Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridyum olanı alırsan pek bir şey olmaz(cr6hix). diğerini alırsan da olmaz aslında ama eğer yazın çok devirli kullanırsan belki 1 ihtimal ateşleyen kısım hafifhafif eriyebilir. onuda takıp 1-2bin km ssonra kontrol etmek lazım erime başlangıcı varsa çıkartmak lazım. bir de iridyum olmayan bujiler hangi numara olursa olsun. buji ucu belli bir kmden sonra kırılıp silindirin içine düşebiliyor. silindiri parçalar oun için normal bujiyi 10bin kmden fazla kullanmak sakıncalı olabilir. iridyumu tak 30bin km kullan sorunsuz çalışır
    o zaman iridyum almıyım ben ? normal bujiyi de yaklaşık 2 yağ değişiminde değiştiriyorum. öyle bi periyod yaptım kendime. o da yaklaşık 3000km yapıyor. 3000kmde bir kez 7,5lira bişey değil. o da psikolojik olarak rahat olmak için. kışın cr6hsa, yazın cr7hsa yapayım o zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman iridyum almıyım ben ? normal bujiyi de yaklaşık 2 yağ değişiminde değiştiriyorum. öyle bi periyod yaptım kendime. o da yaklaşık 3000km yapıyor. 3000kmde bir kez 7,5lira bişey değil. o da psikolojik olarak rahat olmak için. kışın cr6hsa, yazın cr7hsa yapayım o zaman
    napıyosun sen bizim ybr lerin yağı 6000 km. de bir değişiyor. ben 3000 de bir dayanamayıp değiştiriyorum (sürekli devirli sürdüğüm için) castrol power 1 (20 tl) kullanıyorum. 1500 km. de bir değiştirmen gereksiz bence bujide 5000 km. de bir değişebilir için rahat olsun.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    not: buji değişecek ve yağ değişim zamanı gelip gelmediğine bakılacak.

uzun zamandır bakmadım da
    burayı not defterine çevirdim kusura bakamayın artık
    4

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam arkadaşlar ybr'mi satıyorum..2009 model 4900'km'de ybr city..
    ilgili ilan: http://www.sahibinden.com/4900_km_de...XQQdisplayitem

Selamünaleyküm ybrciler bende bugün ybrlendim ve bundan sonrada ybrci olarak kalmak istiyorum.Motoru daha bugün teslim aldım.Trafikte biraz zorlansamda alışmak kolay olmadı
    motorum 2005 kmde ve 9binde acemi olmanın dezevantajlarını yaşadım bugün ve aklıma takılan ve sizlere sormak istediğim sorularım var.
    1.Motor 5 aydır kullanılmadığı için aküsü boş ayak pedalıyla çalıştırıyorum ama motorun eski sahibinin dediğine göre 3-4 günde akü kendine gelir ve dolar değiştirmene gerek yok sizler ne önerirsiniz.
    2.Motoru her zaman jikleyi çekerek mi çalıştırmalıyım?
    3.İlk çalıştırmalarda rölantiye aldığımda motor stop ediyor bana rölanti ayarı düşük gibi geldi yani motor rölantide çalışırken devir göstergesi tam 1in üzerinde oluyor ilk çalıştırmalarda stop ediyor rölanti ayarıyla ilgili problemi olabilir mi?
    Abilerim ve arkadaşlar şu acemiye yardım ederseniz çok sevinicem

Motosikleti
    Alıntı bighead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm ybrciler bende bugün ybrlendim ve bundan sonrada ybrci olarak kalmak istiyorum.Motoru daha bugün teslim aldım.Trafikte biraz zorlansamda alışmak kolay olmadı
    motorum 2005 kmde ve 9binde acemi olmanın dezevantajlarını yaşadım bugün ve aklıma takılan ve sizlere sormak istediğim sorularım var.
    1.Motor 5 aydır kullanılmadığı için aküsü boş ayak pedalıyla çalıştırıyorum ama motorun eski sahibinin dediğine göre 3-4 günde akü kendine gelir ve dolar değiştirmene gerek yok sizler ne önerirsiniz.
    2.Motoru her zaman jikleyi çekerek mi çalıştırmalıyım?
    3.İlk çalıştırmalarda rölantiye aldığımda motor stop ediyor bana rölanti ayarı düşük gibi geldi yani motor rölantide çalışırken devir göstergesi tam 1in üzerinde oluyor ilk çalıştırmalarda stop ediyor rölanti ayarıyla ilgili problemi olabilir mi?
    Abilerim ve arkadaşlar şu acemiye yardım ederseniz çok sevinicem
    aleyküm selam.
    hayırlı olsun motorun iyi seçim yapmışsın.
    1- akü ile ilgili problemin dediği gibi devam ederse o zaman bir ustaya git ve şarj ettir o da olmadı yenisini alırsın.
    2- evet jigle ile çalışıyor kendileri yazın bile
    3- rölanti ayarlarını iyi bir ustaya yaptır mümkünse. 1,300 devir gibi ya da daha fazlası olsa iyi olur kış vakti. gerçi nerelisin bilmiyorum.
    tekrar hayırlı olsun.
    4

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam.
    1- akü ile ilgili problemin dediği gibi devam ederse o zaman bir ustaya git ve şarj ettir o da olmadı yenisini alırsın.
    3- rölanti ayarlarını iyi bir ustaya yaptır mümkünse. 1,300 devir gibi ya da daha fazlası olsa iyi olur kış vakti. gerçi nerelisin bilmiyorum.
    tekrar hayırlı olsun.
    nasılsın mustafa abi göremiyodum seni uzun zamandir buralarda
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    dün 3.kez lastik yüzünden yolda kaldım arka lastik yine geçenki gibi birden açıldı ve havası boşandı anlaşılan abime yeni lastik aldırma zamanı geldi :D
    www.sahildenturkiye.com

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün 3.kez lastik yüzünden yolda kaldım arka lastik yine geçenki gibi birden açıldı ve havası boşandı anlaşılan abime yeni lastik aldırma zamanı geldi :D
    2 snedir aynı latık hacı degiştir artık al bi çift pirelli ya kıy paraya 30 bin kmdir üstündesiniz garibanın
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125

Gecmis olsun lastik ihmale gelmiyor..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 snedir aynı latık hacı degiştir artık al bi çift pirelli ya kıy paraya 30 bin kmdir üstündesiniz garibanın
    yok hacı sadece ön lastik orjinal arka 3. lastik :D ön sakura bile bu kadar dayandı ırc dayanamadı :D loto tutarsa geç pirelliyi bridgestone alacam :D
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsın mustafa abi göremiyodum seni uzun zamandir buralarda
    iyidir güzel insan bu aralar diğer şeylere daha fazla daldık sanırım, o yüzdendir.
    arada okuyorum ama siteyi
    4

aleyküm selam.
    tekrar hayırlı olsun.
    Bende 43 lüyüm bu arada abi Motorun bakımlarını Yamaha servisinde yaptırmayı düşünüyorum en yakın zamanda uğrayacam bakalım saygılar tekrar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

Geçmiş olsun hocam.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ya sayın ybr'ciler sizden ricam koruma demiri takanlar demirin fotoğrafını mgönderebilir mi? (komple motosiklet fotoğrafı)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Bende 43 lüyüm bu arada abi Motorun bakımlarını Yamaha servisinde yaptırmayı düşünüyorum en yakın zamanda uğrayacam bakalım saygılar tekrar[COLOR="Silver"]
    tekrar hoş geldin foruma neresinden?
    burası davşanlı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sayın ybr'ciler sizden ricam koruma demiri takanlar demirin fotoğrafını mgönderebilir mi? (komple motosiklet fotoğrafı)
    bak sen söyleyince aklıma geldi yeni motosikletimin hiç fotoğrafı yok.
    gariban yav
    yarın çeker koyarım koruma demiriyle birlikte.
    4

tekrar hoş geldin foruma neresinden?
    burası davşanlı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

bak sen söyleyince aklıma geldi yeni motosikletimin hiç fotoğrafı yok.
    gariban yav
    yarın çeker koyarım koruma demiriyle birlikte.
    İçinden abi birazdaha detaya inersek meydan tarafları oluyor Bana gelen bilgilere göre Tavşanlıda motosiklet sayısı bayağı fazlaymış abi doğrumudur

Motosikleti
    İçinden abi birazdaha detaya inersek meydan tarafları oluyor Bana gelen bilgilere göre Tavşanlıda motosiklet sayısı bayağı fazlaymış abi doğrumudur
    oo sorma tekerini sallasan motora çarpıyor şaka şaka epey fazla
    daha da önemlisi burada YBR sayısı fazla.
    artık ybr'cileri bir çatı altında toplamayı bile düşünüyoruz şu an.
    4

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bende 43 lüyüm bu arada abi Motorun bakımlarını Yamaha servisinde yaptırmayı düşünüyorum en yakın zamanda uğrayacam bakalım saygılar tekrar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

Geçmiş olsun hocam.
    saol teşekkür ederim
    www.sahildenturkiye.com

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Nasıl oluyor da lastiğin havası bir anda boşalıyor? Tbeless olmayanlastikleri tubeless mi kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl oluyor da lastiğin havası bir anda boşalıyor? Tbeless olmayanlastikleri tubeless mi kullanıyorsunuz?
    tubeles lastik kullanıyorum jantın kenarından açılıyor ve pufff 3 sefer oldu aynı şey birde süratli olsak varya o anda .... D:
    www.sahildenturkiye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler