Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

valla ben adana da oturuyorum.sahibindene devamlı bakıyorum.http://www.sahibinden.com/baskentlid...XQQdisplayitem
    bunu düşünüyorum.bi bakıp bana bilgi verirsen sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    işine karişmak gibi olmasinda bence o motordan uzak dur şimdi 1600 motora 400 ytl borcuna vereceksin 2000 ytl satişini falan alinca olur 2250 bence ondan vazgeç, 25 bin km ybr için bişey sayilmaz ama daha düşük kmlerde bulabilirsin acele etme bence... istanbulda olsan cok güzel olurdu illa ybr diye sartlandirma kendini tvs apacheyede bi bak biraz titresim var ybr ye göre ama on numara gercekten saglamlik ve serilikte ben ybrden sonra bi apache düşünüyorum mesela

kardeş şu anda zaten birikmiş param yok ben motoru ağustosta almayı düşünüyorum.motor istanbulda olursa pek bi sıkıntı olmaz.biner gelirim adanaya.ama ybr ler çok hoşuma gidiyor.ama ikinci elinede 2,500 gibi bi miktar vermek hiç canım istemiyor.aslında maddi durumum münasip olsa sıfır alırım.nese yinede çok sağol.

Motosikleti
    YBR 125
    Poyrazlar Motosiklet Festivaline geliyor musunuz arkadaşlar,
    daha önceden görmeyeniniz varsa bu fırsatı iyi değerlendirin
    derim, zira Poyrazlar bu bölgedeki en güzel göllerden biridir.
    Festivalde görüşmek dileğiyle.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

dun motorumu calıstırdım 1-2 haftadır calıstırmıyordum baktım ki devir ve hız gostergesi calısmıyor hemen kilometre teline baktım tekerlek gobeginden yag kacirmis acaba teli mi degirtirmem lazım fiyatını bilen var mı ? Hidrplik yagı azalmıs bu sekilde kullanmak sakıncalı mı ?
    km teli 10 ytl ben alalı 2 ay filan oldu.hidroliği üstteki iki vidayı sökerek tamamlayabilirsin.

Alıntı MuSTaFa_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben adana da oturuyorum.sahibindene devamlı bakıyorum.http://www.sahibinden.com/baskentlid...XQQdisplayitem
    bunu düşünüyorum.bi bakıp bana bilgi verirsen sevinirim.
    o motorun 25ooo km de olduğunu sanmıyorum + 400 ytl vergi borcu alıcıya aittir diyor.kesinlikle tavsiye etmem
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı MuSTaFa_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş şu anda zaten birikmiş param yok ben motoru ağustosta almayı düşünüyorum.motor istanbulda olursa pek bi sıkıntı olmaz.biner gelirim adanaya.ama ybr ler çok hoşuma gidiyor.ama ikinci elinede 2,500 gibi bi miktar vermek hiç canım istemiyor.aslında maddi durumum münasip olsa sıfır alırım.nese yinede çok sağol.
    Mustafa kardeş madem adana da oturuyorsun arada bir pazar gunleri mersin acık oto pazarına gel. Burada istedigini bulacagından eminim... Birde diger altarnatifleri de gözden geçir İllaki YBR diye saplan ma derim... (Yanlış anlaşılması YBR yi kötülemek amaclı degil tabiii....)
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar , Ybr kullanma kılavuzunda lastik basınç değerlerine bakıyorum ama 2 farklı değer var ; ön lastiklerde problem yok her ikisindede 25 psi ama arka lastikte 90-200 kg arası yük ile 29 psi ; 2. seçenekte ise maksimum yükte yani 200 kg da 41 psi deniyor ; tek kişi bagajsız binen birisinin arka lastik basınç değeri ne olur bu durumda

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , Ybr kullanma kılavuzunda lastik basınç değerlerine bakıyorum ama 2 farklı değer var ; ön lastiklerde problem yok her ikisindede 25 psi ama arka lastikte 90-200 kg arası yük ile 29 psi ; 2. seçenekte ise maksimum yükte yani 200 kg da 41 psi deniyor ; tek kişi bagajsız binen birisinin arka lastik basınç değeri ne olur bu durumda
    Yanlış okumuş olabilir misiniz? 0-90 kg. arası 29psi, 90-200 kg. arası 41psi olarak veriliyor lastik basınçları. Dolayısıyla, tek kişi 90 kg.'dan hafifse 29psi, ağırsa 41 psi olur.
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı okanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış okumuş olabilir misiniz? 0-90 kg. arası 29psi, 90-200 kg. arası 41psi olarak veriliyor lastik basınçları. Dolayısıyla, tek kişi 90 kg.'dan hafifse 29psi, ağırsa 41 psi olur.
    Enteresan, adam 85 kilo ve tek binecekse 29 psi ayar yapacak ama 95 kg ise 41 psi ; 10 kg lık fark için 12 psi basınç değeri

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    http://www.ybrclub.org/news.php YBR kullanan arkadaşlar belki haberiniz yoktur.YBR ile ilgili bu siteye de bir el atarsanız iyi olur kanaatimce.

