürcem,burdakı tamirciye gosterdım marşa basmıyor ses cıkartıyor dedım usta akünün voltajı düşük dedı normalde 14.000 olması lazımmış benım akünün devri yada voltajı 11.000 deymiş dediğine göre konjektör değişmesi lazımmış

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam m direksiyon yakışmış fethiyeye gelicem haftaya acaba nerden bulabilirim m direksiyon siz nereden aldınız deponun üzerindekı tank pad'de yakışmış bende alıcaktım yamaha yazılı olanını bulamadım sanayide varmıdır acaba ?
    uğurcum tank ped üstünde geldi bana ama internetten sipariş edebilirsin veya köprübaşında suzuki var orda olabilir
    m direksiyonu arkadaştan aldım kullanamadı o bu direksiyonu çıkarrttı ben kaptım elinden hemen güzel oluyor asfaltta gerçi ama örneğin dağa taşa ormana felan gidersen zor olur bu direksiyon
    çalıcada sanayide sami vaar motor tamircisi o da ybr ci onada sorayım sana yazarım gene
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    arkadaslar ybr icin güzel bir kislik (kar) lastigine ihtiyacim var. tavsiyelerinizi bekliyorum.
    tesekkür...

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ybr icin güzel bir kislik (kar) lastigine ihtiyacim var. tavsiyelerinizi bekliyorum.
    tesekkür...
    Pirelli Mandrakaru tavsiye ederim.
    Bu lastiğin ebatları YBR için uygun.
    Fakat tubeless modeli mevcut değil. Ya da bana hiç denk gelmedi.
    Bu yüzden iç lastikli (şambiyelli) olarak kullanmak gerekiyor.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar bir sorum olacak benim motor soğukken ilk çalıştırmada ciklesiz çalışmıyor cikle ile çalışıyor ama az ısındıktan sonra problem yok tek marşla çalışıyor kış olmasından dolayı normal midir sizce :(
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bir sorum olacak benim motor soğukken ilk çalıştırmada ciklesiz çalışmıyor cikle ile çalışıyor ama az ısındıktan sonra problem yok tek marşla çalışıyor kış olmasından dolayı normal midir sizce :(
    Jigle soğuk havalarda motoru ısıtmak için düşünülmüş bir sistem. Soğukta jigle ile çalıştırman çok çok normal. Birçok araçta jigle otomatiktir, gerektiğinde kendi açılır kapanır. Bizim motolarda elle açıp kapatman gerekiyor.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih benim ki de aynı sabah jikleyi çekip öyle çalıştırıyorum
    Rüzgarı ruhunda hisset

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı kartal07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih benim ki de aynı sabah jikleyi çekip öyle çalıştırıyorum
    abi sen yaşıyon mu nerelerdesin :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:14 ----------

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jigle soğuk havalarda motoru ısıtmak için düşünülmüş bir sistem. Soğukta jigle ile çalıştırman çok çok normal. Birçok araçta jigle otomatiktir, gerektiğinde kendi açılır kapanır. Bizim motolarda elle açıp kapatman gerekiyor.
    sağolun abi anladım teşekkürler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)

motoru çalıştırmak...

motoru jikle ile çalıştırmak demişken geçen akşam bir çalıştırayım dedim motoru ve ilk marşta aldı herzamanki gibi.ama erkesi gün öğle vakitlerinde çalıştırayım dedim.glinnnk etti ve yok ayak marşıyla denedim yok vurdurdum yok motoru boğduk galiba.
    yahu bir akü bir gecede boşalır mı yahu.
    bir de arkadaşlar bu akülerin ömrü varmıdır.ben ikinci el aldım bu yıl 17binde şu anda 30binde.
    bakalım şarj ediyorum umarım düzelir.
    saygılar...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Herkese iyi akşamlar.Ben ybr'mi bugün yarın 4000 bakımına götüreceğim.4000 bakımında neler değişiyor neler yapılıyor ve ne kadar fiyat ödeniyor ortalama.Bilen arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim.Cevap yazan herkese Teşekkür ederim.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar.Ben ybr'mi bugün yarın 4000 bakımına götüreceğim.4000 bakımında neler değişiyor neler yapılıyor ve ne kadar fiyat ödeniyor ortalama.Bilen arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim.Cevap yazan herkese Teşekkür ederim.
    sadece yağ değişiyor fiyatta 30 tl

Motosikleti
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece yağ değişiyor fiyatta 30 tl
    hmm çok sağol uğur kardeş diğerleri temizlenip bırakılıyormu?ve ben bujide değişiyor diye duymuştum ama değişmiyor herhalde?

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    şimdilik sadece yağ değiştiriyorlar,10.000 km olunca temizlik buji fln

Motosikleti
    tamam kardeş saolasın

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)

yağ değiştirmek...

aras kardeşim eğer motorun garantisi yok ise yağını ve genel bakımını ben kendin yap derim.o kadar zor bişey değil yeter ki biraz merak ve de biraz da zaman ve de tabi ki biraz da yeteneğin olsun.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ybr125'in yağ değişimi de bakımı da 6000 km de bir,siz neden 2000 km de yağ değiştiriyorsunuz? motorunuzu çok ağır şartlardamı kullanıyorsunuz? çokmu zorluyorsunuz ? çok toz toprak stabilize yollara mı giriyorsunuz? aşırı yüklü mü kullanıyorsunuz ? kullanım klavuzunuzu iyice incelemenizi tavsiye ederim.ybr gibi bir motorda 2000 km de değişen yağa da verilen paralara da yazık...

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yağ ı 2 bin km de değiştirmek gerçekten erkenmiş servis yağı kaba boşaltırken Yamalube hala sarımsı renkteydi demekki 3 bin ve üstü km kullanılabilinir cub motor olsa 2 bin de olurdu ama Ybr de gerçekten erken

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler