Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı nidatuna01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalpark tarafindan
    Bende ptt evlerinde oturuyordum. Ama artik istanbuldayim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı SeZeeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonunda bugün benim motorum geldi Race Blue bayi arayıp haber verdi satış işlemlerini halletirdim fakat dün özel işlerimden dolayı izmire geldim yine bi 10 gün motoruma binmek için bekleyeceğimpr:
    Hangi bayi bu sen gelmeden ben gidip çizeyim.

Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmeyi nasip etsin Allah inşallah.
    HondaCbr250 bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    yzf r125
    Arkadaşlar sonunda bugün benim motorum geldi Race Blue bayi arayıp haber verdi satış işlemlerini halletirdim fakat dün özel işlerimden dolayı izmire geldim yine bi 10 gün motoruma binmek için bekleyeceğimpr:
    Hayirli olsun sezer. Sen istanbul disindan aldigin icin gelmis. Ben daha bekliyorum. Ama yarina falan bizde aliriz insallah

SeZeeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    < 14 > YZF R125
    Alıntı polisfeyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun sezer. Sen istanbul disindan aldigin icin gelmis. Ben daha bekliyorum. Ama yarina falan bizde aliriz insallah
    sağolasın feyzullah bu hafta içinde senin motorunda gelir dağıtılmaya başlanmış çünkü

nidatuna01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YAMAHA YZF R125
    Iyimis istanbula atandiniz heralde

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Vaaaay be ! Vaaaaay be hayirli ugurlu olsn dostm kazasiz belasiz binmn dilegiyle gel artik yzfff

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı nidatuna01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyimis istanbula atandiniz heralde
    Evet oyle oldu ya

SeZeeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    < 14 > YZF R125
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi bayi bu sen gelmeden ben gidip çizeyim.

Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmeyi nasip etsin Allah inşallah.
    motor antalya bayisinde sana baya bir uzak kaçıyo amin arkadaşım çok teşekkürler

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı HondaCbr250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaaaay be ! Vaaaaay be hayirli ugurlu olsn dostm kazasiz belasiz binmn dilegiyle gel artik yzfff
    Faruk yarin aliyoruz hissediyorum

nidatuna01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YAMAHA YZF R125
    Hayirli olsun, gelecek olan motorunda oyle

Motosikleti
    yzf r125
    Sagol tesekkurle

Sezer ordan istanbula nasil getirecen hacı

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    O zinciri bana ver o halde. Şaka bir yana motorun kaç km deki. Zincir değişme gereği duyuyorsun. Değiştireceksen did zincir al. Tabi piyasada çakması çok dikkat et. Pahalıdır biraz ama yıllarca kullanırsın. Ama dediğim gibi 17000 km olan benim motorum bile zincir istemezken, senin motorunun benimkinden kmsi düşüktü hatırladığım kadarı ile hiç gereği yoktur. Düzgün temizle yağla mis gibi olur. Ben hala dişliyi çıkarıp mazotun içinde bekleteceğim göya. Her temizlediğimde alttaki gibi sıfırdan farkı olmuyor.

http://i.hizliresim.com/Vp3YQy.jpg

başkan, bende o işleri yapacak beceri ve pratik yok sendeki gibi. :( yani şu anda zinciri görsen ağlarsın. kir, toz (belki pas) öyle bir kaplamış ki tabaka var üzerinde resmen.

servis de "değiştirmene gerek yok, gaz yağıyla yıkarsan olur" dedi ama yağı nereden bulacağım, nasıl yıkayacağım falan. resmen cahillik yüzünden sıfır zincir alacağım. yoksa km 12500. belki zincir hala cillop gibidir ama şu anda zinciri göremiyorum desem yeri.

bu işi yapabileceğim bir usta biliyorsan çok makbule geçer.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan, bende o işleri yapacak beceri ve pratik yok sendeki gibi. :( yani şu anda zinciri görsen ağlarsın. kir, toz (belki pas) öyle bir kaplamış ki tabaka var üzerinde resmen.

servis de "değiştirmene gerek yok, gaz yağıyla yıkarsan olur" dedi ama yağı nereden bulacağım, nasıl yıkayacağım falan. resmen cahillik yüzünden sıfır zincir alacağım. yoksa km 12500. belki zincir hala cillop gibidir ama şu anda zinciri göremiyorum desem yeri.

bu işi yapabileceğim bir usta biliyorsan çok makbule geçer.
    İstanbulda isen ben yaparım getir butaraflara yok değilsen benzinciye git elinde bir 1 litre kapla. Bunu fulle de mazotla ( dikkat et buraya mazot benzin değil ) bitane ayakkabı fırçası diş fırçası yada herhangi bir fırça bul mazotu bas zincire. Tekeri döndüre döndüre temizle. Yağ kir pas akıp gidecektir, oto yıkamaya götür bas köpüğü ( dikkat ediniz köpük zararlıdır içindeki kostik sebebi ile ama sürekli yıkatırız ) sonra bas tazikli suyu sıfır almış gibi olacaksın. Ondan sonrası yıkamadan eve gelenee kadar zaten kurur zincir eve geldikten sonra doğru düzgün bir zincir yağını janta frenlere mrenlere sıçratmadan güzelce sür ( motul beyaz zincir sprayi tavsiyemdir )

Bukadar tüm bunlar en fazla yarım saatini alır. 12 binde bir zincir değiştirilmez üstündeki oringli did zincir yazık günah he yok değiştireceğim uğraşamam dersen o zinciri karşı taraf ödemeli olarak bana yolla hayrına ben bir 5000 km sonra filan takarım.

Hadi kolay gelsin.
    Mustafa A. bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    zamanında iyi araştırmıştım zincir konusunu mazot oringlere zarar vereceği için tavsiye etmiyorlar en iyisi gaz yağı iyi araştırıp bulunuz lütfen ben gaz yağıyla temizleyip yağlıyorum pırıl pırıl sıfır zincir haline geliyor tavsiye ederim

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    İstanbulda isen ben yaparım getir butaraflara yok değilsen benzinciye git elinde bir 1 litre kapla. Bunu fulle de mazotla ( dikkat et buraya mazot benzin değil ) bitane ayakkabı fırçası diş fırçası yada herhangi bir fırça bul mazotu bas zincire. Tekeri döndüre döndüre temizle. Yağ kir pas akıp gidecektir, oto yıkamaya götür bas köpüğü ( dikkat ediniz köpük zararlıdır içindeki kostik sebebi ile ama sürekli yıkatırız ) sonra bas tazikli suyu sıfır almış gibi olacaksın. Ondan sonrası yıkamadan eve gelenee kadar zaten kurur zincir eve geldikten sonra doğru düzgün bir zincir yağını janta frenlere mrenlere sıçratmadan güzelce sür ( motul beyaz zincir sprayi tavsiyemdir )

Bukadar tüm bunlar en fazla yarım saatini alır. 12 binde bir zincir değiştirilmez üstündeki oringli did zincir yazık günah he yok değiştireceğim uğraşamam dersen o zinciri karşı taraf ödemeli olarak bana yolla hayrına ben bir 5000 km sonra filan takarım.

Hadi kolay gelsin.
    abi çok sevinirim beraber yaparsak. bu ay içinde hem yeni arkadaşlarla tanışma bahanesi hem de böyle bi' buluşma yapabiliriz. ben tarihi bi' düşüneyim, özelden konuşuruz. sonra buradan da diğer arkadaşlara teklif yaparız. hem belki yeniler de aramıza katılır.
    Mustafa A. ve HondaCbr250 bunu beğendiler.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    yzf r125
    Ve sonunda motorum geldi
    Ama mecbur kirmizi alacam. Ilerde sıkılırsam kaplama yaptiririm napim
    Mustafa A., Hakkıcn ve HondaCbr250 bunu beğendiler.

Ve sonunda motorum geldi
    Hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz ah bide benimkide gelse artık :(

Resimleri bekliyoruz

Motosikleti
    yzf r 125
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok sevinirim beraber yaparsak. bu ay içinde hem yeni arkadaşlarla tanışma bahanesi hem de böyle bi' buluşma yapabiliriz. ben tarihi bi' düşüneyim, özelden konuşuruz. sonra buradan da diğer arkadaşlara teklif yaparız. hem belki yeniler de aramıza katılır.
    Süpersiniz. Bekliyoruz

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Ve sonunda motorum geldi
    Icine dogdugu gibi olmus bugun geldi seninki bende is yok ya hala haber bekliyoruz. Ama bana sorarsan alma derim yani maviyi cok istiyodun olmassa gri diyordn kirmizi da en istemedgn renkti. Sonucta bu mavi gelick buraya. 1 2 hafta daha beklersn belki ama istdgn rengi alrsn. Sonra ilerde binip bi yrde mavi gornce pisman olma bu benm fkrim eger almadysn bi dusun derim. Bu karari da vermek cok zor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)