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    arkadaşlar bende alalı 4 gün oluyor daha 10.000 de çok temiz 2005 resimlerini koyacam daha 5 i görmedi aldığımdan beri 4 te 100 yapıyor 5 e atmıyorum.düz yol bitiyor o zamana saten

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı GS'Lİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende alalı 4 gün oluyor daha 10.000 de çok temiz 2005 resimlerini koyacam daha 5 i görmedi aldığımdan beri 4 te 100 yapıyor 5 e atmıyorum.düz yol bitiyor o zamana saten
    benimde rekorum 4. viteste yirta yirta 105 km yaptim rekorum bu kadar

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaslar 25000 km de 2005 sıyah yeni kasa olanlardan arkadastan alıcam motor temiz 2000 ytl ama 3 taksıtte üzerimede taksitler bitince alıcam sızce nasıl yinede cokmu rakam ?

Motosikleti
    2000 ford
    temiz kullanilmişsa 25 bin km ybr nin çeyrek ömrüdür 3 taksitle alacagin için fiyat bana göre normal...tabi seçim senin kazasi falan yoksa al derim ama şunlara dikkat et arka lastigi degiştirmiş olmali birde debriyajini yoksa bunlari senin degiştirmen gerekecek...

Değerli arkadaşlar, genelde merak konusu olan yakıt konusunda son yaptığım ölçümü sizlere aktarıyorum.
    1 hafta önce tesadüfen tam benzinliğe yaklaştığımda benzin bitti. 34.10 YTL'ye
    tam 10 lt benzin aldım.(litresi 3.41 YTL'den). Şehir içi trafiğinde tam 355 km yaptım ve benzin bitti. 100 km'deki benzin sarfiyatım tam 2.8 lt'ye denk geldi.Yani km'deki yakış 9.6 kuruş.

Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar, malum rodajdayım sizlere bişey sormak istiyorum ; bilenler için söylüyorum, İstanbul da Büyükçekmece den Beylikdüzü ne tırmanan bi rampa var, hatırı sayılır bi eğime sahiptir bu rampa , ben motorun devir seviyesi yükselmesin diye bu rampayı 4.viteste çıktım ama çevremdekiler o rampanın benim motosikletle 3. yada 2.viteste çıkılması gerektiğini yoksa motorun boğulacağını söylüyorlar; bilmiyorum rampa çıkışları ,inişleri vs. rodajda bu gibi ince ayrıntılar nelerdir...

SZR,
    Rodajda olduğun için hiçbir zaman tam gaz yapmayacaksın ve aynı viteste uzun süre gitmeyeceksin. Bu rampada olsa aynı şey geçerli. 4 viteste rampaya başladıysan motorun çekmediğini (hırlamaya başladığı anı) hissettiğin an 3vitese al 3'cü vitestede aynı şeyi hissettiğinde 2'ye al. Hiç bir zaman aynı viteste çıkacam diye motorla inatlaşma. Arkadaşların dediği gibi hem motoru boğarsın hemde rodajı için iyi olmaz.Bu arada da klavuzda yazan devirleri mümkün olduğu kadar (sollamalar hariç) geçmemeye çalış.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Arkadaşlar, malum rodajdayım sizlere bişey sormak istiyorum ; bilenler için söylüyorum, İstanbul da Büyükçekmece den Beylikdüzü ne tırmanan bi rampa var, hatırı sayılır bi eğime sahiptir bu rampa , ben motorun devir seviyesi yükselmesin diye bu rampayı 4.viteste çıktım ama çevremdekiler o rampanın benim motosikletle 3. yada 2.viteste çıkılması gerektiğini yoksa motorun boğulacağını söylüyorlar; bilmiyorum rampa çıkışları ,inişleri vs. rodajda bu gibi ince ayrıntılar nelerdir...
    peki çıkabildinmi ?

motorun son durumu

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    O rampayı iyi biliyorum.Hemen söyleyeyim tek kişi 3 ya da 4. viteste rahat rahat çıkarsın.YBR o rampada iki kişi bile 2'ye düşmez.Tarafımdan sair defalar denenmiştir.Ancak rodajdayken tavsiye edilen devir limitlerine uy.Vites önemli değil.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Babaçi, aynı yere aynı saati yapıştırmışız :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler