Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Taytisus selamlar,
    Ben Castrol Power 1 4T 10W-40 motor yağını kullanıyorum.(sarı kutu fiyatı 15YTL) ve çok mennunum tavsiye ederim.
    Bu arada mesajında "kirk kardeşimiz" diyerek iltifat etmişşin teşekkür ederim, keşke kardeşiniz olacak yaşta olsaydım. Benim yaşım sizlerden çok çok fazla. Ama bu motor tutkusu yaş falan dinlemiyor.
    Hepinize sağlıcakla keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    KİRK Abi; yağ olayını 1000 km ye kadar hiç kurcalamiyim diyorum varsın ısınsın, aldığım yeri aradım bişey olmaz dedi ;

taytisus arkadaşım , seninde yeni motorun hayırlı olsun...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KİRK Abi; yağ olayını 1000 km ye kadar hiç kurcalamiyim diyorum varsın ısınsın, aldığım yeri aradım bişey olmaz dedi ;

taytisus arkadaşım , seninde yeni motorun hayırlı olsun...
    1000 km yi bekleme,

400 veya 500 km de yağı değiştir,parçaların ilk çalışmasından ötürü talaş,çapak benzeri maddeler yağa karışacaktır mutlaka.15 ytl den kaçma
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    r6
    arkadaşlar bu ybrye zenon takmak istiyorum istanbulda oturuyorum nerden bulabilirim acaba yardımcı olur musunuz!!!

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km yi bekleme,

400 veya 500 km de yağı değiştir,parçaların ilk çalışmasından ötürü talaş,çapak benzeri maddeler yağa karışacaktır mutlaka.15 ytl den kaçma
    Coşkun abiydi sanırım; Abi 15 ytl den kaçmak değil; tamam senin dediğin gibi olsun 500 km ye gelince yağı değiştireceğim ; bir de sanırım 1000 km bakımları Çamlıca da Yıldız Ticarette yapılacak, seninde o taraflarda oturduğunu duymuştum; İsa ustayı tavsiye ediyorsun değil mi Allah a emanet olun...

Szr, güzel kardeşim bak motorunu yeni almışsın yazık etme. Aldığın yerdekiler işi çokmu iyi biliyorlar? birşey olmaz diyorlar. Onların olmazı nedir? senin motorundan beklentilerin nedir?
    Babaçi arkadaşımıza katılıyorum 15 YTL'den kaçma ne kaybedersin?
    Motor yeni olduğundan ilk 400-500 km'de motor yağına karışan talaş ve benzeri maddeler çok olur ve bunlar motora zarar verebilir.

Motosikleti
    Ybr125
    Tamam arkadaşlar, şimdi bunları gören okuyan arkadaşlarda çok pinti biri olduğum kanısına varıcaklar ama ondan değil , prosedür 1000km de ilk bakım yapılır ve yağı değiştirilir diyor ama sizin tecrübeleriniz çok önemli, onun için dediğiniz gibi 500 civarında bi değişim yaptıracağım..

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte orası muamma...
    ingilizcesi sağlam olanlar, irtibat kurmaya çalışıp öğrenebilir ve buraya eklerse olur sanırım.
    Bu arkadaşlarla daha önce temasa geçmiştim, tercüme vs. gibi işlerde yardımcı olabilirim diye. 22 Mayıs'ta bana bir mail geldi, şu anda Yunanistan'dalarmış, birkaç güne kadar Türkiye'ye, ondan birkaç gün sonra da İstanbul'a ulaşacaklarını söylüyorlar, ama kesin tarihi bilmiyorlar, belli olduğu zaman tekrar mail olarak bildireceklermiş.

Bu arada yeni YBR'ci arkadaşlarımıza da hayırlı olsun diyorum
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

Motosikleti
    Comet
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coşkun abiydi sanırım; Abi 15 ytl den kaçmak değil; tamam senin dediğin gibi olsun 500 km ye gelince yağı değiştireceğim ; bir de sanırım 1000 km bakımları Çamlıca da Yıldız Ticarette yapılacak, seninde o taraflarda oturduğunu duymuştum; İsa ustayı tavsiye ediyorsun değil mi Allah a emanet olun...
    evet isa ustayı ben değil genelde tavsiye ediyorlar,birde mustafa var uzun boylu bir arkadaş, motoru sever ilgilenir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    [QUOTE=szr;1104134]Abi sağol; şuan 180 km ye geldim , genelini arkadaşım kullandı; motosikletin kullanma kılavuzunda ilk 1000 km de 6000 deviri geçmeyin diye bi ibare var bu da beni bazen trafik içinde hızlanmam gerektiği anlarda çok zorluyor; üstelik benim ev ile iş arasında dik rampalar var az önce o dik rampalardan birine 2.vitesle girdim ve motor vitesi küçültmemi istedi, bende o arada iyice yavaşladım ve durma noktasına geldim, sonra da o dik rampada motoru kaldıramadım bunun bi tekniği var mıdır ; ayrıca motor rodajda olduğundan mıdır bilinmez 3.viteste iken 40km/saat hız civarında çok bağırmaya başlıyor 5000-6000 devire geliyor bunun nedeni sizce rodaj mı ve motoru kısa süreli kullanım araları hariç, her seferinde çalıştırmak istediğimde jikleyi açmam gerekiyor yoksa çalışmıyor; son birşeyde motosiklet anormal drecede ısınıyor sıfır ybr alan arkadaşlar sizde de böyle çabuk ve cok fazla ısınma görüldü müacıkcası beni korkutuyor bu ısınma ; hız olarakta 70 km/s ı pek geçmiyorum, devir olarakta 6000 deviri geçmiyorum.Szr kardeşim rodajdayken kullanma klavuzuna mutlaka uy derim.Aksi halde eksozunun çok kısa bir zamanda renginin değiştiğine şahit olursun.YBR yaz veya kış hiç fark etmez ilk çalıştırmada mutlaka jikle ister.Bu durumu ben de sevmiyorum ama böyle ve motorun ömrü için gerekli bir şey.Yokuş yukarı kalkman sorun olmaz.Bence sol ayağını yere bas sağ ayağın arka frende olsun.Birinci viteste uygun bir gazla rahatça kalkar gidersin.Eğer yokuş çok dikse ön fren bir işe yaramayabilir ve motoru arkaya doğru kaçırabilirsin.Bu nedenle arkayı kullan derim.Motorunun ısınmasını dert etme.YBR Hicaz yarımadasında bile sorunsuzca işini yapabilecek bir makinadır.

herkese selam.ben yaklaşık 4-5 senedir fitesli ve fitessiz motor kullanıyorum.şimdi bi motor almak istiyorum.ybr ile suziki GN 125 arasında gidip geliyorum.sizce hangisini tercih etmeliyim.bana yardımcı olursanız sevinirim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    yeni ybr motosikletlerini alanlar hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin.
    98 Beygir.....

ısınma olayı yüksek devirde çok çabuk oluyo..550 km de yagı degiştirdim ve artık biraz zorluyorum motoru..9-10 devirlerde aşırı ısınıyo gibi...ama sorun yok..1500 km den sonra rahatlar diyolar bakalım artık.şimdilik 8-9 devirde gidiyorum....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı okanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşlarla daha önce temasa geçmiştim, tercüme vs. gibi işlerde yardımcı olabilirim diye. 22 Mayıs'ta bana bir mail geldi, şu anda Yunanistan'dalarmış, birkaç güne kadar Türkiye'ye, ondan birkaç gün sonra da İstanbul'a ulaşacaklarını söylüyorlar, ama kesin tarihi bilmiyorlar, belli olduğu zaman tekrar mail olarak bildireceklermiş.
    tamam sen de buraya bildir, haberimiz olsun.
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ml#post1105285
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Ybr125
    okanist ve CİHAN iyi dilekleriniz için teşekkür ederim;

Yeniçeri abi bilgilendirme için sağol; bizim millet bence rodaj ile motoru açma evresini karıştırıyor; kitapçıkta 5000 i geçme deniyorsa geçmemek evladır

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar arkadaşlar,
    Güncel akaryakıt fiyatlarına göre ybr'leriniz km'de ne kadar yakıyor?

Motosikleti
    Comet
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,
    Güncel akaryakıt fiyatlarına göre ybr'leriniz km'de ne kadar yakıyor?
    geçen hafta yuvacık gezisine giderken rezerve düşünce fulledim 30,99 ytl benzin aldı.

324 km de tekrar rezerve düştü,genelde 90 100 km/s hızlarda kullandım

Babaçi,
    Verdiğin rakamlara göre, benzinin litresinin 3,41 YTL'den aldığını düşünürsek 100 km'de tam 2.8 lt benzin tüketmişşsin. 90-100 km hızlarında tüketimin süper iyi.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta yuvacık gezisine giderken rezerve düşünce fulledim 30,99 ytl benzin aldı.

324 km de tekrar rezerve düştü,genelde 90 100 km/s hızlarda kullandım
    Teşekkürler hocam.Ben gilera runner vxr 200 almayı düşünüyorum.Ama bizim bir dayı var motorcu "eski kulağıkesiklerden".İlla tutturdu ne yapıcaksın runnerı ybr al diyo.Hatta bir ara lafı geçmişti de ybr runnerın yarısı kadar yakar demişti.Bu tabi 2t olanı için doğru da.Neyse ben sadece bir sorayım dedim.Bu arada çaktırmıyorum ona ama ybr de acayip hoşuma gidiyor.Özellikleri simsiyah 2006 sonrası olanlardan, iyice temizleyeceksin , ön kafa camını sökecesin , çanta vs birşey de olmayacak.Tam bir naked olacak.Böyle bir şey yapma imkanım da var da hiç motor tecrübem yok.Vitesli ile İstanbul içinde bir yerlerden uçarım diye korkuyorumBakalım ne olacak

Motosikleti
    Comet
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi,
    Verdiğin rakamlara göre, benzinin litresinin 3,41 YTL'den aldığını düşünürsek 100 km'de tam 2.8 lt benzin tüketmişşsin. 90-100 km hızlarında tüketimin süper iyi.
    ama bir daha TEM'e çıkmam

son hızı 100 110 olan motorların TEM'e çıkması sakat bence,gişelerden çıkana kadar 3,5 3,5

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler