Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Arkadaslar bugün ufak bi kaza geçirdim. Kamyoncu bi abim sıkıştırdı. Sağ alt grenaj ve egzoz kaldirima sürttü ve çizildi. Sağ alt grenaj nereden temin edebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Alıntı paganist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugün ufak bi kaza geçirdim. Kamyoncu bi abim sıkıştırdı. Sağ alt grenaj ve egzoz kaldirima sürttü ve çizildi. Sağ alt grenaj nereden temin edebilirim.
    geçmiş olsun kardeş sende bi hasar yok demi ?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı TASKART adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş sende bi hasar yok demi ?
    Eyvallah kardeş yok bende bi hasar düşmedim.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motosikletlerde karbüratörlüdeki gibi cigle yok o yüzden soğuksa normal stop etmesi ama seninkinin sibob ayarı kaçmış baya vuruyor çık çık onu yaptır motorun titremesi ve gidişi değişecek ama bi spor filtre takmanı öneririm canını sıkar benimde çok sıkıyordu kaç binde motor videoda göremiyorum ben 12k da sübab ayarı yapıldı arkadaşın biri zamanının geldiğini söylüyordu. Bide motor boştayken kesiciye soktuğumuzdan dolayı bozuyor ayarı motor boşta olduğu için normalden daha fazla zorlanıyor
    benimde 12 700 lerde sanırım. yarın halledeceğim bakalım.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    tamamdır durumlardan haberdar et bu arada paganist geçmiş olsun sıfır istersen arıcaksın yamahayı söyliceksin şase numarını ve renk kodunu getircekler ama son euro fiyatlarından sonra parça fiyatı ne olur bilemem

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    tamamdır durumlardan haberdar et bu arada paganist geçmiş olsun sıfır istersen arıcaksın yamahayı söyliceksin şase numarını ve renk kodunu getircekler ama son euro fiyatlarından sonra parça fiyatı ne olur bilemem
    Eyvallah kardeş saolasın biraz tuzlu olacakmış gibi geliyor bana da

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    kaçış yok ödeyecen

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Sayın Yzf kullanıcıları herkese iyi akşamlar bakın ben can sıkıntısına ne yaptım. Uzun süredir dikkatimi çekiyordu yazdım bakalım cevap gelecek mi.?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı paganist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Mümkünse yurtdışından getirt, yıldız ticarete soruver, çok fazla dert değilse bırak kalsın. Yok ucuza halledeyim dersen tamir ettir boyat.

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=OEBJx...ature=youtu.be

çektim video. bu baştaki stop etme sorunu ne olabilir? motor soğuk diye olduğunu düşünüyorum. birde bazen ışıkta beklerkende tık diye stop ediyor.
    subaplardan olabilir aküden olabilir hava soğuk olduğu için olabilir bukadar başkada birşeyden olmaz.

Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bir kaç hafta önce ben de aranıza katılmıştım hatırlarsanız, sigorta olayını ben de sormuştum yaş ve şehire göre değişiyor bana da 256tl halk sigorta teklifi geldi en uygun, buna en yakın teklifler ise 430tl den başlıyordu, halk sigortadan teklif almadıysanız deneyin derim.

2. olarak geçtiğimiz hafta bir kaza geçirdim(motorla değil) çatı çöktü falan dinleniyorum bir süredir. Motorun yanına dün gitme fırsatım oldu kontağı çevirdim normal boştayken 2000-2100 devirde çalışıyordu motor hatırladığım kadarıyla, şimdi 1800 lerde çalışıyor, ayrıca motoru alıp sürmedim ama otoparkın içinde sağa sola yattığında motorun hafif sesi değişiyor bunun yağ ile, motorun soğuk olması ile mi alakası vardır ne ile vardır bir bilginiz var mı motor 2 haftadır bekliyordu. Uzun vadede sorun çıkarttırmadan yağ su bir şey ekleniyorsa halledeyim(Motordan da pek anlamıyorum ilk motorum). Teşekkürler, yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun, fotoğraflarını bekliyoruz
    Motorun soğuk olmasıyla derken havanın soğuk olması ile alakası var benimkide yapıyor sık sık bence bu tamamen aküden kaynaklanıyor aküyü değişeceğim ben yakın zamanda bakımsız jel akü alacağım ondan sonra gene paylaşırım ne olduğunu.

Alıntı cussto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En düşük sigorta 520 tl. Tutuyor sizce normal mi varmı açıklaması olan..?
    Naptın hocam ya ben motoru şirket üstüne yaptırmıştım. 429 lira almıştı geçen sene bu sene kazasızlıktan indirim olur 400 e iner herhalde fakat 520 lira çok fazla.

Alıntı TASKART adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 220 lira AK sigorta'ya yaptırdım ben Bursada.. Daha 360tan başlıyodu. en uygununu yaptırdım bende..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Beyler birde plakalık iptali yaptırdım.. Kendi plakalığını çıkarttım böyle daha şık plakalık varmı bildiğiniz ? sinyalli ve daha kısa ?
    http://www.motosikletparcalari.net/k...akalik-pmu8415

Şu gayet şık duruyor arkadaşım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-yzf-r125-sport-plakalik-5d7-f16e0-00-00-146320457/detay/

güzel ama çok pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

tam üstüne bastın mesela motoru boşa alıyorum çalışır vaziyette çıt çıt çıt yapiyo. taskart ın motora bindim 0 titreşim. benim motor egzozdan dolayı biraz fazla titriyor.
    Bende bizim necmi ustaya yaptırmıştım eskiden çok ses yapıyordu rahatsız ediyordu 5 bin km de bir yaptırdım subap ayarını. Şimdi hafiften bir ses var ama rahatsız etmiyor 14 bin kmye yaklaşıyor 15 bin kmde birdaha ayarlatırım.
    Ali Kaan ve TASKART bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    bugün subap ayarlarını yaptırttım ilk defa(13 000 km). radyatör suyuda değişti. 60 tl verdim normal mi?. birde ayardan sonra motorun sesi çok çok daha iyi gelmeye başladı stop etme sorunuda ortadan kalktı.
    hellboys bunu beğendi.

cussto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf125r
    bugün subap ayarlarını yaptırttım ilk defa(13 000 km). radyatör suyuda değişti. 60 tl verdim normal mi?. birde ayardan sonra motorun sesi çok çok daha iyi gelmeye başladı stop etme sorunuda ortadan kalktı.
    Hadi hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    subab ayarını nasıl kontrol ettikleri hakkında size bir tüyo veriyim egzozunuzda ekstra bir delik yok ise egzozu tıkayın motorun hava yapıp stop etmesi lazım eğer stop etmez ise hava kaçağı var bu arada redandblac demek bütün sorun sübab mış ama senin ki bayağı vuruyordu ya videodada belliydi

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    subab ayarını nasıl kontrol ettikleri hakkında size bir tüyo veriyim egzozunuzda ekstra bir delik yok ise egzozu tıkayın motorun hava yapıp stop etmesi lazım eğer stop etmez ise hava kaçağı var bu arada redandblac demek bütün sorun sübab mış ama senin ki bayağı vuruyordu ya videodada belliydi
    rölanti direk 1 in altına düşüp stop ediyordu. simdi 1.5 a yakın kalıyor. daha tok ses vermeye başladı. egzozda kacak var onu farkettim bugün. onu kaynattırcam 2 dk. sırada açık hava filtresi. 90 dolar olduğu gerçeği. yarın bi video koyarım. piskolojik mi bilmiyorum ama sanki gidişi iyileşti motorun :D

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    piskolojik değil ya iyileşir bendede öyle oldu bu arada diğer forumdan cabrio nicli üyeye ulaş elinde vardı onun r125 için

Motosikleti
    rölanti direk 1 in altına düşüp stop ediyordu. simdi 1.5 a yakın kalıyor. daha tok ses vermeye başladı. egzozda kacak var onu farkettim bugün. onu kaynattırcam 2 dk. sırada açık hava filtresi. 90 dolar olduğu gerçeği. yarın bi video koyarım. piskolojik mi bilmiyorum ama sanki gidişi iyileşti motorun :D
    Kişisel düşünceler tartışılabilir mutlaka. Ancak bu sistemin bazı dezavantajları da vardır. Açık tip hava filtresi diğer hava filtrelerine göre daha fazla havayı emmesi için tasarlanmıştır ve bu nedenle havayı daha az süzmekte ve motor içine daha çok yabancı madde alınmasına imkan vermektedir. Bu yabancı maddelerde zamanla silindirlerde aşınmaya, yıpranmaya ve deformasyona neden olmaktadır sonuç olarak da motorda yağ yakmalara kompressyonun zayıflamasına, motorun üfürmesine, kısacası motor ömrünün çabuk tükenmesine neden olur. Daha fazla hava çeken motorun yakıt sarfiyatı da artacak yakıt maliyeti yükselecektir. Kısacası açık hava filtreleri performansı arttırdığı gibi maliyetleri de arttırmaktadır…

http://www.bilgiustam.com/acik-hava-...lari-nelerdir/

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bizim motosikletin tipine göre yolda herhangi bir yabancı (toz tarzında) madde alması olanaksız demiyorum ama binde bir haklısınız bunun icin kn kutu içi performans filtre geliştirmiş cabrio nikli arkadaşta bunlardan var bu arada takılan açık filtrenin etrafına ayriyetten takılan bir kılıf var bunlar tozun girmesini engellemek için yapılan çalışmalar linkini bulursam atıcam birazdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

bunun geçireceğini sanmam

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    bugun ustama sordum takmasam bi sıkıntı olur mu diye. pek bi sıkıntı olmaz ama bana sorarsan tak derim dedi. motoru rahatlatırsın dedi. hangi forumdan o nickli arkadaş? ee birde bakımlarda yağlı bişeyler le mi ne temizlenip tekrar takılıyormuş filtre diye duydum?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    tabiki filtre temizleme suyu var kn nin yanılmıyorsam motordelisinde takılıyor cabrio diye aratırsan çıkması lazım

Motosikleti
    bizim motosikletin tipine göre yolda herhangi bir yabancı (toz tarzında) madde alması olanaksız demiyorum ama binde bir haklısınız bunun icin kn kutu içi performans filtre geliştirmiş cabrio nikli arkadaşta bunlardan var bu arada takılan açık filtrenin etrafına ayriyetten takılan bir kılıf var bunlar tozun girmesini engellemek için yapılan çalışmalar linkini bulursam atıcam birazdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

https://www.google.com.tr/search?q=y...25%3B400%3B341
    bunun geçireceğini sanmam
    Bu orjinalinden bile daha temiz tutar herhalde :D

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    tabiki filtre temizleme suyu var kn nin yanılmıyorsam motordelisinde takılıyor cabrio diye aratırsan çıkması lazım
    bulamadım :D zaten hemen alacak durumum yok.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    orjinalinden temiz tutmasa da iş görür zaten amaç daha rahat hava almak böylece egzoz dolayısıyla kaçan havayı telafi ederek yanma odasına daha çok oksijen gitmesini sağlamak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)