Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    teks58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta akü yetmiyor dedi motorun eski sahibi xenon taktırmış bide tiger egzoz taktırmış. bu xenon ve egzozu kendim sökebilir miyim acaba? sanırım egzozu kesip kaynak yapmışlar. birde daha yüksek amper bi akü taksam bi zararı olur mu? bide nasıl çalıştırabilirim bu motoru soğukken ?
    yüksek amperli akü taktığında muhtemelen sigortalarıda değiştirmen gerekir, sigortaları yakabilir. eğer kesmeden xenon taktıysa değiştirsin yada philips in xenon lambası var onlarada bakabilirsin bizim normal farlar ile aynı amper, çok pahalı bişeyde değil diye biliyorum. egzoza dokunma derim sadece hava filtresine egzoza göre ayar versinler, açık hava filtresi olabilir. egzoz değişince hava filtresinede baktırmak lazım diyor barkın bayoğlu. bunların haricinde aynı amperde yeni akü takıp xenon işini hallet sıkıntı olacağını sanmam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Buyrun kardeşler belki daha önce paylşmş olabilirim ..
    __redandblac, hellboys ve emreng bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı teks58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek amperli akü taktığında muhtemelen sigortalarıda değiştirmen gerekir, sigortaları yakabilir. eğer kesmeden xenon taktıysa değiştirsin yada philips in xenon lambası var onlarada bakabilirsin bizim normal farlar ile aynı amper, çok pahalı bişeyde değil diye biliyorum. egzoza dokunma derim sadece hava filtresine egzoza göre ayar versinler, açık hava filtresi olabilir. egzoz değişince hava filtresinede baktırmak lazım diyor barkın bayoğlu. bunların haricinde aynı amperde yeni akü takıp xenon işini hallet sıkıntı olacağını sanmam.
    sadece xenonları söksem normal beyaz ampul taksam aküyü değiştirmeme gerek kalır mı? yeni akü artı yeni ampuller nekadara patlar tahminen. birde senin bahsettiğin xenonlar la ilgili bir link verebilir misin?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    sadece xenonları söksem normal beyaz ampul taksam aküyü değiştirmeme gerek kalır mı? yeni akü artı yeni ampuller nekadara patlar tahminen. birde senin bahsettiğin xenonlar la ilgili bir link verebilir misin?
    önce takılı olan xenonların amperini bi ölçtür sonra akünün durumunu öğren belki miadını doldurmuştur. philips xenonları servise sorabilirsin, telefonla sorarsan belki umursamaya bilirler. ama dediğim gibi ilk önce xenonların amperini bi ölçtür orjinal helojen farlar 15-13 amper gibi bişeydi, üzerinde ki xenon ların amperi 15 den üksek olmaması lazım. bide kardeşim senin akü kaç yıllık?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı teks58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce takılı olan xenonların amperini bi ölçtür sonra akünün durumunu öğren belki miadını doldurmuştur. philips xenonları servise sorabilirsin, telefonla sorarsan belki umursamaya bilirler. ama dediğim gibi ilk önce xenonların amperini bi ölçtür orjinal helojen farlar 15-13 amper gibi bişeydi, üzerinde ki xenon ların amperi 15 den üksek olmaması lazım. bide kardeşim senin akü kaç yıllık?
    max 1 yıllıktır heralde benden önceki sahibi 1 akü yemiş.motor 2012 eylül trafiğe çıkışlı. bir bile yok heralde.ben aküden kaynaklı sorun diye düşünüyorum soğukken çalışmıyor motor. vurdurarak çıkarıyorum 5 10 km yol yapıyorum bırakıyorum 2 saat sonra rahatça çalışıyor.

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    fabrikanın verdiği aküler cok kaliteli olmadığı için kış aylarında boşalıyor. yeni akü alıncada amperi yuksek olmalı ki 1 hafta sonra marsa mastığınızda calışsın motor. ancak alınan akü full sarj olmalı öle motora takılmalı genelde yarım sarj olarak takılıo araba yada motorlara..... araclarda pek önemsenmiyor cünkü araçlarların alternatörlerin amperi yüksek olmasından kaynaklanıyor. bizim motorların alternatörün gücü düşük aküyü tam seviyede doldurma yapmıyor.farlar bizde direk yandığından dolayı akım cekiyor ve ekstaralarda mevcutsa akım ceken akünün dolması dahada zorlasır. özellikle xenonlar cok amp. cekiyor. care olarak 1. far için araya bir tane kesici düğme koymak gündüzleri kapalı geceleri acarsınız bu farın cektiği akımı extra olarak aküye takviye eder.boşalmasını uzatır. 2. yeni akü yüksek amperli almak. sigortaların falan değişmesine gere yok. sebebi her devre kendisinin istediği kadar amp. ceker. örnek vermek gerekirse farlar 3 amp cekiosa gene 3 amp ceker akü değişsede sonucta onun ihtiyacı okadar farların sigortası max 10.amp. dir. 100 amp aküdede 20 amp aküdede 3 amp ceker far. 10 amp lik sigorta arada emniyet için olası bi kısa devrede 10 amp gecerse sigorta patlar ve gelen akımı keser. bu konuda baya bişeler yazılmış :D bende bı kaç bişe yazayım dedim
    Sayart bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikanın verdiği aküler cok kaliteli olmadığı için kış aylarında boşalıyor. yeni akü alıncada amperi yuksek olmalı ki 1 hafta sonra marsa mastığınızda calışsın motor. ancak alınan akü full sarj olmalı öle motora takılmalı genelde yarım sarj olarak takılıo araba yada motorlara..... araclarda pek önemsenmiyor cünkü araçlarların alternatörlerin amperi yüksek olmasından kaynaklanıyor. bizim motorların alternatörün gücü düşük aküyü tam seviyede doldurma yapmıyor.farlar bizde direk yandığından dolayı akım cekiyor ve ekstaralarda mevcutsa akım ceken akünün dolması dahada zorlasır. özellikle xenonlar cok amp. cekiyor. care olarak 1. far için araya bir tane kesici düğme koymak gündüzleri kapalı geceleri acarsınız bu farın cektiği akımı extra olarak aküye takviye eder.boşalmasını uzatır. 2. yeni akü yüksek amperli almak. sigortaların falan değişmesine gere yok. sebebi her devre kendisinin istediği kadar amp. ceker. örnek vermek gerekirse farlar 3 amp cekiosa gene 3 amp ceker akü değişsede sonucta onun ihtiyacı okadar farların sigortası max 10.amp. dir. 100 amp aküdede 20 amp aküdede 3 amp ceker far. 10 amp lik sigorta arada emniyet için olası bi kısa devrede 10 amp gecerse sigorta patlar ve gelen akımı keser. bu konuda baya bişeler yazılmış :D bende bı kaç bişe yazayım dedim
    yani yüksek amper akü takınca bir sıkıntı kalmayacak soğuk havadada motoru çalıştırabilir miyim ? sigorta falanda değiştirmeyeceğiz[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

emreng bunu beğendi.

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende malsef 3 hafta calıstırmadım motoru daha dogrusu fırsatım olmadı aku bıtmıs sımdı sarj ettırdım ama yenı aku almam gerekırmı nedıyosunuz bu konu hakkında ?

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    daha önce şarj edildi mi? eğer akü bir kaç kez aynı durumu yapıyor sa yenisiyle değiştirmek daha iyii

Motosikleti
    Yzf R25
    yani yüksek amper akü takınca bir sıkıntı kalmayacak soğuk havadada motoru çalıştırabilir miyim ? sigorta falanda değiştirmeyeceğiz[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vntmq.jpg

yeni aldığın aküyü tam sarj ettir mutlaka... tam sarj olunca takarsan eger normal akuden daha uzun sure bekler. bastımmı calıssın diosan sunları yap ilk olarak yeni akü yuksek amp.li 2. fara kesici düğme tak mutlaka ve moturu 1 hafta bekletince calıştırdığında mutla en az 5 km yap far kapalı olarak. ozman aku senn istediğin gibi calışır. ( son bişey daha yazayım motor rolentide 5 amp üretiyosa haraket halinde daha yuksek amp üretir ve aku daha cabuk sarj olur.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

benim kendi motorumunda aküsüde 15 gün yattıktan sonra biraz zayıf bastı marsa. akünüzün suyuna bakın mutluka eksikse tammlayın alt ust cizgisinin ortalarında olması lzm... suyun eksikse tammlayayın saf su ile ben ust cizgiyi cok az geçirdim ve saf su koyduktan sonra gezin koydunuz gibi durmasın. bu arada en son cektiğim bi kaç foto koyayım bende

emreng, barodi ve teks58 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    yeni aldığın aküyü tam sarj ettir mutlaka... tam sarj olunca takarsan eger normal akuden daha uzun sure bekler. bastımmı calıssın diosan sunları yap ilk olarak yeni akü yuksek amp.li 2. fara kesici düğme tak mutlaka ve moturu 1 hafta bekletince calıştırdığında mutla en az 5 km yap far kapalı olarak. ozman aku senn istediğin gibi calışır. ( son bişey daha yazayım motor rolentide 5 amp üretiyosa haraket halinde daha yuksek amp üretir ve aku daha cabuk sarj olur.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

benim kendi motorumunda aküsüde 15 gün yattıktan sonra biraz zayıf bastı marsa. akünüzün suyuna bakın mutluka eksikse tammlayın alt ust cizgisinin ortalarında olması lzm... suyun eksikse tammlayayın saf su ile ben ust cizgiyi cok az geçirdim ve saf su koyduktan sonra gezin koydunuz gibi durmasın. bu arada en son cektiğim bi kaç foto koyayım bende

http://imageshack.us/a/img853/9801/uc4z.jpg

http://imageshack.us/a/img202/7198/7n33.jpg

http://imageshack.us/a/img51/3333/l1ol.jpg

http://imageshack.us/a/img209/3272/itxw.jpg
    bizim aküler kaç amper? birde yeni aküyü kaç amper,hangi marka alayım, kaça patlar? kesiciyi kısa far a mı takayım?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    yaw arkadaşlar kullanım kitapçığında, hava filtresi elemanının içi su veya kir olursa temizleyip yerine geri takın diyor. bahsediyor arka amastör ün hemen orada bir hortum var kitapçıktaki çizimde orayı göstermiş. benim makinada dahil bir çoğunda dikkat ettim içinde yağ gibi bişey var. şimdi onu temizleyecek miyiz? bilgisi olan var mı?

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    içine sadece sarı su birikiyor onu yere döküyorsun o kadar bu arada yayamas jant şeritlerini nereden ve ne kadara aldın linkini atabilirmisin çok hoş durmuş benim motora uyar mı acaba?
    teks58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf R25
    orjinal aküsü 8 amperliktir maximum. marka olarak bişe diyemem fiyatlar değişio cunku farklı ceşitlerdede akü var alıdığın yerle konusursan daha detaylı bilgi alabilirsin. kuru bakım gerektirmeyen akülerde var... amper olarak bilgiğim 14 amp lik akuler mevcut. onlardan alabilirsin sorarak. kesiciyi kısa fara koyman lzm uzun farı elleme motor calışırken kapalı olduğunda kısa far uzunla sellektör yapma imkanın var çünkü....

teks58 arkadaşım ewt onu kontrol edeceksin arada motor nemli yada soguk havalarda yapar ve içinde su birikir... mumkun mertebede acıp temizle yağlı gibi çıkar içinden. takarken bi bezle sildinmi daha saglam olur sorun kalmaz.filtreden hava gecerken filtre muhafazasının içinde nemden dolayı su birikiyor. onun tahliyesi için...
    teks58 ve hellboys bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    orjinal aküsü 8 amperliktir maximum. marka olarak bişe diyemem fiyatlar değişio cunku farklı ceşitlerdede akü var alıdığın yerle konusursan daha detaylı bilgi alabilirsin. kuru bakım gerektirmeyen akülerde var... amper olarak bilgiğim 14 amp lik akuler mevcut. onlardan alabilirsin sorarak. kesiciyi kısa fara koyman lzm uzun farı elleme motor calışırken kapalı olduğunda kısa far uzunla sellektör yapma imkanın var çünkü....

teks58 arkadaşım ewt onu kontrol edeceksin arada motor nemli yada soguk havalarda yapar ve içinde su birikir... mumkun mertebede acıp temizle yağlı gibi çıkar içinden. takarken bi bezle sildinmi daha saglam olur sorun kalmaz.filtreden hava gecerken filtre muhafazasının içinde nemden dolayı su birikiyor. onun tahliyesi için...
    eniyisi ben ustama gidip hallettirteyim yarın. eski sahibi uzuna xenon takmış sellektör yapamıyorum hemen yanmıyor yarım dakika sonra ışık vermeye başlıyor uzun far. bende uzunu açıp kapatıyorum :D

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    yamaha nın şikayet ettiğim tek noktası servisin ilgisiz olması. daha 10 gün önce 5.000 bakımına götürdüm sadece yağı ve yağ filtresini değiştirmişler, insan hava filtresi elemanını da bi temizler. izmir de bildiğiniz güvenilir bir usta varsa söyleyinde bundan sonra bakımları vs ona yaptırayım arkadaşlar.

Motosikleti
    Yzf R25
    motoru bakıma götürdüğünüzde nelerin değişmesini bakılmasını istediğinizi mutlaka söyleyin. bakıma getirdim diyip bırakırsanız sadece yag ve filtresi değişio. sebebi km. ye bakıyorlar onun üzerinden neyin değişmesi gerekiyorsa o değişiyor.sölerseniz acıp temizler hava filtersini bujiyi söylerseniz temizlerler tabi bunlar içinde bi ücret alıcaklardır.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Hyo ile bunun arasında kaldım. Bi arkadaş güzel bir fiyata sıfır almamda yardımcı olacağını söylüyor ama... siz ne dersiniz?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo ile bunun arasında kaldım. Bi arkadaş güzel bir fiyata sıfır almamda yardımcı olacağını söylüyor ama... siz ne dersiniz?
    daha kaliteli bence yamaha yani yılların deneyimi var. son hız pek önemli değilise senin için yamaha derim ben. daha kaliteli enazından.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha dan şaşma birader yamaha olsun hızlı olmasın görüntü kalite olsun yeter diyosan yamaha bence kendi motorum yamaha diye söylemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)